Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2008 o 10:55, Budo napisał:


Hehe, do statow zawsze mialem szczescie, pol godzinki losowania i mam takiego oto herosa
18
18
18
12-14
14
18
najczesciej paladyn, czasem zamieniam inteligencje z madroscia, wiecej mi nie trzeba
;]


To masz Budo farta jak nie wiem, ja najczęściej duże badziewie lostuje ;( U mnie tylko różnica 4pkt to maks ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wiem, ze ma farta, ja mam to do siebie, ze gram w baldura dosc czesto, dochodze do jakiegos momentu i robie nowa postac... zawsze mam takie szczescie, obojetnie czy zlodziej, czy paladyn czy inne badziewie. Przynajmniej nie musze dlugo czekac na wymarzonego herosa :)
Cos czuje, ze sobie odswieze baldurka jak bede mial troche czasu, zobaczymy jak mi kolejne losowania pojda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he niezłe staty, teraz to bardziej maszyna do zabijania niz heros. Osobiście tak wysokich statów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cechy i tak nie mają takiego wielkiego znaczenia. W końcu są przedmioty podnoszące je do 18 lub więcej , nie ma takich tylko do int. i mąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak pamiętaj że można nosić tylko ograniczoną liczbę przedmiotów - jeśli założysz jakikolwiek pas siły to nie będziesz już mógł nosić np Pasa Bezwładnej Bariery czy chociażby Pasa Wzmocnienia. Po za tym Pas Wzmocnienia nie podnosi kondycji na stałe lecz jedynie na 8h dziennie (no i trzeba pamiętać aby go użyć) zaś jeśli chcesz mieć w drużynie Keldorna to Rękawice Zręczności muszą być oddane właśnie jemu bo inaczej nie będzie się miało z niego większego pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiązanie jeśli nie chcesz nosić pasa siły ognistego olbrzyma a chcesz miec siłe 22. Wystarczy grać postacią która ma 3 gwiazdki biegłości w stylu walki dwiema brońmi. Do lewej ręki dajesz miecz długi Angurvadal +5 który podnosi siłę do 22 kiedy jest w użyciu. Mój Berserker tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, Crom Feyr, jak to mówi Cromwell "wart jest wysiłku" . Na trolle i golemy, nie ma jak Crom Feyr. Mój krasnolud berserker używał go w połączeniu z Cepem Bojowym Wieków +5. Istna masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko:
gdzie leży figurka Statuetka Powietrza (dokładnie, jeśli ktoś moze niech poda screen) dzięki ktorej można dostać się
do dalszej częsci Lochów Irenicusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 17:49, jaclis10361 napisał:

pytanko:
gdzie leży figurka Statuetka Powietrza (dokładnie, jeśli ktoś moze niech poda screen)
dzięki ktorej można dostać się
do dalszej częsci Lochów Irenicusa

Statuetka jest w jednej z szafek w pokoju Irenicusa. Dzięki statuetce możesz dostac się do sfery żywiołu powietrza, nie do dalszej części lochów. Do dalszej części lochów potrzebujesz klucza do portalu. Klucz znajduje się w szafce w pokoju Elsime, zaraz za driadami. Są dwa portale które prowadzą do dalszej części lochów, jeden jest obok pokoju irenicusa, drugi za drzwiami obok klatki w której byłeś uwięziony na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę stworzyć potwora ;-) Saga BG z Golda + TDD + The Grey Clan Episode I: In Candlelight v1.8.1 + BG1 Herbs & Potions Add-In v1.0.1 (będę grał standardowo Druidem ;-) )

Zastanawiam się nad:
BGT + BGT Tweak Pack v6
czy BG1TuTu + BG1TuTU Fixpack - który polecacie ?

Do dwójki z modów zainstaluje Banter Packs v5 (interakcja to podstawa) + BG2 Fixpack v4 + BG2 Tweak Pack v4 +
Tower of Deceipton v2 + Key Names v1 + Tortured Souls (wersja współpracująca z BP) -jeśli jest w polskiej wersji ;-)

W sumie oprócz TDD to mody z Golda także myślę, że powinno pójść gładko :-)
Ile mniej więcej miejsca na HDD będę potrzebował ?
Skąd szybko można ściągnąć TDD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zabic tego demona w queście Niewidzącego oka?Ja go nawalam o on nic niby mówią mi ci zarażenie że mam nie atakować ale mam czekać aż mi wszystkich wybije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 22:19, LastLost napisał:

Mam pytanie jak zabic tego demona w queście Niewidzącego oka?Ja go nawalam o on nic niby
mówią mi ci zarażenie że mam nie atakować ale mam czekać aż mi wszystkich wybije?


On żywi się nienawiścią... może więc ukaż mu trochę miłosierdzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz rzucić na niego dowolne zaklęcie leczące. W razie czego na ołtarzu z tyłu komnaty są jakieś zwoje z takimi czarami na wypadek gdybyś nie miał żadnego zapamiętanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 22:38, Karharot napisał:

Musisz rzucić na niego dowolne zaklęcie leczące. W razie czego na ołtarzu z tyłu komnaty
są jakieś zwoje z takimi czarami na wypadek gdybyś nie miał żadnego zapamiętanego.

A mnie to jakoś zajęło 30 minut. Jakiś błąd w grze, bo jak zloadowałem, to już normalnie było. Szkoda, że takie błędy istnieją w tak wspaniałej grze ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 18:20, Noirr napisał:

http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm - wszystko tutaj, lacznie z odpowiednimi
linkami. cala instalacja z instrukcji to ponad 13 giga, jesli chodzi o Twoja kombinacje
to przygotowalbym conajmniej 11 giga bo samo bgt zajmuje cos kolo 10.

Dzięki właśnie stąd brałem dane :-)

Mam problem już na starcie nie mogę zainstalować BG 1 nawet instalka się nie otwiera ( mam Golda ) wyskakuje błąd baldur.exe i muszę resetować kompa ;-/
Byłem w Empiku chciałem wymienić bo myślałem, że kupiłem płytkę skopaną podczas tłoczenia ale u nich wszystko działało ok, jestem w kropce:-(
Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 19:23, sodolis napisał:

...


hmmm sprobuj zgrac obraz na dysk i odpalic z dysku, i nie rob tego przez autorun tylko przez setup.exe, moze to pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 19:34, Asthariel napisał:

Niech ktoś mi opowie o Banter Packu. Które postacie dostały najwięcej banterów?


generalnie banterow jest mnostwo dla kazdej postaci, nie mam pojecia ktora ma najwiecej, w sumie i tak nie ma to znaczenia przy takiej ich ilosci. kazda postac 'mowi' w sposob dla siebie charakterystyczny, z odpowiednim akcentem i manierami, znajdzie sie nawet miejsce na nowe romanse. postacie opowiadaja wiecej o swojej przeszlosci, nawet ciekawe opowiastki:) mankament - sa po angielsku, no chyba ze jest juz spolszczenie, bo ostatnio nie jestem na czasie jesli chodzi o mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować