Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Rodzaj umiejętności które możesz rozwijać zależy od klasy twojej postaci. Na przykład Mag może rozwijać jedynie walkę kijem, sztyletem, strzałką i procą i to tylko do pierwszego poziomu, Paladyn i Łowca mogą specjalizować się we wszystkich broniach ale jedynie do drugiego poziomu, Wojownik również może specjalizować się we wszystkich broniach i do tego jako jedyny może zainwestować 5 punktów w daną broń (lub bronie). Jeśli próbujesz zwiększyć swoją specjalizację w danej broni a nie możesz tego zrobić to najprawdopodobniej twoja postać osiągnęła już maksymalne wyszkolenie w danym typie broni dopuszczalne dla jej klasy.
Co do umiejętności złodziejskich to jedynie złodzieje i chyba też bardowie mogą w nie inwestować (Łowca automatycznie rozwija umiejętność krycia się w cieniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci zapewne o umiejętności złodziejskie (Skradanie się, Kradzież kieszonkowa, itd.)? Jedynie złodziej i jego podklasy dostają co poziom punkty na rozwój tych umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mistrzem przywołania. Chce rozwijać powiedzmy walkę kijem ale nie wiem jak. Gdy klikam na + nic się nie pojawia . Mógłbyś dać screena dodawania umiejętności przy awansie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 11:47, dominikańczyk napisał:

Ja jestem mistrzem przywołania. Chce rozwijać powiedzmy walkę kijem ale nie wiem jak.
Gdy klikam na + nic się nie pojawia . Mógłbyś dać screena dodawania umiejętności przy
awansie?

A dostałeś punkt do wykorzystania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 11:52, sodolis napisał:

> Ja jestem mistrzem przywołania. Chce rozwijać powiedzmy walkę kijem ale nie wiem
jak.
> Gdy klikam na + nic się nie pojawia . Mógłbyś dać screena dodawania umiejętności
przy
> awansie?
A dostałeś punkt do wykorzystania?


E.... a które to?
Gdzie piszę?
Nawet jeżeli nie to mam awans i powinienem mieć! Chyba że w BG jest jakoś inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie na każdym poziomie dostajesz nowy punkt biegłości. Wojownicy dostają punkty biegłości najszybciej, a i tak następuje to co 2 albo 3 poziomy. Magowie i czarownicy mają tu najgorzej i zdobywają bodajże 4 punkty biegłości na 30 poziomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 12:08, Karharot napisał:

Nie na każdym poziomie dostajesz nowy punkt biegłości. Wojownicy dostają punkty biegłości
najszybciej, a i tak następuje to co 2 albo 3 poziomy. Magowie i czarownicy mają tu najgorzej
i zdobywają bodajże 4 punkty biegłości na 30 poziomów.


E? To nie fajnie!
Ale przynajmniej wiem o co chodzi (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za dwa posty ale mam problem. Jestem w cyrku i już pokonałem tego bossa. Rozmawiałem z nim a gdy skończyłem zniknął interfejs, wskaźnik i nie mogę przejść do menu. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 12:59, dominikańczyk napisał:

Sory za dwa posty ale mam problem. Jestem w cyrku i już pokonałem tego bossa. Rozmawiałem
z nim a gdy skończyłem zniknął interfejs, wskaźnik i nie mogę przejść do menu. Co robić?


Spaczować grę ? Do ukrywania interfejsu służy wciśnięcie "H", być może to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 13:31, Latniak napisał:

> Sory za dwa posty ale mam problem. Jestem w cyrku i już pokonałem tego bossa. Rozmawiałem

> z nim a gdy skończyłem zniknął interfejs, wskaźnik i nie mogę przejść do menu. Co
robić?
> >
Spaczować grę ? Do ukrywania interfejsu służy wciśnięcie "H", być może to pomoże.


Próbowałem ale nie pomaga ):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:33, dominikańczyk napisał:

...


a dzieje sie tak zawsze jak go rozwalisz? moze po prostu gra czegos nie zlapala (konca dialogu itp) i dlatego nie pojawil sie iface. sprobuj wczytac wczesniejszy save i jeszcze raz zagrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 22:40, Noirr napisał:

> ...

a dzieje sie tak zawsze jak go rozwalisz? moze po prostu gra czegos nie zlapala (konca
dialogu itp) i dlatego nie pojawil sie iface. sprobuj wczytac wczesniejszy save i jeszcze
raz zagrac


Już dobrze. Naprawiło się (:

Mam problem z questem dla jakiegoś faceta żeby zabić ogry, jednak nie wiem gdzie się znajdują jego ziemię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 10:12, dominikańczyk napisał:

Mam problem z questem dla jakiegoś faceta żeby zabić ogry, jednak nie wiem gdzie się
znajdują jego ziemię....


Pewnie chodzi ci o Wzgórza Wichrowych Włóczni - wschodni kraniec mapy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 10:18, Fagno napisał:

> Mam problem z questem dla jakiegoś faceta żeby zabić ogry, jednak nie wiem gdzie
się
> znajdują jego ziemię....

Pewnie chodzi ci o Wzgórza Wichrowych Włóczni - wschodni kraniec mapy :).


Ale mapy świata czy dzielnicy?
Jeszcze możew wiesz gdzie znajduje się zaamek Nalii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2008 o 11:05, dominikańczyk napisał:

Ale mapy świata czy dzielnicy?

świata

Dnia 19.03.2008 o 11:05, dominikańczyk napisał:

Jeszcze możew wiesz gdzie znajduje się zaamek Nalii?

twierdza d''cośŧam, też na mapie świata szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od razu powiem, ze nie bedziesz mogl przejsc ani do twierdzy De''Arnise, ani na wzgorza wichrowych wloczni ani w ogole wyjsc z miasta do poki nie zwiedzisz dzielnicy "bramy miasta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 12:18, Hirhor napisał:

od razu powiem, ze nie bedziesz mogl przejsc ani do twierdzy De''Arnise, ani na wzgorza
wichrowych wloczni ani w ogole wyjsc z miasta do poki nie zwiedzisz dzielnicy "bramy
miasta"


A ja z kolei dopowiem, że we wzgórzach wichrowych włóczni możesz mieć problemy postacią niskopoziomową, i bez doświadczenia taktycznego w baldurze. Podobnie możesz mieć problemy w twierdzy de''Arnise, tam jest dużo trolli, kolosów i yuan''ti, a bez dobrych broni, albo chociaż ognistych/kwasowych strzał (któe jednak na miejscu można zdobyć) nic im nie zrobisz :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2008 o 11:05, dominikańczyk napisał:

Ale mapy świata czy dzielnicy?
Jeszcze możew wiesz gdzie znajduje się zaamek Nalii?

W samej Alkathli, w jej różnych dzielnicach znajdziesz trochę questów, które warto wykonać nim wyruszysz na mapę świata. Np w dzielnicy dokow wykonaj questy dla złodziei cienia / Renala Krwawego Skalpa/, nabijesz trochę expa, zdobędziesz trochę itemów i będzie ci łatwiej w questach poza Alkathlą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej zaczął od questa w Targowie, jest dosyć łatwy a za jednym zamachem można tam zdobyć złoto, expa i trochę magicznych przedmiotów. Niektóre z questów w Athkatli nie są aż takie łatwe dla początkującej postaci (np Kult Bezokiego - jeśli nie kupiło się Tarczy Baldurana to jest to wyjątkowo paskudne miejsce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 13:32, Karharot napisał:

Ja bym raczej zaczął od questa w Targowie, jest dosyć łatwy a za jednym zamachem można
tam zdobyć złoto, expa i trochę magicznych przedmiotów. Niektóre z questów w Athkatli
nie są aż takie łatwe dla początkującej postaci (np Kult Bezokiego - jeśli nie kupiło
się Tarczy Baldurana to jest to wyjątkowo paskudne miejsce).

Nie mówiłam o wszystkich questach w Alkathli, podałam przykład misji wg mnie w miarę łatwej dla początkującego, poza tym wędrując między dzielicami też można powalczyć z przypadkowymi grupami, bardzo łatwym questem jest też uwolnienie Viconii , tak że można się co nieco podszkolić w samym mieście i dopiero wtedy ruszać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować