Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2007 o 16:00, Hubi Koshi napisał:

> Hehehe, rozbiło mnie to xD A męczyć o informacje można :D
Hej skoro macie sporo wiedzy o tej grze i sporo razy ją przeszliście to jakoś trzeba sobie
odbić wasze wykłócanie się w temacie :-] Taka już odpowiedzialność ludzi o sporej wiedzy. Osobiście
nic do was nie mam, po prostu z natury nie przepadam za ludźmi którzy jakimiś osiągnięciami
chcą pokazać innym (czasami zachowującym się tak samo) czego to oni nie dokonali. Ot taki mój
osobisty gust


no coz ja po prostu odpowiedzialem mu ze jednak przeszedlem gre kazda postacia, bo az sie o to prosil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 17:42, Noirr napisał:

no coz ja po prostu odpowiedzialem mu ze jednak przeszedlem gre kazda postacia, bo az sie o
to prosil...

No i co to dało ?? Jeśli ktoś naprawdę chce pokazać że się zna na grze to niech np... wypisze dokładnie błędy, problemy i bugi który dany mod sobą prezentuje. Niech opisze dokładnie CO jest z nim nie tak, lub co w nim jest fajnego.
To chyba lepszy sposób na pokazanie swojej wiedzy i profesjonalizmu, nie sądzisz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 17:10, karczmiarz napisał:

1. Zamierza przejść BG (z dodatkiem) + BG2 (z tronem) - tą samą postacią
2. Chciałby zainstalować mody dodające kilka (ok 6) ciekawych podklas, najlepiej chociaż 2
takie które łaczą magie z mieczem (Wojownik-Mag)
3. Chciałbym też, przyłączyć chociaż 2-3 nowe postacie do drużyny. Najbardziej Valen ;*
4. Ostatnie to oczywiście artefakty. Żeby było ich troszkę więcej, lub w tej samej ilości ale
zmienione na inne. Nie zależy mi na mocy nowych itemow ale na samej zmianie ich ilosci, róznorodności.


mody na klasy zazwyczaj sa kiepskie chociaz jest kilka ciekawch np. morituri... a co do laczenia magii z mieczem to wes sobie na poczatku kensaia a potem zdualuj na maga... bedzie bardzo potezny...

co do nowych postaci to solaufein bedzie dobry, valen tez moze byc niezla chociaz z czasem jest przegieta i trzeba na nia uwazac...

nowe przedmioty... item upgrade to podstawa - dodaje mnostwo nowych przedmiotow ktore mozesz skladac z innych, mniej potrzebnych... to samo dodaje ruad, wiec te dwa mody powinny wystarczyc

co do tacticsa to jezeli nie rozwalasz liszy lub smokow z latwoscia to moze okazac sie za trudny jak na ten moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 17:47, Hubi Koshi napisał:

No i co to dało ?? Jeśli ktoś naprawdę chce pokazać że się zna na grze to niech np... wypisze
dokładnie błędy, problemy i bugi który dany mod sobą prezentuje. Niech opisze dokładnie CO
jest z nim nie tak, lub co w nim jest fajnego.
To chyba lepszy sposób na pokazanie swojej wiedzy i profesjonalizmu, nie sądzisz ??


ja tez tak sadze, dlatego jezeli ktos bedzie sie pytal o takie rzeczy to z checia odpisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej a jak tam wasza znajomość BG1
bo mam następujący problem w Wieży Durlaga: pokonałem Miłość i jej 3 braci schodzę na dół a tam dzwi, najpierw otwieram jedne za pomocą posągów, potem kolejne zabierając kamień strażniczy i ? jak otworzyć północne drzwi,te koło schodów ? będe wdzięczny za każde sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 18:47, redwolf napisał:

hej a jak tam wasza znajomość BG1
bo mam następujący problem w Wieży Durlaga: pokonałem Miłość i jej 3 braci schodzę na dół a
tam dzwi, najpierw otwieram jedne za pomocą posągów, potem kolejne zabierając kamień strażniczy
i ? jak otworzyć północne drzwi,te koło schodów ? będe wdzięczny za każde sugestie

Dokładnie nie pamiętam, ale chyba otwarcie jednych drzwi może zamknąć inne, więc warto pobawić się z już użytymi posągami.
Poza tym jest tam sporo ukrytych przejść - może któregoś nie zauważyłeś? Ustaw złodziejowi wykrywanie pułapek, żeby wszystkie odkryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo mamy takie rzuty obronne (wartosci podalem tylko przykladowo):

* Paraliż/Trucizny/Śmierć: 10
* Berła/Różdżki/Laski: 10
* Petryfikacja/Polimorfia: 10
* Zionięcie: 10
* Czary: 10

1. Mądrość podwyższa rzuty na siłę woli. Czyli których dotyczy w wyżej wymienionych? To samo dotyczy Kondycji i zręczności- które rzuty podwyższa?
2. Ktoś tu wcześniej napisał że inteligencja przydaje się jedynie do zapamiętywania czarów ze zwojów. Albo sie myle, albo się coś zmienlo bo zawsze myślałem ze wplywa też na max poziom czarów maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 11:24, karczmiarz napisał:

2. Ktoś tu wcześniej napisał że inteligencja przydaje się jedynie do zapamiętywania czarów
ze zwojów. Albo sie myle, albo się coś zmienlo bo zawsze myślałem ze wplywa też na max poziom
czarów maga.

Nie, mimo istnienia takiej tabelki w instrukcji do BG1. Ale w tejże instrukcji (lub do BG2) możemy poczytać również o umiejętnościcah łotrzyków typu "czytanie języków", czy "wspinanie po murach". Po prostu te tabelki zostały chyba żywcem skopiowane z podręczników do AD&D, a pewne rzeczy nie występują w grze.
Magowie z BG2 mają często po 16 int, nie przeszkadza im to w rzucaniu czarów 9 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 18:47, redwolf napisał:

bo mam następujący problem w Wieży Durlaga: /ciach/


Nie wiem, czy pytanie aktualne, ale akurat też robię ten poziom, więc na wszelki wypadek odpowiem.

Po pierwsze, wątek nt. BG1 masz tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&u=1696

Po drugie, chodzi Ci o drzwi do komnaty tronowej, jak rozumiem. Żeby je otworzyć, trzeba: 1) zaatakować srebrnego manekina w sali treningowej (komnata na pn.-zach. od pierwszego pomieszczenia), 2) zabrać kamień strażniczy Kiela z pokoju Islanne (komnata pd.-wsch.).
Uważaj, z tymi zamykającymi się drzwiami są ogromne problemy. Lepiej nie spać ani nie cofać się na poprzedni poziom. Niedługo znajdziesz komnatę z przełącznikami na ścianach, wtedy będzie już łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zainstalować następujące mody do sagi BG. Czy taka kolejność instalacji będzie OK? Ew. co radziłbyś wyrzucić żeby gra sie nie pogryzła.

1. Bg1 tutu
2. Bg1 tutu fixpack

ew. Bg Trilogy i BGT Tweak Pack v6 (jezeli jest bardziej kompatybilny)

3. BG2 Fixpack v4
4.BG2 Tweak Pack v4
5.Tactics Mod v23
6. Enhanced BG2 v1.0
7.Tortured Souls (wersja współpracująca z BP)
8.Tower of Deceipton v2
9. Dodatki z edycji kolekcjonerskiej
10.Solaufein Romance v102
11. Valen NPC Mod v45
12. Larsha Mod v0.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 16:15, karczmiarz napisał:

1. Bg1 tutu
2. Bg1 tutu fixpack

ew. Bg Trilogy i BGT Tweak Pack v6 (jezeli jest bardziej kompatybilny)


no wiec tak... tutu jest generalnie lepszym kompilatorem, trilogy nie polecam... co do modow to kolejnosc jest dobra z tym ze... jezeli chcesz aby mody dzialaly w bg1 to instalujesz je przed tutu... jezeli maja dzialac tylko w bg2 to po tutu...

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>tutu jest generalnie lepszym kompilatorem, trilogy nie polecam\

Żartujesz chyba. Właśnie to BGTrilogy jest lepszym kompilatorem i działa z (prawie) wszystkimi modami. Ma wsparcie wielu grup moderskich, więc na bieżąco są do niego dostosowywane nowopowstałe mody,a wszelkie błędy są usuwane na bieżąco. Tutu był dobry jak BGT zajmował kilkaset MB, czyli w okolicach 2002 roku.... -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 16:15, karczmiarz napisał:

Chcialbym zainstalować następujące mody do sagi BG. Czy taka kolejność instalacji będzie OK?
Ew. co radziłbyś wyrzucić żeby gra sie nie pogryzła.

1. Bg1 tutu
2. Bg1 tutu fixpack

ew. Bg Trilogy i BGT Tweak Pack v6 (jezeli jest bardziej kompatybilny)

3. BG2 Fixpack v4
4.BG2 Tweak Pack v4
5.Tactics Mod v23
6. Enhanced BG2 v1.0
7.Tortured Souls (wersja współpracująca z BP)
8.Tower of Deceipton v2
9. Dodatki z edycji kolekcjonerskiej
10.Solaufein Romance v102
11. Valen NPC Mod v45
12. Larsha Mod v0.2


Najpierw instalujesz BG:T, który jest lepszym kompilatorem niż tutu. Potem sprawdzasz czy działa, jeśli działa, to instalujesz moda który równoważy exp w BG względem BG2. Następnie instalujesz tacticsa. Jeżeli wszystko działa dobrze to EoU możesz, i jakieś itemy, typu underrep items. Potem tortured soul, a na końcu postacie. Jak wszystko działa (a powinno), to napisz tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Primo: Noirze, zauważyłem ,że wypowiadasz się o grze na której się nie znasz, wypowiadasz się o modach których za pewne nie używałeś, udajesz mądrego będąc bucem. Ledwo się wątek oczyścił ze spamu i zapadł spokój, to jak wiadomo, trole nie śpią i się komunikują tajemnie...
Duo: Twierdzisz, że przeszedłeś grę każda postacią, i wieloma solo... Więc proszę, jaki maksymalny level może osiągnąć w/m/z w każdej ze swoich profesji? Gdzie można znaleźć tom Zhentarimów, gdzie można przyłączyć niejakiego Kivana w TDD? Jak sie znasz na tej grze to powinieneś wiedzieć, ale sądząc po tym, co piszesz i jak, wnioskuje że zacząłeś pisać na forum po tym jak ci tata postawił neostrade...

Tyle mojego, a co do moderatorów: NIKOGO W TYM POŚCIE NIE OBRAŻAM, JEST ON ZGODNY Z REGULAMINEM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2007 o 17:31, Battlesuit napisał:

Najpierw instalujesz BG:T, który jest lepszym kompilatorem niż tutu. Potem sprawdzasz czy działa,
jeśli działa, to instalujesz moda który równoważy exp w BG względem BG2. Następnie instalujesz
tacticsa. Jeżeli wszystko działa dobrze to EoU możesz, i jakieś itemy, typu underrep items.
Potem tortured soul, a na końcu postacie. Jak wszystko działa (a powinno), to napisz tutaj.



Czyli reasumując:

Bg Trilogy i BGT Tweak Pack v6, następnie:

1. Ding0 Experience fixer v4
2. Tactics Mod v23
3. BG2 Tweak Pack v4 (w sklad wchodzi EoU)
4. Tortured Souls
5. Dodatki z edycji kolekcjonerskiej
6. Solaufein Romance v102
7. Valen NPC Mod v45
8. Larsha Mod v0.2


I to tyle. Nazwy modów brałem z Sagi BG. znalazlem tez na plytce CD z Saga instrukcje do BG Trilogy i tam takie zdanie na koniec instrukcji instalacji:

NALEŻY ZAUWAŻYĆ: Jeśli BGT instalowane jest jako część mega modyfikacji (znanej jako Big Picture) należy ten mod instalować PO wszystkich innych modach wchodzących w skład mega modyfikacji (The Darkest Day, Shadows over Soubar, Tortured Souls)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oho... i kto tu jest bucem... ja nikogo tutaj nie obrazam, a wacpan odrazu twierdzisz ze jestem ''trollem'' i spamuje... no to daj linka moderatorowi i niech rozpatrzy... a co do twoich supertrudnych pytan...

w/m/z - bez modowanej gry - 18/17/22

HISTORIE zhentarimow - jest ksiazka potrzebna do ukonczenia questu reijeka skorarza i zrobienia ludzkiej skory... kupujesz ja w nocy na wzgorzach umar, od handlarza stojacego przed karczma... jego prawdziwe imie darcin cole...

kivana w tdd przylaczasz rowniez na wzgorzach umar, na polnoc od wioski, na polodnie od madulfa ogra...

jeszcze jakies pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
To już troll+, ale tyle odpisywałeś, więc pewnie ściągałeś :P

Hmm, jaki by tu dać banał... Jaka jest historia Lilancora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi kozaku i ty Noirrze.

Myślę, że ten temat:
Quiz Baldur Gate 2, Icewind Dale 1 i 2, Newerwinter Night
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16358&u=636
jest odpowiedni jeśli macie ochotę chwalić się waszą wiedzą. Niestety do waszej informacji, 90% wypowiadających się w tym temacie potrzebuję pomocy, albo ma ochotę spokojnie porozmawiać i ma w głębokim poważaniu, że jesteście chodzącymi encyklopediami świata BG2 i nie podoba się im wasze obnoszenie się z waszą przezaj... i ogromną wiedzą. Więc albo przejdźcie do tematu do którego link podałem powyżej albo dajcie sobie w końcu siana [sianerze drogi, wybacz jeśli żem cię uraził].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 19:15, Battlesuit napisał:

/ciach/
To już troll+, ale tyle odpisywałeś, więc pewnie ściągałeś :P

Hmm, jaki by tu dać banał... Jaka jest historia Lilancora?


oho zwlaszcza ze czlowiek caly czas przy kompie siedzi, nawet jesli ten komp chodzi...

skrotowo chodzilo o to ze lawrence lilarcor, ktory slynal z glupoty, wyruszyl ze swojej wioski za na mowa przyjaciol... chcial pokazac jakim jest wielkim bohaterem, i ze tylko on moze pokonac bodajze treanta ktory okazal sie zwyklym drzewem... nie wiadomo czy to naprawde lilarcor zostal zaklety w mieczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować