Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2008 o 01:05, Arxel napisał:

> Zastanawia mnie tylko czy Minsc nie odejdzie jeśli wywalę Aerie,bo cały czas gada
o tym
> że musi się nią opiekować.

Na pewno nie odejdzie. Ale ja jednak na twoim miejscu bym jej nie wywalał. Jakoś nie
widzę żadnych trudności w jej "prowadzeniu", a postać która potrafi i rzucać czary ofensywne
i leczyć drużynę jest zawsze bardzo przydatna. Trzymaj ją po prostu w drugiej linii,
to wszystko.


No i ta postura atlety Aerie... Mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w kanałach znajduję się wejście do laboratorium czarodzieja,który więzi tego aktora?I jak zakończyć zadanie Próżne ręce w immersvale,bo dałem tym chłopakom miecze jednak w dzienniku ciągle pozostaje jako niewykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 17:46, raven91 napisał:

Gdzie w kanałach znajduję się wejście do laboratorium czarodzieja,który więzi tego aktora?I
jak zakończyć zadanie Próżne ręce w immersvale,bo dałem tym chłopakom miecze jednak w
dzienniku ciągle pozostaje jako niewykonane.


Gdzieś tam jest, chyba za ukrytymi drzwiami czy coś.

Co do questu na Wzgórzach, musisz iść do jaskini Mimika.

A jeśli się pomyliłem, wybacz, dawno już nie grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 17:46, raven91 napisał:

Gdzie w kanałach znajduję się wejście do laboratorium czarodzieja,który więzi tego aktora?I
jak zakończyć zadanie Próżne ręce w immersvale,bo dałem tym chłopakom miecze jednak w
dzienniku ciągle pozostaje jako niewykonane.

Wejście jest na północy, w korytarzu po prawej stronie od Keldorna, lepiej przejdź obok używając wykrywania pułapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 17:46, raven91 napisał:

Gdzie w kanałach znajduję się wejście do laboratorium czarodzieja,który więzi tego aktora?


Wejście jest zaznaczone na poniższej mapie numerem 4, tak jak napisał seraphe znajduje się ono za ukrytymi drzwiami.

20080912180153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 18:23, Arxel napisał:

I co, jaki w końcu skład ma Twój team? :)


Na razie nic jeszcze nie zmieniłem,bo jestem w trakcie wykonywania misji,ale zastanawiam się nad wyrzuceniem Jaheiry i wzięciu zamiast niej Vikoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i kolezanki :) Zawedrowalem do Dzielnicy Cmentarnej celem dobicia Bodhi. Uczyniwszy do stalem sie posiadaczem jej serca oraz artefaktu Lanthorn. Wedlug poradnika powinienem sie teraz udac do Lasow Tethyru by mniej wiecej w pn-wsch czesci lokacji otworzylo sie tajemne przejscie elfow do ich jeszcze bardziej tajemnego miasta. Udawszy sie tam zadnego przejscia nie ma. W poradniku (Saga BG) na mapce jest zaznaczone ''4'' - udaj sie tam z Rynn Lanthorn by miec dostep do sekretnego miasta elfow. Sek w tym, ze zadnego przejscia tam nie ma. Jest to blad w grze czy moze to przejscie jest gdzie indziej i poradnik nie do konca dokladnie opisuje? Dodam, ze nie romansuje z zadna z postaci, wiec do Ruin Swiatyni sie nie wybralem po zabiciu Bodhi... Bylbym bardzo wdzieczny za informacje dotyczace tego NAPRAWDE tajemnego przejscia :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem im to zaniesc?? No popatrz, nie wpadlem na to lub nie doczytalem. W kazdym badz razie teraz reinstaluje gre, bo bylem w 100% przekonany, ze cos sie posypalo i skrypt nie chcial zaskoczyc (juz raz tak mialem). No nic, wpakuje save''a i im zaniose.... Poki moj maly potworek spi. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie szło. Można powiedzieć, że wręcz widać już było koniec i... romans z Jaheirą znów się zwiesił. Chyba. Już nie liczę, która to rozgrywka z rzędu, gdy ten romans w którymś momencie pada. Tym razem stało się to po rozmowie z Derminem, po której Jaheira miała opuścić grupę zostawiając liścik. Ale mimo że rozmowa była wieki przed wyprawą do Czarowięzów, a teraz już dawno temu wyszedłem z Podmroku, spałem w terenie i nic. Tak jej się spodobało, że nie chce mnie opuścić. Mam cichutką nadzieję, że może coś pominąlem i da się to łatwo naprawić. Gdybyt jednak nie to skopiowałem "GLOBALE"
DERMINAPPEAR 42253505
DERMINSPAWN 4
JAHEIRA 1111571
JAHEIRAHARPERPLOT 3
JAHEIRAMATCH 1
JAHEIRANOTHARPER 1
JAHEIRARELEASED 1
JAHEIRARETURN 31608689
JAHEIRARETURNS 2
JAHEIRAROMANCE 4425569
JAHEIRAROMANCEACTIVE 1
JAHEIRATRAITOR 1
i "locale" Jaheiry
LOVETALK 53
HARPERHOLD 31902711
JAHEIRAMAD3 1
Może ktoś wie, czy coś tu nie gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A grasz z poprawką FixedBG2JaheiraRomance&HarperPlot? Nie jestem też w 100% pewny, ale chyba jest też ona zawarta w poprawkach baldurdasha.

A tak w ogóle, to też nie jestem w 100% pewny, ale romanse trzeba chyba ukończyć przed udaniem się do podmroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 19:14, Arxel napisał:

A grasz z poprawką FixedBG2JaheiraRomance&HarperPlot? Nie jestem też w 100% pewny, ale
chyba jest też ona zawarta w poprawkach baldurdasha.

Hmm, no nie gram. Na usprawiedliwienie mam to, że do tego momentu nie miałem pojęcia o istnieniu tej poprawki. Spróbuję ją zainstalować, choć nie wiem, czy na tym etapie gry to coś pomoże. Ale dzięki temu znalazłem stronkę gdzie są podane wartości zmiennych dla poszczególnych globali na danym etapie questu. Jak wrócę do domu to je posprawdzam. Teraz już sam nie jestem pewien, czy jestem po drugiej czy po trzeciej rozmowie z Derminem. Jeśli po trzeciej, to już widzę, że zmienna dla DERMINSPAWN się nie zgadza.

Dnia 14.09.2008 o 19:14, Arxel napisał:

A tak w ogóle, to też nie jestem w 100% pewny, ale romanse trzeba chyba ukończyć przed
udaniem się do podmroku.

Tu chyba nie masz racji, bo np.:
- znalazłem informację, że Dermin nie pojawia się w rozdziałach 4,5 ani 7. Czyli rozdział 6 jest jak najbardziej odpowiedni dla kontynuowania questu Harfiarzy
- w czarowięzach gdy Slayer atakuje Jaheirę ma miejsce dialog który (chyba) jest częścią romansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 11:41, jasparr napisał:

Hmm, no nie gram. Na usprawiedliwienie mam to, że do tego momentu nie miałem pojęcia
o istnieniu tej poprawki. Spróbuję ją zainstalować, choć nie wiem, czy na tym etapie
gry to coś pomoże.


Cóż, zawsze można odczekać jakiś czas i zagrać od nowa. :) Mi, po zainstalowaniu rzeczonej poprawki, udało się doprowadzić do końca romansu za pierwszym razem. Choć nie powiem że bez problemów, musiałem parę rozmów wywołać za pomocą konsoli, bo za szybko wykonałem wszystkie questy i przed udaniem się do Podmroku musiałbym się tułać parę tygodni bez celu po krainach żeby usłyszeć je normalnym sposobem. :)

Dnia 15.09.2008 o 11:41, jasparr napisał:

Tu chyba nie masz racji, bo np.:
- znalazłem informację, że Dermin nie pojawia się w rozdziałach 4,5 ani 7. Czyli rozdział
6 jest jak najbardziej odpowiedni dla kontynuowania questu Harfiarzy
- w czarowięzach gdy Slayer atakuje Jaheirę ma miejsce dialog który (chyba) jest częścią
romansu.


Tak, masz rację. Trochę źle się wyraziłem, chodziło mi raczej o to, że pewne czynności trzeba wykonać przed uddaniem się do podmroku, aby kolejne elementy romansu "zaskakiwały" w dalszych momentach gry, inaczej kaplica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 12:01, Arxel napisał:

Cóż, zawsze można odczekać jakiś czas i zagrać od nowa. :)

Wiadomo, tylko już mi się Jahira przejadła. Więc przy nastepnej grze już się na pewno do ekipy nie załapie.
W ogóle mało NPCów z podstawki załapuje mi się do drużyny, bo głównie sprawdzam postacie z modów. Cierpią na tym interakcje w drużynie, ale zabawy tez jest trochę.
Ostatnio miałem niezły ubaw przy queście z jajami Adalon.
Zrobiłem podmianki jak bóg przykazał. Demon zabija Ardulace, zaraz potem Phaere i już wszystko zmierza ku szczęśliwemu końcowi... a tu nagle Valen wyskakuje z tekstem, że ona ma prawdziwe jaja i daje je demonowi, który znika. Expa za quest dostaje tylko Valen, reszta drużyny musi obejść się smakiem, no i jeszcze trzeba ubić Adalon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu w slumsach mogę znaleźć Trabina (to ten typ który ukradł artefakt ze świątyni Lanthadera),typ w świątyni powiedział mi że znajdę go jak pójdę po zmroku do slumsów,zrobiłem tak,ale znaleźć go jakoś nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować