Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Otóż chcę zainstalowac BGT z modyfikacjami do obu czesci. W związku z proszę o link do strony na której jest podana kolejność i miejsce instalacji poszczególnych modów (wątpliwości dotyczące miejsca wynikają z tego fragmentu z jeden ze stron z modami "1. Uruchom BG1UB-v4.exe, wskaż katalog BG2, wypakuj zawartość, ale NIE INSTALUJ jeszcze (zamknij okienko weidu)."...poza tym jeszcze gdzie się instaluje megamodyfikacje do BG1 zmodyfikowane pod BGT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poście do którego podałem link jest instrukcja skopiowana z programu instalacyjnego BGT którego sam użyłem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=1762
Osobiście nie instalowałem żadnego z modów z płyty z sagą BG z tego powodu że mam już zainstalowane BG na dysku, jednak myślę że instrukcja powinna działać równie dobrze dla wersji BGT z sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kolejność i miejsce instalacji dla modów modyfikujących strefę BG1 podczas instalacji BGT (aby grać np. NToSC na silniku BG2)...Tego szukam i jak zawsze znajduje przykłady do megamodyfikacji, ale do BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 01:10, Sth`Devilish napisał:

> Nie no poważnie mi ta strona nie działa. Sprawdzałem na dwóch kompach, na trzech przeglądarkach

> i nic. Nie ma jakiegoś innego linku? I czy ta mapa jest po polsku?

To nie stronka, tylko link do pliku od razu - jeżeli w żadnej przeglądarce ci to nie działa
(co dziwne, bo mi np w Operze działa :)), to spróbuj ściągnąć jakiś program do ściągania plików
ze stron internetowych i tam wybierz opcję typu "try url to download" - GetRight ma coś takiego
np :)

Nie wiem dla mnie ten link pachnie ściemą;). Znaczy się w najnowszej operze 9.23 bodajże, mi nie działa w IE6 nie działa i w Mozilli 2 cośtam też nie działa. W każdym razie żeby być pewnym zapytam ponownie czy problemem z mapą, który opisywałem kilka postów wyżej jest to, że w BGT (tym z Sagi z ekstra klasyki gold) brakuje tej mapy, do której podajecie link czy może jednak jest to błąd w kolejności instalacji? Bo przecież wszystko powinno chyba działać na "gołym" BG1+dodatek BG2+dodatek no i na tym nieszczęsnym BGT.
Sorry, że tak wiercę temat ale muszę narazie zajmować się "teorią" bo mam małe kłopoty z komputerem natury Windowsowej, dlatego nie mogę sam sprawdzić wszystkiego doświadczalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamieszczam przykladowy screen bledu jaki mi sie wlacza podczas proby uruchomienia baldur''s gate II (jednak to samo dzieje sie przy probie wlaczenia winfast pvr (czasami tez winda wywala mi BG 1 z tym bledem):
http://img240.imageshack.us/img240/3182/bladon3.jpg

info o moim sprzecie:

3.1. Win XP + SP2
3.2. ECS k7som+
3.3. sis 32mb zintegrowana
3.4. sound blaster live!
3.5. 9.1c
3.6. 732mb ddr
3.7. duron 1ghz zintegrowany
3.8. brak napedow wirtualnych
3.9. gra oryginalna (saga baldur''s gate)
3.12. żadnych codec packow
3.14. Format partycji Fat32
3.16. zasilacz nowy, manhattan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 23.08.2007 o 11:41, zpawelz napisał:

zapytam ponownie czy problemem z mapą, który opisywałem kilka postów wyżej jest to, że w BGT
(tym z Sagi z ekstra klasyki gold) brakuje tej mapy, do której podajecie link czy może jednak
jest to błąd w kolejności instalacji? Bo przecież wszystko powinno chyba działać na "gołym"
BG1+dodatek BG2+dodatek no i na tym nieszczęsnym BGT.
Sorry, że tak wiercę temat ale muszę narazie zajmować się "teorią" bo mam małe kłopoty z komputerem
natury Windowsowej, dlatego nie mogę sam sprawdzić wszystkiego doświadczalnie...

W BGT zamieszczonym na płytce z Sagą z EK Gold jest World Mapa i ona działa, sprawdziłam osobiście. Oczywiście odsłania ona świat w miarę wędrówki drużyny. Mapa ma opisy lokacji w języku polskim. Nie sprawdzałam jeszcze mapy z podanego linku, bo ściągnęłam ją sobie " tak na wszelki wypadek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że karta graficzna została obciążona akceleracją, której zwyczajnie nie obsługuje. Wyłącz w konfigu gry dopałki graficzne i wtedy spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciałą o coś innego spytać...nie wiecie, kto podkłada głos Irenicusowi? Boaktoró z Drużyny znam (trudno nie znać;), ale z Irenicusem mam problem...a właśnie jego głos jest najlepszy w tej postaci^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 12:48, kat.ka napisał:

A ja bym chciałą o coś innego spytać...nie wiecie, kto podkłada głos Irenicusowi? Boaktoró
z Drużyny znam (trudno nie znać;), ale z Irenicusem mam problem...a właśnie jego głos jest
najlepszy w tej postaci^^.

Jeśli mnie słuch nie myli, to Irenicus''owi głos podkłada Krzysztof Kolberger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję =D. Dopiero teraz, jak mam nazwisko, to wszystko mi się znajduje ^^" (choć google się lekko zwiesiłprzy kombinacji Irenicus Krzysztof Kolberger O.o).

Z głosów to właśnie Irenicus, Yoshimo i Viconia(pani Kownacka też dobrze wyszła jako Nie - Sława w Tormencie ;) są najlepsi.Jan Jansen jest poza kategorią, bo Jan Kobuszewski świetnie oddał wymowę gnoma ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 12:44, hans olo napisał:

podejrzewam, że karta graficzna została obciążona akceleracją, której zwyczajnie nie obsługuje.
Wyłącz w konfigu gry dopałki graficzne i wtedy spróbuj.



jeśli chodzi o grafikę, próbowałem już nawet zmniejszania wszystkiego do minimum żeby sprawdzić czy w tym tkwi przyczyna, jednak błąd pojawia się nawet wtedy. Zresztą, kiedy ustawiam wszystko na max i włączam 3d, to test w konfiguracji wypada pomyslnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak to jest, w instrukcji BGT jak i w poście K4thos''a ( http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=fc025126ec40ce8fbd6d834ea3554a6f#713) podane jest żeby umieścić instalację BGT w folderze BG2, no i zainstalować. A mi się ta instalacja w folderze BG2 uruchamia tylko na krótką chwilę po czym samoczynnie się wyłącza. Dopiero kiedy przerzucę pliki instalacyjne BGT do folderu BG1 to mogę wykonać instalację (choć pewnie z błędami)! Mam zainstalowane BG1 i BG2 na tej samej partycji w osobnych folderach. Nie jestem pewien ale ostatnim razem kiedy instalacja BGT ruszyła mi prawidłowo z folderu BG2, to musiałem mieć zainstalowane BG1 na innej partycji niż BG2. Czy to możliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 13:41, zpawelz napisał:

Kurde jak to jest, w instrukcji BGT jak i w poście K4thos''a ( http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=fc025126ec40ce8fbd6d834ea3554a6f#713)
podane jest żeby umieścić instalację BGT w folderze BG2, no i zainstalować. A mi się ta instalacja
w folderze BG2 uruchamia tylko na krótką chwilę po czym samoczynnie się wyłącza. Dopiero kiedy
przerzucę pliki instalacyjne BGT do folderu BG1 to mogę wykonać instalację (choć pewnie z błędami)!
Mam zainstalowane BG1 i BG2 na tej samej partycji w osobnych folderach. Nie jestem pewien ale
ostatnim razem kiedy instalacja BGT ruszyła mi prawidłowo z folderu BG2, to musiałem mieć zainstalowane
BG1 na innej partycji niż BG2. Czy to możliwe???


niezbyt mozliwe... jesli wykonujesz wszystko dokladnie jak w instrukcji k4thosa to musi dzialac bo ostatnio przeszedlem przez wszystkie kroki bez zadnego bledu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może źle podałeś ścieżkę instalacyjną do jednej z gier i to jest problem? Raz mi się tak właśnie zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 15:36, GanD napisał:

Być może źle podałeś ścieżkę instalacyjną do jednej z gier i to jest problem? Raz mi się tak
właśnie zdarzyło.

Ale mi właśnie o to chodzi, że ja nawet nie mam okazji podać w programie instalacyjnym BGT ścieżki do BG1 bo mi się od razu program wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 15:47, Lord Konrad napisał:

wiesz może jak to się instaluje,

Instalacja jest prosta:
1)ściągamy plik i rozpakowywujemy
2)ściągamy tdd wiedu najlepiej wersję 1.11
3)kopiujemy pliki znajdujące się w folderze Polish do: ...TDD/language/english (zamieniamy)
4)instalujemy wersję angielską

Dnia 23.08.2007 o 15:47, Lord Konrad napisał:

bo ten plik nie chce sie rozpakować.

U mnie się normalnie rozpakowało - sprawdziłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować