Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2007 o 14:22, Aragloin napisał:

mam problem w ruinach świątynii.Przeszedłem pierwszą próbę(poranka) gdzie są pozostałe dwa????????????????????????????????????????????

Pozostałe dwa są w dalszej części podziemi, za pierwszymi drzwiami z cieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 13:19, Rusty Mike napisał:

Jaheira cały czas jest zabijana /.../


Hehe, niezłe :P
W sumie mam podobne kryteria, ale nie przeszkadza mi Keldorn ani Anomen ;]
Aerie mnie wkurzała z tego samego powodu, nie wiedziałem o co jej chodzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 12:57, Budo napisał:

kordzio1---> pechowo złożyłeś drużynę... radzę Ci wywalić Jaheirę i zdecydować się jaki
charakter ma mieć Twój dreamteam (zly czy dobry). Jak dobry to wywal Korgana i gra muzyka (możesz
wziąć Keldorna albo Valygara), a jak zły to wywal Ano i weź Viconię. Korgan robi problemy jak
masz dobrych członków teamu (zdaje się, że gdzieś po drodze walczy z Minsciem). Jaheira jest
dość słaba, poza tym ogólnie sa z nią problemy i zdarza się, że jej quest ma buga...

Aktualnie wywaliłem Jaheirę - chciałem tylko zdjąć z niej klątwę, a jeśli mowa o reszcie, to postacie o których mówisz jeszcze nie stanęły na mojej drodze, więc na razie przebierać nie mam w czym, staram sobie układać tak rozgrywkę, aby wszystko był mniej więcej zgodne z wymyśloną postacią - czysty charakter neutralny, czasami aby osiągnąć cel sprzymierzyć się z dobrym, czasami ze złym i zobaczę kogo wywalę, choć na razie biorąc pod uwagę to, że Anomen jest dla mnie irytującym nadętym bubkiem :) to chyba on pierwszy poleci :) Ale jako, że gram po raz pierwszy to zobaczę kogo spotkam i wtedy ewentualnie sobie kogoś dołączę/ odłączę zresztą zależy jak się wszystko rozwinie przy wykonywaniu poszczególnych questów, bo z tego co widzę wygląda jakbym miał kilka dróg wyboru, mam quest dla Złodziei Cienia, zebrane 15 tys dla... zapomniałem jak się nazywa... na akcję odbicia Imoen i jestem przed ewentualnym przyjęciem questa dla Zakapturzonych Czarodziejów... jeśli drogi sie nie wykluczają, któraś z dróg jest nieopłacalna to proszę o nie uprzedzanie mnie o tym :) bo staram sie "wczuć i grać zgodnie z moim przekonaniem", a jak się wie, że dana droga jest nieopłacalna to trudniej nia podążać ; )
Teraz chyba będę podążał wykonać quest z zabójstwem siostry Anomena, bo zaczyna mi po prostu za bardzo marudzić, a sama inf. o nietypowym zabójstwie zabrzmiała na tyle intrygująco, że Kordas Łowca Nagród musi to sprawdzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, graj przede wszystkim tak, żeby mieć radochę z gry :)
Bg2 jest na tyle dobrze zrobiony, że przed podjęciem jakiejś ważnej decyzji będziesz miał czas- i będziesz wiedział co robisz. Drogi się raczej nie wykluczają, polecam zebranie 15 000 dla Arana Linvaila zostawić na potem, a teraz robić całą resztę, po kolei :)
W bg2 pobocznych questów jest multum, więc będziesz miał zajęcie na jakiś czas ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 15:25, m-kirpluk napisał:

A ja bym prosił kilka screenów bo chyba sobie kupię,a na gram.pl screenów nie ma:(
Z góry dzięki

Chyba źle szukałeś. A grafika na pewno cię nie zachęci do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 15:23, Budo napisał:

/.../

Hehe, graj przede wszystkim tak, żeby mieć radochę z gry :)
Bg2 jest na tyle dobrze zrobiony, że przed podjęciem jakiejś ważnej decyzji będziesz miał czas-
i będziesz wiedział co robisz. Drogi się raczej nie wykluczają, polecam zebranie 15 000 dla
Arana Linvaila zostawić na potem, a teraz robić całą resztę, po kolei :)
W bg2 pobocznych questów jest multum, więc będziesz miał zajęcie na jakiś czas ;]

No zauważyłem, że spieszyć się z tym nie muszę i dobrze, że nie poszedłem do niego jak tylko zebrałem 20k, bo się sumka o 5k obniżyła, teraz może już dla mnie nie jest to tak wiele, ale zawsze :)
No mi się zawsze lepiej gra gdy staram się wczuć w sytuację i bohaterów, więc jeżeli bohater będzie gorszy statami, ale będzie... ciekawszy/ fajniejszy/itd to wolę wybrać właśnie tego słabszego. Na razie będę raczej robił poboczne zadania, choćby po to, aby się zdecydować, która droga bardziej mi odpowiada - najchętniej to bym jakoś spróbował wykiwać Zakapturzonych i ułożył się z Aranem... ale jak wyjdzie to się zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 22:59, Sth`Devilish napisał:

Może korzystasz z jakichś modów? Było tu już paru takich, co korzystali i znikały im z mapy
ważne miejsca.


Nie, nie instalowałem żadnych modów... A może jest jakiś kod na pojawienie się wszystkich lokacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 12:14, Budo napisał:

(...)


Budo, napiszę z innej beczki: Paweł Sypek nie odpowiada na maila, a podał nam złe dane do konta na którym jest BP, co uniemożliwia nam dokonczenie projektu. Jeśli masz z nim jakiś kontakt, proszę, nakieruj go na mnie:
seraphe[at]interia.pl

gg: 3029396

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No idea, nie zajmuję się stroną od kupy czasu, nie potrafię pomóc... spróbuj maila na ekipa[at]gram.pl z zapytaniem gdzie uderzać dalej, powinni odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe powiedzcie mi jak pokonać Solafeina gdy zostaje zamieniony w wampira atakuje go proboje zdjać z niego czary ochronne ale nie da rady bo jest niewidzialny jak wykrywam niewidzialnych to dalej sie nie da poprostu jest niezniszczalny blagam pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dosyć trudna walka, najlepiej wystawić do niej maga z kosturem magów i używać go aby stać się niewidzialnym za każdym razem kiedy ta niewidzialność zostanie rozproszona, musisz po prostu poczekać aż czary ochronne Soulafeina same znikną. Na czas tej walki reszta drużyny musi uciec do korytarza i zamknąć za sobą drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 22:03, Karharot napisał:

To dosyć trudna walka, najlepiej wystawić do niej maga z kosturem magów i używać go aby stać
się niewidzialnym za każdym razem kiedy ta niewidzialność zostanie rozproszona, musisz po prostu
poczekać aż czary ochronne Soulafeina same znikną. Na czas tej walki reszta drużyny musi uciec
do korytarza i zamknąć za sobą drzwi.

Uwielbiam takie taktyczne zagrywki, których pewnie nie przewidziano tworząc grę ;-) moja ulubiona to wykorzystywanie "mgły wojny" do wyciągania przeciwników pojedynczo albo atakowanie zanim będą w polu widzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej grze nie przeżyje się zbyt długo szarżując do walki i atakując przeciwnika wprost. Często trzeba kombinować oraz planować przed przystąpieniem do starcia.
Dlatego Baldur''s Gate jest na szczycie listy moich ulubionych gier, to CRPG zawierający też w sobie sporo elementów strategii a to dwa moje ulubione gatunki gier:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować