Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Nalia jest za palisadą. Po chwilowym chociaż jej przyłączeniu quest idzie do przodu, więc w sumie chyba tak zrobię. Co sądzicie o przejęciu na własność twierdzy, więcej z tego problemów czy pożytku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:54, PięknaZuzanna napisał:

Nalia jest za palisadą. Po chwilowym chociaż jej przyłączeniu quest idzie do przodu, więc w
sumie chyba tak zrobię. Co sądzicie o przejęciu na własność twierdzy, więcej z tego problemów
czy pożytku?

No Bez żartów XD O tym że będziesz się czuł jakbyś posiadał własną twierdzę, będziesz nią zarządzał i rozwiązywał różne problemy, co pewnie trochę frajdy ci przyniesie, nie wspomnę, ale pomyśl o tych wszystkich PDkach za rozwiązywanie różnych problemów :-] A że czasem będziesz się musiał do niej wybrać i pogadać z Majordomusem to Naprawdę minimalne niedogodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 13:57, Hubi Koshi napisał:

No Bez żartów XD O tym że będziesz się czuł jakbyś posiadał własną twierdzę, będziesz nią zarządzał
i rozwiązywał różne problemy, co pewnie trochę frajdy ci przyniesie, nie wspomnę, ale pomyśl
o tych wszystkich PDkach za rozwiązywanie różnych problemów :-] A że czasem będziesz się musiał
do niej wybrać i pogadać z Majordomusem to Naprawdę minimalne niedogodność


CzułA i zarządzałA :) tak też myślałam, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:03, PięknaZuzanna napisał:

CzułA i zarządzałA :) tak też myślałam, dzięki.

Aaaaa przepraszam przepraszam XD Patrzyłem tylko na posta na nicka nie rzuciłem okiem, więc przepraszam za pomyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że romans z Jaheirą jest zabugowany, ale nie miałem z nią rozmowy od bardzo bardzo bardzo dawna. Czy może mieć na to wpływ że ją odłączyłem i przyłączyłem do drużyny ? W tym długimi czasie miałem już 2 rozmowy z Keldornem, była rozmowa Jaheiry z Janem, keldorna z Haerdalisa i wogóle. Coś ta Jaheira mi zamilkła :P
Czy oprócz sprzczeki Edwina z Minsciem czy jeszcze jacyś NPC tak się nie lubią że będą się nawalać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:37, Grizzly. napisał:

Czy oprócz sprzczeki Edwina z Minsciem czy jeszcze jacyś NPC tak się nie lubią że będą się
nawalać ?

Na pewno nie przepadają za sobą Keldorn i Viconia i chyba (pewien nie jestem) może między nimi dojść do wymiany magiczno/pięściarskich argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:37, Grizzly. napisał:

Wiem że romans z Jaheirą jest zabugowany, ale nie miałem z nią rozmowy od bardzo bardzo bardzo
dawna. Czy może mieć na to wpływ że ją odłączyłem i przyłączyłem do drużyny ? W tym długimi
czasie miałem już 2 rozmowy z Keldornem, była rozmowa Jaheiry z Janem, keldorna z Haerdalisa
i wogóle. Coś ta Jaheira mi zamilkła :P
Czy oprócz sprzczeki Edwina z Minsciem czy jeszcze jacyś NPC tak się nie lubią że będą się
nawalać ?

Aerie - Korgan
Edwin - Keldorn
Viconia - Mazzy
Viconia - Jaheira - Viconia (jeśli mamy romans)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:37, Grizzly. napisał:

Wiem że romans z Jaheirą jest zabugowany, ale nie miałem z nią rozmowy od bardzo bardzo bardzo
dawna. Czy może mieć na to wpływ że ją odłączyłem i przyłączyłem do drużyny ? W tym długimi
czasie miałem już 2 rozmowy z Keldornem, była rozmowa Jaheiry z Janem, keldorna z Haerdalisa
i wogóle. Coś ta Jaheira mi zamilkła :P
Czy oprócz sprzczeki Edwina z Minsciem czy jeszcze jacyś NPC tak się nie lubią że będą się
nawalać ?


Odłączenie Jaheiry od drużyny mogło wpłynąć na romans, tak kiedys pisali!(mam na mysli celowe odlaczenie, bo jesli sama wyszla to dobrze) W jakim momencie masz romans?
Czy zostales napadniety przez bandytow, ktorzy grozili smiercia Jaheiry i chcieli kase, jesli nie to udaj sie gdzies w dzicz (ja mialem ta sytuacje w Gaju druidow) i romans pojdzie do przodu. Moze poczytaj romansowa solucje z Jaheira?
Jest jakis patch do Jaheiry, ale nie wiem czy jest osobno czy też już zawarty w patchu do TB.
Jest też konsolowa komenda do popychania romansow do przodu, kiedys i gdzies jest w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zainstalowałem BGT i tweak pozwalający na przeniesienie postaci będących w drużynie do CA... Mam 2 problemy: 1-jakieś dziwne litery przez które połowy tekstu muszę się domyślać, 2 zaraz po dołączeniu do siebie khalida i jaheiry poszedłem po viconię i jak należało ubiłem strażnika, tylko że dostałem dialog "dziekuję, jeszcze się kiedyś spotkamy.." i poszła w cholerę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:37, Grizzly. napisał:

Wiem że romans z Jaheirą jest zabugowany, ale nie miałem z nią rozmowy od bardzo bardzo bardzo
dawna. Czy może mieć na to wpływ że ją odłączyłem i przyłączyłem do drużyny ? W tym długimi
czasie miałem już 2 rozmowy z Keldornem, była rozmowa Jaheiry z Janem, keldorna z Haerdalisa
i wogóle. Coś ta Jaheira mi zamilkła :P

Przypomnij sobie, czy przypadkiem jak odłączałeś Jaheirę z drużyny to czy ta nie gadała jakiegoś tekstu w stylu "Jeżeli to zrorobisz, to już nigdy nie będzie między nami tak samo.", bo jak to mówiła to raczej kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:37, Grizzly. napisał:

Czy oprócz sprzczeki Edwina z Minsciem czy jeszcze jacyś NPC tak się nie lubią że będą się
nawalać ?


Nawalać może i nie ale nie lubią się również Viconia z Keldornem i Aeri z Korganem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 16:25, kamiln napisał:

1-jakieś dziwne litery przez które połowy tekstu muszę się domyślać


Od tego jest taki śmieszny mały plik, który się odpala przed instalacją BGT w folderze z BG1. Linka nie pamiętam, ale mogę wysłać przez GG:)

Dnia 14.08.2007 o 16:25, kamiln napisał:

2 zaraz po dołączeniu do siebie khalida i jaheiry poszedłem po viconię i jak należało ubiłem
strażnika, tylko że dostałem dialog "dziekuję, jeszcze się kiedyś spotkamy.." i poszła w cholerę
:(


O ile mnie pamięć nie myli to ma na to wpływ zbyt niska charyzma postaci, która z nią rozmawia. Spróbuj zagadać do niej taką Imoen i powinno być dobrze. Dawno nie grałem, ale to chyba to:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 17:56, Goenitz napisał:

> 1-jakieś dziwne litery przez które połowy tekstu muszę się domyślać

Od tego jest taki śmieszny mały plik, który się odpala przed instalacją BGT w folderze z BG1.
Linka nie pamiętam, ale mogę wysłać przez GG:)


http://hosted.filefront.com/K4thos/ - konwerter polskich znaków kpzbg1.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 17:56, Goenitz napisał:

O ile mnie pamięć nie myli to ma na to wpływ zbyt niska charyzma postaci, która z nią rozmawia.
Spróbuj zagadać do niej taką Imoen i powinno być dobrze. Dawno nie grałem, ale to chyba to:P



Nie ma że boli, nie ma, że dawno nie grałem :P

A tak z ciekawości: Są tu pro gracze do gry przez neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie spoza Baldurowej Sagi ale bardzo zbliżone :D
uprzejmie prosze o nie banowanie i nie antyspamowanie mnie :p
Pytanie dotycze Świątyni Pierwotnego Zła...
Wynaleziono moze do tej gry jakich patch czy inny magiczny elixir na zdjecie limitu exp??
Nie wiem jak dla was ale dla mnie to lipa by bedac w 1/6 gry miec juz max lvl Oo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak wykonać questa dla zakonu promiennego serca,chodzi o ten quest z ochroną tej dziewczyny w domu w dokach.Jak wpadają mordercy zabijam ich idę na górę gadam z tą dziewczyną a ona odpowiada mi żebym tak nie stał tylko zobaczł czy nie ma ich więcej.Jak schodzę to na dole nikogo nie ma.Więc wracam na górę i dalej to samo.W dzienniku pisze że mam poczekać aż przyjdzie jej chrzestny ale nikt nie przychodzi.Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kensai. Czy są jakieś wymagania dotyczące np. charakteru dla tej podklasy. Bo chciałem przenieść mojego wojownika z BG1 do BG2 i dobrać mu taką profesję, jednak jest ona niepodświetlona i w przeciwieństwie do berserkera i zabójcy magów nie mogę jej wybrać. Co robić? Ew. Idzie zmienić profesje przez jakiś edytor albo coś takiego? Help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować