Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2007 o 18:35, Asthariel napisał:

> Widze, ze tu sami specjalisci, wiec mam pytanko: czy da sie przeniesc ekwipunek z jedynki
do
> dwojki jakos? Gram z BG Trilogy zainstalowanym.
Legalnie przenisc się nie da , zawsze się go straci. Nielegalnie , mozna wcisnąc spację kiedy
jeszcze ekran jest czarny , wyrzucić przedmioty , a po scence je podnieść.

Ale po jakiej scence? Tej poczatkowej w dwojce? Jak Irenicus sie pojawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 18:44, Quatre napisał:

> > Widze, ze tu sami specjalisci, wiec mam pytanko: czy da sie przeniesc ekwipunek z
jedynki
> do
> > dwojki jakos? Gram z BG Trilogy zainstalowanym.
> Legalnie przenisc się nie da , zawsze się go straci. Nielegalnie , mozna wcisnąc spację
kiedy
> jeszcze ekran jest czarny , wyrzucić przedmioty , a po scence je podnieść.
Ale po jakiej scence? Tej poczatkowej w dwojce? Jak Irenicus sie pojawia?

Tak , pauzujesz przed scenką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą grą.Problem jest taki że na moim komputerze 4800athlon 8600gt kiedy wchodzę do ekwipunku postaci i próbuje nałożyć jakiś przedmiot to zamiast na postaci trzymającej miecz pojawia soę czrany kwadrat
i tak samo jest zinnym ekwipunkiem .instalowałem nowsze istarsze sterowniki i nic nie pomaga.A nadodatek niesłychać odgłosu chodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

pamięta ktoś ten quest w lokacji Wzgórza Umar [BG2]. Gdy udajemy się tam po raz pierwszy zaczepia nas jakaś kobieta (nie pamiętam imienia) i prosi nas o odszukanie (bądź uratowanie) jej syna, który wyruszył na jakieś Wzgórza (nie pamiętam nazwy), gdzie z kolei znajduje się jakaś twierdza trolli. My się oczywiście zgadzamy i niby coś nam zaznacza na mapie i odchodzi twierdząc, że będzie ją można znaleźć w tej tawernie obok ale nic na mapie nowego nie mam, w tej tawernie jej wcale nie ma i nie wiem dokąd się udać..

To chyba quest z TDD ale nie jestem pewien, bo instalowałem jeszcze TS, ToD i Ajoc''s Minimod.

Czy ktoś grając w którykolwiek z tych modów coś sobie przypomina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem polega on natym że nie wiem jaką umiejętność posługiwania się bronią wybrać dla mojej postaci .Moja postać jest zwykła pospolity wojownik ale nie wiem jaką umiejętność posługiwania się bronią wybrać czy dwuręczna cz półtoraręczną CZy ktoś może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 09:07, Tyron napisał:

Mam taki problem polega on natym że nie wiem jaką umiejętność posługiwania się bronią wybrać
dla mojej postaci .Moja postać jest zwykła pospolity wojownik ale nie wiem jaką umiejętność
posługiwania się bronią wybrać czy dwuręczna cz półtoraręczną CZy ktoś może pomóc

Jak wojownik, to lepiej jednoręczną, żeby się dało jakąś tarczę większą od puklerza założyć (no chyba że w odwodzie będzie ktoś zajmujący się przede wszystkim jego leczeniem, to wtedy 2 ręczną możesz spróbować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 09:29, Karharot napisał:

Legalnie z BG1 do BG2 możesz przenieść zaledwie kilka przedmiotów. W tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=14918
jest wymienione jak to działa.

A o co chodzi z tym Kazgorothem?? Bo nie znalazlem nic takiego, a chyba prawie wszystkie questy pokonczylem w jedynce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szpon Kazgarotha i Róg Kazgarotha to przedmioty które można kupić u Thalanthyra w Wysokim Żywopłocie. Obydwa mają ograniczoną liczbę ładunków, ich czas działania jest krótki a do tego według opisu mają nieznane efekty uboczne (o ile pamiętam zadają obrażenia właścicielowi). Tak naprawdę to bezwartościowe przedmioty i nie wiem dlaczego akurat one dostały się na listę itemów które można przenieść do BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 19:59, Pakulas napisał:

To chyba quest z TDD ale nie jestem pewien, bo instalowałem jeszcze TS, ToD i Ajoc''s Minimod.


Z TDD. Musisz udać się na trollowe wzgórza i tam odnaleźć tego szczyla. Nie pamiętam sposobu dostania się tam, ale jak pochodzisz trochę po Wzgórzach Umar, Zrujnowanej Świątyni i okolicy, to w końcu powinna odblokować Ci się na mapie nowa lokacja, która będzie... łudząco przypominać Wzgórza Wichrowych Włóczni, ale czasami pozory mylą ;)

ps. jeśli dobrze poszukasz, to gdzieś w Internecie powinieneś na bank znaleźć opis wszystkich większych questów z TDD, w tym i tego, niestety tylko po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś czy BG 2 i inne gry na infinity engine chodzą bezproblemowo na Viście? Pewnie już to pytanie było, ale szukajka coś szwankuje ( przynajmniej mi ). Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 19:31, ALQ napisał:

Powie mi ktoś czy BG 2 i inne gry na infinity engine chodzą bezproblemowo na Viście? Pewnie
już to pytanie było, ale szukajka coś szwankuje ( przynajmniej mi ). Z góry dzięki za odp.


http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=227&p=196 - czyli nie wiadomo... ale chyba tak. Ta nowa złota edycja sagi Baldura myślę że pójdzie na windows vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 19:49, ALQ napisał:

Tyle że mam starszą, ale też DVD to może pójdzie. No cóż, przekonam się.


bg2 chodzi napewno, co do reszty nie mam pewnosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analizowaliśmy część postaci, więc teraz czan na Valygara Corthalę, syna marnotrawnego ;) Co Wy o nim sądzicie?
Bo IMHO naprawdę klimatyczna postać. Ma swoje problemy, oraz radości. Prowadzi dobre dialogi, świetnie zlokalizowany głos. W walce daje radę, choć są lepsi.
Liczę na konstruktywne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valygara miałem praktycznie zawsze w teamie. Dobry wojownik, ale pełnię możliwości pokazuje dopiero władając Furią Niebios, i butami geparda, wtedy jest prawdziwym wymiataczem :) A historia z nim związana jest ciekawa, ale i smutna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 20:11, Harvenar napisał:

Valygara miałem praktycznie zawsze w teamie. Dobry wojownik, ale pełnię możliwości pokazuje
dopiero władając Furią Niebios, i butami geparda, wtedy jest prawdziwym wymiataczem :) A historia
z nim związana jest ciekawa, ale i smutna.


pelnie mozliwosci valygar pokazuje dopiero w modach... bo imo furie dac lepszemu wojowi no chyba ze niema takiego w druzynie:D a valygarowi do lapy cos co pozwoli mu sztyletowac czyli np quietus z taca... wtedy moze robic niezle backstaby z obrazeniami dostepnymi dla lowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 20:01, Battlesuit napisał:

Analizowaliśmy część postaci, więc teraz czan na Valygara Corthalę, syna marnotrawnego ;) Co
Wy o nim sądzicie?
Bo IMHO naprawdę klimatyczna postać. Ma swoje problemy, oraz radości. Prowadzi dobre dialogi,
świetnie zlokalizowany głos. W walce daje radę, choć są lepsi.
Liczę na konstruktywne wypowiedzi.


Ja valygarem tylko raz grałem i to tylko chwile, wykonując quest z kulą lavoka. Nie chciałem go w drużynie bo grałem złymi charakterami a on jest neutralny dobry. I wkurza to że szybko ginie bo nie może nosić ciężkich pancerzy i kondycja taka sobie. Dobrze go chyba dać z łukiem. Moim zdaniem chyba nikt kto pierwszy raz gra w BG nie weźmie Valygara ponieważ wszyscy wtedy chcą jak najbardziej wypakowani od niego. A lepsi są od niego. Trzeba dodać że plusem valygara jest rzucanie zaklęć maga od 12 poziomu czego np. minsc nie mógł. Kogo wolelibyście w drużynie: valygara czy mazzy fentan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 20:47, bartog123 napisał:

Imo słaba postać! wole mojego W/M/Z, ale miałem go zawsze, żeby się dostać do kuli ;pp


no jasne... w/m/z kazdy potrafi grac, do tego pewnie solo... w/m/z jest dobry jak sie zaczyna grac solowki... tak do pieciu razy, potem jest za latwo juz niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować