Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2008 o 13:25, raven91 napisał:

Jestem teraz w trakcie misji pogrzeb ojca Nalii,rozmawiałem z tym odgrażającym się lordem
i on powiedział że jeszcze się spotkamy,gdzie mam się udać żeby wykonać tę misję do końca?

Isaea pojawi się sam po jakimś czasie (dość krótkim) po rozmowie na pogrzebie. Quest ten jest niezależny od wydarzeń w twierdzy i tego czy w ogóle nią zarządzasz czy nie. Jeśli nie chce ci się czekać, to możesz na razie odłączyć Nalię, zrobić jakieś inne zadanie i potem przyłączyć ją znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam pytanie do bardziej zaawansowanych graczy. Otóż jestem bliski ukończenia Cieni Amn i zastanawiam się czy warto teraz udać się do Twierdzy Strażnika czy zrobić to dopiero po rozpoczęciu dodatku Tronu Baala ? Która opcją jest lepsza ? Co się bardziej opłaca ?

Drugie moje pytanie dotyczy Halabardy "Fali". Mam jedną z jej części (stylisko), gdzieś w internecie wyczytałem, że drugą ma Książę w Podwodnym Mieście. Niestety właśnie opuściłem Podwodne miasto i przebywam w Ust''Natha, gdzie pokonałem już Obserwatorów, Kuo-Ta i Łupieżców Umysłów. Czy mogę jeszcze uzyskać brakującą część Halabardy bez edycji save''a ? Zależy mi na niej ponieważ jedną postać pod tę halabardę robiłem.. Czy może jest jakaś inna/lepsza halabarda do zdobycia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się ciąć posta więc odpowiem tak ^^

Ogólnie najbardziej się chyba opłaca pójść teraz i wyczyścić początkowe poziomy tak do 3 może 4 bo gdy zaczniesz Tron to chwilę minie zanim będziesz mógł pójść do Twierdzy, a poza tym dzięki awansowi postaci i staniu się przez nich cokolwiek... epickimi, Twierdza zrobi się dużo łatwiejsza, może nawet Za Łatwa.

Co do Fali to niestety już nie możesz zdobyć ostrza, nie ma żadnego sposobu żeby wrócić do Podwodnego Miasta.
Nie jestem specjalistą, ale z tego co się orientuję to lepszej halabardy w grze raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 19:36, Kaziu02 napisał:

Witam ! Mam pytanie do bardziej zaawansowanych graczy. Otóż jestem bliski ukończenia
Cieni Amn i zastanawiam się czy warto teraz udać się do Twierdzy Strażnika czy zrobić
to dopiero po rozpoczęciu dodatku Tronu Baala ? Która opcją jest lepsza ? Co się bardziej
opłaca ?

Myślę, że możesz iść teraz ale po rozpoczęciu dodatku będziesz mógł na bieżąco ulepszać znalezione tam rzeczy.

Dnia 04.10.2008 o 19:36, Kaziu02 napisał:

Drugie moje pytanie dotyczy Halabardy "Fali". Mam jedną z jej części (stylisko), gdzieś
w internecie wyczytałem, że drugą ma Książę w Podwodnym Mieście. Niestety właśnie opuściłem
Podwodne miasto i przebywam w Ust''Natha, gdzie pokonałem już Obserwatorów, Kuo-Ta i
Łupieżców Umysłów. Czy mogę jeszcze uzyskać brakującą część Halabardy bez edycji save''a
? Zależy mi na niej ponieważ jedną postać pod tę halabardę robiłem.. Czy może jest jakaś
inna/lepsza halabarda do zdobycia ?

Wrócić się już nie da ale niema czego żałować. Halabarda jest kiepska(bez moda item upgrade) a w samym ToBie znajdziesz ze 2 lepsze(chociażby u księcia żywiołaków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 19:36, Kaziu02 napisał:

Witam ! Mam pytanie do bardziej zaawansowanych graczy. Otóż jestem bliski ukończenia
Cieni Amn i zastanawiam się czy warto teraz udać się do Twierdzy Strażnika czy zrobić
to dopiero po rozpoczęciu dodatku Tronu Baala ?


Proponowałbym Ci udać się tam teraz, oczyścić część pierwszego poziomu po czym się wycofać zostawiając w jednej ze skrzyń cały nadprogramowy stuff (jeśli taki masz) który nie mieści Ci się w ekwipunku a który chcesz przenieść do TB, w dodatku będziesz mógł po te rzeczy wrócić. Odradzam natomiast przechodzenie na tym etapie całej Twierdzy bo po pierwsze znajdziesz w niej całą masę przedmiotów które dopiero w TB będą mogły zostać przekute (a w podstawce zapełnią Ci jedynie ekwipunek), a po drugie w dodatku będziesz mógł przyłączyć do swojej drużyny bardzo potężnego wojownika który być może zastąpi któregoś z Twoich obecnych towarzyszy, nie warto tracić expa na postać która potem wyleci z drużyny.
Decyzja należy jednak ostatecznie do Ciebie.

Dnia 04.10.2008 o 19:36, Kaziu02 napisał:

Drugie moje pytanie dotyczy Halabardy "Fali". Mam jedną z jej części (stylisko), gdzieś
w internecie wyczytałem, że drugą ma Książę w Podwodnym Mieście. Niestety właśnie opuściłem
Podwodne miasto i przebywam w Ust''Natha, gdzie pokonałem już Obserwatorów, Kuo-Ta i
Łupieżców Umysłów. Czy mogę jeszcze uzyskać brakującą część Halabardy bez edycji save''a ?


Nie. Do Podwodnego Miasta już nie będziesz mógł wrócić. Jeśli chcesz zdobyć brakującą część to musisz albo załadować wcześniejszego sejwa albo użyć edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2008 o 19:52, Karharot napisał:

Nie. Do Podwodnego Miasta już nie będziesz mógł wrócić. Jeśli chcesz zdobyć brakującą
część to musisz albo załadować wcześniejszego sejwa albo użyć edycji.


Mam wcześniejszego save''a, tylko już nie chcę się cofać i znów staczać bojów z łupieżcami umysłu w podmroku bo sporo się namęczyłem w ich enklawie...Właściwie to czemu książę w podwodnym mieście nie dał mi tej część skoro zabiłem dla niego króla ? Trzeba było go okraść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy tą część da się ukraść czy trzeba go zabić (choć wydaje mi się że to drugie). A co do pytania czemu Ci jej nie dał... A czemu miał Ci ją dać? Dostałeś wszystko co było w skarbcu więc i tak nieźle się obłowiłeś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 22:42, Karharot napisał:

Nie pamiętam czy tą część da się ukraść czy trzeba go zabić (choć wydaje mi się że to
drugie). A co do pytania czemu Ci jej nie dał... A czemu miał Ci ją dać? Dostałeś wszystko
co było w skarbcu więc i tak nieźle się obłowiłeś:)


Nic ciekawego w tym skarbcu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale trzeba przyznać że Sauhaginowie obietnicy dotrzymują i dają Ci wszystko co tam jest, a to czy będziesz miał z tego jakiś pożytek to już nie ich problem. Tak ten świat działa:)
Część halabardy Księcia jest przeznaczona dla osób grających trochę mniej "szlachetną" drużyną, możesz ją zdobyć albo jeśli wykonasz misję dla Króla i zgładzisz buntowników, albo jeśli zdecydujesz się posłać do Sekolaha wszystkich bez wyjątku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie moja postać dzierży inną Halabardę zapomniałem nazwę ale wiem że daje bonus +4 vs Smoki. Nie wiecie może gdzie wykopać jakaś lepszą ? Skoro Fala przepadła ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 02:29, Karharot napisał:

Część halabardy Księcia jest przeznaczona dla osób grających trochę mniej "szlachetną"
drużyną, możesz ją zdobyć albo jeśli wykonasz misję dla Króla i zgładzisz buntowników,
albo jeśli zdecydujesz się posłać do Sekolaha wszystkich bez wyjątku:)

Albo jeśli kieszonkowo okradniesz z niej Księcia ^^ To opcja dla ciut mniej szlachetnej, jednak wyraźnie sprytniejszej drużyny XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W TB Cespenar będzie mógł wykonać dla ciebie Pustoszyciela (TrAK0: +6; Obrażenia: 1k10+6; Szansa na dodatkowe 3k6 obrażeń; 10% szansy na zabicie celu) choć niestety trochę potrwa zanim zdobędziesz obie części tej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 10:27, Hubi Koshi napisał:

Albo jeśli kieszonkowo okradniesz z niej Księcia ^^ To opcja dla ciut mniej szlachetnej,
jednak wyraźnie sprytniejszej drużyny XD


To jednak można mu ukraść ostrze? Nie mogłem sobie tego przypomnieć.
Następnym razem jak spotkam Księcia to gwizdnę mu ten fragment i przeproszę za to nieporozumienie z Oddechem Smoka z ostatniego przejścia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę przywódczynię gildii wampirów,bo udałem się tam gdzie wskazał Anar do podziemi cmentarnych,zabiłem kilka wampirów,ale Bondhi wśród nich nie było.Mam zrobić coś jeszcze czy ten etap zadania jest już zakończony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w dolnej komnacie wróć na górę i zabij wampira z dużej komnaty z ostrzami w podłodze, jak już to zrobisz udaj się do trumien do których uciekły dusze pokonanych wampirów, tam powinieneś się natknąć na Bodhi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w Czarowięzach Irenicus kazał mnie zabić dla Bondhi,która jednak wysłała mnie do labiryntu.Dotarłem do sali z posągami i skrzynią w której są różne przedmioty,czy trzeba coś z nimi zrobić,bo wydaje mi się,że chyba należy je włożyć do tych posągów,próbowałem,ale nic się nie stało(choć to może dlatego,że kolejność mogła być zła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 11:34, raven91 napisał:

Po wizycie w Czarowięzach Irenicus kazał mnie zabić dla Bondhi,która jednak wysłała mnie
do labiryntu.Dotarłem do sali z posągami i skrzynią w której są różne przedmioty,czy
trzeba coś z nimi zrobić,bo wydaje mi się,że chyba należy je włożyć do tych posągów,próbowałem,ale
nic się nie stało(choć to może dlatego,że kolejność mogła być zła).

A na tych posągach nie ma czasem zagadek? bo pamiętam było tam coś takiego, trzeba włożyć przedmiot będący rozwiązaniem danej zagadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klikniesz na posągu to mówi Ci on w formie zagadki jaki przedmiot powinieneś mu dać ("zawsze mówię prawdę" - lustro, "bez początku, bez końca..." - koło, "nazwij mnie, i tak mnie złamiesz" - tajemnica (figurka zakneblowanego człowieka), "dla tych co są w mroku jestem błogosławieństwem..." - słońce (medalion słońca), "...gdyby było mnie więcej to ja połknąłbym Ciebie" - woda itd.) kiedy wstawisz wszystkie przedmioty do prawidłowych posągów w skrzyni pojawi się nagroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak są na nich zagadki.Umieściłem te przedmioty,według mnie tak jak powinny być i nic się nie działo,próbowałem coś pozmieniać,ale jakoś mi nie wyszło.Mógłbyś mi powiedzieć jaki będzie efekt dobrych odpowiedzi \,jest to potrzebne do opuszczenia tej lokacji,czy to tylko taki bonus?
[EDIT] Pytani już nie aktualne,nie zobaczyłem,że Karharot udzielił mi odpowiedzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować