Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2009 o 11:09, Gromo napisał:

/ciach/
Czyli mając dodatki do gry lepiej zaczynać grę grając w dodatek? Czy po koleji grać podstawka
-> dodatek?

BG1 - Graj normalnie.
BG2 - graj w podstawkę, a misje z dodatku włączą się same po przejściu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:10, Asthariel napisał:

BG1 - Graj normalnie.

W sensie że zacząć podstawkę, skończyć i grać w BG 2? Czy po podstawce dodatek zaliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:12, Gromo napisał:

> BG1 - Graj normalnie.
W sensie że zacząć podstawkę, skończyć i grać w BG 2? Czy po podstawce dodatek zaliczać?

Ech...
Instalujesz podstawkę jedynki, instalujesz dodatek.
Nie ma innej opcji, grasz w jedno i drugie, bo nakładają się na siebie.
Po przejściu, grasz w dwójkę.
Po przejściu dwójki włączają się misje z dodatku.
Po przejściu dodatku jest już koniec, nie ma nic, jesteś wolny, możesz iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:12, Gromo napisał:

W sensie że zacząć podstawkę, skończyć i grać w BG 2? Czy po podstawce dodatek zaliczać?

W jedynce dodatek jest Wbudowany w jedynkę, zaczynając grę w jedynkę masz dostępne wszystkie lokacje z dodatku, musisz mieć tylko dość wysoki poziom by cię na miejscu nie zabili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG2 też oczywiście zainstaluj razem z dodatkiem. I już przy pierwszym uruchomieniu gry wybierz Cienie Amn. Jak przejdziesz kampanię podstawową, to zostaniesz automatycznie przeniesiony do Tronu Bhaala. Twoja drużyna, ich ekwipunek, złoto, doświadczenie, wszystko przeniesie się razem z Tobą.

Dodatkowo swojego bohatera z BG1 możesz po przejściu tej części przenieść do BG2 albo stworzyć zupełnie nowego bohatera, który otrzyma automatycznie pewną ilość doświadczenia, aby wyrównać jego poziom z tym z końca BG1.

Przejście BG1 nie jest wymagane do gry w BG2. Pewne elementy fabuły z BG1 zostaną przypomniane w BG2. Jednak gorąco zalecam zagranie w BG1, bo jednak nie wszystko będzie wyjaśnione i wiele byś stracił z całej historii. Poza tym jeśli nie grałeś jeszcze w tym systemie (AD&D), to początek BG2 może być traumatycznym przeżyciem, choć na pewno mniej niż początek BG1 ;)

Jako nowy gracz raczej nie instaluj żadnych dodatkowych addonów dodających nową treść, pełna zawartość gry sama w sobie jest ogromna, nie ma co komplikować sobie życia już na starcie. Jedyne co warto zrobić, to zainstalować jakieś tweakery (drobne zmiany zasad, naprawa bugów itp.). Osobiście polecam te:
http://www.gibberlings3.net/bg1tweaks/
http://www.gibberlings3.net/bg2tweaks/index.php

ps. nie wiem, jaką masz wersję gry, ale wszystkie z EK, EKN, EKG same w sobie mają już wszystkie patche, więc nie ma potrzeby ich instalować. Co innego gdybyś miał problemy z grafiką, ale to wyjdzie dopiero jak zaczniesz grę. I może wcale tych problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaczynając BG2 dostanę już jakiś poziom na początek?
A z D&D to raz stworzyliśmy sobie drużynę i zagraliśmy z godzinkę, ale nie pamiętam wersji, i grałem w NWN1, trochę NWN2 i w Pool of Radiance, taka stara gierka podobna do BG.
EDIT: Gdzieś czytałem, że BG im mniejszy KP tym lepiej, to odwrotnie trochę jest. Ale klasy powinienem znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 12:13, Gromo napisał:

Czyli zaczynając BG2 dostanę już jakiś poziom na początek?
A z D&D to raz stworzyliśmy sobie drużynę i zagraliśmy z godzinkę, ale nie pamiętam wersji,
i grałem w NWN1, trochę NWN2 i w Pool of Radiance, taka stara gierka podobna do BG.
EDIT: Gdzieś czytałem, że BG im mniejszy KP tym lepiej, to odwrotnie trochę jest. Ale
klasy powinienem znać.

BG 1 zaczynasz mając poziom 1. BG 2 zaczynasz majac poziom 7 albo poziom postaci, którą zaimportowałeś z pierwszej części (czyli mnij więcej taki sami. BG 2 ToB zaczynasz z poziomem postaci takim na jakim zakończyłeś BG 2 lub, jeśli zacząłes grać od razu w BG 2 ToB, poziomem od 16 do 18 w zależności od klasy postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 12:13, Gromo napisał:

A z D&D to raz stworzyliśmy sobie drużynę i zagraliśmy z godzinkę, ale nie pamiętam wersji,
i grałem w NWN1, trochę NWN2 i w Pool of Radiance, taka stara gierka podobna do BG.
EDIT: Gdzieś czytałem, że BG im mniejszy KP tym lepiej, to odwrotnie trochę jest. Ale
klasy powinienem znać.


No to powinieneś sobie poradzić. W razie czego pytaj tutaj, zawsze znajdzie się kilka osób chętnych do pomocy. Poza tym w wersjach gry z EK na płytkach powinny być dołączone obszerne instrukcje w PDF, zawierające wprowadzenie do świata, systemu walki, zdobywania doświadczenia, opisy klas, czarów, umiejętności itd. Warto do nich od czasu do czasu zajrzeć.
I rzeczywiście, w BG im niższa wartość KP tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na III poziomie w Twierdzy Strażniczej jest labirynt i demony. Wybiłem na tym poziomie wszystkich i udało mi się złączyć różdżkę w jedną całość.
Przeczytałem książkę, a raczej wskazówkę z książki Yakmana, jak się dostać na kolejny poziom i tu właśnie pojawia się problem. Na samym początku, gdzie widnieją znaki 4 stron świata: N, S, W, E. Udaję się na wschód, gdzie znajduje się kamień na samym środku i dalej jakoś jak nie daje radu się z przedostaniem na następny poziom. Mógłby ktoś mi powiedzieć jak się dostać do 3x portali i użyć tam różdźki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest do zdobycia maksymalny poziom w poszczególnych częściach? Bo czytam forum i widzę, że za questy niektóre jest po 300k XP a po ukończeniu dwójki tylko 18 poziom się zdobywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit poziomów zależy od klas postaci (różne klasy awansują przy różnych ilościach xp). W BG1 limit xp wynosił 89000 OzWM podniosły go do 161000, w BG2 limit wynosił 2950000 a w TB 8000000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz iść zgodnie ze wskazówkami dziennika Yakmana, to przechodź przez portale w porządku podanym przez Karharota. Jednak droga ta przegania Cię po całym poziomie, a istnieje krótsza trasa, mianowicie: W, E, N, N, N.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kogoś kto zna mod Reign of Virtue.
W opisie jest podane, że dodaje 5 nowych potyczek, ale nie umiałem znaleźć w necie informacji, o które to potyczki chodzi.
Np w kanałach natknąłem się na krasnoludzkie trojaczki. Baaardzo nieprzyjazne. Praktycznie nie do ugryzienia na tym etapie. Spróbuję się z nimi rozprawić po powrocie z Podmroku, ale chciałbym wiedzieć, który mod jej dodał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 15:59, Xanax napisał:

Jeśli chcesz iść zgodnie ze wskazówkami dziennika Yakmana, to przechodź przez portale
w porządku podanym przez Karharota. Jednak droga ta przegania Cię po całym poziomie,
a istnieje krótsza trasa, mianowicie: W, E, N, N, N.



Dziex, A na końcu będą jakies demonki? Czy tylko portal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skompletowałeś całą różdżkę to nic już na Ciebie nie powinno czekać. Przy portalu stoi Kambion jednak nie trzeba z nim walczyć (choć można), jeśli mu zaufasz to możesz z nim zagrać o klejnot do różdżki i kilka innych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 14:55, Levland napisał:

Na III poziomie w Twierdzy Strażniczej jest labirynt i demony. Wybiłem na tym poziomie
wszystkich i udało mi się złączyć różdżkę w jedną całość.
Przeczytałem książkę, a raczej wskazówkę z książki Yakmana, jak się dostać na kolejny
poziom i tu właśnie pojawia się problem. Na samym początku, gdzie widnieją znaki 4 stron
świata: N, S, W, E. Udaję się na wschód, gdzie znajduje się kamień na samym środku i
dalej jakoś jak nie daje radu się z przedostaniem na następny poziom. Mógłby ktoś mi
powiedzieć jak się dostać do 3x portali i użyć tam różdźki.

Skoro udało ci się złożyć w całość berło promienistości to nie rozumiem jakim cudem się zgubiłeś. Jeden z klejnotów berła jest w posiadaniu demona z którym grasz w karty. W tej samej lokacji znajduje sie portal wyjściowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:52, GanD napisał:

ps. nie wiem, jaką masz wersję gry, ale wszystkie z EK, EKN, EKG same w sobie mają już
wszystkie patche, więc nie ma potrzeby ich instalować.

Jeszcze nie mam, chcę kupić te Legendy RPG z PK. Czekam na kieszonkowe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 12:13, Gromo napisał:

EDIT: Gdzieś czytałem, że BG im mniejszy KP tym lepiej, to odwrotnie trochę jest. Ale
klasy powinienem znać.

Zgadza się, ale starczy pominąć minus i będzie dobrze ;) pozatym jest to zgodne z AD&D edycja 2, na którym jest oparty baldur 1 (nie sprawdzę teraz bo spod Linuksa a już się do pomijania minusa przyzwyczaiłem, ale w baldurze 2 już chyba kp liczy się "po nowemu" czyli im wyższa tym lepiej).

edit: jak będziesz grał z modem BGT (a nowsze edycje mają go już "w standardzie") to obie części będą na silniku i zasadach z bg2, czyli problemów z kp nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować