Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Mam problem z dźwiękiem we wszystkich grach na infinity enginie po uruchomieniu EAX, nie słychać efektów takich jak np. szczęk mieczy!!!! karta dźwiękowa zintegrowana na p-łycie ASUS p5b-vm se

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 12:20, Szaqall napisał:

...


wylacz eax:) a tak serio z tym sa problemy, powinienes wylaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 16:32, AozRoon napisał:

wgrałem sobie moda który miał zmienić pana Edwina w Panią Edwin nie działa mi trzeba
coś skasować czy jak?


podaj nazwe moda, w jaki sposob go wgrales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 16:32, AozRoon napisał:

wgrałem sobie moda który miał zmienić pana Edwina w Panią Edwin nie działa mi trzeba
coś skasować czy jak?

Chodzi ci o Ease of Use? czy na pewno zainstalowałeś odpowiedni komponent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:13, AozRoon napisał:

Mod: Ease of Use tak się nazwa pierwsze rar a potem okno z plikiem exe


ech takie gadanie... okno z plikiem... rozpakowales to do folderu z gra i tam uruchomiles? poza tym ten komponent dodaje tylko portret edwinowi podczas jego zadania. edwin caly czas bedzie kobitka nie bedzie, on zmienia plec tylko podczas jednego questa i do tego ten portret sluzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 21:21, AozRoon napisał:

no to nie będe nim romansował cóż z nie można mieć wszystkiego


jest osobny mod dajacy mozliwosc romansowania z edwinem (ale chyba tylko postacia zenska) - edwin romance sie bodajze nazywa, ostatnio chyba bylo do niego dodane polskie tlumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Banter Pack jest konpatybilny z wszystkimi modami , czy z którymś nie działa? Pytam , bo na liście MegaInstalacji z Doliny Hrotghara nie widnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 21:44, Asthariel napisał:

Czy Banter Pack jest konpatybilny z wszystkimi modami , czy z którymś nie działa? Pytam
bo na liście MegaInstalacji z Doliny Hrotghara nie widnieje.


chodzi o banter pack autorstwa cmorgana? mam go zainstalowanego w megainstalacji k4thosa i wszystko dziala jak powinno, wiec mysle ze mozesz bezproblemu sciagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:46, adamar1 napisał:

czy po wyjsciu z pod mroku wszystkie stare likacje sa widoczne ? bo mi kilka znikelo
z mapy


hmmm wszystkie sa widoczne. mozliwe ze zniknelo ci brynnlaw i miasto rybuludzi bo tam juz sie nie mozesz dostac, ale wydaje mi sie ze ja i tak mialem je widoczne po wyjsciu z podmroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:54, Noirr napisał:

> czy po wyjsciu z pod mroku wszystkie stare likacje sa widoczne ? bo mi kilka znikelo

> z mapy

hmmm wszystkie sa widoczne. mozliwe ze zniknelo ci brynnlaw i miasto rybuludzi bo tam
juz sie nie mozesz dostac, ale wydaje mi sie ze ja i tak mialem je widoczne po wyjsciu
z podmroku

mi brakuje ruin swiatyni wzgorz umar, targowa i wiekszosci lokacji z prawej strony mapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinny być widoczne i dostępne. Niestety w niektórych wersjach gry występuje paskudny bug który usuwa je z mapy:(
Jeśli masz taki błąd to dostać się do tych lokacji możesz jedynie używając kodów. Aby je odblokować musisz w katalogi gry odnaleźć plik baldur.ini, otwórz go przy pomocy dowolnego edytora tekstów i pod sekcją [Program Options] dodaj linijkę Debug Mode = 1. Następnie zapisz zmiany w pliku i uruchom grę. Aby przywołać okienko konsoli musisz w trakcie gry wcisnąć ctrl + spację i następnie wpisać kod:
CLUAConsole:MoveToArea("xxx")
gdzie xxx to kod obszaru na który chcesz się udać
Kody lokacji których będziesz potrzebował to:
AR1300 - Warownia De''Arnise
AR2000 - Targowo
AR1100 - Wzgórza Umar
AR1900 - Gaj Druidów
AR1200 - Wzgórza Wichrowych Włóczni
AR1404 - Ruiny Świątyni (jeśli jeszcze nie pokonałeś Pana Cieni)
AR1400 - Ruiny Świątyni (po tym jak pokonałeś Pana Cieni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 20:29, Karharot napisał:

Powinny być widoczne i dostępne. Niestety w niektórych wersjach gry występuje paskudny
bug który usuwa je z mapy:(
Jeśli masz taki błąd to dostać się do tych lokacji możesz jedynie używając kodów. Aby
je odblokować musisz w katalogi gry odnaleźć plik baldur.ini, otwórz go przy pomocy
dowolnego edytora tekstów i pod sekcją [Program Options] dodaj linijkę Debug
Mode = 1
. Następnie zapisz zmiany w pliku i uruchom grę. Aby przywołać okienko konsoli
musisz w trakcie gry wcisnąć ctrl + spację i następnie wpisać kod:
CLUAConsole:MoveToArea("xxx")
gdzie xxx to kod obszaru na który chcesz się udać
Kody lokacji których będziesz potrzebował to:
AR1300 - Warownia De''Arnise
AR2000 - Targowo
AR1100 - Wzgórza Umar
AR1900 - Gaj Druidów
AR1200 - Wzgórza Wichrowych Włóczni
AR1404 - Ruiny Świątyni (jeśli jeszcze nie pokonałeś Pana Cieni)
AR1400 - Ruiny Świątyni (po tym jak pokonałeś Pana Cieni)



dzieki wielkie za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 20:29, Karharot napisał:

...


pierwszy raz slysze o czyms takim. sa moze jakies informacje skad sie to bierze? no bo przeciez dystrybutor nie zmienia gry z kazdym wydaniem, co najwyzej patchuje i dodaje jakies bonusy. czyzby to upatchowanie zmienialo jakis plik? wydaje mi sie to malo prawdopodobne, bo przeciez blad nie wystepuje w kazdej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby z takim problemem kilkakrotnie już pisały w tym temacie prosząc o pomoc. O ile się orientuję to wszyscy u których coś takiego wystąpiło mieli nowe wydania gry (ja używam wydania premierowego spatchowanego do najnowszej wersji i osobiście nigdy się z czymś takim nie spotkałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor który wyświetla obraz w rozdzielczości 1680x1050 w ustawienia gry jest 1600x1200 ale nie można go wybrać wie ktoś może jak uruchomić baldura 1680 x1050 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować