Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

To po prostu odpowiednik Wieży Durlaga z jedynki. Długie wielopoziomowe lochy + pułapki + mnóstwo potworów + cała masa potężnych przedmiotów - osobiście też nie lubię takich lokacji, wolę w cRPG zwiedzać miasta niż pętać się po jakiś labiryntach, ruinach, grobowcach czy innych miejscach w których komunikacja z otoczeniem sprowadza się głównie do użycia miecza i magii bojowej.
Jednak ominięcie Twierdzy Strażnika jest zwyczajnie nieopłacalne ze względu na itemy i doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 17:00, HiroshiTakubo napisał:

Nie siedząc tam nic nie traci. Jeśli w ogóle tam nie wpadnie to wtedy straci to o czym już
mówiono. Jednak faktem jest, iż Twierdza Strażnika jest trochę męczącą lokacją [szczególnie
poziom 3]...


poziom 3? labirynt? nie jest trudny bo przeciez dostajesz dokladna wrecz mape jak go przejsc... uciazliwe w nim moze byc jednynie szukanie baaetzu bo ich po drodze nie spotkasz:) a tak to dla mnie trudniejszym poziomem jest 4 bo tam walka z druzyna tych gostkow jest juz wymagajaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 17:23, Noirr napisał:

uciazliwe w nim moze byc jednynie szukanie baaetzu bo ich po drodze nie spotkasz:) a tak to


Jeśli będziesz się dokładnie stosował do wskazówek Yakmana to przejdziesz cały poziom jednym ciągiem nie omijając żadnej lokacji.

Dnia 03.09.2007 o 17:23, Noirr napisał:

dla mnie trudniejszym poziomem jest 4 bo tam walka z druzyna tych gostkow jest juz wymagajaca:)


Masz na myśli Githyanki lub Illithidów? Dla mnie o wiele cięższa jest walka z tymi ekipami które pojawiają się gdy zrywa się pieczęcie prowadzące do krypty samego Uwiezionego, tak właściwie to jedna z tych drużyn sprawia mi większe problemy niż lokator 6 poziomu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 17:38, Karharot napisał:

Masz na myśli Githyanki lub Illithidów? Dla mnie o wiele cięższa jest walka z tymi ekipami
które pojawiają się gdy zrywa się pieczęcie prowadzące do krypty samego Uwiezionego, tak właściwie
to jedna z tych drużyn sprawia mi większe problemy niż lokator 6 poziomu...


aaa soz no wlasnie o nich mi chodzilo... opuscilem jeden lvl:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdziesz tam w Tronie Bhaala po pokonaniu Sendai i/lub Abazigala to rzeczywiście bardzo się tam nie zmęczysz. Jak pójdziesz tam po ukończeniu lochów Irenicusa i może Kultu Bezokiego to sprawa wygląda trochę inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 17:55, Karharot napisał:

Jak pójdziesz tam w Tronie Bhaala po pokonaniu Sendai i/lub Abazigala to rzeczywiście bardzo
się tam nie zmęczysz. Jak pójdziesz tam po ukończeniu lochów Irenicusa i może Kultu Bezokiego
to sprawa wygląda trochę inaczej...


hehe wtedy to problemem jest nawet zmiennobarwny demon:D:D ale coz... mag + wszystkie sloty na czary oparte na zywiolach + cbw i jedziem go:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 18:05, Skarmory napisał:

ja sobie dziś ukończyłem BG II + TB ;] czy mogłbym importować postać z BG II do BG I ???


i grac takim kozakiem w jedynke? dzizus nie za duzo sobie zyczysz? da sie... potrzebujesz bgt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 18:05, Skarmory napisał:

ja sobie dziś ukończyłem BG II + TB ;] czy mogłbym importować postać z BG II do BG I ???

Możesz importować do BG2 postać stworzoną w BG1, ale odwrotnie się nie da. Zresztą co to za pomysł? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 18:27, Albatross napisał:

> ja sobie dziś ukończyłem BG II + TB ;] czy mogłbym importować postać z BG II do BG I ???

Możesz importować do BG2 postać stworzoną w BG1, ale odwrotnie się nie da. Zresztą co to za
pomysł? ;D


Wiesz, ja też lubię mieć Sarevoka na jednego fireballa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 18:15, Noirr napisał:

> ja sobie dziś ukończyłem BG II + TB ;] czy mogłbym importować postać z BG II do BG I ???


i grac takim kozakiem w jedynke? dzizus nie za duzo sobie zyczysz? da sie... potrzebujesz bgt

nie ;] tak pytałem z ciekawości ;] bo robie nową postać taka same imię, klasa i podklasa czyli Diego, Łowca- Tropiciel,a do NWN da się importować z BG II ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 20:43, Skarmory napisał:

Diego, Łowca- Tropiciel,a do NWN da się importować z BG II ???


Nie. Było to w planach początkowo, ale zrezygnowano z tego, zapewne ze względu na przejście na inną edycję D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:14, Mistic napisał:

> Diego, Łowca- Tropiciel,a do NWN da się importować z BG II ???

Nie. Było to w planach początkowo, ale zrezygnowano z tego, zapewne ze względu na przejście
na inną edycję D&D.

ehhh szkoda :( Jak sie np. wczytuje lokacja to tam było napisane : " nie musisz kończyć przygody, możesz przenieść postać do NWN " naprawde szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zainstalowałem Unfinished Business i gram Kapłanem Lathandera. Nietrudno sie domyśleć że po rozgromieniu ślepego przyjąłem ofertę pokoiku w świątyni. Niestety po pierwszej rozmowie Akolitka lara wychodzi gdzieś i zostawia mi rogacza więc mu mówię żeby pozwolił żonie odejść jeśli to ją uszczęśliwi. on odchodzi a Lara nie wraca. Wróciłem do świątyni po 3 dniach i dalej jej nie było. Później po 10 i nic...

2. Problem to znowu w świątyni. Nie ma tego gościa co daje zadanie i ilitem. Zrobiłem w pełni zadania w ruinach świątyni a jego dalej nie ma. To jakiś problem z modami? Albo po prostu podajcie kod na przywoływanie poszczególnych osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy.

Cel: Zdjąć klątwę z Jaheiry.

Etap na którym jestem: Dorwałem Ployera w opuszczonym domu w slumsach, zabiłem i znalazłem przy nim kartkę od niejakiego "Terrece" [Rozdział 2]

Pytanie: Gdzie dorwę Terrece?, A mozę wystarczy, żeby Jaheira trochę odpoczęła? ( jeden odpoczynek już wykonałem i nie przyniósł efektu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:02, brantej napisał:

Potrzebuję pomocy.

Cel: Zdjąć klątwę z Jaheiry.

Etap na którym jestem: Dorwałem Ployera w opuszczonym domu w slumsach, zabiłem i znalazłem
przy nim kartkę od niejakiego "Terrece" [Rozdział 2]

Pytanie: Gdzie dorwę Terrece?, A mozę wystarczy, żeby Jaheira trochę odpoczęła? ( jeden odpoczynek
już wykonałem i nie przyniósł efektu)

Chyba trza odczekac 24 godziny. terrence z tego co pamiętam jest w dzielnicy rządowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 16:19, Songohan1986 napisał:

Mam problem. Zainstalowałem Unfinished Business i gram Kapłanem Lathandera. Nietrudno sie domyśleć
że po rozgromieniu ślepego przyjąłem ofertę pokoiku w świątyni. Niestety po pierwszej rozmowie
Akolitka lara wychodzi gdzieś i zostawia mi rogacza więc mu mówię żeby pozwolił żonie odejść
jeśli to ją uszczęśliwi. on odchodzi a Lara nie wraca. Wróciłem do świątyni po 3 dniach i dalej
jej nie było. Później po 10 i nic...

2. Problem to znowu w świątyni. Nie ma tego gościa co daje zadanie i ilitem. Zrobiłem w pełni
zadania w ruinach świątyni a jego dalej nie ma. To jakiś problem z modami? Albo po prostu podajcie
kod na przywoływanie poszczególnych osób



Primo: pewnie problem wynikający z moda.
Duo: On powinien być zawsze w świątyni przy zadaniach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować