Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Elo!! Mam pytanie: Czy są jeszcze jakieś mody które dodają tylko samych NPC? Dotychczas znalazłem tylko: Valen, Solaufein, Raziel, Chloe, Gloran, Lester i Larsha. Jakbyście podali linka na strone byłbym wdzięczny. Mod Tortured souls mi nie chodzi. Można wiedzieć dlaczego?? (jakby co to mam jeszcze pare modów Weida)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, bo widzę, że jesteś w temacie z modami NPC: gdzie mogę znaleźć Valen, aby ja przyłączyć do drużyny? (dokładna lokalizacja) Bo mam z tym niemały problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 08:13, Alamut napisał:

Takie pytanko, bo widzę, że jesteś w temacie z modami NPC: gdzie mogę znaleźć Valen, aby ja
przyłączyć do drużyny? (dokładna lokalizacja) Bo mam z tym niemały problem :(

Valen jest na cmentarzu przy gildii Bodhi. przyłączy się jeśli zgodzisz się pracować dla Bodhi. W przypadku posiadania Aerie, Anomena, Keldorna lub Mazzy nie zgodzi się na dojście bo to obrońcy prawa. Musisz ich odłączyć jeśli chcesz ją mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 13:04, TetraGramaton napisał:

Tak owszem The Darkest Day - a NPC to m. in. Xar i Montaron z BGI, reszte mi sie nie chce wypisywać....

jest do niego jakieś spolszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:24, Songohan1986 napisał:

> Tak owszem The Darkest Day - a NPC to m. in. Xar i Montaron z BGI, reszte mi sie nie chce
wypisywać....
>
jest do niego jakieś spolszczenie?

Oczywiście że jest , między innymi na http://hrothgar.webd.pl/wieza/?go=news .
Mam problem z grą . Mam wiele modów w tym BGT , TDD , TS , BP 9po ang.) , i kilka mniejszych. Jeden z nich zmienia wygląd wszystkich postaci nienoszacych zbroi na łotra. Nie przeszkadza w graniu , ale irytujace. OPrócz tego w lochach Irka gobliny nawołuja do siebie po angielsku. Czy to wina angielskiego BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest spolszczenie, a niedawno wyszły nowe wersje dużych modów w tym TDD.Są one cały czas odbugowywane i poprawiane aby były kompatybilne.

@Asthariel
Tym, że gobliny (i inne stwory) nawołują po angielsku się nie przejmuj, to sprawka BP, mająca dodać klimatu. Wygląd zakapturzonych postaci był komponentem opcjonalnym i musiałeś go przez nieuwagę zainstalować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 16:48, Goenitz napisał:

Oczywiście, że jest spolszczenie, a niedawno wyszły nowe wersje dużych modów w tym TDD.Są one
cały czas odbugowywane i poprawiane aby były kompatybilne.

@Asthariel
Tym, że gobliny (i inne stwory) nawołują po angielsku się nie przejmuj, to sprawka BP, mająca
dodać klimatu. Wygląd zakapturzonych postaci był komponentem opcjonalnym i musiałeś go przez
nieuwagę zainstalować:P

Co do postaci zakapturzonych - z BP zainstalowałem tylko poprawę AI (pierwszy komonenet) , ulepszone Suldanesselar , Ritual i Kwasowego Kensai. Jak się nazywa konponent za to odpowiedzialny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 17:10, Battlesuit napisał:

O cholera, to chyba mam nieaktualne informacje :/ Niedawno jeszcze go nie było :D
Ale bugów na pewno dalej pełno ^^

Bugów pełno ale spolszczenie jest miarowe ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale to na pewno był opcjonalny komponent. Jeżeli to ci pomoże (i o ile mnie pamięć nie myli) to robił go jakiś Galactycon chyba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 12:29, Songohan1986 napisał:

Valen jest na cmentarzu przy gildii Bodhi. przyłączy się jeśli zgodzisz się pracować dla Bodhi.
W przypadku posiadania Aerie, Anomena, Keldorna lub Mazzy nie zgodzi się na dojście bo to obrońcy
prawa. Musisz ich odłączyć jeśli chcesz ją mieć


Oczywiscie wiem, ze na cmentarzu i po tym jak przyłączę sie do Bodhi, ale mój problem polega na tym, że nie mogę jej znaleźć w nekropolii. Przeszukałęm cmetnarz kilkanaście razy i nic. (mod zainstalowałem na pewno poprawnie, ponieważ wiele przeciwników ma ochrone przed nieuamarłymi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 21:08, patryk1605 napisał:

czy ktos wie jak mozna pokonac astralny krysztal ?? bo zadna bron na niego niedziala :(


Łuk Gesena (czy jakoś tak). Działa na WSZYSTKO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. ten łuk możesz wykorzystać też np do pokonania Lisza Kangaxx''a. Z tego co pamiętam, jest to jeden z niewielu sposobow zabicia go. Nalia --> pułapka na czary, Większe przyspieszenie, potem zatrzymanie czasu, podchodzisz, napieprzasz z łuku Gesena ile wlezie, potem się wycofujesz. A Lisz pada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 20:47, Alamut napisał:


Oczywiscie wiem, ze na cmentarzu i po tym jak przyłączę sie do Bodhi, ale mój problem polega
na tym, że nie mogę jej znaleźć w nekropolii. Przeszukałęm cmetnarz kilkanaście razy i nic.
(mod zainstalowałem na pewno poprawnie, ponieważ wiele przeciwników ma ochrone przed nieuamarłymi)

dziwne bo zaraz po tym jak jej zapłacisz Valen pojawia się koło drużyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 09:43, TetraGramaton napisał:

WOW!! Pierwsze słyszę, myślałem że tylko wiekiera zniszczeń ulepszona lihitem ;].

Ja go zabijałem zawsze w 2 rozdziale, więc wtedy skuteczne były jedynie kostur z rynn i kostur magów chyba (i Karsomir jeśli mieliśmy paladyna).

O ile się nie mylę, Łuk Gessena strzela strzałami +3... A na Kangaxxa trzeba użyć co najmniej +4.

Ogólnie rzecz biorąc najprostsze sposób na Kangaxxa to 6 zwojów ochrony przed nieumarłymi. Trwają chyba 10 min. czasu rzeczywistego, a w tym czasie Kangaxx jest workiem treningowym, nie rzuci ani jednego czaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 10:01, Vel Grozny napisał:

O ile się nie mylę, Łuk Gessena strzela strzałami +3... A na Kangaxxa trzeba użyć co najmniej
+4.


Masz i nie masz racji. Masz, bo jest on bronią +3. nie masz, bo strzela "eterycznymi" strzałami. I nie ma na niego obrony (nie licząc normalnej obrony od pancerza).

A co do reszty - fakt, są i inne sposoby, ten, który ja podałem, to sposób taki "z pomysłem", bo ogolnie lubię w taki sposób wygrywac walki ;) Ale Karsomirem też się da, Kosturem z Rynn też. Z tym, że te bronie wymagają bezposredniego zbliżenia, a zatrzymanie czasu, pułapka an czary i przyspieszenie (naraz) nie trwają wiecznier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować