Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2007 o 17:31, Karharot napisał:

Wróć do swojej sfery kieszeniowej. Gdy będziesz ją opuszczał pojawi się opcja udania się na
drogę poza Saradush.

rozumiem że sfera kieszonkowa ta ta umiejętność którą dostałem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie korzystałeś z niej jeszcze? To bardzo użyteczna zdolność - w każdej chwili możesz wrócić do swojej sfery, odpocząć w niej i zostawić niepotrzebne w danej chwili przedmioty w stojących tam pojemnikach. A jak skończysz odpoczywać wychodzisz ze sfery i wracasz dokładnie w to miejsce z którego opuściłeś Pierwszą Sferę Materialną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 17:33, Skarmory napisał:

> Wróć do swojej sfery kieszeniowej. Gdy będziesz ją opuszczał pojawi się opcja udania się
na
> drogę poza Saradush.
rozumiem że sfera kieszonkowa ta ta umiejętność którą dostałem ???


i tam znajduje sie cespenar ktory jest odpowiednikiem cromwella z athkatli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem BGT. Jak gram w baldursa 1 w 2 że tak to określę (czyli po instalce triklogy) jak gadam w candlekeep z barmanem gra prosi o płyte BG 2 CD2 a ja wkładam i DVD sagi i inne baldursy inic sie nie dzieje, jak to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 12:31, MisieQ18 napisał:

Mam problem BGT. Jak gram w baldursa 1 w 2 że tak to określę (czyli po instalce triklogy) jak
gadam w candlekeep z barmanem gra prosi o płyte BG 2 CD2 a ja wkładam i DVD sagi i inne baldursy
inic sie nie dzieje, jak to zmienić?


prosi o plyte? dziwne... zrobiles pelne instalacje obu gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 13:06, Noirr napisał:

> Mam problem BGT. Jak gram w baldursa 1 w 2 że tak to określę (czyli po instalce triklogy)
jak
> gadam w candlekeep z barmanem gra prosi o płyte BG 2 CD2 a ja wkładam i DVD sagi i inne
baldursy
> inic sie nie dzieje, jak to zmienić?

prosi o plyte? dziwne... zrobiles pelne instalacje obu gier?


Gry z Sagi mają tylko jeden wariant instalacji, pełny jak mniemam, bo gra hula bez CD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 13:09, Badyl13 napisał:

Gry z Sagi mają tylko jeden wariant instalacji, pełny jak mniemam, bo gra hula bez CD


''ja wkładam i DVD sagi i inne baldursy''

zakladam ze masz inne instalacje bg... sprobuj to zrobic na nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś zrobić kiedyś baldurowy zachwyt ? Chodzi mi w realu. Możemy dostać go od Draadela w czarowięzach. Co wogóle z tego ma wyjść ? Ciasto ? Lubię sobie czasem popichcić więc się pytam. Ciekawe czy wyszłoby coś smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 13:16, Grizzly. napisał:

Czy próbował ktoś zrobić kiedyś baldurowy zachwyt ? Chodzi mi w realu. Możemy dostać go od
Draadela w czarowięzach. Co wogóle z tego ma wyjść ? Ciasto ? Lubię sobie czasem popichcić
więc się pytam. Ciekawe czy wyszłoby coś smacznego.


hahaha... to sprobuj wykonac przepis trolla kucharza z wichrowych wloczni:D:D napewno bedzie przepyszne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Draadel przesiadujący w Czarowięzach to ten sam elfi mag który przez kilkastet lat siedział uwięziony na wyspie wilkołaków (spotykamy go tam w BG1). Był stuknięty na długo przed tym jak trafił do Przytułku.
Nie pokładałbym zbyt wielkiego zaufania w jego talentach kulinarnych - ktoś kto potrafi przyrządzić ciasteczka które nawet większemu łakowilkowi wywracają flaki na drugą stronę nie jest najlepszym kandydatem na kucharza:)
Tym bardziej że sam te ciasteczka wsuwał, skrzętnie notując jakie to straszne cierpienia powodowało ich spożycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 13:16, Grizzly. napisał:

Czy próbował ktoś zrobić kiedyś baldurowy zachwyt ? Chodzi mi w realu. Możemy dostać go od
Draadela w czarowięzach. Co wogóle z tego ma wyjść ? Ciasto ? Lubię sobie czasem popichcić
więc się pytam. Ciekawe czy wyszłoby coś smacznego.

Coś mi zapachniało instrukcjami do Falloutów i Arcanum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz na 3 piętrze twierdzy strażnika. Mam przed sobą takich wrogów: 3 Glabrezu i Thazzar. Czy może mi ktoś podać jakąś taktykę, jak sie z nimi uporać. Próbowałem się najpierw zająć samym Thazzarem, ale wtedy glabrezu mnie wykańczały. Z koleji samych Glabrezu nie mogę pokonać, bo Tazar mnie paraliżuje. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 16:56, mikimaster23 napisał:

Jestem teraz na 3 piętrze twierdzy strażnika. Mam przed sobą takich wrogów: 3 Glabrezu i Thazzar.
Czy może mi ktoś podać jakąś taktykę, jak sie z nimi uporać. Próbowałem się najpierw zająć
samym Thazzarem, ale wtedy glabrezu mnie wykańczały. Z koleji samych Glabrezu nie mogę pokonać,
bo Tazar mnie paraliżuje. Proszę o pomoc.


Dobrze jest poczekać aż zdobędzie się wyższy lvl, moim zdaniem na 14, 15 to już na tym poziomiem można grać. Próbój w ten sposób że walisz trochęjak widzisz że giniesz uciekaj w portal. Dobre jest to że wystarczy że jedna osoba z drużyny go dotknie a teleportuje całą :) Skoro Tazar się petryfikuję to można użyć zwoju ochrona przed petryfikacją, albo czaru kapłańskiego ochrona przed petryfikacją. O ile mi się dobrze pamiętam to tam nie można używać czarów bo jest obszar martwej magii czy coś takiego więc zanim przejdziesz przez portal rzuć na siebie czary obronne. A jeśli się da rzucać czary to rzuć przywołanie różnych istot to wtedy Glabarezu się nimi zajmą a nie tobą.

----->Noirr
Nie no ja mówię na serio, bo chciałbym zrobić baldurowy zachwyt :) A to z książki Trolla kucharza jest niemożliwe do wykonania... jakieś szczury inne tego podobne.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 18:04, Badyl13 napisał:

Ktos może mi objaśnić czym jest dokładniej ta Twierdza Strażnika, i w którym rozdziale powinienm
się tam udać?


Twierdza Strażnika to kilkupoziomowe lochy, dodane zostały w dodatku, lecz można iść jeszcze w Cieniach Amn. Tego jednak nie polecam - sporo przedmiotów z Twierdzy będzie miało jakiekolwiek zastosowanie dopiero w Tronie Bhaala. W SoA zajmują jedynie miejsce w ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 18:04, Badyl13 napisał:

Ktos może mi objaśnić czym jest dokładniej ta Twierdza Strażnika, i w którym rozdziale powinienm
się tam udać?

Twierdza Strażnika to taki... ogromny Loch, z całą masą przeczników, wypasionych i poręcznych przedmiotów, że nie wspomnę o niezgorszej ilości zagadek. Ma jeśli dobrze pamiętam 5-6 poziomów. Każdy z nich jest unikalny, na każdym z nich trzeba wykonać jakieś zadanko żeby móc się dostać niżej. Jeśli zaś chodzi o to kiedy... możesz się tam wybrać w trzech okresach, na początku gry (między wydostaniem się z lochów Irenicusa, a wyruszeniem na pomoc Imoen) potem w 6 rozdziale, oraz gdy grasz w Tron Baala. Możesz się wybrać kiedy chcesz, ale ja radziłbym ci zdobyć przedtem trochę mocniejszych itemów, tak z jednego dwa levele i dopiero wtedy iść.
Aaaa racja. WARTO TAM IŚĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 18:10, Hubi Koshi napisał:

ale ja radziłbym ci zdobyć przedtem
trochę mocniejszych itemów, tak z jednego dwa levele i dopiero wtedy iść.
Aaaa racja. WARTO TAM IŚĆ

1-2 levele? Tzn na jakimś 10-11 poziomie do Twierdzy Strażnika? Szacunek. Ja szedłem dopiero po wyjściu z Saradush. Może i można się wybrać wcześniej, ale wolę mieć dostęp do Cespenara, bo w Twierdzy jest mnóstwo przedmiotów niezbędnych do zrobienia "świecuszek" :D. Ale w życiu bym tam nie poszedł po zdobyciu 2 leveli zaledwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 20:02, Vel Grozny napisał:

1-2 levele? Tzn na jakimś 10-11 poziomie do Twierdzy Strażnika? Szacunek.

<drapie się w policzek> Fakt mogłem nieco przesadzić z tym levelami. Z drugiej strony pierwszy poziom twierdzy nie jest taki trudny, ja się tam wybierałem tak mniej więcej po wyplenieniu trolli z twierdzy Nalii i wykonaniu paru pomniejszych questów, ale to w sumie tylko po parę itemów jak ten magiczny kołczan przechowujący amunicję. Jakieś szerzej zakrojone eksterminacje zachowywałem na postacie o kolejne 2 levele wyżej z jeszcze lepszym ekwipunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 20:02, Vel Grozny napisał:

bo w Twierdzy jest mnóstwo przedmiotów niezbędnych do zrobienia "świecuszek" :D. Ale w życiu
bym tam nie poszedł po zdobyciu 2 leveli zaledwie.

nikt nie mówił że trzeba ją od razu przechodzić, pozbierasz co fajniesze graty z 1 poziomu twierdzy, to co się w soa nie przyda w jakąś skrzynkę i wrócisz potem (np przed twierdzą można całkiem fajny krótki miecz kupić, a capster go w "trąbalu" jeszcze ulepszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować