Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2007 o 18:10, Quatre napisał:

Czy staty: Sił 10, Zr 18, Kon 14, Int 18, Mdr 14, Ch 12 są dla maga dobre? Nie wiem czy za
mało nie dałem na siłę i Kondycję :/


Siła odpowiednia, a kondycji mogłeś te dwa punkty jeszcze dodać, dostawałbyś dodatkowe punkty życia bo na poziomie kondycji - 14 - figę dostajesz z tego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:30, Mistic napisał:

Siła odpowiednia, a kondycji mogłeś te dwa punkty jeszcze dodać, dostawałbyś dodatkowe punkty
życia bo na poziomie kondycji - 14 - figę dostajesz z tego :-)

A warto dodawać do mądrości? Dałem 14, bo myślałem, że pomoże to przeciwko czarom atakującym umysł. Ale chyba spróbuję wyrzucić takie staty, jak zaproponował Budo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:32, Quatre napisał:

> Siła odpowiednia, a kondycji mogłeś te dwa punkty jeszcze dodać, dostawałbyś dodatkowe
punkty
> życia bo na poziomie kondycji - 14 - figę dostajesz z tego :-)
A warto dodawać do mądrości? Dałem 14, bo myślałem, że pomoże to przeciwko czarom atakującym
umysł. Ale chyba spróbuję wyrzucić takie staty, jak zaproponował Budo :D

Najlepiej by było dodać 18 do 3 pierwszych atrybutów, a resztę według wymagań klasy, czyli np: dla Barda 3 po 18 i charyzma tez koło 15-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:32, Quatre napisał:

A warto dodawać do mądrości? Dałem 14, bo myślałem, że pomoże to przeciwko czarom atakującym
umysł. Ale chyba spróbuję wyrzucić takie staty, jak zaproponował Budo :D


Staty Budo jak dla mnie mają wady:
- za dużo kondycji o dwa
- po co tyle siły, może mag napakowany czarami i z dużą siłą może niezły łomot spuścić kijaszkiem, ale jak coś pójdzie źle i rozproszy zaklęcia ochronne to dupa maryna i po postaci
- z zasady daje trochę więcej punktów charyzmy, ot tak przynajmniej z 15-16


Co do mądrości to ją zawsze ustawiam na poziomie 10 u maga, max. u kapłana/druida i minimum dla reszty, no chyba, że niektóre klasy i rasy mają minimum przy mądrości jak paladyn.

Takimi pierdołami jak unieruchomienia bym się nie przejmował i tak najbardzieej trzeba uważać, żeby Łupieżca Umysłów nie wyssał ci mózgu przez słomkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siła dla magowi nie potrzebna, tym większa kondycja tym więcej PW otrzymujemy na każdym poziomie co wygąda tak: KW(kostka wytrzymałosći,w przypadku maga to 4)+ modyfikator z kondycji.Modyfikatory wyglądają tak:
1:-5
2-3:-4
4-5:-3
6-7:-2
7:8:-1
9-10:0
11-12:1
13-14:2
15-16:3
17-18:4
19-20:5
Dla przykładu mag o kondycji 14 będzie otrzymywał 6PW na poziom(KW4+2 z modyfikatora).Następna statystyka-zręczność.Modyfikator z niej mag dodaje do klasy pancerza, dzięki czemu trudniej go trafić.Mądrość porównywalnie ważna do siły, pozostałe punkty najlepiej rozdać po równo.Charyzma dla maga nie potrzebna ale cóż główna postać musi przekonująca >_>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:39, Quatre napisał:

Mag nie dostaje maksymalnego bonusu do HP przy awansie jak ma 18 kondycji??

Spróbuję wyrzucić przynajmniej 12/18/16/18/10/12 :]


Najlepiej kulnąć następnie odjąć wszystko i zobaczyć ile mamy all punktów.Kulaj do skutku aż będziesz miał tylko punktów że spokojnie zrobisz dobrego maga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:39, Quatre napisał:

Mag nie dostaje maksymalnego bonusu do HP przy awansie jak ma 18 kondycji??


W 2 ed. D&D tylko klasy wojownicze [woj/łow/pal/barb] dostają więcej niż 2 dodatkowe pkt. życia z modyfikatorów od kondycji. Pozostałe klasy czyli łotrzyk/bard/kapłan/mag/etc. mogą dostać maksymalnie tylko +2, więc dawanie kondycji na poziomie 17 i wyżej jest nieopłacalne i marnuje tylko punkty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nno! Zbyt długo się z tym wstrzymywałem, ale nareszcie zamówiłem sobie sagę w XKG. Grzech nie wykorzystać takiej okazji. Teraz pozostaje czekać na paczkę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:45, mikolajmix napisał:

Siła dla magowi nie potrzebna, tym większa kondycja tym więcej PW otrzymujemy na każdym poziomie
co wygąda tak: KW(kostka wytrzymałosći,w przypadku maga to 4)+ modyfikator z kondycji.Modyfikatory
wyglądają tak:
/CIACH/


Właśnie to zauważyłem. Coś ty za gówno wrzucił?! Orientujesz się wogóle o czym jest tutaj mowa? Wiesz cokolwiek o tej grze? ;/

To co wrzuciłeś to modyfikatory cech ale dla 3 ed. D&D, zapewne zaskocze cię, ale saga BG opiera się o drugą edycję, gdzie nie ma modyfikatorów, a każda cecha na odpowiednim poziomie daje inny bonus, bardziej to wszystko jest zróżnicowane.

Eh, aż się nóż w kieszeni otwiera jak ludzie gadają o rzeczach, których na oczy nie widzieli i się tylko ośmieszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 17:52, hans olo napisał:

> chowanca da sie zgubic rowniez przez eksport postaci tak btw;)
Tia. Mag z 1000 HP to niezły patent :D


tjaa straszne przegiecie zreszta jak pare innych bugow:) czy machina luma szalonego jest jednym z lepszych przykladow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 18:10, Quatre napisał:

Czy staty: Sił 10, Zr 18, Kon 14, Int 18, Mdr 14, Ch 12 są dla maga dobre? Nie wiem czy za
mało nie dałem na siłę i Kondycję :/


postaraj sie miec co najmniej 18/18/16/10/18/8... mag wbrew pozorom nie musi miec 18 int czy charyzmy jak w 3ed bo w ad''n''d mag potrzebuje int tylko do zapamietywania czarow a nie do samego rzucania... wiec jak tylko bedzisz potrzebowal zapamietac czar to lykasz miksture geniuszu i po klopocie a pkty postaci przeznaczasz na cos innego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie zauważyłem błąd w tym co podałem... pomyliły mi się edycje,przyznaję się do błędu.Nie zaskoczyłeś mnie że opiera się na 2.0 wiem o tym doskonale,po prostu chwilowe zaćmienie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 21:03, mikolajmix napisał:

Tak, właśnie zauważyłem błąd w tym co podałem... pomyliły mi się edycje,przyznaję się do błędu.Nie
zaskoczyłeś mnie że opiera się na 2.0 wiem o tym doskonale,po prostu chwilowe zaćmienie ;/

Nie ma to jak nabijać posty....

Ale co do maga, ja zawszę daje takie staty:
Siła:16
Zręczność:18
Kondycja:16
Inteligencja:18
Mądrość:17-18
Charyzma: 6-7, i tak mamy zawsze paladyna bądź coś innego z dużą charyzmą w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 21:35, Battlesuit napisał:

Ale co do maga, ja zawszę daje takie staty:
Siła:16
Zręczność:18
Kondycja:16
Inteligencja:18
Mądrość:17-18
Charyzma: 6-7, i tak mamy zawsze paladyna bądź coś innego z dużą charyzmą w drużynie.

Ile czasu losujesz takiego potwora (w przenośni i dosłownie, bo charyzma 6 cechuje potwora :D)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 21:57, Vel Grozny napisał:

Ile czasu losujesz takiego potwora (w przenośni i dosłownie, bo charyzma 6 cechuje potwora :D)?


Wylosowanie 3 lub 4 cech na 18 przy znacznym osłabieniu pozostałych mnie zajmuje na ogół między 0.5 a 1 h. Wszystko zależy od szczęścia. Gdy idzie o maga to ja jestem zadowolony już gdy mam:
siła 10, zręczność 18, kondycja 18, inteligencja 18, mądrość 12+, charyzma 8-10 (jeśli jestem w dobrym humorze, to losuję dalej;)
Na początku gry i tak zdobywam od razu pierścień charyzmy 18, a później mam też często paladyna w drużynie), a siłę można też szybko zwiększyć kupując odpowiednie pasy dla kilku członków drużyny, więc zawsze znajdzie się ktoś do dźwigania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 17:46, sig. napisał:

o tak, szczególnie dobrze nadaje się łuk ;)


Dżizys, każdą bronią poza strzelecką:> Nie łap mnie za słowa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: zainstalowałem oba Baldury z dodatkami, następnie zainstalowałem na to Baldurs Gate Trilogy wraz z poprawką do tego moda. Teraz nie mam polskich znaków. Da się jakoś naprawić tą instalację? Jeśli nie, to jak muszę postępować przy ponownej instalacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA zainstalowałem jeszcze kpxbg1.exe z katalogu z modami do bg1, troche czcionke poprawił, ale ć jest powiększone i trafiają się gdzieniegdzie krzaczki, ale zdecydowanie lepiej wygląda już gra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 21:57, Vel Grozny napisał:

Ile czasu losujesz takiego potwora (w przenośni i dosłownie, bo charyzma 6 cechuje potwora
:D)?


Mi losowanie postaci 18/18/18/18/10/10 zajmuje ok pół godziny, chociaż w tym czasie miałem już lepsze wyniki :D
Co do siły- nie uważam że dla maga jest nieprzydatna, zawsze to lepszy udźwig... jak gra bez strat pozwala na taką sile to czemu nie. Za to charyzmę uważam za nieprzydatna, jak tylko nie gram palasiem ustawiam na 10 i tak robię wszystkie questy i nie mam problemów z grą... a w razie czego mamy pierścień w namiocie na Promenadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować