Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

hejka, gram w BGT zaczynam od I i w trakcie 3 cz 4 odpoczynku gra mi się wiesza (już kilkukrotnie) tam jest chyba pierwszy sen, czy mozna to wyłączyć/pominąć wiesza mi się już przy ierwszym kliknięciu na ikonkę odpoczynku ma XP i gram na rozdzielczośći 1024/766 czy znacie rowiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 23:46, hartmar napisał:

hejka, gram w BGT zaczynam od I i w trakcie 3 cz 4 odpoczynku gra mi się wiesza (już
kilkukrotnie) tam jest chyba pierwszy sen, czy mozna to wyłączyć/pominąć wiesza mi się
już przy ierwszym kliknięciu na ikonkę odpoczynku ma XP i gram na rozdzielczośći 1024/766
czy znacie rowiązanie tego problemu?

myślę,że reistalacje będzie chyba najlepszym sposobem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie się BGT nie wiesza. Ale straszna nędza jest z polskimi znakami, pierdzielą się i ciężko czytać. No i jeszcze muzy w BG I nie ma we wszystkich lokacjach. Można temu jakos zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 00:05, Moray napisał:

Hmm nie się BGT nie wiesza. Ale straszna nędza jest z polskimi znakami, pierdzielą się
i ciężko czytać. No i jeszcze muzy w BG I nie ma we wszystkich lokacjach. Można temu
jakos zaradzić?

Trzeba było przed instalacją odpalić konwenter polskich znaków, jest na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ups, wdepnałem w niezłe @#$% Podczas wykonywania questu Bezokiego chciałem pokonac lisza strzegącego części Kangnaxxa. Wygrałem, choć lisz przed smiercią rzucił chaos na druzynę, która sie rozbiegła. Trudno, wrócili do normy, idę na dół po różdzkę. PO powrocie okazało sie, ze Jan pod chaosem zabił Sassara. Gdy próbowałem go przywołac kodem wyświetlił ise tylko komunikat ,enable affect'' Co mogę jeszcze zrobić? Ktoś poda kod na teleportacje do jamy niewiernych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem kilka szafek w Świątyni Helma (dzielnica świątyń) i w jednej z nich znalazłem dziwną miksturkę (obrazek poniżej). Czy jest to przedmiot questowy, jeśli tak to co to za zadanie i kto je zleca? :)

20080405164755

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:48, Alien1981 napisał:

Przeszukałem kilka szafek w Świątyni Helma (dzielnica świątyń) i w jednej z nich znalazłem
dziwną miksturkę (obrazek poniżej). Czy jest to przedmiot questowy, jeśli tak to co to
za zadanie i kto je zleca? :)

W podstawowej grze nic o tym chyba nie ma, moze w modach.

Pytanie: Czy jesli romansuje z Aerie i wybierze mnie, to HaerDalis definitywnie odchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:48, Alien1981 napisał:

Przeszukałem kilka szafek w Świątyni Helma (dzielnica świątyń) i w jednej z nich znalazłem
dziwną miksturkę (obrazek poniżej). Czy jest to przedmiot questowy, jeśli tak to co to
za zadanie i kto je zleca? :)

Z tego co wiem miał to być przedmiot wykorzystywany w queście Mazzy z napastującym ją ogrem z Miedzianego Diademu. Jednak zdaje się, że zadanie to jest zabugowane lub niedokończone i z mikstury nie ma żadnego pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W posiadłości Jysstevów (dzienlica rządowa - tam gdzie jest ten koleś co potrzebuje ilit) trafiłem na skrzynię którą można otworzyć tylko kluczem, czy ktoś może mi powiedzić skąd wziąść ten klucz lup podać ewentualnie inny sposób na otwarcie tej skrzynki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebadałem wszystkie pojemniki w tej lokacji. Są tam dwie zamknięte skrzynie. Nie zawierają one jednak żadnych ciekawych przedmiotów, a jedynie standardowe znaleziska, takie jak złoto i mikstury leczące. Co prawda jedna skrzynia zawiera dwa losowe skarby, ale raczej nie są to jakieś artefakty. Poza tym z opisów tych skrzyń nie wynika, by do którejś z nich był wymagany klucz. Dla pewności możesz jednak ukatrupić mieszkańców posiadłości i zobaczyć, czy ktoś z nich nie ma szukanego otwieracza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 14:40, Xanax napisał:

Dla pewności możesz jednak ukatrupić mieszkańców posiadłości i zobaczyć, czy ktoś z nich nie ma szukanego > otwieracza. ;)

Tak też zrobiłem ale nikt nie miał klucza dlatego zapytałem na forum ;) Kiedy próbuje moim thiefem otworzyć skrzynkę wyskakuje info: nie zastosowano tutaj tradycyjnego zamka (...) jest chroniony przed czarami (mniej więcej ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 15:12, Alien1981 napisał:

> Dla pewności możesz jednak ukatrupić mieszkańców posiadłości i zobaczyć, czy ktoś
z nich nie ma szukanego > otwieracza. ;)
Tak też zrobiłem ale nikt nie miał klucza dlatego zapytałem na forum ;) Kiedy próbuje
moim thiefem otworzyć skrzynkę wyskakuje info: nie zastosowano tutaj tradycyjnego zamka
(...) jest chroniony przed czarami (mniej więcej ;p)

instalowałeś jakieś mody? może któryś z nich ją dodał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 15:12, Alien1981 napisał:

(...) Kiedy próbuje moim thiefem otworzyć skrzynkę wyskakuje info: nie zastosowano tutaj tradycyjnego
zamka (...) jest chroniony przed czarami (mniej więcej ;p)

Wiem, że taki komunikat pojawia się w grze. Jednak ja przejrzałem zawartość skrzyń odpowiednim programem i niczego szczególnego w nich nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 17:10, Xanax napisał:

> (...) Kiedy próbuje moim thiefem otworzyć skrzynkę wyskakuje info: nie zastosowano
tutaj tradycyjnego
> zamka (...) jest chroniony przed czarami (mniej więcej ;p)
Wiem, że taki komunikat pojawia się w grze. Jednak ja przejrzałem zawartość skrzyń odpowiednim
programem i niczego szczególnego w nich nie znalazłem.


No tak ale teraz nie daje mi spokoju myśl jak otworzyć tą skrzynkę :p Skoro owa skrzynia jest zamknięta to chyba jest jakiś legalny (bez użycia kodu) sposób na jej otwarcie? :>

sig. mam zainstalowany Larsha mod i Tower of Deceipton, ale moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z tym kuferkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej mówiłem, żadna ze skrzyń nie ma określonego parametru odpowiedzialnego za istnienie klucza, który by ją otwierał. Może jest to poprostu jakaś pozostałość po odrzuconym przez twórców queście, jak nie dające się otworzyć drzwi w posiadłości Derila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pierwszą misją dla Mae''Vara z gildii złodziejów cienia. Mam znaleźć jakiś amulet pogody ze świątyni Talosa. Jestem z dzielnicy świątyń w świontyni ale nie mogę tego znaleźć. Gdzie jest ten amulet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować