Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Emm... każdą? Grałem postacią, dobrą, złą, mężczyzną, kobietą, każdą klasą (ale nie każdą podklasą:) postaci. Przez moją drużynę przewinął się każdy NPC którego można znaleźć.
Jeśli chodzi o moich ulubionych to są nimi Keldorn/Viconia, Aerie/Korgan, Minsc, Imoen, Jan Jansen no i oczywiście Sarevok, zazwyczaj mam co najmniej 3 z tych postaci w swojej drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z problemem dotyczacym questa SREBRNYCH PANTALONOW?

1. Znalazlem gościa z czerwonych ciuchach.
2. Oznajmiłem szlachciance na górze, że jeszcze wezmę za nią okup, zabrałem list z szafy (odnośnie okupu).
3. Poszedłem nocą pod miedziany diadem - a facet który powinien tam być nie pojawia sie.

Próbowałem kilka nocy później i nadal faceta nie ma. Z większych modów mam tylko Tactics, Valen i Sola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 22:26, karczmiarz napisał:

Czy spotkaliście się z problemem dotyczacym questa SREBRNYCH PANTALONOW?

1. Znalazlem gościa z czerwonych ciuchach.
2. Oznajmiłem szlachciance na górze, że jeszcze wezmę za nią okup, zabrałem list z szafy (odnośnie
okupu).
3. Poszedłem nocą pod miedziany diadem - a facet który powinien tam być nie pojawia sie.


to jest quest nie srebrnych pantalonow tylko ogolnie pantalonow i wielkiej metalowej maszyny ktora jest easter eggiem w bg...

http://www.insimilion.pl/index.php?doc=pantalony.bg2&menu=bg1

masz tutaj opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o czar "warunkowanie". Według opisu, można wybrać jeden czar do 6 poziomu na 3 poziomy maga. Mam maga na 12 poziomie, rzucam "warunkowanie", spodziewam się możliwości wyboru 4 czarów... i dostaję raptem jeden slot :/
Co jest? Bug, czy opis czaru jest niezgodny z prawda? A jeśli to drugie, jakie jest właściwe działanie "warunkowania"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 23:49, GanD napisał:

Gdybyś tego nie napisała, to nawet nie zwróciłbym uwagi. Też mam taki "zepsuty" czar - masowy
bug? :(


Ja zwróciłam uwagę, bo sporo sobie obiecywałam po tym czarze. W takiej formie jest natomiast średnio użyteczny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kim gracie , ja zasuwam zawadiaką sam i idze ja po maśle 30 lvl i nie ma mocnych jak dobije 40 to czekam na was w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, moje postacie mają coś koło 10lvl, póki co wszystkie zadania idą łatwo jak po maśle, kult niewidzącego Oka, Twierdza D''arnise, czy wzgórza Umar, nie było problemów póki co.
Ale nie wiem, czy dam radę pokonać smoka w Wzgórzach Wichrowych Włóczni, przydałby mi się Karsomir.
Mam jakieś szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że ten czar działa prawidłowo... tyle tylko że nie wiedzieć czemu prawidłowo potrafią go wykorzystać tylko lisze i magowie po zainstalowaniu moda Tactics (ale już nie NPC z drużyny:/). Zastanawiałem się jakiś czas, jak oni to robią, że potrafią odpalić tyle czarów na raz w sekundę, lepszego wytłumaczenia nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta walka może być trudna zwłaszcza jeśli nie walczyłeś jeszcze dotąd ze smokiem. Jednak szanse masz - tym większe że zanim dojdziesz do smoka będziesz miał okazję zdobyć w lochach w tej lokacji trochę przydatnego wyposażenia i nabić sobie expa.
W razie gdybyś doszedł do smoka i absolutnie nie mógł sobie poradzić zawsze możesz się wycofać (Firkraag pozwala Ci na to o ile nie jesteś paladynem) i wrócić później. Jednak jeśli naprawdę się zaprzesz to położysz gada nawet jeśli będziesz musiał kilkakrotnie ładować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 11:54, GanD napisał:

A wiesz, że ten czar działa prawidłowo... tyle tylko że nie wiedzieć czemu prawidłowo potrafią
go wykorzystać tylko lisze i magowie po zainstalowaniu moda Tactics (ale już nie NPC z drużyny:/).
Zastanawiałem się jakiś czas, jak oni to robią, że potrafią odpalić tyle czarów na raz w sekundę,
lepszego wytłumaczenia nie znalazłem.


warunkowanie o ile dobrze pamietam dziala w ten sposob ze masz nie jeden czar na 3 lvl tylko jeden poziom czaru na 3 lvl... po prostu blad w opisie... a w tacticsie to juz jest calkiem inaczej bo teoretycznie gdyby tylko one mogly wykorzystac warunkowanie wg opisu to czemu nie uzyja tych 6 czarow zamiast 3... kazdy lisz w bg ma co najmniej 18 lvl bodajze z jednym wyjatkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 11:34, Imv napisał:

Chłopaki kim gracie , ja zasuwam zawadiaką sam i idze ja po maśle 30 lvl i nie ma mocnych jak
dobije 40 to czekam na was w sieci


zawiadaka hehe... zagraj sobie wojem/zlodziejem... bedziesz mial lepsza wersje zawiadaki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że oni właśnie wcale nie ograniczają się do 3 czarów. Nie raz byłem w sytuacji gdy przeciwnik odpalił sobie 2-3 ochrony przed żywiołami na raz, kamienną, ochronę przed złem, jeszcze kupę innych bajerów np. miniaturowe meteory Melfa. A to wszystko gdy tylko wszedłem do danej lokacji. Trochę to przegięte, choć kilka wyłomów na ogół na szczęście wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 12:18, GanD napisał:

Sęk w tym, że oni właśnie wcale nie ograniczają się do 3 czarów. Nie raz byłem w sytuacji gdy
przeciwnik odpalił sobie 2-3 ochrony przed żywiołami na raz, kamienną, ochronę przed złem,
jeszcze kupę innych bajerów np. miniaturowe meteory Melfa. A to wszystko gdy tylko wszedłem
do danej lokacji. Trochę to przegięte, choć kilka wyłomów na ogół na szczęście wystarczy.


aaa to... to nie sa warunkowania... warunkowania to oni maja w trakcie walki i tam wala zazwyczaj ulepszona niewidzialnosc i dwie tarcze ogniste... czasmi tez kamienna i lustrzane... a to co oni robia przed walka to maja takie zestawy dla magow... taka miksturka ktora po wypiciu daje te wszystkie efekty:D:D przegiete bo rzucenie tego zajeloby im kilka rund:) podobne rzeczy to sa tatuaze mocy uzywane przez zakapturzonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 12:04, Karharot napisał:

Ta walka może być trudna zwłaszcza jeśli nie walczyłeś jeszcze dotąd ze smokiem. Jednak szanse
masz - tym większe że zanim dojdziesz do smoka będziesz miał okazję zdobyć w lochach w tej
lokacji trochę przydatnego wyposażenia i nabić sobie expa.
W razie gdybyś doszedł do smoka i absolutnie nie mógł sobie poradzić zawsze możesz się wycofać
(Firkraag pozwala Ci na to o ile nie jesteś paladynem) i wrócić później. Jednak jeśli naprawdę
się zaprzesz to położysz gada nawet jeśli będziesz musiał kilkakrotnie ładować grę.


Chyba poszedłem na wyprawę ciut nieprzygotowany, wyssano mi levele, a ja CHYBA nie mam zaklęcia przywrócenie, myślałem, że Viconia będzie je miała, czy muszę się wracać po czar? Jeśli tak to gdzie go nabyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te ogniste tarcze też są wkurzające... Nie miałem pojęcia, że te początkowe efekty biorą się z mikstur. Zapewne nie można tego nigdzie kupić/zdobyć? A tak swoją drogą, oprócz lisza w dokach obok siedziby Gildii Złodziei to w walce z tymi draniami największy problem sprawiają mi... demony, a nie sam lisz (też te z Tactics;).

A tak z innej beczki: czy Edwin po "przemianie" w kobietę zostaje już tak na stałe? Właściwie to mógłby, Minsc i ja wolimy go w tej postaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdej świątyni możesz kupić kilka zwojów albo skorzystać bezpośrednio z pomocy kapłana. Jednak Viconia musi mieć ten czar, tak jak każdy kapłan (zaklęcie 4 poziomu - Pomniejsze Przywrócenie, jeśli nie zadziała to trzeba skorzystać z potężniejszej wersji z wyższego poziomu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 12:40, GanD napisał:

Te ogniste tarcze też są wkurzające... Nie miałem pojęcia, że te początkowe efekty biorą się
z mikstur. Zapewne nie można tego nigdzie kupić/zdobyć? A tak swoją drogą, oprócz lisza w dokach
obok siedziby Gildii Złodziei to w walce z tymi draniami największy problem sprawiają mi...
demony, a nie sam lisz (też te z Tactics;).

A tak z innej beczki: czy Edwin po "przemianie" w kobietę zostaje już tak na stałe? Właściwie
to mógłby, Minsc i ja wolimy go w tej postaci...



kupic? chcialbys:D heh z demonami to trzeba szybko sie rozprawic zeby nie zdazyl przywolac nastepnego... najlepiej wojem/magiem z ochronkami go szybko zaciukac zanim lisz zdazy ci za bardzo przywalic... a edwina zmieni sie w edwina:) po jakims czasie przychodzi jego ziomek z czerwonych i go odczarowuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 12:30, Skarmory napisał:

gdzie jest ten święty artefakt elfów bo nie mogę go znaleść ??? ten co otwiera drogę do Sull...
( nie pamiętam nazwy ) ;]


w krypcie bodhi w podziemiach cmentarnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować