Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

/ciach/

Tak, mi tez na tym zależy, ale szlag mnie trafia, jak widzę poruszany kilkanaście razy na 25 stron ten sam wątek. Na co najmniej 75% pytań można znaleźć odpowiedzi wcześniej. Po to jest archiwum postów, żeby można było je przejrzeć. Aktualny stan, jest bez sensu. Rozumiem, forum jest publiczne, darmowe i korzysta z niego ten kto chce, ale ludzie, trzeba czytać wcześniejsze strony! IMO jakby moderatorzy się wzięli wreszcie do roboty, to powinni oczyszczać posty, na które odpowiedź była udzielana wcześniej, bądź dawać linki do tych postów. Tak, mam teraz żal do moderatorów, bo są oni od dbania o forum, a tutaj często się robi bajzel straszny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehm... Chyba wymagasz rzeczy niemożliwych, wiesz? Chciałbyś, żeby moderatorzy przeszukiwali cały wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na czyjeś pytanie? Nie wiem czy zauważyłeś, ale w tym temacie napisano ponad 15 tysięcy wiadomości! To, co proponujesz, jest nierealne. Miało być FAQ, ale nie będzie, bo Sarafan nie prowadzi już Bezpiecznej Przystani, tak więc będziemy tutaj do znudzenia odpowiadać na jedne i te same pytania. Jak Ci się przestanie chcieć, to po prostu nie odpowiadaj. Ja jestem na tym forum w zasadzie dla dwóch wątków: tego i o pierwszej części Baldurka, więc będę na te pytania odpowiadał tak długo, jak będą się tu pojawiać (i będę znał odpowiedzi ;) ).

Moderatorzy są od dbania o kulturę i porządek na forum, owszem, ale raczej o porządek w sensie braku chaosu, a nie usuwania postów, które powtarzają te same pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:29, Battlesuit napisał:

Tak, mi tez na tym zależy, ale szlag mnie trafia, jak widzę poruszany kilkanaście razy na 25
stron ten sam wątek.

Tak, ale jak wątek ma 300 stron, to ciężko go dokładnie przeszukiwać (bo słowo np. Yoshimo pojawia się również w kontekście dyskusji na temat złodziei, składu drużyny itp.). Poza tym pytanie + odpowiedź to są tylko dwa posty. Nie sądzę, że to duże zaśmiecenie. A póki są ludzie, którzy znają odpowiedź i chce im się ją pisać parę razy to nie widzę żadnego problemu.

Może jednak ten faq to dobry pomysł i warto do niego wrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przeglądanie wszystkich stron ktorych jest kilka set jest chore...wiecej czasu zajmie szukanie odpowiedzi w archiwum niż napisanie i poczekanie na odpowiedż. Battlesuit burzysz sie nie wiadomo oco... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:37, Vel Grozny napisał:

Może jednak ten faq to dobry pomysł i warto do niego wrócić?

Hm... Do tego trzeba by zebrać ekipę, podzielić pracę (bo ktoś musi te wszystkie strony poprzeglądać...) i wreszcie zebrać to wszystko do kupy. To nie taka prosta sprawa. Niemniej jednak można o tym pomyśleć, ale ja teraz nie mam do tego głowy. Jak wrócę z Tatr to mogę coś pogłówkować. No chyba że wpadniecie na coś wcześniej i wrócę na gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki niestandardowy pomysł na tego faqa, skoro karczma jest martwa.
Możnaby to zrobić w formie przyklejonego posta na górze tematu. A żeby nie był długi, to faq byłby w postaci załączonych jpgów (albo gifów bo wystarczy czarny tekst na białym tle i czarno-biały obrazek się szybko wczyta, mimo długości samego tekstu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha... jezeli w tym faq mialyby byc odpowiedzi na pytania w stylu ''co zrobic zeby yoshimo zostal w druzynie'' albo ''czy suna seni mozna przyjac do teamu'' to musialoby to miec sporo stron... calkiem sobie tego nie wyobrazam chyba ze bylboby to na biezaco aktualizowane... cos w stylu widzminskich zrodelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:50, Noirr napisał:

ha... jezeli w tym faq mialyby byc odpowiedzi na pytania w stylu ''co zrobic zeby yoshimo zostal
w druzynie''


Tak abstrahujac od tematu... To chyba niemozliwe zeby Yoshimo zostal w druzynie? :) Dobrze mowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 23:23, The-Darkest napisał:

Tak abstrahujac od tematu... To chyba niemozliwe zeby Yoshimo zostal w druzynie? :) Dobrze
mowie?


Jak się użyje odpowiedniego moda to Impossible is nothing ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 23:24, Mistic napisał:

Jak się użyje odpowiedniego moda to Impossible is nothing ;-)


Aha, w ten sposob :) nie, no to OK :) tak to wszystko mozna:) a jak zwie sie mod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>IMO jakby moderatorzy się wzięli wreszcie do roboty /.../

Hahahaha :D
Dobry kawał, myslisz że od czego my tu jesteśmy? Pobyłbys sobie dwa dni modem i by Ci sie odechciało, od tego co piszesz jest takie magiczne ustrojstwo jak wyszukiwarka. Po prostu jest nas za mało i nie zajmujemy sie takimi sprawami- pilnujemy regulaminu, to bycze forum, a mamy do obskoczenia jeszcze irca i sajty, więc sorry Winnetou, ale no bonus ;]

Co do faqa---> róbcie na zdrowie, ale żadnych linków, chociaż w zasadzie wystarczyłby do bg2.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, obiecuję więc przyłożyć rękę do FAQa, aby skończyły się pytania. Wszystkie ustalenia na gadu podane w opisie. Proponuję, aby FAQ wisiał w ogłoszeniu jak to o TWM Albatrosa w temacie o BG 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy w dodatkach do "Sagi Baldur''s Gate" jest soundtrack również do "Tronu Bhaala"? I czy mody są użyteczne i ciekawe? Zastanawiam się, czy nie kupić sobie tej edycji, pomimo że mam już BG i BG2 z Nowej Extra Klasyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 10:12, Araziel77 napisał:

Mam pytanie - czy w dodatkach do "Sagi Baldur''s Gate" jest soundtrack również do "Tronu Bhaala"?
I czy mody są użyteczne i ciekawe? Zastanawiam się, czy nie kupić sobie tej edycji, pomimo
że mam już BG i BG2 z Nowej Extra Klasyki.


heh co do soundtracku nie mam pojecia... a co do modow to jezeli tylko przechodzisz bg bez wiekszych trudnosci to mody sa koniecznoscia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma soundtracka z TB. A mody oczywiście, że są użyteczne. Jeśli przeszedłeś grę chociaż raz, to polecam zacząć od nowa z modami. Dzięki temu gra wydłuża się znacznie, a nawet wielokrotnie, jak się postarać. No i staje się o wiele bardziej urozmaicona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 22:32, Sarinew napisał:

> Spróbowałem i dalej mi ten błąd wyskakuje!!
> Co mam robić??
Nawet na innej partycji? A wczytujesz stare sejwy? Czy sprobowales rozpoczac nowa gre?
Nie wiem co mozesz dalej zrobic, bo ja takiego bledu nie mialem.
W jakim stanie sa plytki, nowe czy uzywane?-chociaz nie wiem czy to akurat moze robic problem,
Uzywasz jakis modow?
Moze odpal scandisk na wszyskie dyski i moze cos sie naprawia, ale to tez niewiadome.
Moze na czas grania powylaczaj niepotrzebne programy dzialajace w tle np gg, skype, antywirusy
bo moze to tez przeszkadza.
Zainstalowales patche do gry?



Na innej partycji też nie działa,wczytuje staare sejwy,nie używam modów,inne programy nie mają znaczenia czy są włączone czy nie!!


POMOCYYYYY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Cytując siebie z 4 stron wcześniej...

"Jeżeli chcesz dokładnie i dobrze przygotować reinstalkę to:
Primo: Po odinstalowaniu BG2 czyścisz rejestr z błędnych wpisów, oraz innych tego typu pierdół po nim.
Duo: Usuwasz wszystkie foldery, oraz pozostałości po BG2

I dopiero baw się w odinstalowywanie.

PS. Najpierw odinstaluj po kolei wszystkie mody, a potem dopiero program docelowy."

Po takiej akcji i ponownym zainstalowaniu Baldur''s Gate''a, a potem patcha nie powinno być żadnych problemów. Ewentualne błędy mogą wynikać z płyt, bądź modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zgubić chowańca ? :D Miałem baśniowego smoka i po jakimś czasie zauważyłem że go nie mam. Nawet nie pamiętam kiedy mi znikł. Napewno nie został zabity bo nie odjęło mi punktu kondycji, ani nie mam go w ekwipunku. Czy da się zostawić chowańca w jakiejś lokacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chowańca nie da się zostawić, można go jednak zgubić z winy pewnego błędu gry. Jeśli masz pełny ekwipunek i w trakcie rozmowy otrzymujesz od jakiegoś NPC przedmiot (zwłaszcza ważny przedmiot questowy) to gra wyrzuca jeden z przedmiotów na ziemię (w oknie dialogowym pojawia się o tym komunikat ale dość łatwo go przeoczyć), niestety czasami takim wyrzuconym "przedmiotem" jest chowaniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować