Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

A opuściłeś już podziemia twierdzy? O ile pamiętam quest rusza do przodu (czy raczej jest zakończony) dopiero jak wyjdziesz na dziedziniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze po podmroku :( Gram drugi raz. Mam jak narazie za słabe czary, później chyba się zajme łupieżcami z kanałów.

Jak ulepszyć cep bojowy wieków ? Zrobiłem go w kuźni w twierdzy d''Arnise ale znalzłem jeszcze jedną kulę i nie wiem jak ją dołączyć. W twierdzy nie mogę, a Cromwell też nie może.

Czy można jakoś rzucić pod nogi plugawy uwiąd Abi Dalzima tak żeby nam nie zabierał życia ? Chodzi mi o jakiś czar który by mnie przed nim chronił.

Tak robie questy w twierdzy magów i jestem po tym jak Morul wykonał dla mnie pierścień. Chciałem tek kostur ale wtedy szyscy moi uczniowie poumierali. Nie ma żadnego sposobu żeby jakoś im się udało zrobić ten kostur ? Morul już skończył nauki i go nie ma. Przespałem wile dni i nic się nie dzieje ? Czy będą jeszcze jkakieś questy ? Miałem już ten z jakimś lordem co nie lubi magów, ale czy będzie się działo jeszcze coś ciekawego ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 14:34, PięknaZuzanna napisał:

Skończyłam questa w d''Arnise (:]) ale nie dostałam żadnych expów za samo uratowanie twierdzy,
tylko za same potworki indywidualnie. Nalia w ogóle zignorowała ten fakt, mówi tylko, że nie
ma tu nic do roboty i czy ją przyjmę do drużyny, ani dziękuję ani pocałuj mnie w nos, nie przeniosło
mi questa do zadań wykonanych... Ekhm, czy to normalne?


Chyba musisz zejść do piwnic, zabić trolle i tam jest chyba świątynia czy coś. Tam leżą zwłoki ojca Nalii. Jak je zobaczysz albo na nie klikniesz to quest powinien ruszyć dalej. Nie zapomnij otworzyć bramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 15:07, Grizzly. napisał:

Jak ulepszyć cep bojowy wieków ? Zrobiłem go w kuźni w twierdzy d''Arnise ale znalzłem jeszcze
jedną kulę i nie wiem jak ją dołączyć. W twierdzy nie mogę, a Cromwell też nie może.


W Twierdzy d''Arnise możesz dodać do trzonka trzy kule (robisz to w magicznej kuźni na parterze), pozostałe dwie może dołączyć w Tronie Bhaala Cespenar, jednak tylko pod warunkiem że już masz cep z 2 podstawowymi kulami.

Dnia 13.08.2007 o 15:07, Grizzly. napisał:

Czy można jakoś rzucić pod nogi plugawy uwiąd Abi Dalzima tak żeby nam nie zabierał życia ?
Chodzi mi o jakiś czar który by mnie przed nim chronił.


Na 6 poziomie czarów maga jest zaklęcie "ochrona przed magiczną energią" które zapewnia całkowitą niewrażliwość na ten czar.

Dnia 13.08.2007 o 15:07, Grizzly. napisał:

Tak robie questy w twierdzy magów i jestem po tym jak Morul wykonał dla mnie pierścień. Chciałem
tek kostur ale wtedy szyscy moi uczniowie poumierali. Nie ma żadnego sposobu żeby jakoś im
się udało zrobić ten kostur ? Morul już skończył nauki i go nie ma. Przespałem wile dni i nic
się nie dzieje ? Czy będą jeszcze jkakieś questy ? Miałem już ten z jakimś lordem co nie lubi
magów, ale czy będzie się działo jeszcze coś ciekawego ?


Nie pamiętam co do kostura, ja zawsze polowałem na pierścień.
O ile pamiętam w Kuli Sfer można mieć czeladnika jedynie jeśli wszyscy twoi uczniowie przeżyli praktyki.
Uwięzienie tego lorda jest ostatnim questem twierdzy maga.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 15:26, Karharot napisał:

W Twierdzy d''Arnise możesz dodać do trzonka trzy kule (robisz to w magicznej kuźni na parterze),
pozostałe dwie może dołączyć w Tronie Bhaala Cespenar, jednak tylko pod warunkiem że już masz
cep z 2 podstawowymi kulami.


chyba troszkę się zgubiłem. Czyli : mam cep bojowy wieków zrobiony z tych kul co były w twierdzy, ale pozostałe kule będe mógł dopiero dodać w tronie bhaala ?

Dnia 13.08.2007 o 15:26, Karharot napisał:

Nie pamiętam co do kostura, ja zawsze polowałem na pierścień.
O ile pamiętam w Kuli Sfer można mieć czeladnika jedynie jeśli wszyscy twoi uczniowie przeżyli
praktyki.
Uwięzienie tego lorda jest ostatnim questem twierdzy maga.,


buu.. bo zginęło mi dwóch. A kiedyś gdzieś czytałem że przyjdzie ktoś i będzie mi robił mikstury wzamian będzie moim uczniem czy coś. Tak jak przeżył mi tylko jeden uczeń to nie ma szansy żeby mieć tego ucznia ?

Czy cepenar jakoś umagiczni rękawice barda ? Bo mam takie ale nie mają żadnych właściwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 15:34, Grizzly. napisał:

chyba troszkę się zgubiłem. Czyli : mam cep bojowy wieków zrobiony z tych kul co były w twierdzy,
ale pozostałe kule będe mógł dopiero dodać w tronie bhaala ?


Tak. W SoA trzy kule były w twierdzy d''Arnise i z nich montowało się cep wieków, ale Tron Bhaala dodał jeszcze dwie (co najmniej jedną w Twierdzy Strażnika) - te dwie można domontować jedynie u Cespenara, a do niego możemy się dostać dopiero po zakończeniu głównej fabuły z podstawki.

Dnia 13.08.2007 o 15:34, Grizzly. napisał:

buu.. bo zginęło mi dwóch. A kiedyś gdzieś czytałem że przyjdzie ktoś i będzie mi robił mikstury
wzamian będzie moim uczniem czy coś. Tak jak przeżył mi tylko jeden uczeń to nie ma szansy
żeby mieć tego ucznia ?


Chyba nie. Jednak powiem Ci że niespecjalnie jest czego żałować, ten uczeń co tydzień przyrządzał by Ci po prostu pięć losowych miksturek (nic rewelacyjnego) i do tego musiałbyś się po nie zgłaszać regularnie (tzn. jeśli udałbyś się w świat na dwa miesiące a potem wrócił to nie dostałbyś 8x po 5 mikstur tylko tygodniową "rację" i zapewnienie ucznia że następna będzie gotowa za tydzień)

Dnia 13.08.2007 o 15:34, Grizzly. napisał:

Czy cepenar jakoś umagiczni rękawice barda ? Bo mam takie ale nie mają żadnych właściwości.


Tak. Można je ulepszyć u Cespenara.
Przy okazji: Tak zawzięcie eksplorujesz Twierdzę Strażnika a obawiasz się Ilithidów z kanałów Athkatli? Jeśli przeżyłeś w Twierdzy Strażnika to oni są dla Ciebie niczym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 15:46, Karharot napisał:

Tak. Można je ulepszyć u Cespenara.
Przy okazji: Tak zawzięcie eksplorujesz Twierdzę Strażnika a obawiasz się Ilithidów z kanałów
Athkatli? Jeśli przeżyłeś w Twierdzy Strażnika to oni są dla Ciebie niczym:)


Jeszcze niezesplorowałem twierdzy strażnika :D Jestem tam z demonami gdzie toczy się wojna krwii. A tak przyokazji to co dadzą rękawice barda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 12:36, Noirr napisał:

sprobuj poszukac na cmentarzu, stoi przy grobowcu i jest ukryta w cieniu, wiec bedziesz musial
sie dobrze przypatrzec...


obawiam się, ze nadal mam z tym problemy... wiem, że takie gadanie jest irytujace, ale nie kojarzyszw któej części cmentarza, bo zrobiłem juz kilka rund dookoła i nic. Chyba, ze powinienem szukać za dnia, a nie nocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 13:28, Vel Grozny napisał:

Używał ktoś z was Różdżki Cudów? Bo ja ją od razu sprzedawałem. Można było coś ciekawego nią
osiągnąć?

Tak - ale zdarzy się też przykra niespodzianka :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 15:10, Grizzly. napisał:

Chyba musisz zejść do piwnic, zabić trolle i tam jest chyba świątynia czy coś. Tam leżą zwłoki
ojca Nalii. Jak je zobaczysz albo na nie klikniesz to quest powinien ruszyć dalej. Nie zapomnij
otworzyć bramy.


No, proszę cię... Już to dawno zrobiłam, wykończyłam nawet golemy ale to nic nie dało. I jakim prawem trolle dalej chodzą po twierdzy? Jestem zła jak ktoś bardzo zły, gdy ma powody do złości. Spróbowałam przyłączyć Nalię do drużyny i wtedy do niej dopiero dociera co się stało (i dostaję tą twierdzę niby), ale ja jej nie chcę. O co cho? A jeśli ją przyłączę a potem pożegnam to twierdza nadal będzie w moim władaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 19:01, PięknaZuzanna napisał:

No, proszę cię... Już to dawno zrobiłam, wykończyłam nawet golemy ale to nic nie dało. I jakim
prawem trolle dalej chodzą po twierdzy? Jestem zła jak ktoś bardzo zły, gdy ma powody do złości.
Spróbowałam przyłączyć Nalię do drużyny i wtedy do niej dopiero dociera co się stało (i dostaję
tą twierdzę niby), ale ja jej nie chcę. O co cho? A jeśli ją przyłączę a potem pożegnam to
twierdza nadal będzie w moim władaniu?

Twierdza nadal będzie w twoim władaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 18:57, TetraGramaton napisał:

Tak - ale zdarzy się też przykra niespodzianka :D.

A konkretnie? Nie mam teraz czasu na grę, a bardzo mnie ciekawi, spośród jakich efektów można było coś wylosować.
Ciekawi mnie też jaki najlepszy czar można trafić w Księdze Nieskończonych Czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 21:52, Vel Grozny napisał:

> Tak - ale zdarzy się też przykra niespodzianka :D.
A konkretnie? Nie mam teraz czasu na grę, a bardzo mnie ciekawi, spośród jakich efektów można
było coś wylosować.

Mnie się pojawił potwór z czerwono-pomarańczową skórą, szponami i ryjem jak kot :D:D
Najczęściej jaki spel mi wchodził z tej różczki to zamiana w kamień(pertyfikacja).

Dnia 13.08.2007 o 21:52, Vel Grozny napisał:

Ciekawi mnie też jaki najlepszy czar można trafić w Księdze Nieskończonych Czarów.

Nie ma najleprzego czaru, każdy do czegoś służy. A m. in. w tej księdze jest, ognista kulka, mniejsze odbicie czaru, jakaś tam chmura i błyskawica dalej nie pamiętam.
Wiesz nie ma sensu korzystać z tych przedmiotów i tak się tego nie wykorzystuje. Bywały wyprawy, że nachapałem itemów w grze i w ogóle tego nie wykorzystałem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 22:28, TetraGramaton napisał:

Mnie się pojawił potwór z czerwono-pomarańczową skórą, szponami i ryjem jak kot :D:D
Najczęściej jaki spel mi wchodził z tej różczki to zamiana w kamień(pertyfikacja).

Muszę się kiedyś pobawić :)

Dnia 13.08.2007 o 22:28, TetraGramaton napisał:

Nie ma najleprzego czaru, każdy do czegoś służy. A m. in. w tej księdze jest, ognista kulka,
mniejsze odbicie czaru, jakaś tam chmura i błyskawica dalej nie pamiętam.

Czyli raczej czary niskiego poziomu. Ja się tylko raz nią bawiłem, bo nic ciekawego nie znalazłem.

Dnia 13.08.2007 o 22:28, TetraGramaton napisał:

Wiesz nie ma sensu korzystać z tych przedmiotów i tak się tego nie wykorzystuje. Bywały wyprawy,
że nachapałem itemów w grze i w ogóle tego nie wykorzystałem.

Dlatego tę różdżkę zawsze sprzedaję (bo nie ma jak zaplanować strategii jej użycia). Nie wiem, czy księgę chciał ktokolwiek kupić, ale chodziłem z nią i wogóle nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 19:01, PięknaZuzanna napisał:

> No, proszę cię... Już to dawno zrobiłam, wykończyłam nawet golemy ale to nic nie dało. I jakim
prawem trolle dalej chodzą po twierdzy? Jestem zła jak ktoś bardzo zły, gdy ma powody do złości.
Spróbowałam przyłączyć Nalię do drużyny i wtedy do niej dopiero dociera co się stało (i dostaję
tą twierdzę niby), ale ja jej nie chcę. O co cho? A jeśli ją przyłączę a potem pożegnam to
twierdza nadal będzie w moim władaniu?



A jaka masz klase, czy jestes wojownikiem, mnichem ktory moze otrzymac tylko twierdze? Nalia byla z toba podczas zwiedzania zamku czy nie?
U mnie zawsze zadanie bylo zakonczone gdy wychodzilem z zamku na powietrze(glowna mape planszy z widokiem na zamek), gdy bylem z Nalia.(po zabiciu szefa trolli Torgala)
W jakim miejscu przylaczasz Nalie, stoi ona gdzie w zamku czy poza zamkiem za palisada? Moze cos trzeba wziac z Torgala(moze przypadkiem jego glowe?) lub z miejsca walki z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 22:37, Vel Grozny napisał:

Czyli raczej czary niskiego poziomu. Ja się tylko raz nią bawiłem, bo nic ciekawego nie znalazłem.


Jak dla mnie to ta księga jest świetna, ja ją dałem Korganowi, i rzucał na siebie mniejsze odbicie czaru. Bardzo przydatne bo zawsze pierwszy wybiegał i najczęściej czary na niego leciały. Jak najlepiej wogóle rozproszyć odbicie czaru? Bo wyłom nie działa. Często też wogóle się nie chce rzucać czarów obronnych i korzystania z magicznych przedmiotów. Ja najczęściej ich używałem gdy postać miała buty szybkości i sama gdzieś dobiegła to czekając na drużynę z nudów zawsze rzucałem czary obronne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:35, Grizzly. napisał:

odbicie czaru. Bardzo przydatne bo zawsze pierwszy wybiegał i najczęściej czary na niego leciały.
Jak najlepiej wogóle rozproszyć odbicie czaru? Bo wyłom nie działa.

Przebicie Magii(Przeszywająca Magia), Bicz ochronny Khelbena i pewnie parę innych, ale akurat te pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 09:15, Sarinew napisał:

A jaka masz klase, czy jestes wojownikiem, mnichem ktory moze otrzymac tylko twierdze? Nalia
byla z toba podczas zwiedzania zamku czy nie?
U mnie zawsze zadanie bylo zakonczone gdy wychodzilem z zamku na powietrze(glowna mape planszy
z widokiem na zamek), gdy bylem z Nalia.(po zabiciu szefa trolli Torgala)
W jakim miejscu przylaczasz Nalie, stoi ona gdzie w zamku czy poza zamkiem za palisada? Moze
cos trzeba wziac z Torgala(moze przypadkiem jego glowe?) lub z miejsca walki z nim?


Jestem wojownikiem. Nie przyłączałam Nalii wcześniej, dopiero jak skończyłam oczyszczać zamek i nic z tego nie wynikło to chciałam sprawdzić, czy to coś zmieni. Jak odpowiadam, że nie chcę jej w drużynie to rozmowa się kończy i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować