Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

spróbuj trochę poczekać, baldursy zarówno jak i wszelkie inne znane mi gry chodzą bez problemu na xp (grałem zarówno z sp2 jak i bez). Co innego vista. Tam jest masa zmian i może się okazać że taka czy inna gra jednak nie działa (tutaj tylko teoretyzuje, visty nie mam i w sumie nie widzę powodów żeby się na nią przesiadać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam spory problem - POMOCY
Kupiłem SAGĘ BG - Extra Klasyka Gold. W obu częściach mam ten sam problem - po przejściu do nowej lokacji komputer się restartuje (w BG w Beregost a w BG2 najdalej doszedłem do slumsów).

To już moje drugie podejście do BG - kilka lat temu miałem ten sam problem i skończyło się to odsprzedaniem gry, teraz mam nadzieję że tak się nie skończy.

Moja konfiguracja:
System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2
Processor: AMD Athlon(TM) XP 2000+, MMX, 3DNow, ~1.7GHz
Płyta główna: ASUS A7V333
Pamięć: 512 + 256 MB RAM DDR333
DirectX Version: DirectX 9.0c
Grafika: Leadtek WinFast A250 LE (GeForce4 Ti 4200)
Sterownik grafiki: nv4_disp.dll Version: 6.14.0010.6693 (English)
Monitor: LG F700P
Dźwięk: zintegrowany C-Media Wave Device

Przy poprzedniej próbie gry miałem ten sam komputer tylko WIN sp1 i 256ram.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 23:58, Battlesuit napisał:

Spróbuj zainstalować grę na innym dysku, taka pierdoła, a czasem pomaga.


na innym fizycznie czy na innej partycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 21:10, Battlesuit napisał:

KU*** M**, JA PIERDO** CZŁOWIEKU WPISZ W WYSZUKIWARCE TO PIERDOLO** YOSHIMO I ZOBACZ X DO KWADRATU
WYNIKÓW, TO NAJCZĘŚCIEJ PORUSZANY TUTAJ TEMAT, WIĘC RUSZ SWOJĄ PIERDOLO** MYSZKĄ I POMYŚL,
A NIE TRUJ DU** KAŻDEMU W TYM TEMACIE TYM SAMYM PYTANIEM ZADANYM CHYBA 200 RAZY NA 700 STRON!


Po pierwsze - ocenzurowane wulgaryzmy to wciąż wulgaryzmy.
Po drugie pisanie z włączonym caps lockiem to wyraz braku szacunku dla innych użytkowników.
Po trzecie nikt nie każe Ci odpowiadać na jakiś post. Jeśli już to robisz, to wypadałoby zachować kulturę.
Podsumowując:
-1 do statusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 01:53, walgierz napisał:

Po pierwsze - ocenzurowane wulgaryzmy to wciąż wulgaryzmy.
Po drugie pisanie z włączonym caps lockiem to wyraz braku szacunku dla innych użytkowników.
Po trzecie nikt nie każe Ci odpowiadać na jakiś post. Jeśli już to robisz, to wypadałoby zachować
kulturę.
Podsumowując:
-1 do statusu.


Podsumowując: Jakby się chciało modom napisać, że potrzebują ludzi do faga to by się przykleiło faq i nikt by nie zadawał durnych pytań. Ale to w końcu chcieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modzi nie odpowiadają za treść danego wątku, dopóki nie odbiega od regulaminu. Jak Ci tak bardzo zależy, to sam możesz taki FAQ zacząć robić, a później zwrócić się do modków o przypięcie takiego posta. Jestem pewien, że gdybyś zrobił to dobrze, to modzi przychylili by się do Twojej prośby. Wystarczy chcieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 00:04, XiO napisał:

> Spróbuj zainstalować grę na innym dysku, taka pierdoła, a czasem pomaga.

na innym fizycznie czy na innej partycji?

Też kiedyś miałam taki problem, aż 3 x przeinstalowywałam grę ale wreszcie zaskoczyło i było all ok. Z tego co dowiedziałam się na innym forum to saga BG miewa często błędy podczas instalacji i dlatego takie błędy wyskakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zagrać podklasą Bladesinger (Pieśniarz Klingi) z TDD. Włączyłem od razu Tron Bhaala żeby zobaczyc jakie ma statystyki na wyższych poziomach , ale nie dostaje żadnych czarów , a księga magii jest szara. Czy to dlatego , że początkowo nie zainstalowałem podklas , a potem zmieniłem zdanie i cos sie popsuło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 12:24, GanD napisał:

Modzi nie odpowiadają za treść danego wątku, dopóki nie odbiega od regulaminu. Jak Ci tak bardzo
zależy, to sam możesz taki FAQ zacząć robić, a później zwrócić się do modków o przypięcie takiego
posta. Jestem pewien, że gdybyś zrobił to dobrze, to modzi przychylili by się do Twojej prośby.
Wystarczy chcieć...


Leży u mnie na kompie gotowy... A tu nie wrzucę, bo nie będzie przyklejony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak. Generalnie z instalacją modów do BG jest tak, że jeśli nie zrobisz wszystkiego od razu, to późniejsze reinstalacje na ogół kończą się błędami. Zwłaszcza w przypadku TDD, gdyż jest to bardzo duży mod i miesza w wielu sprawach, a jeśli dodatkowo masz jeszcze inne dodatki to już w ogóle ryzyko sknocenia czegoś jest bardzo duże. Moja rada: zanim zaczniesz instalować mody, zastanów się dokładnie jak chcesz grać i stosuj się do odpowiedniej kolejności ich instalacji, sprawdzaj kompatybilność itd. Wszystko jest w plikach readme. I podczas ewentualnych reinstalacji obserwuj przebieg procesu, być może już wtedy wyskakują jakieś błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 13:24, Battlesuit napisał:

Leży u mnie na kompie gotowy... A tu nie wrzucę, bo nie będzie przyklejony ...


Skąd wiesz, że nie będzie? Rozmawiałeś z modami? Z FAQ byłby o tyle problem, że zapewne rozmiarami miażdży, więc zamiast umieszczać go w 1 poście na stronie wystarczyłby tam link do podstrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 13:24, Battlesuit napisał:

Leży u mnie na kompie gotowy... A tu nie wrzucę, bo nie będzie przyklejony ...

skąd wiesz? już kilka takich przyklejonych na prośbę autora wątków widziałem. byle linków nie dawać, poza oficjalną stroną danej gry na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Udało się komuś kiedyś tak naprawdę odczarować Glaicasa? To ten zauroczony przez TorGala szef straży w Twierdzy d''Arnise. W solucji napisali, że to możliwe, ale powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że to jak z tymi skrzynkami w Broken Hills...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten quest jest zabugowany. Jest specjalny patch o nazwie "glacias fix" który poprawia ten właśnie błąd i umożliwia odczarowanie tego gościa - co ważniejsze można ten patch zainstalować już w czasie rozgrywki (nie trzeba zaczynać nowej gry żeby zadziałał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 18:46, Karharot napisał:

Ten quest jest zabugowany. Jest specjalny patch o nazwie "glacias fix" który poprawia ten właśnie
błąd i umożliwia odczarowanie tego gościa - co ważniejsze można ten patch zainstalować już
w czasie rozgrywki (nie trzeba zaczynać nowej gry żeby zadziałał).



Ja go zabiłem, o patchu nie wiedziałem, a expa straciłem ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak wiele nie straciłeś. Te trochę expa to żadna strata tym bardziej że jeśli go zabiłeś to niewiele mniej dostałeś za jego pokonanie. Teoretycznie mogło by to mieć znaczenie dla wojownika dla którego twierdza d"Arnise staje się twierdzą ale o ile pamiętam to Glacias nigdy więcej się nie pojawia nawet jeśli przeżyje.
Jedyna prawdziwa nagroda jest taka że jeśli gra się "dobrym" i "szlachetny" to można się wczuć w rolę i oszczędzić życie niewinnego człowieka.
Oczywiście jeśli gra się złym to należy skrócić go o głowę po prostu dla zasady, żeby se cieć nie myślał że może na nas bezkarnie miecz podnieść:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 20:04, Karharot napisał:

Aż tak wiele nie straciłeś. Te trochę expa to żadna strata tym bardziej że jeśli go zabiłeś
to niewiele mniej dostałeś za jego pokonanie. Teoretycznie mogło by to mieć znaczenie dla wojownika
dla którego twierdza d"Arnise staje się twierdzą ale o ile pamiętam to Glacias nigdy więcej
się nie pojawia nawet jeśli przeżyje.
Jedyna prawdziwa nagroda jest taka że jeśli gra się "dobrym" i "szlachetny" to można się wczuć
w rolę i oszczędzić życie niewinnego człowieka.
Oczywiście jeśli gra się złym to należy skrócić go o głowę po prostu dla zasady, żeby se cieć
nie myślał że może na nas bezkarnie miecz podnieść:D


U mnie to jak najbardziej szlachetny człek, idę i pomagam każdemu (dobremu) co się nawinie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 18:46, Karharot napisał:

Ten quest jest zabugowany. Jest specjalny patch o nazwie "glacias fix" który poprawia ten właśnie
błąd i umożliwia odczarowanie tego gościa - co ważniejsze można ten patch zainstalować już
w czasie rozgrywki (nie trzeba zaczynać nowej gry żeby zadziałał).


Dziękuję; znalazłam patch i udało mi się odczarować Glaicasa ^^

Trochę się naszukałam, więc dla zainteresowanych podaję linka:
http://home.arcor.de/varana/glacias%20fix.zip
Zawartość trzeba skopiować do folderu Override.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować