Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2008 o 14:00, Aragloin napisał:

To nie są gramowe, zresztą ja do niej należę. WR istniał wcześniej przeca, nie? :P( znaczy
są, ale nie tak jak myślisz)

A skąd wiesz jak myślę? :P Znałem Wieżę Ramazitha na długo przed tym jak przeniosła się na gramowy serwer, więc doskonale wiem, że to strona niezależna od gram.pl. Chodziło mi o to, że skoro znajduje się w Kolektywie, to można sobie ją tutaj bezkarnie reklamować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:06, seraphe napisał:

Dodam tylko, że do 1 Sierpnia Tawerna Hrothgara będzie niedostępna z powodu wyczerpania
miesięcznego limitu transferu.

Uuu, a to nędza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:55, Moray napisał:

> Dodam tylko, że do 1 Sierpnia Tawerna Hrothgara będzie niedostępna z powodu wyczerpania

> miesięcznego limitu transferu.
Uuu, a to nędza!

nooo całe 2 godziny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos może jak zastąpic muzę w BG2 muzyką z BG1, częściowo lub w całości?
Wystarczy zwykła zamiana plików, czy trzeba jakoś specjalnie kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:55, Moray napisał:

> Dodam tylko, że do 1 Sierpnia Tawerna Hrothgara będzie niedostępna z powodu wyczerpania

> miesięcznego limitu transferu.
Uuu, a to nędza!


Już działa, spokojnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam :)

Proszę odpowiedzcie mi na to pytanie :)
Czy jest jeszcze możliwośc kupienia Baldur''s gate Cienie Amn ( Ewentualnie z Tronem Bhaala , ale może byc i bez ). Ta gra jest dosyc stara i niemoge znależc żadnej pożądnej firmy która ma jeszcze kilka egzemplarzy. :D

PS. Tron Bhaala jest to taki dodatek w którym gramy całą nową przygodę , czy coś w bardziej w stylu Gothic 2 Noc Kruka ? ( Chodzi oto że początek taki sam ale nowi NPC,zadania,lokację).

Za pomoc z góry dziękuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 23:29, AdamKujawa456 napisał:

Czy jest jeszcze możliwośc kupienia Baldur''s gate Cienie Amn ( Ewentualnie z Tronem
Bhaala , ale może byc i bez ). Ta gra jest dosyc stara i niemoge znależc żadnej pożądnej
firmy która ma jeszcze kilka egzemplarzy. :D


Na pewno możesz tą grę dostać na Allegro ale poza tym to chyba już nigdzie:(

Dnia 01.08.2008 o 23:29, AdamKujawa456 napisał:

PS. Tron Bhaala jest to taki dodatek w którym gramy całą nową przygodę , czy coś w bardziej
w stylu Gothic 2 Noc Kruka ? ( Chodzi oto że początek taki sam ale nowi NPC,zadania,lokację).


TB zmienia parę rzeczy (jak np. limit poziomów) oraz dodaje jedną dużą lokację dostępną zarówno z obszaru podstawki jak i dodatku, Natomiast akcja samego dodatku ma miejsce już po wydarzeniach przedstawionych w BG2 i nie możesz się swobodnie między nimi przemieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po każdym zapisaniu gry muszę odczekać dłuższą chwilę, zanim zaczyna grać muzyka (nie dźwięki otoczenia, tylko muzyka). Zapewne jest to w zamyśle autorów, jednak może ktoś zna jakiegoś moda czy inny sposób, który eliminował by to czekanie?
Dość to denerwujące, bo częste zapisywanie gry = prawie że brak muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 00:03, AdamKujawa456 napisał:

Szukając Baldura znalazłem coś skandalicznego :D

To jest na prawdę czy tylko żart kogoś z obsługi ??
Spójrzcie na cenę..
http://www.licencje.net/index.php?p809,fallout-tactics

Jaja se ktoś robi poprostu. A co do samego BG, w Empikach nie patrzyłeś albo w MediaMarkt?
Osobiście posiadam 3 baldury, w tym jeden w wersji angielskiej, ale raczej nie wysawię na Allegro. Chociaż kto wie, może kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 23:47, AdamKujawa456 napisał:


Nie rozumiem w czym problem chcesz kupic premierowe wydanie czy jak? Na linku co podales jest akcja z bg2+tb dosyc tanio, szczegol tylko, ze saga BG jest w podobnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc dziwny problem. Albo cos zle robie, albo gra jest zabugowana / ew. zle zainstalowana. Otoz jestem w Wichrowych Wzgorzach, na drugim poziomie podziemi. Tam znalazlem 6 czesci masek pogrzebowych, ktore winny sie zamienic w jedna maske. Gdy zdobylem 6-sta czesc, na ziemie upadl przedmiot, gdyz u mojego bohatera "Ekwipunek byl pelny". Podniosla go inna postac z druzyny, a ja zalozylem nowa zdobycz. Wyruszam do krotkiego korytarza, by zmierzyc sie ze straznikiem... ktorego dalej nie widac!! No nic mysle, pojde do miasta moze trzeba zidentyfikowac przedmiot wpierw. Poszedlem, zidentyfikowalem, wrocilem i dalej tego potwora nie widac. Poszedlem jeszcze raz w to mejsce, gdzie nastapila zmiana tych 6 masek w jedna, ale nic na ziemi nie znalazlem. Ten helm/maska, ktora ulegla polaczeniu zwie sie Smoczy Helm. No ale jak tego potwora zmaterializowac (t.zn by byl widoczny)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz zły przedmiot. Maska którą musisz założyć aby zobaczyć tego strażnika nazywa się "Maska króla Strohma III", przeszukaj swój ekwipunek bo powinna w nim być (w BG2 jeśli do Twojego ekwipunku zostaje dodany przedmiot questowy a nie ma wolnego miejsca to "wypycha" on na ziemię losowy przedmiot z plecaka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, miales racje. Po reorganizacji ekwipunku zostalo w nim kilka magicznych przedmiotow, ktore wygladaly podobnie do tej maski, wiec nawet nie zwrocilem uwagi. Dopiero po dokladnym przegladnieciu inwentarza zauwazylem ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory rozpoczynając BG2 można było skorzystać z, może niezbyt uczciwego, ale skutecznego sposobu rozpoczęcia gry ze sporym zasobem itemków z BG1, upuszczając je na ziemię w wiadomy wszystkim sposób.
Teraz, grając w BGT nastepuje płynne przejście z BG1 w BG2 (bez importu postaci). Jednocześnie wgrałem mod Region of Terror, co, na rozpoczęcie gry daje dodatkową animację z Jarlaxle i drugim NPCem przed początkową animacją z Irkiem zabijającym złodziei cienia. I tu pytanie. Czy to mod, czy BGT powoduje, że w klatce budzę się goluteńki? Nie to, żebym jakoś strasznie tęskim za tymi itemkami, wiem, że zaraz zgromadzę sprzęt nieporównanie potężniejszy, ale chciałbym zaspokoić swoją ciekawość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie do graczy, którzy grali z modem RoT. Czy da się go przejść bez solucji? Oczywiście wiem, że teoretycznie to wszystko się da, ale dwie sprawy.
1) Czy nie jest tak jak w modzie SoS, gdzie każde najdrobniejsze odstępstwo od planu przewidzianego przez twórcę moda powoduje padnięcie questu i praktycznie trzeba go przechodzić z solucją przed oczami :(((
2) I czy poszczególne questy startują w miarę automatycznie, czy potrzeba do tego np. porozmawiać z kimś, kto siedzi gdzies w kącie w jakiejś zapadłej dziurze i nie wiedząc o tym, masz prawie 100% pewność, że go przegapisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu pytanie.

Dnia 09.08.2008 o 18:25, jasparr napisał:

Czy to mod, czy BGT powoduje, że w klatce budzę się goluteńki? Nie to, żebym jakoś strasznie
tęskim za tymi itemkami, wiem, że zaraz zgromadzę sprzęt nieporównanie potężniejszy,
ale chciałbym zaspokoić swoją ciekawość.


Raczej BGT. W końcu jesteś więźniem,a więźniowie nie maja przy sobie mieczy dwuręcznych+3, anie hełmów Balurana:) najlepsze rzeczy z Twojego ekwipunku powinny być za obrazem w pokoju gdzie stacjonuje golem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować