Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

a ja mam następujące pytanko. Co trzeba zrobić w Piekle by zachować Czarną Brzytwę bez jednoczesnej zmiany charakteru? Pamiętam, że kiedyś mi się udało zrobić, ale niestety nie pamietam jak (zawsze mogę dodać sobie ten miecz przez SK ale wolałbym tego uniknąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:55, blackloud napisał:

a ja mam następujące pytanko. Co trzeba zrobić w Piekle by zachować Czarną Brzytwę bez jednoczesnej
zmiany charakteru? Pamiętam, że kiedyś mi się udało zrobić, ale niestety nie pamietam jak (zawsze
mogę dodać sobie ten miecz przez SK ale wolałbym tego uniknąć)

Spróbuj wyrzucic mieczyk, podejśc do dżina i tak z nim pogadac jakbyś chciał mu miecz oddac(nie ręcze za skutecznośc bo sam się ostrza zawsze pozbywałem - miałem lepszą broń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:55, blackloud napisał:

a ja mam następujące pytanko. Co trzeba zrobić w Piekle by zachować Czarną Brzytwę bez jednoczesnej
zmiany charakteru? Pamiętam, że kiedyś mi się udało zrobić, ale niestety nie pamietam jak (zawsze
mogę dodać sobie ten miecz przez SK ale wolałbym tego uniknąć)


być złym - wtedy nie zmieniasz charakteru zabijając dżina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 16:14, Amistan napisał:

> A Twierdza de''Arnise?

Przecież nie trzeba do niej przyłączać Nalii. Zresztą do Kuli też da się wejść bez Valygara.
Przynajmniej żywego ;-)


Czyli jednak quest Nalii jest tak samo dopracowany jak Valygara? Potrzebujesz jej, by go ukończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2007 o 16:16, Amistan napisał:

Mądrość nie jest mu potrzebna tak naprawdę, bo w odróżnieniu od kapłana nie zwiększa ilości
czarów kapłańskich. No, chyba że mam jakiś bug w grze.



Wydaje mi się, że paladyni dostają takie bonusy jak kapłani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2007 o 16:16, Graffis napisał:

Wszystko prawda. Problem w tym, że koleś miał albo jakiś atut (te z TB) albo sprzęt który pozwolił
mu rzucić czar niemal natychmiast.


Dobrze, a może W/M też mógłby mieć ekwipunek, żeby zatrzymanie tak szybko rzucić? (Szata Vekny + Amulet Mocy).

Dnia 27.01.2007 o 16:16, Graffis napisał:

A wojownicy (w tym ja) zamiast założyć buty szybkości nosili
jakieś z bonusami do ataku, czy kp.


Nie ma butów z bonusami do ataku, a jedyne z bonusami do KP, to buty uników, które polepszają KP przeciw broni strzeleckiej. Nie chce mi się wierzyć, że coś takiego nosili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2007 o 16:19, Graffis napisał:


BG3 nie powstanie. Z prostej przyczyny. Saga została zakończona. Informacje na forach i "przecieki"
o BG3 dotyczyły zwykle ogólnej nazwy nadawanej projektom mającym czerpać z historii przedstawionej
w sadze,a le nie ją ciągnąć dalej.


Ja nie napisałem, że powstanie, tylko, skomentowałem pomysł na ''ewentualną'' fabułę.

Dnia 27.01.2007 o 16:19, Graffis napisał:

Pewnie ktoś już to tu napisał, ale z racji, że ciąłem cała noc w Extraction Point to nie bardzo
mam siłę czytać tyle postów :P.


Tak, napisałem to w którymś z poprzednich postów. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:55, blackloud napisał:

a ja mam następujące pytanko. Co trzeba zrobić w Piekle by zachować Czarną Brzytwę bez jednoczesnej
zmiany charakteru? Pamiętam, że kiedyś mi się udało zrobić, ale niestety nie pamietam jak (zawsze
mogę dodać sobie ten miecz przez SK ale wolałbym tego uniknąć)


Ukrzdnij mu łzę Bhaala, to zdobędziesz mieczyk ''dobrą'' drogą. A jak z nim będziesz walczył, to zatrzymasz miecz i próbę przejdziesz złą drogą. Czyli lepiej wyciągnąć mu ten mieczyk złodziejem i drugi raz z nim nie rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:51, Paladyn Rage napisał:

Ja chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś dodatkowe kampanie czy coś do BG2 robione przez fanów.
Skończyłem tę grę 3 razy, i wciąż czuje niedosty...


Polecam mod Tactics, dla tych twardszych. The Darkest Day też jest bardzo dobrym dodatkiem.
Item Upgrade może zaskoczyć. Polecam też mody dodające nowych NPC. Bardzo urozmaicają grę. Kilka przykładów to:

Chloe
Saerileth
Amber
Yasraena
Solaufein
Tashia

i wiele, wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:51, Paladyn Rage napisał:

Ja chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś dodatkowe kampanie czy coś do BG2 robione przez fanów.
Skończyłem tę grę 3 razy, i wciąż czuje niedosty...

A zależy Ci na polskiej wersji?
Jeśli tak to zapraszam na http://www.wiezaramazitha.cba.pl
Jeśli może być ang to pokaźną bazę modów znajdziesz np. tutaj http://modlist.pocketplane.net/index.php?ax=list&cat_id=12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2007 o 23:39, Albatross napisał:

A zależy Ci na polskiej wersji?
Jeśli tak to zapraszam na http://www.wiezaramazitha.cba.pl


Czy ten link u Ciebie działa? Bo u mnie nie.

Dnia 27.01.2007 o 23:39, Albatross napisał:

Jeśli może być ang to pokaźną bazę modów znajdziesz np. tutaj http://modlist.pocketplane.net/index.php?ax=list&cat_id=12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 23:53, Icestalker napisał:

Czy ten link u Ciebie działa? Bo u mnie nie.

Teraz mi działa. Być może chwilowo padło (a raczej nie może, tylko na pewno, niestety ale dość często pada ten serwer :|).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2007 o 01:15, Albatross napisał:

Teraz mi działa. Być może chwilowo padło (a raczej nie może, tylko na pewno, niestety ale dość
często pada ten serwer :|).


W przeciągu miesiąca próbowałem co najmniej 8 razy i ani razu nie zadziałało. ... Teraz 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejcia zaintrygował mnie mod Yasraena czy ktos mogłby coś wiecej o nim powiedziec ? np. jakie ma staty ta postac czy mozna z nia romansować i czy jest tylko po germansku ;/ co mnie raczej odpycha ;> moze jest spolszczenie czy cuś ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 08:51, Bhaal87 napisał:

Hejcia zaintrygował mnie mod Yasraena czy ktos mogłby coś wiecej o nim powiedziec ? np. jakie
ma staty ta postac czy mozna z nia romansować i czy jest tylko po germansku ;/ co mnie raczej
odpycha ;> moze jest spolszczenie czy cuś ? :>


Mod można ściągnąć po Angielsku. Nie ma spolszczenia. Nie ma żadnych wymagań statsowych, ale bohater powinien być o ile mi się zdaje człowiekie, elfem lub pół-elfem. Romans jest bardzo trudny i wymagający, więc życzę szczęścia. Tutaj jest więcej: http://www.gilalion.com/yasraenamod.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:24, Albatross napisał:

> Komu udało się zainstalować TDD''a z weidu''a??
Dziwne pytanie :) Dlaczego miałoby się nie zainstalować?

Już się powiodło :) Wystarczyło instalować z katalogu gry a nie z innego folderu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje spolszczenie do moda Ascension (WeiDU) - bardzo chciałbym go wypróbować, ponieważ zawiera wiele dodatków do BG2, które w finalnej grze nie znalazły się z powodu braku czasu na dopracowanie (nad modem współpracowali sami twórcy BG2, jest m.in. znacznie rozbudowane zakończenie Tronu Bhaala), niestety jednak obawiam się o jego prawidłowe działanie na zainstalowanej polskiej wersji BG2, nie mówiąc o tym, że aż tak dobrze angielskiego nie znam, żeby tłumaczyć dialogi z gier fantasy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 11:54, Albatross napisał:

> Czy istnieje spolszczenie do moda Ascension (WeiDU) (...)
Tak :) http://www.wiezaramazitha.cba.pl/?go=ascension


Woohoo :-D Teraz tylko nie mogę się doczekać kolejnego "sezonu na BG" (tak bardzo lubię tą sagę, że mimo nowych gier, przeszedłem dwa razy z rzędu pare miesięcy temu) ;] Mam jeszcze w zanadrzu świetny modzik dodający do drużyny postać Valen (mniam :p) i Solaufeina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować