Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2008 o 16:30, KrzychW napisał:

Karharot , Noirr i CharName , dzięki za porady.Zaraz odpalam.Najpierw parę minut
losowania , bo jak widzę jest tak samo jak w BG1 , gdzie można było troszkę postać podbudować

Z czystej ciekawości, a nie planujesz użyć swojej postaci z jedynki ?? Zawsze to chyba wygodniej zacząć ze swoim pieszczoszkiem. Poza tym jeśli zdobyłeś Złote Pantalony to w Tronie Baala będziesz je mógł wykorzystać, ale musisz je mieć.
>I jak to mówią synowie Baala : miech moc....
To raczej Niech Mord będzie ze mną ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 19:16, Hubi Koshi napisał:

Z czystej ciekawości, a nie planujesz użyć swojej postaci z jedynki ?? Zawsze to chyba
wygodniej zacząć ze swoim pieszczoszkiem. Poza tym jeśli zdobyłeś Złote Pantalony


W BG1 grałem bardzo dawno temu.Pantalony , dobrze to pamiętam , zdobyłem , ale gdzie one po tych wszystkich latach leżą? Raczej sobie nie przypomnę i pozostaje mi grać nową postacią.Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 19:17, walgierz napisał:

Nie no, Mort to jest z nami w Planetscape Torment ;P

A wcale że nie bo w "Mort" Pratchetta :-P Swoją drogą... moderator wręcz proszący o offtop... czy to jakaś moderatorska prowokacja ?? DOMAGAM SIĘ ADWOKATA!!

=============>KrzychW
No trudno, ale ominą cię rozkosze dostania w swoje łapy Wielkiej Metalowej Jednostki... i karabinu laserowego XD Nie no zawsze to najprzyjemniej przejść BG jedną postacią, jaka to zabawa patrzeć jak 1lvlowy wymoczek staje się 40lvlowym super pakerem, mega legendą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem kryjówkę Yaga Shury w Maszerujących Górach i nie mogę znaleźć serca Neale.Myślałem że będzie w tym samym miejscu co serce tego wyrośniętego chłopczyka,chyba jednak się pomyliłem.Byłbym wdzięczny gdyby ktoś wskazał mi jego położenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jej serce jest na tyłach schowane w skrytce w łożu Yaga-Shury. Aby się dostać na tyły musisz otworzyć drzwi po lewej (stoi za nimi Książe Żywiołów Ognia Imix) lub po prawej stronie (spotkasz tam najemniczkę/niewolnicę która powie Ci to i owo o Yaga-Shurze) tylnej ściany głównej komnaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to się dzieje że kiedy czasem wpadam na pułapkę postać "zamarza"?? Normalnie nie rusza się, nie da się z nią pogadać i zostaje odłączona od drużyny już kilka razy tak miałem, co to jakiś bug??
Kogo bardziej opłaca się mieć w zespole Minsca czy Edwina, bo czytałem że kiedyś Minsc nie wyrobi i zaatakuje maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 20:00, Abok napisał:

Jak to się dzieje że kiedy czasem wpadam na pułapkę postać "zamarza"?? Normalnie nie
rusza się, nie da się z nią pogadać i zostaje odłączona od drużyny już kilka razy tak
miałem, co to jakiś bug??
Kogo bardziej opłaca się mieć w zespole Minsca czy Edwina, bo czytałem że kiedyś Minsc
nie wyrobi i zaatakuje maga.

Niektóre pułapki mogą petryfikować, tzw. zmienić w kamień. wtedy pozostaje save lub rzucenie czaru ze zwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 20:01, Asthariel napisał:

> Jak to się dzieje że kiedy czasem wpadam na pułapkę postać "zamarza"?? Normalnie
nie
> rusza się, nie da się z nią pogadać i zostaje odłączona od drużyny już kilka razy
tak
> miałem, co to jakiś bug??
> Kogo bardziej opłaca się mieć w zespole Minsca czy Edwina, bo czytałem że kiedyś
Minsc
> nie wyrobi i zaatakuje maga.
Niektóre pułapki mogą petryfikować, tzw. zmienić w kamień. wtedy pozostaje save lub rzucenie
czaru ze zwoju.


A gdzie te zwoje kupić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2008 o 20:03, Abok napisał:


A gdzie te zwoje kupić??


Są na pewno w sklepach świątynnych. Warto mieć jakiś przy sobie (zwłaszcza w jedynce się to opłacało).

A odnośnie modów: BG 2 to nie Morrowind co prawda, ale sądzę, że niektóre mody są i tak całkiem przyjemne :-P Ja sama wielokrotnie przechodziłam bez żadnych modów i zdecydowanie nie cierpię z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hmmm, zakupiłem sagę w sklepie gram.pl i z tej okazji biorę się ponownie za Trąbala. Nie wiem jednak jaką klasą mam zagrać i tu moja prośba do Was, doradźcie mi- zastanawiam się nad łowcą (bez specjalizacji), kawalerem (znowu :P), lub druidem (bez specjalizacji)... no i jestem w kropce. Mógłby być też wieloklasowiec Woj/Druid, ale nie wiem ile taka postać traci w stosunku do normalnego druida.
Kolejne pytanie- czy druid rzuca swoje czary w oparciu o mądrość, czy charyzmę? Mam fuksa do losowań, ale 5x18 to chyba nawet ja nie wyciągnę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką bronią można załatwić największego golema w Twierdzy deArnise? Żadne strzały i pociski nic nie dają. Co prawda da się zabrać broń i uciec , ale szkoda doświadczenia , którego nie zdobędę , jeżeli golem pozostanie żywy. ???
A może później , jak się trochę dozbroję i zdobędę wyższy poziom , wrócić do Twierdzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle gram łowcą bez specjalizacji i jest to klasa dobra, jak każda inna. Niczym specjalnym się nie wyróżnia, nie ma jakichś dodatkowych zdoloności (oprócz Zauroczenia zwierząt i Tropienia, ale kto tego w ogóle używa?). Właściwie jest to trochę uboższy wojownik, tyle tylko, że od początku ma dwie gwiazdki w walce dwiema broniami. Ogólnie klasa dla osób, które nie wymagają cudów.
Co do druida, to się nie wypowiem, bo nigdy nim nie grałem (jakoś nie lubię). Przykładem woj/druida jest Jaheira, więc możesz na jej podstawie powiedzieć, czy ci się podoba takie połączenie czy nie. No i druid, tak samo jak kapłan, rzuca zaklęcia w oparciu o mądrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

był tam gdzieś (w twierdzy) pierścień pozwalający kontrolować jakiś typ stworzeń, i działa też na golemy (mimo że w opisie przedmiotu takowych niema). Wiem że dośc ogólnie piszę, ale w BG2 dawno nie grałem i nie pamiętam dokładnie. Można jednak nakazać im atakować się nawzajem, co znacznie ułatwi sprawę (np wszyskie pozostałe na tego dużego, a ty je tylko wspomagasz zza pleców)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z klas które wymieniłeś najatrakcyjniej brzmi kawaler ale to tylko moja opinia:)
Co do druida/wojownika to nie polecam zbytnio tej klasy - za słaba na wojownika (ograniczenia względem broni) i za wolno awansuje w klasie druida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 11:08, sig. napisał:

był tam gdzieś (w twierdzy) pierścień pozwalający kontrolować jakiś typ stworzeń, i
działa też na golemy (mimo że w opisie przedmiotu takowych niema).


Udało mi się zauroczyć Glinianego Golema , ale po zabraniu łuku i ucieczce za drzwi , nie atakuje on Żelaznego Golema.Zaraz spróbuję , czy pierścień działa na inne golemy niż gliniane.Tylko co z tego , jeżeli wyjdzie że tak?Zauroczony dalej jest żywy i doświadczenia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 11:08, sig. napisał:

był tam gdzieś (w twierdzy) pierścień pozwalający kontrolować jakiś typ stworzeń,


Zauroczyłem mniejszego golema , wokół większego postawiłem 6 pułapek , 2 najsilniejszych ludzi podpakowałem zaklęciami , zabrałem łuk z ostatniej skrytki i zaatakowałem zauroczonym golemem Żelaznego.Pułapki + walka z golemem na tyle osłabiły największego przeciwnika , że udało si się go dobić i mam te upragnione 13000 doświadczenia więcej.:-)
Dobry miałeś pomysł z zauroczeniem.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 10:28, Budo napisał:

zastanawiam się nad łowcą (bez specjalizacji), kawalerem (znowu :P), lub druidem (bez specjalizacji)...


Ja bym Ci radził się zastanowić nad tropicielem (podklasa łowcy). Osobiście uwielbiam tą klasę i zwykle gram właśnie nią. Jedynym ograniczeniem w stosunku do zwykłego łowcy jest niemożność noszenia zbroi cięższej od ćwiekowanej skóry - niby poważna wada, ale traci na znaczeniu jeśli grasz z modami i możesz u Cromwella ulepszyć np. Skórę Aegera. U mnie sprawdzało się bardzo dobrze.
W zamian za tę drobną niedogodność ze zbroją dostajesz świetną rzecz jaką jest sztyletowanie. Co prawda nie z takim mnożnikiem jak u złodzieja (u tropiciela maksymalnie chyba 3), ale to i tak dużo jeśli masz wysoką siłę i potężną broń. Wyobraź sobie tropiciela z wysoką siłą, wyposażonego w Furię Niebios i Sanchuudoku. Ukrywasz takiego, skradasz się za kogoś, nabijasz na ostrze i szepczesz mu do ucha "dobranoc" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kolejne pytanie- czy druid rzuca swoje czary w oparciu o mądrość, czy charyzmę? Mam fuksa
> do losowań, ale 5x18 to chyba nawet ja nie wyciągnę :P

Druid rzuca zaklęcia na bazie swojej charyzmy (tak pisze w instrukcji przynajmniej ;P). BTW, polecam granie nim, jest to rzecz całkiem przyjemna. Aczkolwiek granie nim nie jest też aż tak proste (głównie ze względu ograniczeń zbroja/oręż i zakresu zaklęć). Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować