Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2007 o 00:54, Noirr napisał:

jpo prostu ma bardzo scisle okreslone czary ktore odbije i ta lista zostala jeszcze zmniejszona w tb


Dokładnie. Przedtem odbijał wszystkie bojowe zaklęcia skierowane dokładnie na postać która nosiła ten płaszcz, ale w TB to mocno kuleje i do tego chyba nie zawsze działa (dali procentową szansę na odbicie czaru czy co?). Fakt że przedmiot był niewiarygodnie potężny ale moim zdaniem nie należało obniżać jego parametrów tylko rozwiązać to dając go jakiemuś potężnemu potworowi (np. smokowi) zamiast Sauhaginom które padają w 2 rundy.
Tak czy siak na tym płaszczu nie można już polegać - zwłaszcza w walce z potężnymi przeciwnikami. A do walki ze słabeuszami to on potrzebny nie jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no bardzo uscislili liste np wczesniej czar byl w stanie odbic dezintegracje a teraz nie moze bo ona nie zadaje bezposrednich obrazen... glownie o takie rzeczy chodzi... a co do procentowej szansy to nie wydaje mi sie... to ze raz dziala raz nie to jest wina bardziej bugow i to mozna zaobserwowac np u obserwatorow gdzie rzuca na ciebie 5 czarow - promieni a odbite zostana 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 11:27, Matias20 napisał:

Gdzie można znaleźć rękojeść srebrnego miecza?

Jeśli masz już ostrze, to rękojeść znajdzie Ciebie :)

Mówiąc jaśniej - po wyjściu z Podmroku w jednej z lokacji(może to być chyba dowolna lokacja) spotkasz grupę Githyanki, która będzie Ci chciała odebrać ostrze. Nie oddawaj, tylko ich zabij - Kruin będzie miał rękojeść przy zwłokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... chcem się dostać do czarowięzów, jestem w tym pirackim mieście, uwolniłem klarę, mam ten kamień od zakapturzonego maga (na "P" jakoś miał na imię, był obłąkany, zabiłem go i wziąłem kamień). Ale kapiten, do którego przyprowadziła mnie Klara, nie ma opcji dialogowej, dzięki ktorej będe tam isę mógł dostać. Ma on mi tylko do przekazania dwa sposoby, a ja spelniam przeciez warunek jednego ze sposobow, więc powinien mnie tam przetransportować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 15:25, Badyl13 napisał:

Mam problem... chcem się dostać do czarowięzów, jestem w tym pirackim mieście, uwolniłem klarę,
mam ten kamień od zakapturzonego maga (na "P" jakoś miał na imię, był obłąkany, zabiłem go
i wziąłem kamień). Ale kapiten, do którego przyprowadziła mnie Klara, nie ma opcji dialogowej,
dzięki ktorej będe tam isę mógł dostać. Ma on mi tylko do przekazania dwa sposoby, a ja spelniam
przeciez warunek jednego ze sposobow, więc powinien mnie tam przetransportować.


musisz udawac przed nim oblakanego... do tego przydatna jest charyzma i minsc:D zaloz sobie pierscien wplywu na ludzi i tak pokieruj rozmowa zeby pokazac typowi ze jestes oblakany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Lochach pod Czarowięzami... rozwiązałem dwie zagadki, z głowami zadającmi pytania, i z tym, że należy podkładać przedmioty (jest tam m.in czaszka itp) W następnym zadaniu potrzebuje jakiś 3 kamieni, ale mam tylko jeden, z tej zagadki z podkładaniem przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 17:54, Badyl13 napisał:

Mam problem w Lochach pod Czarowięzami... rozwiązałem dwie zagadki, z głowami zadającmi pytania,
i z tym, że należy podkładać przedmioty (jest tam m.in czaszka itp) W następnym zadaniu potrzebuje
jakiś 3 kamieni, ale mam tylko jeden, z tej zagadki z podkładaniem przedmiotów.


poszukaj w pomieszczeniach... one wygladaja jak zwykle kamienie ale nie maja licznika wiec po tym je poznasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 17:57, Noirr napisał:

> Mam problem w Lochach pod Czarowięzami... rozwiązałem dwie zagadki, z głowami zadającmi
pytania,
> i z tym, że należy podkładać przedmioty (jest tam m.in czaszka itp) W następnym zadaniu
potrzebuje
> jakiś 3 kamieni, ale mam tylko jeden, z tej zagadki z podkładaniem przedmiotów.

poszukaj w pomieszczeniach... one wygladaja jak zwykle kamienie ale nie maja licznika wiec
po tym je poznasz...


Jakiego licznika, bo niezbyt zajarzyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 18:00, Badyl13 napisał:

Jakiego licznika, bo niezbyt zajarzyłem?


ojej no licznika pokazujacego ilosc jak w miksturach... zwykle kamienie to maja a te nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych questowych kamieni nie będziesz mógł schować do sakiewki na klejnoty. Poza tym jeśli przyjrzeć się im z bliska, to mają inny opis niż ich normalne odpowiedniki, sugerujący właśnie, że mogą się jeszcze do czegoś przydać. Przeszukaj wszystkie skrzynki w tej lokacji, rozwiąż zagadki, wówczas zdobędziesz wszystkie 3 klejnoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie : Jak przywołać Demonicznych Rycerzy i Demigorgona, w zachodnich tunelach (Podmrok) ? Bo opis mówi, że mam złożyć w ofierze zwierzę, którego ani widu, ani słychu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować