Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2008 o 22:10, Karharot napisał:

W grze istnieje czar o nazwie "szczęście", z jego opisu trudno jednak wywnioskować czy
podnosi on jakiś ukryty parametr czy też bezpośrednio wpływa na rzuty obronne i inne
losowania.

Ciężko to określić, ale może mieć ogólny wpływ na rzuty i zdolności. Raz gdy nie mogłem złodziejem jakiejś skrzyni otworzyć rzuciłem na niego szczęście i udało mu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 22:05, jaceloth napisał:

wątpię, ponieważ w samym d&d nie istnieje taki współczynnik, a jednak bg na nim sie wzoruje.


Mimo wszystko myślę, że autorzy gry mogliby wprowadzić taki współczynnik. I myślę że tak właśnie zrobili - byłaby to w końcu bardzo drobna modyfikacja zasad, nie wpływająca w dużym stopniu na rozgrywkę.

Dnia 18.07.2008 o 22:05, jaceloth napisał:

co do ruletek to na jakiej podstawie mniemasz,ze tam jest wykorzystywane jakieś szczęście
naszej postaci? jak obliczane miałoby być to szczęście?


Wydaje mi się, że wspólczynnik ten ma wartość procentową - im wyższą tym łatwiej o sukces. Skoro bohater czasami wygrywa a czasami przegrywa, to znaczy, że przegrana bądź wygrana jest określana losowo na podstawie jakiejś tam procentowej szansy na zwycięstwo/porażkę. Myślę, że ta szansa określana jest właśnie na podstawie ukrytego współczynnika szczęścia postaci. Niemniej masz oczywiście prawo do swojego zdania na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 22:13, Hubi Koshi napisał:

Ciężko to określić, ale może mieć ogólny wpływ na rzuty i zdolności. Raz gdy nie mogłem
złodziejem jakiejś skrzyni otworzyć rzuciłem na niego szczęście i udało mu się.

ten czar, jak się zdaje,nie podnosi żadnego szczęścia,tylko zwiększa szanse powodzenia w akcji, którą aktualnie wykonujesz. może to być otwarcie, włamanie, złodziejstwo, rzuty obronne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do szczęścia, to o ile w BG taki współczynnik nie występuje, w IWD2 cos takiego istniało. Miałem przedmiot Pierścień Tymory który podnosił szczęscie o 5. Problem w tym, że i tak nie wiedziałem ile postać szczęścia ma, bo nigdzie nie było to napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 23:34, Moray napisał:

Hmm co do szczęścia, to o ile w BG taki współczynnik nie występuje, w IWD2 cos takiego
istniało. Miałem przedmiot Pierścień Tymory który podnosił szczęscie o 5. Problem w tym,
że i tak nie wiedziałem ile postać szczęścia ma, bo nigdzie nie było to napisane.


Widzisz ja też się kiedyś nad tym dylematem się zastanawiałem. Mianowicie .. O co chodzi z tym szczęściem. Może jakiś plus do rzutów obronnych hmmm <mysli>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 23:36, Sir Braveheart napisał:

Widzisz ja też się kiedyś nad tym dylematem się zastanawiałem. Mianowicie .. O co chodzi
z tym szczęściem. Może jakiś plus do rzutów obronnych hmmm <mysli>

No niby tak, ale wtedy powinny być widoczne modyfikacje rzutów. Może współczynnik szczęścia bardziej wpływa na rzuty kością. Częstsze trafienia krytyczne, mniej krytycznych pudeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 00:56, Moray napisał:

> Widzisz ja też się kiedyś nad tym dylematem się zastanawiałem. Mianowicie .. O co
chodzi
> z tym szczęściem. Może jakiś plus do rzutów obronnych hmmm <mysli>
No niby tak, ale wtedy powinny być widoczne modyfikacje rzutów. Może współczynnik szczęścia
bardziej wpływa na rzuty kością. Częstsze trafienia krytyczne, mniej krytycznych pudeł.


Szczęście nie wpływa na sam rzut kostką ale zwiększa zakres powodzenia (przykładowo przy 1k20 jak rzucisz 20, to postać uderza krytyka. Ze zwiększonym szczęściem, również przy kostce 1k20, krytyk padnie np. dla 18, 19, i 20)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 13:42, Erykknesz napisał:

W jakiej dzielnicy leży "Morska Nagroda", mam tam znaleźć niejakego Drichta.Nie wiem,
czy to gospoda, czy co?

Może chodzi o " Morską zdobycz"?
jest w dzielnicy portowej, w mniej więcje środku mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 13:43, Aragloin napisał:

> W jakiej dzielnicy leży "Morska Nagroda", mam tam znaleźć niejakego Drichta.Nie
wiem,
> czy to gospoda, czy co?
Może chodzi o " Morską zdobycz"?
jest w dzielnicy portowej, w mniej więcje środku mapy.

Bosh, w queście pisze, że Morska Nagroda ...powinienem się domyślić, ale nie spojrzałem na nazwę gospody w dokach.Dzieki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem znaleźć Arana, Mistrza Cienii w siedzibie Gildii.Jestem na tym poziomie, co trzeba, bo gadałem z Tassą.Odkryłem tajne przejście,które prowadzi na balkon, a nie do Arana.Zaznaczy mi ktoś na mapie gdize on jest dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 18:12, Karharot napisał:

Musisz otworzyć ukryte przejście w punkcie 3, Arana Linvaila znajdziesz w punkcie 4.

Dzięki, Karharot.Znowu przeoczyłem akurat najważniejsze drzwi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś :D(poradniki nie pomagają ;/) nie umiem znaleźć Mea''Var. Dałem Gorchowi list transferowy, wszedłem po schodach, , potem znowu po schodach i będąc w pomieszczeniu, gdzie są sztuczne drzwi(namalowane) nie mam już gdzie iść, a Mea''vara nie spotkałem jeszcze.Gdzie on jest?\

edit: ok, w końcu znalazłem go.przeoczyłem schody jedne.(szukałem ich z 15 minut i nie widziałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mae''Var jest w piwnicy, schody do niej prowadzące znajdują się na tym samym poziomie, gdzie gość, któremu dałeś dokumenty.

O, widzę, że już znalazłeś. Cóż, przynajmniej nabiłem sobie posta. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opuściłem lochy Irenicsua i jestem na Promenadzie, jednak jak dotąd nie spotkałem Yoshimo. Gdy poprzednio zaczynałem grę, to spotkałem go zaraz po przejściu przez teleport w lochach.

1) Co mogło być tego przyczyną? (może to było tak, że przeszedłem raz przez teleport, nie zauważyłem go i szybko wróciłem na chwilę, a potem już się nie pojawił)

2) Czy brak kontaktu z Yoshimo utrudni mi znacznie rozgrywkę lub uniemożliwi przejście gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 18:58, nKodeR napisał:

...


masz zainstalowane jakies mody? yoshimo powinien sie pojawic zaraz po przejsciu przez teleport, jezeli go nie bylo to moze to byc wina buga albo moda jakiegos. co do utrudnienia rozgrywki to niema szans. ja yoshiego wywalalem zaraz po wyjsciu z lochow (wyjatkiem jest mod tortured souls), bo po co mu nabijac xp skoro SPOILER i tak nas zdradza SPOILER. zamiast niego mozesz wziac jana, albo nawet i nalie bo mozesz ja zawsze dopaic miksturami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

weź jana. będzie weselej, a i rzepy nigdy ci nie zabraknie...nalię też warto przyłączyć na chwilę, aby wykonać questa z nią związanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować