Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2007 o 19:28, Mistic napisał:

Drogi kozaku i ty Noirrze.


dla mnie bomba, moge spokojnie przestac... ale nie lubie jak ktos mnie nazywa bucem... sory za offtop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Prawie dobrze. Opinia o userze: grę zna na 4+, mody na 2-.

Misticu: nie offtopuj waćpan, bo to temat o baldurze, a nie linkach do icewinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 20:04, Battlesuit napisał:

/ciach/
Prawie dobrze. Opinia o userze: grę zna na 4+, mody na 2-.

Misticu: nie offtopuj waćpan, bo to temat o baldurze, a nie linkach do icewinda.


co do modow... jesli chodzi o tutu lub bgt to przyznaje sie bez bicia ze moge nie wiedziec bo rzeczywiscie uzywalem tego ostatni raz dosc dawno... ale co do reszty to znam je rownie dobrze jak gre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Co dany mod robi to prawie każdy wie, ale chodzi mi tu o takie rzeczy jak "gryzienie się" modów, czy kolejność instalowania, bo Twój post o modach był niestety klapą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest jak się sprzymierzy z Bodhi ? Czy też nas zawiezie do Brynnlaw ? Czy spotkamy Seamona Havariana ? Przecież ona jest siostrą Irenicusa, to nas zdradza ? Nie chce mi się sprawdzać bo bym musiał grać złą drużyną, a teraz mam Keldorn. Jak grałem złą drużyną to niestety skumałem się ze złodziejami cienia. :( Ale bardzo mnie ciekawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 20:30, Battlesuit napisał:

/ciach/
Co dany mod robi to prawie każdy wie, ale chodzi mi tu o takie rzeczy jak "gryzienie się" modów,
czy kolejność instalowania, bo Twój post o modach był niestety klapą...


ha no coz... ja jakos zawsze na poczatku po patchu instaluje tacticsa, battles, mody weimera w stylu ease of use i item upgrade, potem tweakery, a na koncu reszte i jak do tej pory gra mi sie nie wysypala ani razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Po prostu masz zadania związane ze złodziejami, ale daje ci je Bodhi :) A walka z nią i tak będzie w czarowięzach.
Aha, i jeśli masz swoją gildię złodziejską, to Cię nie przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbyś to samo z megamodyfikacją (na oko 50 modów, w tym 15 wielkich) i już by tak różowo nie było:D Sam kiedyś używałem TuTu, ale teraz liczy sie tylko BGT:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 21:46, Goenitz napisał:

Spróbowałbyś to samo z megamodyfikacją (na oko 50 modów, w tym 15 wielkich) i już by tak różowo
nie było:D Sam kiedyś używałem TuTu, ale teraz liczy sie tylko BGT:)


heh no baldka mam mocno zmodyfikowanego... 39 modow co prawda bez duzych to tez niezla zabawa:D takiej ilosci modow nigdy nie konwertowalem przez tutu wiec nie wiem... swoja droga teraz sobie odpalilem gre po reinstali windowsa i musialem przeinstalowac pare komponentow ease of use, munch moda i wszystkie do itemow bo nagle w savie przestaly dzialac... samej gry nie usuwalem wiec powinno bylo dzialac... z kolei teraz po rainstalacji tych modow zaczely mi sie dziac jakies rzeczy z teksturami... i to przed sama walka z irenicusem:( pewnie bede musial wszystko od nowa... syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 18:35, karczmiarz napisał:

NALEŻY ZAUWAŻYĆ: Jeśli BGT instalowane jest jako część mega modyfikacji (znanej jako Big
Picture) należy ten mod instalować PO wszystkich innych modach wchodzących w skład mega modyfikacji
(The Darkest Day, Shadows over Soubar, Tortured Souls)

Dokładnie, dlatego wciśnij TS przed BGT. Dodatki z edycji kolekcjonerskiej - jeśli dobrze pamiętam to sprzedawców dodaje też BG2 Tweak Pack. Ding0 Experience fixer lepiej dać na koniec. Reszta listy chyba w porządku. Może jeszcze warto dodać BP-BGT-Worldmap (chyba nie ma na płycie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 00:03, Meriv napisał:

mam pytanie w jakim pliku jest czcionka BGII bądź skąd można wziąść czionke ??

jest mi ona bardzo potrzebna


Rozłóż pliki data na części i poszukaj. Inaczej się nie da, chyba, że jest program do wyciągania czcionki z programu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(..) z kolei teraz po rainstalacji tych modow zaczely mi sie dziac

Dnia 10.08.2007 o 22:42, Noirr napisał:

jakies rzeczy z teksturami... i to przed sama walka z irenicusem:( pewnie bede musial wszystko
od nowa... syf


Cóż, jakby tu powiedzieć, o już wiem: Reinstalka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 10:06, Battlesuit napisał:

Cóż, jakby tu powiedzieć, o już wiem: Reinstalka :D


piszac ''od nowa'' wlasnie to mialem na mysli... wlasnie robie reinstale... z godzine mi zajmie z modami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie:

Bg Trilogy i BGT Tweak Pack v6, następnie:

1. Ding0 Experience fixer v4 <------------------------CHODZI O TEN MOD
2. Tactics Mod v23
3. BG2 Tweak Pack v4 (w sklad wchodzi EoU)
4. Tortured Souls
5. Dodatki z edycji kolekcjonerskiej
6. Solaufein Romance v102
7. Valen NPC Mod v45
8. Larsha Mod v0.2

Do ilu procent zredukowac exp żeby bylo uczciwie???

Jest (cytuję):
zredukowac do 75, 50, 25, 1/6, 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy łupieżcy umysłu z kanałów są jakoś potężniejsi od tych z podmroku? Mająć ochronę przed zauroczeniem itp. to w kanałach jak idzie na mnie tyle psionicznych uderzeń to i tak ta ochrona nic mi nie daje. W Podmroku chyba tak nie było. Jak się najlepiej obronić przed Ilithidami i ich pokonać? Nie mogę ich zwalczyć w tym drugim pomieszczeniu.
Ps. nie uważacie że to trochę bezsensu że łupieżcy umysłu są pod Athkatlą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 16:06, Grizzly. napisał:

Ps. nie uważacie że to trochę bezsensu że łupieżcy umysłu są pod Athkatlą ?

Nie, wcale. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 14:39, karczmiarz napisał:

Do ilu procent zredukowac exp żeby bylo uczciwie???

To już zależy od Ciebie. Ja bym zredukował do 50%. Pomyślałbym też nad redukcją do 10% lub nawet nad całkowitym wyłączeniem doświadczenie za zapamiętywanie czarów i otwieranie zamków/rozbrajanie pułapek, ponieważ tych elementów nie było w BG1, przez co można bardzo szybko podexpić swoje postacie już na samym starcie.

Poza tym podobno redukcja początkowej ilości doświadczenia w SoA i ToB jest niekompatybilna z BGT, dlatego lepiej ominąć te komponenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pomęczyć jeszcze pewien temat, może i z BG1 ale 2 tez pewnie dotyczy. Zauważyłem że rzuty obronne wcale nie podwyższają się dzięki mądrości.
Co najmniej w przypadku rasy ludzi: (paraliż/truc/śmie, berła/róż/lask/, poli/per, zion, czary)

Człowiek/Wojownik Poz 1:

Madr 18, Zr 18, Kon 18 Madr 8, Zr 18, Kon 18
Rzuty: 14/16/15/17/17 14/16/15/17/17

Człowiek/Kapłan Poz 1:

Madr 18, Mądr 10
Rzuty: 10/14/13/16/15 10/14/13/16/15

W przypadku człowieka rzuty zmieniają sie tylko kiedy zmieniamy profesję. Dla porównania sprawdziłem krasnoluda:

Krasnolud/Wojownik:

Madr 18, Zr 17, K 19 Mądr 10, Zr 17, Kon 19
Rzuty: 6/11/15/17/12 9/11/15/17/12

MĄDROŚĆ - W przypadku krasnoluda polepsza rzuty na Paraliż,Trucizny,Śmierć.

Madr 10 Zr 10 Kon 19 Madr 10 Zr 10 Kon 12
Rzuty: 9/11/15/17/12 11/13/15/17/14

KONDYCJA - W przypadku krasnoluda ustala rzuty na paraliż..., berła...., czary.


Potrafie zrozumieć to, np na starcie Wojownik ma gorsze rzuty niż Kapłan czy Mag.... oraz że Krasnoludy na starcie również uzyskują lepsze rzuty na paraliż i pokrewne czary a niżeli Ludzie.

Dlaczego natomiast tylko niektóre rasy uzyskują profity z mądrości lub kondycji??? Myślę, że przydałoby się porządne zestawienie cech, opisem na co one wpływają i którym rasom dają rzeczywiście profity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować