Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2008 o 12:46, Xanax napisał:

Co do grafiki, to polecam zainteresowanie się modem/konwerterem pod tytułem Baldur''s
Gate Trilogy. Umożliwia on uruchomienie jedynki na silniku dwójki,


Tak, to można zrobić. Problem pojawia się wtedy gdy chce się zagrać w BG2 korzystając z grafiki BG1 - żaden istniejący mod na to nie pozwala i o ile dobrze kojarzę żaden nigdy nie powstanie bo silnik BG1 nie jest w stanie odwzorować dużych potworów (chodzi oczywiście o smoki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 12:46, Xanax napisał:

Co do grafiki, to polecam zainteresowanie się modem/konwerterem pod tytułem Baldur''s
Gate Trilogy. Umożliwia on uruchomienie jedynki na silniku dwójki, co pozwala, między
innymi, ustawić wyższą rozdzielczość grafiki.
A jeśli nie podoba Ci się twój obecny charakter, to cofnij się do Piekła do momentu zanim
zacząłeś zbierać Łzy Bhaala i tym razem dokonuj jedynie dobrych wyborów.

A ten mod był w sadze w EKG?
A wiecie jakie to wybory?Tak żeby było neutralny dobry(ten przed praworządności)???Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 13:09, Aragloin napisał:

A ten mod był w sadze w EKG?

Tak, mod jest dostępny w wersji sagi z EKG, w dziale Mody dla BG1.

Dnia 13.02.2008 o 13:09, Aragloin napisał:

A wiecie jakie to wybory?Tak żeby było neutralny dobry(ten przed praworządności)???Proszę
o pomoc!

Grasz dobrą postacią i nie wiesz, które wybory są dobre, a które nie? Chyba wiadome jest, że, na przykład, jak Ci demon ofiarowuje płaszcz ze skór nimf, to należy odmówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 18:09, Asthariel napisał:

Czy gdy z TDD zainstaluję tylko klasy , to dojdą też nowe czary? NIe zamierzam przechodzić
misji z dodatku.


o ile wiem to nie, bo instalujac samo tdd bez klas i tak dostajesz nowe czary. ale mozesz poszukac za modem dodajacym same nowe czary z tdd ale nie spotkalem sie z czyms takim jeszcze. mozesz sprobowac recznie wyciagnac czary z moda (pliki spl) i dodac je do gry za pomoca iee albo ieep (infinity engine editor) ale to juz wymaga malych umiejetnosci modowania lub skorzystania z poradnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 13:25, Xanax napisał:

> A ten mod był w sadze w EKG?
Tak, mod jest dostępny w wersji sagi z EKG, w dziale Mody dla BG1.
> A wiecie jakie to wybory?Tak żeby było neutralny dobry(ten przed praworządności)???Proszę

> o pomoc!
Grasz dobrą postacią i nie wiesz, które wybory są dobre, a które nie? Chyba wiadome jest,
że, na przykład, jak Ci demon ofiarowuje płaszcz ze skór nimf, to należy odmówić?

przeszedłem z tym samym charakterem do TB czyli z neutralnym dobrym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, po przerwie, dzisiaj kupiłem baldurka i zabieram się za pierwszą część? radzicie od razu grać z polskim dodatkiem? wgrać od razu trilogy? co dokładnie to zmienia? jak się gra lepiej? trilogy czy tutu? liczę na szybką odpowiedź ;) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 21:52, Tanaathos napisał:

witam, po przerwie, dzisiaj kupiłem baldurka i zabieram się za pierwszą część? radzicie
od razu grać z polskim dodatkiem? wgrać od razu trilogy? co dokładnie to zmienia? jak
się gra lepiej? trilogy czy tutu? liczę na szybką odpowiedź ;) dzięki

trilogy, jest nowszy i mniej problematyczny niż nierozwijany już tutu. A zmieniają to że się gra w jedynke na silniku z dwójki i dodatkowo je ze sobą integruje (a co za tym idzie da się grać w część 1 klasami dodanymi w 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 21:52, Tanaathos napisał:

witam, po przerwie, dzisiaj kupiłem baldurka i zabieram się za pierwszą część? radzicie
od razu grać z polskim dodatkiem? wgrać od razu trilogy? co dokładnie to zmienia? jak
się gra lepiej? trilogy czy tutu? liczę na szybką odpowiedź ;) dzięki


A ja radzę przejść najpierw pierwszą część wraz jedynie z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy. Raz, poczujemy się jak gracze którzy kiedyś przechodzili tą grę po raz pierwszy :) dwa - bardziej docenimy później drugą część, skok jakościowy pod względem grafiki, klas itp i samą Trilogy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2008 o 15:47, Arxel napisał:

A ja radzę przejść najpierw pierwszą część wraz jedynie z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy.
Raz, poczujemy się jak gracze którzy kiedyś przechodzili tą grę po raz pierwszy :) dwa
- bardziej docenimy później drugą część, skok jakościowy pod względem grafiki, klas itp
i samą Trilogy.

Ale jednak jak chciałbym być czarownikiem to trochę dupa...próbowałem też zainstalować patch do bg2 to mi wyskoczyło nieznana wersja pliku jaheira w override :/ w bg1 jak byłem na lwim trakcie to chodząc po lesie w jednym miejscu mnie zawsze wywalało... coś nie tak z tą grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 15:57, Tanaathos napisał:

Ale jednak jak chciałbym być czarownikiem to trochę dupa...


No fakt, jeśli chcesz przejść całą sagę czarownikiem to rzeczywiście jedynym optymalnym wyjściem jest zainstalowanie BGTrilogy.

Dnia 16.02.2008 o 15:57, Tanaathos napisał:

próbowałem też zainstalować
patch do bg2 to mi wyskoczyło nieznana wersja pliku jaheira w override :/


A jaką masz wersję gry? Jeśli z Kolekcji Wszechczasów czy jakoś tak, tej najnowszej to zdaje się że ona jest już popatchowana maksymalnie (choć mogę się mylić, niech mnie ktoś w takim przypadku poprawi) i nie trzeba już instalować żadnych patchy.

Dnia 16.02.2008 o 15:57, Tanaathos napisał:

w bg1 jak byłem
na lwim trakcie to chodząc po lesie w jednym miejscu mnie zawsze wywalało... coś nie
tak z tą grą...


Hmm, mnie się to nigdy nie zdarzało... A grasz na XP czy Viście? Instalowałeś już jakieś mody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2008 o 17:57, Arxel napisał:

Hmm, mnie się to nigdy nie zdarzało... A grasz na XP czy Viście? Instalowałeś już jakieś
mody?

Gram na XP. Miałem tylko ściągnięcie limitu doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hhhmm.Nie mogę odprawić rytuału w pierwszym poziomie Twierdzy Strażnika..Zabiłem kapłana a świece i dzwon wsadziłem na stół ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ołtarzu powinna znaleźć się także księga, co prawda wydaje mi się że znajduje się tam ona od początku ale być może zabrałeś ją wcześniej, jeśli tak się stało to ją również musisz tam położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 11:53, Karharot napisał:

Na ołtarzu powinna znaleźć się także księga, co prawda wydaje mi się że znajduje się
tam ona od początku ale być może zabrałeś ją wcześniej, jeśli tak się stało to ją również
musisz tam położyć.

a co to za księga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święta Księga opisująca rytuał który masz odprawić. Nie sposób jej pomylić z innymi bo ma owalny kształt i o ile pamiętam jasno-fioletowy kolor okładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:01, Karharot napisał:

Święta Księga opisująca rytuał który masz odprawić. Nie sposób jej pomylić z innymi bo
ma owalny kształt i o ile pamiętam jasno-fioletowy kolor okładki.

uuuuuffff.Mam ją.nawet nie wiem gdzieją znalazłem.ale już chyba za późno.jestem już w Oazie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 10:43, Aragloin napisał:

hhhmm.Nie mogę odprawić rytuału w pierwszym poziomie Twierdzy Strażnika..Zabiłem kapłana
a świece i dzwon wsadziłem na stół ...


O ile pamiętam, to rytuał trzeba odprawić tak (zachowaj kolejność, jaką podam, to bardzo ważne):
1. uderz w dzwon
2. ponownie uderz w dzwon
3. zapal swiecę
4. otwórz księgę
5. ostatni raz uderz w dzwon

Moja rada jest taka: przed odprawieniem rytuału odpocznij i sprawdź zaklęcia, bo od razu po odprawieniu rytuału czeka cię bardzo trudna walka z ożywionymi posągami wokół portalu. Zdobędziesz na nich m. in. Ostrze Usuno (ninja-to +4), Postrach Wrogów (bastard +3) i dlugi łuk +3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować