Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2007 o 12:15, misioo napisał:

No i zawsze można nastawiać pułapek. Wiem wiem, lamerstwo, ale jak inne metody nie działają...


pulapki nie zadzialaja o ile wiem, bo on dostaje obrazenia tylko od zywiolow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszelkiego rodzaje smoki polecam wszelkie zdejmujące ochrony zaklęcia, bowiem smoki mają w sekwencerach pierdoły typu ''Kamienna Skóra'' czy ''Klosz niewrażliwości'' .Jest ich chyba 10, tak więc jest w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 11:08, Karharot napisał:

Hełm Skały może dla ciebie złożyć Cespenar w sferze kieszeniowej. Na tak niskim poziomie jedyną
twoją nadzieją na pokonanie demona jest dokładne zastosowanie się do wskazówek zawartych w
notatkach mistrzów żywiołów, zanim uwolnisz demona każ spellcasterom w swojej drużynie (masz
przynajmniej jednego maga prawda?) zapamiętać jak najwięcej czarów mogących zadawać obrażenia
demonowi i prześpij się. Przed samą walką możesz też łyknąć mikstury jeśli jakieś masz.

Ubiłem gnoja! Unieruchomienie potwora 4 ogniste strzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:39, seraphe napisał:

Na wszelkiego rodzaje smoki polecam wszelkie zdejmujące ochrony zaklęcia, bowiem smoki mają
w sekwencerach pierdoły typu ''Kamienna Skóra'' czy ''Klosz niewrażliwości'' .Jest ich chyba
10, tak więc jest w czym wybierać.


tutaj jest mowa o zmiennobarwnym demonie, ale na smoki wylom jak najbardziej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witajcie.
niedawno postanowiłem odświeżyć sobie Baldura (dziś lecę do sklepu po tę Złotą Edycję, czy jak to się tam zwie; BG1+dodatek, BG2+dodatek).
aaale, cobym się nie znudził, chciałem zainstalować jakieś ciekawe mody. co możecie mi polecić?
aha, kojarzę jakiś mod o nazwie Tactics - drastycznie zwiększający poziom trudności. i właśnie za ten już na wstępie podziękuję, nie lubię jak gra jest trudna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 12:44, Azrathel napisał:

witajcie.
niedawno postanowiłem odświeżyć sobie Baldura (dziś lecę do sklepu po tę Złotą Edycję, czy
jak to się tam zwie; BG1+dodatek, BG2+dodatek).
aaale, cobym się nie znudził, chciałem zainstalować jakieś ciekawe mody. co możecie mi polecić?
aha, kojarzę jakiś mod o nazwie Tactics - drastycznie zwiększający poziom trudności. i właśnie
za ten już na wstępie podziękuję, nie lubię jak gra jest trudna :)


jeżeli się nie mylę, to na płycie jest kilka modów (dodają nowe klasy, NPCów, etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 13:25, Płaski66 napisał:

Mam takie pytanko.Tortured souls dziala w polaczeniu z The darkest day?


Działa aczkolwiek... instalowanie tych wszystkich modów razem (TDD, SoS ,TS) powoduje, że bez jakiegoś dodatkowego moda obniżającego znacznie otrzymywane doświadczenie gra bardzo szybko staje się zbyt prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 12:44, Azrathel napisał:

aha, kojarzę jakiś mod o nazwie Tactics - drastycznie zwiększający poziom trudności. i właśnie
za ten już na wstępie podziękuję, nie lubię jak gra jest trudna :)


no coz rezygnujac z tego, rezygnujesz tez z wielu innych bo gra wtedy bylaby za latwa:D ale skoro tak to pozostaje kilka duzych modow godnych polecenia i troche mniejszych...

http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=cafd3256e293f5f6fe180a2e97db58a2#713

polecam zapoznanie sie z ta instrukcja - jest to sposob na zrobienie mega instalki bgt, ale wycinajac wszystko dot pierwszego baldura, masz sporo dobrych modow do zainstalowania na czystym bg 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 14:08, Yaquza napisał:

Nie wiem co to jest.Ale troche o tej grze słyszałem.Nudna jest.


nie wiesz co to Baldur''s Gate 2... skoro nie widziales tej gry to skad mozesz wiedziec jaka jest? najwyrazniej nie slyszales za wiele bo gra nie jest nudna... gdyby byla nudna to skad wzieloby sie te 16k+ postow nie liczac tych za starego forum? bo ludzie chca sobie pogadac o nudnosci gry? no chyba niebardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 14:24, Yaquza napisał:

Troche wiem.


Ekhem.... jeśli dalej masz ochotę takie posty pisać, to może lepiej sobie daruj? Napisz co sądzisz o tej grze, a jeśli nie lubisz to napisz dlaczego, a jeśli nie grałeś to popytaj się jaka ta gra jest. Po to jest ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 14:24, Yaquza napisał:

Troche wiem.

Hmm. Bardzo małe "trochę". Sądząc po wieku mamusia uczyła Cie jeszcze składać zdania, gdy my już traciliśmy całe noce na Baldursa pierwszego (lub ewentualnie czekaliśmy na polonizację :D). Nikt Ci oczywiście tego nie ma za złe, że jesteś młody i niedoświadczony, ale na lekcjach historii też sie nie popisuj dopóki nie zapoznasz sie z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja zadam następujące pytanie...
... mianowicie kupiłem ostatnio sagę BG i muszę przyznać, że jak na razie słabo znosi konfrontację ze swoim mitem (teraz gram w 1) - w moich oczach... fabuła jak na razie nie wiem czemu, ale po prostu mnie nie rusza specjalnie, niektóre elementy - jak np. niezgodność charakterów drużyny (choć nie wiem jak dokładnie to wpływa na drużynę, na razie objawia się tylko co jakiś czas jakimś głupim komentarzem) zdają mi się ciekawe, lecz mimo to, jak na razie nie czuję się olśniony... a wiele elementów takich bardziej technicznych - np. jak wyłączenie pauzy przy wejściu do ekwipunku, zbyt blisko miejscowiona kamera, czy brak możliwości biegania irytują strasznie + słysząc o systemie walki turowej miałem nadzieję na coś podobnego jak w Swiątyni Pierwotnego Zła...
I stąd pytanie, co zostało zmienione w 2 części? bo o ile nie spodoba mi się 1 to chciałbym wiedzieć, czy w ogóle warto instalować 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 15:10, kordzio1 napisał:

wiedzieć, czy w ogóle warto instalować 2


Teoretycznie: BG2 jest prawie taki sam jak BG1
Praktycznie: absolutnie nie wiem dlaczego, dwójka mnie wciągnęła znacznie bardziej niż jedynka... i chyba głównie przez różne postacie. Teraz towarzysze broni nie są "myślącymi klocami" ale już ludźmi ze swoją historią, problemami, dylematami etc. Mogą im się nie podobać niektóre z twoich decyzji (Mazzy mi raz przez jedną odeszła) i mogą mieć własne zdanie. Mogą Ci także pomóc podczas misji nie tylko mieczem (dostanie się do Czarowięzów w wykonaniu Minsca i Boo - bezcenne). Zadania niektóre z nimi są ciekawe... no i jeszcze są romanse.
Co prawda trudność dalej jest... ponad przeciętnej, więc od razu się przyznam, że nie wygrałbym tej gry fair. Zawsze sobie tworzę Buty Szybkości. I tak jest przegięcie tak czy inaczej, ale przynajmniej szybciej do tej śmierci dojdę. :)
Co do walki... to została taka jak w BG1. Może lekko zasady się zmieniły, ale dla mnie to różnicy nie robi. Nadal jest to pseudo-turowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 15:10, kordzio1 napisał:

....


jak widze grasz w czyste bg1... wszystkie rzeczy ktore opisales sa sporo poprawione w 2... kamera jest tak ''blisko'' ze wzgledu na max rodzielczosc 640x480... w dwojce maksymalna to nawet 1600x1200 wiec problemu niema... roznice charakterow w 2 sa uwidocznione w rozmowach miedzy czlonkami druzyny, a niektorzy z npc na tyle sie nie lubia ze moga sie pozabijac:D ekwipunek nie powoduje juz wylaczenia pauzy... walka nie jest turowa... powiedzialbym ze bardziej pseudoturowa wlasnie dzieki aktywnej pauzie... takze warto instalowac dwojke... a i jesli chcesz zeby wszystko to zostalo poprawione w 1 to zainstaluj mod bgt ktory notabene masz na plytce... spowoduje on przeniesienie jedynki na silnik dwojki co wyeliminuje problemy...

rusty-mike - czysty baldur nie jest trudny:D wierz mi ze nie jest:) przejdz gre jeszcze ze 3 razy, poczytaj na forach poswieconych bg o taktykach i nagle gra stanie sie wrecz za prosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 15:23, Noirr napisał:

rusty-mike - czysty baldur nie jest trudny:D wierz mi ze nie jest:) przejdz gre jeszcze ze
3 razy, poczytaj na forach poswieconych bg o taktykach i nagle gra stanie sie wrecz za prosta

Spróbuję zainstalować, bo wyłączenie pauzy przy wejściu de ekwipunku jest jedną znajbardziej irytujących rzeczy... jak człowiek już na samym początku musi zaczynać grę prawie od początku bo wszedł do ekwipunku i musi znów przechodzić wszystko od poczatku to ma ochotę kliknąć na uninstall, może to pozwoli, na to, aby BG nie podzielił losu Icewind Dale (w moich oczach), a jak nie to zainstaluję 2 i ja sprawdzę.
może to nie temat o 1, ale lepiej będzie zainstalwoać BG1TuTu czy Baldur''s Gate Trilogy (BGT) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 15:46, kordzio1 napisał:

Spróbuję zainstalować, bo wyłączenie pauzy przy wejściu de ekwipunku jest jedną znajbardziej
irytujących rzeczy...

Pewnie o tym wiesz, ale upewnię się. Często, BARDZO CZĘSTO rób quick-savea, wciskasz po prostu Q i masz savea :-) Bardzo poręczne i przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 15:46, kordzio1 napisał:

może to nie temat o 1, ale lepiej będzie zainstalwoać BG1TuTu czy Baldur''s Gate Trilogy (BGT) ?


zdecydowanie bgt...

1. robisz pelna instale bg1 + OzWM
2. http://hosted.filefront.com/K4thos/ sciagnij konwerter polskich znakow kpzbg1.exe i zainstaluj
3. robisz pelna instale bg2 + tob + patch
4. http://www.blackwyrmlair.net/~nastian/plgtu.html i sciagasz polish language game text update v1.0
5. http://hrothgar.webd.pl/wieza/?go=fixpack sciagasz BG2 Fixpack v4
6. instalujesz BGT
7. usuwasz bg1

dane wziete z instrukcji k4thosa z tawerny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować