Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2008 o 16:53, sig. napisał:

pewnie grafika nvidii i nowe sterowniki? kiedyś było tu podane to rozwiązanie, może u
ciebie też zadziała
Wystarczy w opcjach Direct 3D sterowników gry wyłączyć "potrójne buforowanie". W najnowszych
sterownikach można w "panelu sterowania NVIDIA" w menu "Ustawienia 3D" > "Zarządzanie
ustawieniami 3D" stworzyć profil dla plików BGmain.exe i IDmain.exe z wyłączoną tą opcją.
Wtedy dla pozostałych programów opcja pozostaje defaultowo włączona i nie trzeba ponownie
grzebać w sterownikach przy chęci zagrania w jakąś najnowszą gierkę.



Tak jest :) nVidia :) Dzięki za radę, na pewno skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:11, Xanax napisał:

Niestety, ale bez reinstalacji się nie obejdzie.


No to generalnie nie fajnie. Ale mus to mus... :(

Dnia 20.03.2008 o 19:11, Xanax napisał:

Jeśli chodzi o łatkę do polskiej wersji ToB, to faktycznie ciężko ją znaleźć. Mogę ewentualnie
podesłać na mail.
Jeszcze się spytam dla pewności. Jaką wersję gry posiadasz? Sagę DVD, czy jakąś wcześniejszą?


Sporo wcześniejszą. Dobre pięć lat temu było takie wydanie całej sagi na 12 płytach w wielkim pudle.
Za łatkę do ToB będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe rada nie podziałała (potrójne buforowanie było domyślnie wyłączone), natomiast pomogło zastosowanie okienka. Teraz natomiast przyciski się pieprzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:36, mivi napisał:

Hehe rada nie podziałała (potrójne buforowanie było domyślnie wyłączone), natomiast pomogło
zastosowanie okienka. Teraz natomiast przyciski się pieprzą.


To znaczy? Co sie z nimi dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:43, Abomek42 napisał:

> Hehe rada nie podziałała (potrójne buforowanie było domyślnie wyłączone), natomiast
pomogło
> zastosowanie okienka. Teraz natomiast przyciski się pieprzą.

To znaczy? Co sie z nimi dzieje?


Były zamazane i nie było nic widać. Były bo teraz jest już OK. Ustawiłem grafikę na 16 bit i opcje: "programowane lustrzane kopiowanie". Pomogło na szczęście i teraz już wszystko działa OK :)
By zakończyć ten temat i zacząć nowy mam pytanie: z jakimi modami gracie? Ja zainstalowałem Easy-of-use, item upgrades, ruad i AbyStore (ten z demonem co stoi przed świątynią Oghmy). Ten ostatni nie działa więc go odinstalowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja probuje zainstalowac sobie BGT i multum modow (moze nie wszystkie, ale calkiem sporo)
Niestety na razie wychodzi chromolenie w bambus. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:21, Abomek42 napisał:

Ja probuje zainstalowac sobie BGT i multum modow (moze nie wszystkie, ale calkiem sporo)
Niestety na razie wychodzi chromolenie w bambus. :/



Ja chyba wezmę się za przetłumaczenie niektórych NPC romansowych np. Kelsey. Ciekawa postać, ciekawy romans, ale niestety, jak się ma wersję PL, to angielskie napisy psują klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:23, mivi napisał:

Ja chyba wezmę się za przetłumaczenie niektórych NPC romansowych np. Kelsey. Ciekawa
postać, ciekawy romans, ale niestety, jak się ma wersję PL, to angielskie napisy psują
klimat.


* Ascension
* Chloe NPC
* Gloran NPC
* Goo NPC
* Larsha NPC
* Lester NPC
* Solaufein NPC
* Tortured Souls
* Valen NPC
* Xan NPC

Mało Ci polskich wersji NPC? Ze sporą ilością z nich można romansować, ale tłumacz, tłumacz, zawsze przydadzą się nowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:23, mivi napisał:

Ja chyba wezmę się za przetłumaczenie niektórych NPC romansowych np. Kelsey. Ciekawa
postać, ciekawy romans, ale niestety, jak się ma wersję PL, to angielskie napisy psują
klimat.


Akurat Kelseya''a tłumaczył Towarzysz Yarpen, ale prac nie ukończył.

Tu masz namiary na niego, może bedziesz w stanie mu pomóc? :)

gg: 6581581

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 13:17, seraphe napisał:

> Ja chyba wezmę się za przetłumaczenie niektórych NPC romansowych np. Kelsey. Ciekawa

> postać, ciekawy romans, ale niestety, jak się ma wersję PL, to angielskie napisy
psują
> klimat.

Akurat Kelseya''a tłumaczył Towarzysz Yarpen, ale prac nie ukończył.

Tu masz namiary na niego, może bedziesz w stanie mu pomóc? :)

gg: 6581581



Mam do Niego maila, pisaliśmy o BG2, ale nie wiedziałem, że tłumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba po jakimś czasie się kończą (niestety bo to jest łatwy sposób na nabijanie expa). Jeśli wysłuchasz historii którą opowie ci jeden z Duergarów to dowiesz się że na tym obszarze został ostatnio uwięziony jakiś czarodziej, jeśli rzucisz zaklęcie "Uwolnienie" (w dowolnym miejscu, zwój z czarem możesz kupić w obozie Duergarów) to czarodziej zostanie uwolniony i będziesz mógł z nim porozmawiać. Przydzieli Ci on wtedy questa w którym portale odgrywają kluczową rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem do niewoli Łupieżców umysłu. Zwiedziłem prawie całą mapkę ale nie mogę wejśc do jednego pomieszczenia. Użyłem obroży i mam pod kontrolą dwóch łupieżców a mimo to nie mogętam wejść. Help pls :)

20080321170133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 17:01, Alien1981 napisał:

Trafiłem do niewoli Łupieżców umysłu. Zwiedziłem prawie całą mapkę ale nie mogę wejśc
do jednego pomieszczenia. Użyłem obroży i mam pod kontrolą dwóch łupieżców a mimo to
nie mogętam wejść. Help pls :)


To się zdarza to taki bug. Spróbuj wczytać grę, przed złapaniem łupieżcy i spróbować jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 17:01, Alien1981 napisał:

Trafiłem do niewoli Łupieżców umysłu. Zwiedziłem prawie całą mapkę ale nie mogę wejśc
do jednego pomieszczenia. Użyłem obroży i mam pod kontrolą dwóch łupieżców a mimo to
nie mogętam wejść. Help pls :)

Drzwi może otwozyc tylko Łupieżca Umysłu, prawdopodobnie masz pod kontrola Ilithida albo Ultrahida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem dawno i nie pamiętam. Czy Xzar, ten którego zabija morderca zamieniony wcześniej w ptaszka, to ten sam czarodziej który w pierwszej części BG jest w naszej drużynie i nosi taki fajny miecz świetlny... darujcie, nie pamiętam dokładnych nazw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 17:12, Wintesun napisał:

Grałem dawno i nie pamiętam. Czy Xzar, ten którego zabija morderca zamieniony wcześniej
w ptaszka, to ten sam czarodziej który w pierwszej części BG jest w naszej drużynie i
nosi taki fajny miecz świetlny... darujcie, nie pamiętam dokładnych nazw


Tak, to ten sam, od Montarona. Nigdy go nie lubiłem nawiasem m mówiąc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xzara i jego towarzysza Montarona możesz faktycznie przyłączyć do drużyny na samym początku BG1, jednak to nie on ma do swojej dyspozycji Księżycowe Ostrze - ten miecz należy do Xana którego można uwolnić w kopalniach Nashkell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 17:28, Karharot napisał:

Xzara i jego towarzysza Montarona możesz faktycznie przyłączyć do drużyny na samym początku
BG1, jednak to nie on ma do swojej dyspozycji Księżycowe Ostrze - ten miecz należy do
Xana którego można uwolnić w kopalniach Nashkell.


Aaaa, dokładnie o tego gościa mi chodziło, o Xana właśnie, chciałem się upewnić czy o niego chodzi, tak jedna litera a ile może zmienić, ale jak mówie, dawno w to grałem i mało co pamiętam. Dziwne mi się wydawało że Xan by się zrobił taki nieprzyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować