Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Na tej stronce co podał Abatross jest napisane ze ten modzik Ascension zwieksza trudnosci walki a nie :

"zawiera wiele dodatków do BG2, które w finalnej grze nie znalazły się z powodu braku czasu na dopracowanie"

Czy to znaczy ze Sth sie pomylił czy ze na stronce jest niedopowiedzenie ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hehe lezy u mnie i czeka 2 meisiac jeszcze nie zaczolem grac bo teraz Wow, nwn2, i gothic 3 czeba bedzie zaczac ale wkoncu BG2 i BG1 bende musial zaczac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe zdaje sie ze nie tylko ja mam dylematy w co tu grac i kiedy ja chciałbym skonczyc NWN 2 NWN HotU jeszcze raz :P KOTORA 2 PL :> w Lineage 2 tez gram ale to czaso pochłaniacz czasu dopiero ;/ i nie gram za wiele ;P niedługo wyjdzie jeszcze Jade Empire ;P eh czemu 1 dzien nietrwa 48 godzin :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 14:56, keyrome napisał:

Hehe lezy u mnie i czeka 2 meisiac jeszcze nie zaczolem grac bo teraz Wow, nwn2, i gothic 3
czeba bedzie zaczac ale wkoncu BG2 i BG1 bende musial zaczac:D


Twojemu postowi przydadzą się polskie znaki, interpunkcja i zmieniona kolejność wyrazów, żeby dało się go odczytać.

P.S. Kolejność liter w niektórych wyrazach też możesz poprawić. To nie jest czat, a forum i posty powinny być napisane poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 13:56, Bhaal87 napisał:

Na tej stronce co podał Abatross jest napisane ze ten modzik Ascension zwieksza trudnosci walki
a nie :

"zawiera wiele dodatków do BG2, które w finalnej grze nie znalazły się z powodu braku czasu
na dopracowanie"

Czy to znaczy ze Sth sie pomylił czy ze na stronce jest niedopowiedzenie ? ;>


Może z tym "wiele" to przesadziłem, mimo wszystko sam Ascension (bo wraz z właściwym modem dostaje się jako bonus trudniejsze walki z bossami) posiada nieco usprawnień/dodatków, m.in.:

<<<<<SPOJLER!!!>>>>>


- forma Zabójcy zmienia się wraz z awansowaniem na wyższe levele (na najwyższym taki Zabójca po prostu ZMIATA wszystko ;p)

- Imoen i Sarevok mają więcej dialogów, po za tym Imoen zdobywa część z mocy pomiotu Bhaala, Sarevok zaś może zmienić strony/charatker (nie do końca wiem jak to przetłumaczyć)

- po każdej walce z bossem w TB, bohater otrzymuje nowe zdolności

Po za tym m.in.:

- Baltazar jest praworządnym dobrym mnichem - głupio to więc wyglądało w dodatku, kiedy to atakował dobre postaci. W Ascension, możliwe jest przekonanie go do stanięcia po naszej stronie i wsparciu w walce z Mellisanną

- w finalnej scence pojawią się też Irenicus i Bodhi, którzy również mogą opowiedzieć się po którejś ze stron

- usprawnione epilogi postaci

Także całkiem sporo tego :) Dobra rzecz dla tych, którym podoba się sam BG II taki jakim jest, ale wymagali nieco więcej od dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2007 o 18:10, Sth`Devilish napisał:

Może z tym "wiele" to przesadziłem, mimo wszystko sam Ascension (bo wraz z właściwym modem
dostaje się jako bonus trudniejsze walki z bossami) posiada nieco usprawnień/dodatków, m.in.:

<<<<<SPOJLER!!!>>>>>


- forma Zabójcy zmienia się wraz z awansowaniem na wyższe levele (na najwyższym taki Zabójca
po prostu ZMIATA wszystko ;p)

- Imoen i Sarevok mają więcej dialogów, po za tym Imoen zdobywa część z mocy pomiotu Bhaala,
Sarevok zaś może zmienić strony/charatker (nie do końca wiem jak to przetłumaczyć)


To było w oryginalnej wersji gry.

Dnia 28.01.2007 o 18:10, Sth`Devilish napisał:

- po każdej walce z bossem w TB, bohater otrzymuje nowe zdolności

Po za tym m.in.:

- Baltazar jest praworządnym dobrym mnichem - głupio to więc wyglądało w dodatku, kiedy to
atakował dobre postaci. W Ascension, możliwe jest przekonanie go do stanięcia po naszej stronie
i wsparciu w walce z Mellisanną

- w finalnej scence pojawią się też Irenicus i Bodhi, którzy również mogą opowiedzieć się po
którejś ze stron

- usprawnione epilogi postaci

Także całkiem sporo tego :) Dobra rzecz dla tych, którym podoba się sam BG II taki jakim jest,
ale wymagali nieco więcej od dodatku.


Czy Ascension można zainstalować w trakcie gry? W SoA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 23:39, Icestalker napisał:

To było w oryginalnej wersji gry.


Polemizowałbym :P

Dnia 28.01.2007 o 23:39, Icestalker napisał:

Czy Ascension można zainstalować w trakcie gry? W SoA?


Część z rzeczy zdaje się powinna działać przy pewnych save''ach. Ściągnij moda, w długaśnym pliku readme wszystko pisze odnośnie używania starych save''ów (trzeba tylko cierpliwie przeczytać ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 21:09, marco123122 napisał:

> Może tutaj:
> http://www.gram.pl/uzywki.asp
>
> Ceny: <15zł.

patrzylem tam ale ciezko sie dogadac z ludzmi wysylalem po kilka razy meile sms-y i zero odpowiedzi
widac chec sprzedazy wielka ale kontakt kiepski :(


a nie ma w sklepie gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 10:46, marco123122 napisał:

nie ma w sklepie a najsmieszniejsze jest to ze na allegro tzw. koniki sprzedaja baldurs gate
2 z extra klasyki za 60 zl toz to paranoja jest :)


To normalne jest - kultowe rzeczy się ceni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 10:46, marco123122 napisał:

nie ma w sklepie a najsmieszniejsze jest to ze na allegro tzw. koniki sprzedaja baldurs gate
2 z extra klasyki za 60 zl toz to paranoja jest :)


Kupuj teraz bo za jakiś czas będzie 600 a nie 60 :P
Btw serio, ta gra już jest w zasadzie nie do kupienia, a to absolutny klasyk, więc cena będzie szła w górę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 12:06, Budo napisał:

Kupuj teraz bo za jakiś czas będzie 600 a nie 60 :P
Btw serio, ta gra już jest w zasadzie nie do kupienia, a to absolutny klasyk, więc cena będzie
szła w górę ;]


Hmm, ciekawe jaką wartość gdzieś tak za 60 lat osiągnie mój egzemplarz, kupiony w miesiącu premiery, z płytą z edycji kolekcjonerskiej i tekturowym pudełkiem. Nie wspomnę już o oryginalnych rysach na płytach i tej delikatnej skazie, powodującej że intro nie da się obejrzeć do końca. Ludzie się będą o to zabijać. :D A ja i tak nie sprzedam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z questem od lorda Firkraga :) Kiedy wejdzie się do ruin i zabije koboldy kamikadze zostaje jeszcze jeden potwór. On rozkazał koboldom by zaatakowały. No i nie mogę tego potwora zabić... Ani miecz, ani wiekiera nie mogą nic mu uczynić. No to próbowałem magią, ale czary też nie działają... Możecie mi podpowiedzieć, co mogę mu jeszcze zrobić, żeby go zabić ;p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 14:47, Dar15 napisał:

Mam problem z questem od lorda Firkraga :) Kiedy wejdzie się do ruin i zabije koboldy kamikadze
zostaje jeszcze jeden potwór. On rozkazał koboldom by zaatakowały. No i nie mogę tego potwora
zabić... Ani miecz, ani wiekiera nie mogą nic mu uczynić. No to próbowałem magią, ale czary
też nie działają... Możecie mi podpowiedzieć, co mogę mu jeszcze zrobić, żeby go zabić ;p?


Jest to bug, może daj mu czas na "umarcie" a jak nie, to jakiś save wczytać i spróbować powoli, ważne aby mu dać powiedzieć wszystko. Jak nie, to nie masz wyboru i poprostu go olej. Idź prze siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować