Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2007 o 20:14, Noirr napisał:

> Illithidy nie są takie złe

Nie są złe, ale proste czary i sposób mogą je pokonać. Tak jest zresztą z wieloma potworami, które są ogólnie pakerne, jednak mając ''coś'' lub po prostu pewną metodę można je pokonać bez trudu. Tak jest na przykład z Obserwatorami, bez Tarczy Baldurana to zawsze wymagający przeciwnik. Kiedy ją posiadasz, dostawca expa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 21:24, HiroshiTakubo napisał:

> > Illithidy nie są takie złe
Nie są złe, ale proste czary i sposób mogą je pokonać. Tak jest zresztą z wieloma potworami,
które są ogólnie pakerne, jednak mając ''coś'' lub po prostu pewną metodę można je pokonać
bez trudu. Tak jest na przykład z Obserwatorami, bez Tarczy Baldurana to zawsze wymagający
przeciwnik. Kiedy ją posiadasz, dostawca expa...

>

W sumie racja. Ja tam Ilithidów zawsze na spontanie zabijałem, strasznie słabi są... Jest na nich wiele prostych sposobów... Tak samo jak ze smokami ,dostawcy eq i expa.

PS. Fajny avatar :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 21:24, HiroshiTakubo napisał:

Nie są złe, ale proste czary i sposób mogą je pokonać. Tak jest zresztą z wieloma potworami,
które są ogólnie pakerne, jednak mając ''coś'' lub po prostu pewną metodę można je pokonać
bez trudu. Tak jest na przykład z Obserwatorami, bez Tarczy Baldurana to zawsze wymagający
przeciwnik. Kiedy ją posiadasz, dostawca expa...


heh to tez troche niedobry przyklad bo tarcza baldurana jest zbyt przegieta... tu z pomoca przychodzi oczywiscie tactics, gdzie obserwatorzy, jak masz na sobie tarcze baldurana, rzucaja na ciebie tylko promien antymagii ktory nie jest odbijany... dlaczego nie odbijany to radze poczytac w pdr do 3 ed tam jest w dobrze opisane... wiem z bg to ad''n''d ale powod mysle ze jest ten sam... ale do rzeczy... ja obserwatory zabijalem zlodziejem na ulepszonym przyspieszeniu z furia niebios i paroma ochronkami... co prawda nie dziala na nie backstab ale robilem to w ten sposob ze krylem sie w cieniu, podbiegalem, jedno uderzenie po ktorym zazwyczaj wchodzil stun, ucieczka, krycie sie i powtorka... padaly bardzo szybko nawet nie zabierajac mi za duzo hp... jeszcze prostszym sposobem jest rzucenie 2 razy zabijajacej lub zapalajacech chmury... wtedy pada odrazu cala grupa:D a co do illithidow... to jak gram druzyna to uzywam korgana na berserku a jak gram solo to roznie w zaleznosci od klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

To w takim razie proszę o cytat z podręcznika do 3ed. gdzie według Ciebie jest to wytłumaczone.
Po co Korgana w berserka? Jest wiele czarów które gnoją Ilithidów bez końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 22:46, Battlesuit napisał:

To w takim razie proszę o cytat z podręcznika do 3ed. gdzie według Ciebie jest to wytłumaczone.

Po co Korgana w berserka? Jest wiele czarów które gnoją Ilithidów bez końca...


dokladnego cytatu nie przytocze bo nie posiadam podrecznika... ale ogolnie chodzilo o to ze obserwator wypuszcza promienie z oczu na szypulkach, ale z glownego oka caly czas wysyla stozek antymagii o jakimstam promieniu... a ze w baldku nie da sie zrobic takiego stozka wypuszczanego caly czas to sila rzeczy odbijane sa tylko pozostale promienie czyli te ktore bylyby wypuszczone z pozostalych oczu...

a co do czarow... illithidzi maja czesciowa odp na magie dlatego wole z nimi walczyc wrecz... bo tak raz czar wejdzie raz nie, a topor wejdzie zawsze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Ehh, tactics po prostu modyfikuje potwory tak, aby myślały... A wiesz czemu promień antymagii nie jest odbijany? Ponieważ jest to czar z domeny innej niż bodajże wywoływanie, z której to szkoły czary zadają bezpośrednie obrażenia. A ta tarcza odbija promienie które zadają obrażenia. To nie ma nic wspólnego z 3ed. To co napisałeś, to przytoczony po swojemu opis jak Obserwatorzy czarują :) W 3ed. przy każdym stworze jest pełno opisów niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do 3ed. Testowałem już mod Icewind Gate, straszna porażka :/ Dużo bezsensownych bugów jest tam, jak np. nieśmiertelni wrogowie, czy drzwi które się nie otwierają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 23:25, Battlesuit napisał:

Ehh, tactics po prostu modyfikuje potwory tak, aby myślały... A wiesz czemu promień antymagii
nie jest odbijany? Ponieważ jest to czar z domeny innej niż bodajże wywoływanie, z której to
szkoły czary zadają bezpośrednie obrażenia. A ta tarcza odbija promienie które zadają obrażenia.
To nie ma nic wspólnego z 3ed. To co napisałeś, to przytoczony po swojemu opis jak Obserwatorzy
czarują :) W 3ed. przy każdym stworze jest pełno opisów niestety :/


ech widze ze jednak musze dac cytat... i mylisz sie bo tarcza odbija tez promienie obserwatorow ktore nie zadaja bezposrednich obrazen, a i ich promienie nie sa tylko ze szkoly wywolan bo dla przykladu zadawanie powaznych ran ktore rzucaja jest z nekromancji... a co do 3 ed to po pierwsze nie jest to moj opis jak czaruja, tylko nie pamietalem dokladnie, a po drugie weimer mogl sie spokojnie wzorowac na 3 ed...

ale teraz przytocze cytat, posluze sie cytatem do widza, ktory tez jest obserwatorem ale troche innym - "beholderowaty, widz; srednie wynaturzenie; podobnie do swych krewniakow, beholderow, rowniez te istoty to unoszace sie w powietrzu kuliste stworzenia z duzym centralnym okiem, kilkoma czulkami zakonczonymi oczami oraz olbrzymia pelna zebow paszcza. Jednakze maja tylko 4 czulki a ich srodkowe oko odbija a nie tlumi magie" u zwyklych obserwatorow jest to tlumienie magii... dalej opis umiejetnosci "centralne oko istoty nieustanie generuje efekt zawrocenia czaru, majacy postac stozka dlugosci 45m" u zwyklych obserwatorow jest to stozek antymagii... tak wiec obstawiam ze to wlasnie dlatego nie idzie go odbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz co do 3 ed... mam cytat konkretnie co do obserwatora... "Stozek antymagii (zn): Glowne oko beholdera caly czas generuje pole antymagii majace postac stozka o dlugosci 45 metrow, zaczynajacego sie tuz przed stworem." ksiega potworow I, str 21...

naprawde sorka za potrojnego posta, jak zajdzie tu jakis moderator to moglby je polaczyc czy cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to pytanie następujące:

zainstalowałem sobie mody z Solaufainem i Valen (moze źle je zainstalowałem, ale to się chyba zaraz okaże) i zacząłem grę od nowa. Przystąpiłem do "Pani" i mam taki problem, że nie mogę w siedzibie wampirów nigdzie Valen znaleźć. Jak ją w takim razie przyłączyć do drużyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 10:03, Alamut napisał:

zainstalowałem sobie mody z Solaufainem i Valen (moze źle je zainstalowałem, ale to się chyba
zaraz okaże) i zacząłem grę od nowa. Przystąpiłem do "Pani" i mam taki problem, że nie mogę
w siedzibie wampirów nigdzie Valen znaleźć. Jak ją w takim razie przyłączyć do drużyny?


sprobuj poszukac na cmentarzu, stoi przy grobowcu i jest ukryta w cieniu, wiec bedziesz musial sie dobrze przypatrzec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na łupieżców miałem sprawdzony, prosty sposób oraz dwie różdżki zabójczej chmury w plecaku. :) Otwierałem drzwi, wpuszczałem chmurki, zamykałem drzwi. :) Łupieżcy się dusili przez parę dobry rund, a po otwarciu drzwi wystarczyło ich już tylko dobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje losowy efekt. Możesz ją wypróbować w BG1, już w Candlekeep w piwnicach, gdy ćwiczysz walkę, możesz spróbować ją wykorzystać w walce, ponieważ posiadą ją któryś z Twych "kompanów":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 13:48, paweldomar1 napisał:

Daje losowy efekt. Możesz ją wypróbować w BG1, już w Candlekeep w piwnicach, gdy ćwiczysz walkę,
możesz spróbować ją wykorzystać w walce, ponieważ posiadą ją któryś z Twych "kompanów":)

Ja chyba tylko raz poszedłem trenować walkę w grupie w BG1. Myślałem, że to unikat z BG2 jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie grałem w baldur gate ani w te podobne tytuły malo o nich wiem a patrząc na obrazki z gry mam bardzo mieszane uczucia :P jednak cenie sobie fabuły a tej nie poznam puki nie zagram :D i pytanie czy baldur mnie wciągnie przez długie godziny?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 13:59, Davidskrk napisał:

nigdy nie grałem w baldur gate ani w te podobne tytuły malo o nich wiem a patrząc na obrazki
z gry mam bardzo mieszane uczucia :P jednak cenie sobie fabuły a tej nie poznam puki nie zagram
:D i pytanie czy baldur mnie wciągnie przez długie godziny?? :D

Ba , jak kupisz sagę to wciągnie nawet na 200 godzin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam questa w d''Arnise (:]) ale nie dostałam żadnych expów za samo uratowanie twierdzy, tylko za same potworki indywidualnie. Nalia w ogóle zignorowała ten fakt, mówi tylko, że nie ma tu nic do roboty i czy ją przyjmę do drużyny, ani dziękuję ani pocałuj mnie w nos, nie przeniosło mi questa do zadań wykonanych... Ekhm, czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować