Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Ja znów mam kilka pytań i proszę o pomoc.
1. Czy opłaca się przywołać chowańca magiem? (znalazłem taki zwój i się nad tym zastanawiam, mag nie ma zbyt wiele życia a ryzyko utraty punktu kodycji jakoś nmnie od tego zamiaru odpycha.
2.Czy lepiej stanąć po stronie złodziei czy umarlaków z cmentarnej dzielnicy?(czy wybór którejś ze stron udostępnia większą liczbę questów - jako że nie mam dużego doświadczenia w walce to wolałbym wybrać łatwiejszą opcję :p)
3. Jak rozwiązać zagadkę morderstw w dzielnicy mostowej? Rozmawiałem już z chłopcem i Różą i chyba całą resztą w tej dzielnicy i nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 17:33, Alien1981 napisał:

Ja znów mam kilka pytań i proszę o pomoc.
1. Czy opłaca się przywołać chowańca magiem? (znalazłem taki zwój i się nad tym zastanawiam,
mag nie ma zbyt wiele życia a ryzyko utraty punktu kodycji jakoś nmnie od tego zamiaru
odpycha.

Chowańca i tak chowasz.

Dnia 02.03.2008 o 17:33, Alien1981 napisał:

2.Czy lepiej stanąć po stronie złodziei czy umarlaków z cmentarnej dzielnicy?(czy wybór
którejś ze stron udostępnia większą liczbę questów - jako że nie mam dużego doświadczenia
w walce to wolałbym wybrać łatwiejszą opcję :p)

Ciężko powiedzieć co lepsze. Jak dla mnie walka ze złodziejami cienia nie była zbyt sympatyczna.

Dnia 02.03.2008 o 17:33, Alien1981 napisał:

3. Jak rozwiązać zagadkę morderstw w dzielnicy mostowej? Rozmawiałem już z chłopcem i
Różą i chyba całą resztą w tej dzielnicy i nic :(

Nie bez powodu dostaje się za nią tyle doświadczenia :D. Pamiętam, że chyba żebrak miał dość istotne info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 17:33, Alien1981 napisał:

3. Jak rozwiązać zagadkę morderstw w dzielnicy mostowej? Rozmawiałem już z chłopcem i
Różą i chyba całą resztą w tej dzielnicy i nic :(

Z tego co pamiętam to trzeba było porozmawiać żebrakiem i kobietą (czyli chyba Różą) i sprzedawcą, dowiemy się czym "trącił" zabójca, a gdy dowiemy się co to za rzeczy i do czego są używane, logicznym stanie się kto za tym stoi, więc pozostanie złożyć mu tylko wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było banalne ;p chłopak, Róża, żebrak i sprzedawca. ;) potem idziesz i zgłaszasz, a potem sam sie wybierasz do podejrzanego ;) Chowaniec jest przydatny, sam trzymam mojego baśniowego smoka w plecaku ;) Obie strony mają ciężkie walki, ale dla mnie łatwiej jest być sprzymierzeńcem wampirów i uważać na pułapki i magów... Nie za bardzo podobało mi się jak z moich wymiataczy robili żółtodziobów na 3lvlu... I jeszcze przedmioty za misje mogą się przydać :) ale kto mam lepsze to już nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak napisał hans olo chowańca bierzesz do plecaka. Zaraz po przyzwaniu klikasz ikonę rozmowy, następnie klikasz na chowańca i mówisz mu żeby schował się do twojego plecaka, zajmuje tam jeden slot (nic nie waży) a w zamian twój mag dostaje trochę pż.
2. Różnice w ilości questów i zdobywanego expa są minimalne. Liczy się głównie różnica dla fabuły (choć krótkotrwała i bez jakiś znaczących długoterminowych konsekwencji). Na początek proponuję abyś poparł Złodziei Cienia, potem jeśli będziesz przechodził drugi raz możesz dla odmiany sprzymierzyć się z Bodhi (Paladyni ani Złodzieje nie mogą się do niej przyłączyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 18:29, Karharot napisał:

2. Różnice w ilości questów i zdobywanego expa są minimalne. Liczy się głównie różnica
dla fabuły (choć krótkotrwała i bez jakiś znaczących długoterminowych konsekwencji).
Na początek proponuję abyś poparł Złodziei Cienia, potem jeśli będziesz przechodził drugi
raz możesz dla odmiany sprzymierzyć się z Bodhi (Paladyni ani Złodzieje nie mogą się
do niej przyłączyć).

O ile dobrze pamiętam to mi tylko psioczyli, że im się to niepodoba, ale nie odeszli, a ja jednak współpracowałem z nią. (jeżeli staniesz po stronie bodhi to jak zabijesz szefa gildii dostajesz elfią kolczugę przydatną dla dwuklasowego maga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 18:31, Tanaathos napisał:

...


imho szata vekny i tak lepsza, a braki w kp nadrabiasz np karwaszami kp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2008 o 18:35, Noirr napisał:

imho szata vekny i tak lepsza, a braki w kp nadrabiasz np karwaszami kp3

Tak, ale ja jeżeli nie masz zmodowanej wersji lub masz dwóch (szczerze mówiąc, mówiłem to pod siebie ;p bo szata vekny jest rezerwowana dla mnie) Zazwyczaj si ęużywa paru magów także i jedno, i drugie znajdzie właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedokładnie się wyraziłem - miałem na myśli że jeśli twoja główna postać jest Paladynem lub Złodziejem to nie można sprzymierzyć się z Bodhi, jeśli udamy się wtedy do niej na cmentarz to po prostu powie że nie mamy o czym z nią rozmawiać i zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamęcze was pytaniami :p
Uwolniłam jakiegoś Barda (zadanie od grupy aktorów z dzielnicy mostów) i znalazłem "jego" klejnot portalu, kiedy wróciłem do knajpy po nagrodę źle poprowadziłem rozmowę i aktorzy mnie zaatakowali, czy mam wczytać grę i oddać im ten kamień czy będzie on przydatny w innych okolicznościach.
Warto uwalniać mrocznego elfa a raczej elfkę którą chcą spalić kolo więzinia?
Gdzie moe przyłączyć dobrego wojownika, bo narazie podrózuje z krasnoludem od ksiegi kazy ale ma on zły charakter a ja mam reputacje na wysokim poziomie i chyba się niedługo odemnie odłączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:05, Alien1981 napisał:

...


bard - fechtmistrz, na wysokich poziomach niezly kozak:) zdecydowanie wczytaj gre i daj im klejnot, czeka cie niezla podroz i pare fajnych walk i itemow. mroczna elfka to viconia, najciekawszy romans w grze, dobry kaplan, zly charakter. korgan to niezly rembajlo, obniz sobie rep do 18. jednak jak chcesz miec dobrego woja pod wzgledem takoz charakteru, to mozesz wziac keldorna (paladyn), minsca albo valygara ew anomena ale to jest woj-kaplan, potem moze byc mazzy, albo wlasnie haer-dalis bard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:05, Alien1981 napisał:

Uwolniłam jakiegoś Barda

Lepiej oddać. Bardzo fajny quest dostaniesz, możliwość przyłączenia barda. Przy okazji questa będą bardzo fajne przedmioty. :)

Dnia 02.03.2008 o 20:05, Alien1981 napisał:

Warto uwalniać mrocznego elfa a raczej elfkę którą chcą spalić kolo więzinia?

Jak dla mnie to jedna z lepszych postaci w BG2 - świetny romans, ogólnie charakter ciekawy. Tyle, że nie będzie pasowała do Twojego składu (Zła) i przyłączenie powoduje spadek reputacji.

Dnia 02.03.2008 o 20:05, Alien1981 napisał:

Gdzie moe przyłączyć dobrego wojownika

Minsc, Keldorn (paladyn - w kanałach pod dzielnicą świątyń), Valygar (wzgórza Umar). Innych nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do barda to nie pamiętam, ale chyba wczytać.
Mowa o Viconii, jak dla mnie najlepszy kapłan, ale ma zły charakter, więc jeżeli masz taką reputację to chyba Ci się nie przyda.
Dobrzy wojownicy z dobrym charakterem...hmm... a czym mają walczyć? Valygar, katana(wzgórza umar, chatka), Minsc, dwuręczny,(lochy irenicusa), Keldorn, dwuręczne (kanały pod dzielnicą świątyń). Najlepszy jest Keldorn (paladyn) w dodatku będzie mógł machać karsomirkiem ;) Niestety niska zręczność, konieczne dla niego są rękawice podwyższające zręczność, nie pamiętam gdzie je znaleźć :/ chyba w kuli sfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Kamień do niczego się nie przydaje, a wykonanie tego zadania do końca pozwala zwiedzić ciekawą lokację, która inaczej jest niedostępna.
2. Mrocznego elfa czyli Viconię warto uwolnić choćby z poczucia sprawiedliwości. :) Poza tym jest ona najlepszym kapłanem w grze i ma bardzo ciekawy romans z główną postacią.
3. Jeśli chodzi o czystego wojownika o dobrym charakterze, to wybór jest tylko jeden: Mazzy Fentan. Można ją znaleźć w ruinach świątyni na Wzgórzach Umar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:10, maniek515 napisał:

Z tego co pamiętam u mnie całkiem nieźle w roli woja sprawdzał się Cernd (zmiennokształtny
druid, siedzi w Targowie)

Cernd? hmm.. nigdy go nawet nie brałem pod uwagę, w co go wyposażyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:22, Adham napisał:

Tyle, że nie będzie pasowała do Twojego składu (Zła) i przyłączenie powoduje spadek reputacji.

można zmienić jej charakter, ale dopiero w tronie baala i tylko jak ma się z nią romans (a pozatym hełm zmiany charakteru chyba w bg2 występuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego? Występujący między nimi konflikt można bardzo łatwo ominąć. Wiem to z doświadczenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:21, Tanaathos napisał:

Cernd? hmm.. nigdy go nawet nie brałem pod uwagę, w co go wyposażyłeś?


Mam na myśli Cernda pod postacią większego wilkołaka. Zbroi nie może nosić, a chlasta pazurami także wrzuciłem mu tylko jakieś ringi, amu, plaszcz +kp etc. Nie powiem Ci dokładnie bo daaaaaawno gralem ale w walce z Melisaną cholernie się przydał bo po każdej fali sie odmieniałem i moglem całemu teamowi bez problemu uleczyć full życia, a dmg też ma przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować