Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Warto, to śmieszne pieniądze a dostaniesz wszystkie części BG + sporo modów. Ja kupiłem sagę pomimo tego że miałem już wszystko (BG, BG OzWM, BG2 i BG2 TB) na płytach CD - po prostu przy DVD nie trzeba tyle wachlować a moje stare wysłużone płytki zasługują już na odpoczynek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 19:48, Karharot napisał:

Warto, to śmieszne pieniądze a dostaniesz wszystkie części BG + sporo modów. Ja kupiłem sagę
pomimo tego że miałem już wszystko (BG, BG OzWM, BG2 i BG2 TB) na płytach CD - po prostu przy
DVD nie trzeba tyle wachlować a moje stare wysłużone płytki zasługują już na odpoczynek:)


Zrobiłem tak samo... Mam premierówki, wydania z NXG, mimo to kupiłem sagę. Co płytka DVD to DVD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:03, Długi18 napisał:

A która część Baldur''s Gate jest lepsza( fabularnie) ? jedynka czy dwójka??

Dwójka , wprowadza m.in. romanse , rozmowy z towarzyszami , itp. Ale graj w obydwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2007 o 20:08, Asthariel napisał:

Dwójka , wprowadza m.in. romanse , rozmowy z towarzyszami , itp. Ale graj w obydwie.


czyli w jedynce tego nie ma? nie można rozmawiać z towarzyszami?no to szkoda :/. Ale i tak kupie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka ma znacznie słabszą interakcję wewnątrz drużyny. Jest natomiast o wiele lepsza jeśli chodzi o swobodę poruszania się - 3/4 świata gry możesz odkrywać sam zaraz po zakończeniu prologu (musisz jedynie dojść do np. wschodniego krańca jednego obszaru by móc udać się na obszar bezpośrednio na wschód od niego), olbrzymia część tych obszarów jest również niezwiązana z główną fabułą - zwiedzasz je jeśli i kiedy chcesz a zdobyte tam przedmioty i xp mogą bardzo pomóc przy głównej fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie jest sztylet bumerang w mieście?? bo pamiętam ze był taki, ale nie pamiętam gdzie:/ Oczywiście nie chodzi mi o tego z podmroku(tam pamiętam że był ale był wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma go kapitan Denis, którego możemy znaleźć w Karczmie Delosara, znajdującej się w Dzielnicy Mostów w Athkatli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj zaklęcia maga "ograniczone życzenie" i poproś o wielką przygodę, pojawi się kartka kierująca Cię do gospody w Dzielnicy Mostów, tam dostaniesz questa dzięki któremu możesz dostać ten sztylet w nagrodę. Być może alternatywą jest też wklepanie posiadaczowi tego sztyletu i zabranie go ze zwłok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:25, Długi18 napisał:


> Dwójka , wprowadza m.in. romanse , rozmowy z towarzyszami , itp. Ale graj w obydwie.

czyli w jedynce tego nie ma? nie można rozmawiać z towarzyszami?no to szkoda :/. Ale i tak
kupie xD



W jedynce nie ma rozmow tak czesto w jak w dwojce, ale sa rozmowy np Kivan-Viconia, Minsc-Edwin. Sa raczej rozmowy miedzy czlonkami druzyny niz z glownym bohaterem.


Czy jest kod, zeby wywolac rozmowe odrazu po wpisaniu kodu do konsoli(do obywu czesci gry)?? Chyba cos takiego jest? Bo wg. mnie, u mnie rozmowy pojawiaja sie zbyt rzadko.(moze to zalezy od zwiedzonego terenu w grze, bo ja pomijalem kilka lokacji gdy gralem juz kilka razy pod rzad?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 19:58, Sarinew napisał:

Czy jest kod, zeby wywolac rozmowe odrazu po wpisaniu kodu do konsoli(do obywu czesci gry)??
Chyba cos takiego jest? Bo wg. mnie, u mnie rozmowy pojawiaja sie zbyt rzadko.(moze to zalezy
od zwiedzonego terenu w grze, bo ja pomijalem kilka lokacji gdy gralem juz kilka razy pod rzad?)


sa kody ktore zmieniaja tzw globale, czyli skrypty uruchamiajace jakies zdarzenie np rozmowe... zaleza od czasu, wejscia do lokacji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:32, Battlesuit napisał:

Pamięta ktoś gdzie zdobywało się H2O święcone? Albo najlepiej kod na przyzwanie tego przez
konsolę.

Hmm ja pamiętam tylko ten moment po wyjściu z Podmroku kiedy elfy dawały nam święconą wódkę żebyśmy mogli narobić wampirom takiego kaca że ja cię dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BG2 wodę święconą otrzymywałeś po wyjściu z Podmroku kiedy mówiłeś Elhanowi że przydałaby Ci się święcona woda. W TB wodę święconą możesz kupić w świątyni w Saradush.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego mi znikły te lokacje o których pisałem wcześniej. Kiedy robiłem zadania dla Korgana i Edwina i jak szedłem dolnym wyjściem i znikało wszystko, a mogłem iść tylko tam, gdzie nie byłem wcześniej. Dlatego wczytałem i poszedłem górą i było. Potem jeszcze raz wczytałem i nie było:/ Musiałem wczytać save, który był na początku cmentarza, i zrobić jeszcze raz te zadania, i wyszedłem już z dzielnicy bez problemów. Narazie tu nie wracam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 16:00, piotr3339 napisał:

jak nazywa się taki modzik po którym nie trzeba ponownie przechodzic tego wiezienia na samym
poczatku gry?


dungeon-be-gone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest zwój miecza mordenkinera czy jak on sie nazywał(wiem że jest z 7 poziomu). Pamiętam, ze był gdzieś w mieście, tylko nie pamiętam gdzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 11:43, lis899 napisał:

Gdzie jest zwój miecza mordenkinera czy jak on sie nazywał(wiem że jest z 7 poziomu). Pamiętam,
ze był gdzieś w mieście, tylko nie pamiętam gdzie:/


Powinien być na Targu Przygód o ile mnie pamięć nie myli... Ogólnie jak pamiętasz, że coś było do kupienia a nie wiesz gdzie, to leć na Promenadę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zawsze to działa;P Niektóre rzeczy, które chciałem kupić nie były na targu, ale naszczęście pamiętałem gdzie je zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować