Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Witam, mógłby mi ktoś napisać gdzie mogę znaleźć katanę Furia Niebios +3, wiem z poradnika z przedmiotami że znajduję się w dzielnicy świątyń, ale gdzie dokładnie ?. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajduje się w budynku zaznaczonym czerwonym "x". Kiedy do niego wejdziesz na parterze najpierw zostaniesz zaczepiony przez dwójkę osób (po rozmowie wyteleportują się na 1 piętro) a następnie (kiedy przejdziesz gdzieś do połowy pomieszczenia) zostaniesz zaatakowany przez demona i kilka innych przyzwanych stworków. Na piętrze czeka Cię dosyć ciężka walka z całą ekipą przeciwników, przy zwłokach jednego z nich znajdziesz "Furię Niebios" (a oprócz tego sporo innego stuffu).

20071019021037

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)Na piętrze czeka Cię dosyć ciężka walka z całą ekipą przeciwników, (...)

Nie załamuj mnie, ta walka jest jedną z banalniejszych w grze ... Wystarczy się odpowiednio ustawić i dobrać czary :)
A, i uważaj na pułapkę na wschodzie pokoju, i gdzieś na południu, koło 30 kroków od wejścia, o ile dobrze pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:23, Battlesuit napisał:


Nie załamuj mnie, ta walka jest jedną z banalniejszych w grze ... Wystarczy się odpowiednio
ustawić i dobrać czary :)
A, i uważaj na pułapkę na wschodzie pokoju, i gdzieś na południu, koło 30 kroków od wejścia,
o ile dobrze pamiętam :)


Przy standardowej grze tak, ale z modami to bardzo ciężka przeprawa - jak z drużyny zostanie Ci 3 to naprawde możesz się cieszyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:46, Battlesuit napisał:

I z modami i bez nich jest banalna ...


Z tacticsem dla niewprawionej drużyny może być problemem, ale jeżeli grasz W/M/Z to przejdziesz przez nich jak przez masło, nawet nie zauważą co ich zabilo ;p Tylko trzeba uważać na tego duszka na dole co zjada itemy :/ Nishru ? Już dokładnie nie pamiętam nazwy, daaaaawno nie grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 12:52, Latniak napisał:

Z tacticsem dla niewprawionej drużyny może być problemem, ale jeżeli grasz W/M/Z to przejdziesz
przez nich jak przez masło, nawet nie zauważą co ich zabilo ;p Tylko trzeba uważać na tego
duszka na dole co zjada itemy :/ Nishru ? Już dokładnie nie pamiętam nazwy, daaaaawno nie grałem
:)


paradoksalnie dla wmz z tactisem ta walka jest nawet latwiejsza, bo wiecej przeciwnikow ma mikstury niewidzialnosci, nawet bodajze zlodzieje cienia w lochac irenicusa... a z niewidzialnoscia to juz jest banal... na pierwszy ogien idzie koshi a z furia tylko dozynki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:23, Battlesuit napisał:

Nie załamuj mnie, ta walka jest jedną z banalniejszych w grze ... Wystarczy się odpowiednio
ustawić i dobrać czary :)


Jeśli pójdzie się tam zaraz jak to tylko będzie możliwe (nie wykonując na razie wszystkich dostępnych questów na poprzednich obszarach) to ta walka może być trudna zwłaszcza jeśli jeszcze nie skompletowało się drużyny.
Poza tym skoro ewident nigdy tam jeszcze nie był to zgaduję że nie ma aż tak dużego doświadczenia w BG, lepiej z góry uprzedzić:)

Dnia 19.10.2007 o 10:23, Battlesuit napisał:

A, i uważaj na pułapkę na wschodzie pokoju, i gdzieś na południu, koło 30 kroków od wejścia,
o ile dobrze pamiętam :)


Przy obydwu wyjściach ze schodów są rozstawiane po dwie pułapki prowadzące od ściany do najbliższej kolumny, skutecznie blokując drużynę na zamkniętym obszaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przeszedłem wszystkie części i dodatki do icewind dale 2 i zamówiłem teraz Baldur''s Gate. Chciałbym się dowiedzieć czym się różnią obie gry? Z tego co widziałem na screenach nie różnią sie praktycznie wcale grafiką.. (nawet kółeczka chodzenia czy ikony w ekw. są identyczne). Tak więc czym? Niech się wypowie ktoś kto grał w obie gry, a nie słyszał "skądś" że Baldur''s Gate lepszy bo xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 19:34, Shell7 napisał:

Witam.
Przeszedłem wszystkie części i dodatki do icewind dale 2 i zamówiłem teraz Baldur''s Gate.
Chciałbym się dowiedzieć czym się różnią obie gry? Z tego co widziałem na screenach nie różnią
sie praktycznie wcale grafiką.. (nawet kółeczka chodzenia czy ikony w ekw. są identyczne).
Tak więc czym? Niech się wypowie ktoś kto grał w obie gry, a nie słyszał "skądś" że Baldur''s
Gate lepszy bo xxx.

Grałem zarówno w ID+HoW(bez ID2) i całą Sagę BG.
Otóż w BG masz więcej questów pobocznych - w ID wykonywało się je trochę tak przy okazji. W BG masz MNÓSTWO obszarów, w których nie ma nic związanego z głównym wątkiem. Dialogi są bardziej rozbudowane, niż w ID. Aha... i tworzysz tylko JEDNĄ postać - pozostałe postacie możesz dołączyć w trakcie gry - mają one własną osobowość, pragnienia, czasami nawet dodatkowe questy.
A wyglądają identycznie bo pracują na tym samym silniku, także nie będziesz miał żadnych problemów z mechaniką gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Icewind Dale jest nastawione przede wszystkim na walkę i ma bardzo liniową fabułę. Baldur''s Gate z kolei ma bardzo otwarty świat (zwłaszcza w jedynce możesz go zwiedzać niemal bez ograniczeń) oraz całą masę questów pobocznych (których ilość i czas potrzebny na ich wykonanie co najmniej dorównuje głównemu questowi). W BG jest też znacznie więcej dialogów.
Pod względem sterowania gry nie różnią się prawie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz samo BG2 to ściągasz i instalujesz patcha do Cieni Amn, jeśli masz doinstalowany także Tron Bhaala to instalujesz jedynie patcha do niego.
Przy okazji późniejsze wydania BG (np. ostatnio wydana Saga BG) mają już doinstalowane te patche więc nie musisz nic robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 19:34, Shell7 napisał:

Witam.
Przeszedłem wszystkie części i dodatki do icewind dale 2 i zamówiłem teraz Baldur''s Gate.
Chciałbym się dowiedzieć czym się różnią obie gry? Z tego co widziałem na screenach nie różnią
sie praktycznie wcale grafiką.. (nawet kółeczka chodzenia czy ikony w ekw. są identyczne).
Tak więc czym? Niech się wypowie ktoś kto grał w obie gry, a nie słyszał "skądś" że Baldur''s
Gate lepszy bo xxx.

Proste: obie części Icewind Dale są do bólu liniowe, a fabuła jest tylko pretekstem do wyrzynania kolejnych hord potworów. Generalnie wszystko tam działa według schematu "przejdź z punktu A do punktu B zabijając wszystko po drodze. W punkcie B czeka osoba, która skieruje Cię do punktu C, gdzie masz przejść, a jakże, zabijając wszystko po drodze". Czyli dużo walki, a mało ciekawych zadań.
Natomiast Baldurki to już zupełnie inna historia, bo tutaj fabuła odgrywa bardzo ważną rolę. Jest znacznie większa swoboda odkrywania świata. Są NPC, tzn. nie tworzysz całej drużyny jak w IWD, tylko dołączasz sobie postacie, niezwykle barwne zresztą. No i w ogóle Baldurki miodne są i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 19:34, Shell7 napisał:

Przeszedłem wszystkie części i dodatki do icewind dale 2 i zamówiłem teraz Baldur''s Gate.
Chciałbym się dowiedzieć czym się różnią obie gry?


Generalnie rzecz biorąc, to tym że saga IWD to zwykły hack&slash (czyli gra ledwo podchodząca pod gatunek rpg, skupiona niemal wyłacznie na nieustannej walce i liniowa do bólu), zaś saga BG to pełno prawny cRPG -GENIALNA fabuła i ciekawe postaci (w BG tworzysz jedynie postać głównego bohatera, resztę drużyny stanowią spotykane w miarę postępów w grze tzw BNy, które przyłączasz wedle uznania do drużyny - a tych jest cała masa, jest w czym wybierać), całe mnóstwo dialogów i różnych opcji dialogowych (od tego co wybierzesz mogą zależeć dalsze losy drużyny, bądź aktualnie wykonywanego questu), swoboda ruchu (ty decydujesz o kolejności zwiedzania lokacji, oczywiście część gry jest mimo wszystko nieco liniowa), dużo zagadek i ukrytych ciekawostek. Po za tym w BG jest ciągłość fabularna - zaczynasz od zera, kończysz BG1 wraz z dodatkiem i kontynuujesz tą samą postacią w BGII (można też stworzyć ją od nowa, ale lepszy efekt daje przechodzenie całej sagi tą samą ciągle rozwijaną postacią).

Albo krócej: jeżeli podobało ci się IWD, ale brakowało ci jakiejś ciekawszej i wielowątkowej fabuły, większej ilości questów i ciekawszych postaci, to zakupu sagi BG na pewno żałowac nie będziesz :) A jako, że IWD masz już w jednym palcu, to w ferworze walki poczujesz się jak ryba w wodzie - na tym polu obie gry są podobne, bowiem korzystają z tego samego systemu (Dugeons & Dragons).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować