Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

1.A jak chcesz romans z Aerie to odpuść sobie Haer''Dalisa... Co prawda to nie konflikt, ale ostatecznie można podciągnąć :)
2.Grałem barbarzyńcą(niezły atak).
3.Jeśli chodzi o walki to nie mogę pokonać demilisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 17:11, Pharaun Mizzrym napisał:

Wiem,że niektóre postaciw w drużynie nie lubią się nawzajem. Jakich NPC''ów nie należy ze sobą
łaczyć ?


Oprócz powyższych występują też konflikty jeśli prowadzisz romans z dwiema postaciami w tym samym czasie czyli: Jaheira z Aerie, Jaheira z Viconią oraz Aerie z Viconią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... są trudniejsi przeciwnicy. Bez modów - głównie w Tronie Bhaala, np. Draconis
A na Demilisza są sposoby - choćby z użyciem Wekiery Zniszczeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da sie jakoś posunąc wątek główny bez sprzymieżania sie z złodziejami cienia albo vampirami? kasy mi wprawdzie nie brakuje, ale jednak wolałbym im nie pomagać. aha jestem bodarze w drugim rozdziale, wyszedłem z lochów inorectusa i pogadałem z obiema stronami (a potem już questy niezależne, niestety chyba mi sie własnie skonczyły a dalszego ciągu lini fabularnej nie widać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 20:59, sig. napisał:

/.../

Z tego co wiem, to musisz się opowiedzieć po jednej ze stron. Ja zawsze trzymałem ze złodziejami :)
Bez tego do Czarowięzów nie popłyniesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie da się. Musisz wybrać której stronie pomagasz. Masz tylko tyle swobody, że jeśli bęziesz zwlekał nawet i ponad rok z zapłatą, to i tak nic Ci nie zrobią, więc jeśli nie zależy Ci na spójności fabuły, to możesz spokojnie powykonywać poboczne questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami dobrze jest w miare szybko uzbierać te 20k i potuptać do Czarowięzów, bo gdy uwalniamy Imoen to nie należy do specjalnie wypasionych postaci, a tak zostawiając w Athkatly i okolicy sporo pobocznych questów zostawiamy sobie furtke do podpakowania Imoen. Problemem pozostaje to że nie mając zbyt mocnej drużyny można się nawabić bólu głowy (od ciosów toporem) w dalszych lokacjach już po Czarowięzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat ja gram bez drużyny, wiec podpakowuje co najwyżej siebie. no ale cóż jak mus, to trzeba złodziejem cienia zostać (zwłaszcza że kasy mam już tyle że broń +1/+2 zbieram tylko wtedy jak wiem że niedługo w sklepie będe). ps jaka broń jest dobra na vampiry? jak sie zaczne z złodiejami układać ci od bohni pewnie zaczną mnie lać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 22:41, sig. napisał:

ps jaka broń jest dobra na vampiry? jak sie zaczne z
złodiejami układać ci od bohni pewnie zaczną mnie lać.


Polecam Wekierę Zniszczeń +1 (Mace of Disruption +1 - obrażenia 2-12 +4 dla umarlaków, możliwość zgładzenia nieumarłego ze jednym uderzeniem), zdobędziesz ją dopiero jak będziesz wykonywał zadania dla Złodziei Cienia. Można ją ulepszyć u Cromwella na Wekierę Zniszczeń +2 (Mace of Disruption +2 - obrażenia 2-12 +4 dla umarlaków, możliwość zgładzenia nieumarłego jednym ciosem, niewrażliwość na Wyssanie Poziomów). Generalnie dobrze spisują się też bronie +3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Lochach Ireniciusa,w jego komnacie znalazłem pewien klucz(Różdzki Błyskawicy).Niestety on nie działa na teleportach a z solucji mam wrażenie że o ten klucz chodziło.CO MAM ZROBIĆ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 09:52, Jakubo napisał:

Jestem w Lochach Ireniciusa,w jego komnacie znalazłem pewien klucz(Różdzki Błyskawicy).Niestety
on nie działa na teleportach a z solucji mam wrażenie że o ten klucz chodziło.CO MAM ZROBIĆ?!

Spoiler




jeszcze poczekaj. znajdziesz wiecej rozdzek-kluczy a yoshimo powie ci co znimi robic.

Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 22:59, Sarafan_Knight napisał:

niewrażliwość na Wyssanie Poziomów). Generalnie dobrze spisują się też bronie +3.

aha czyli miecz +4 dodatkowo z oplątaniem (w iluś tam % przypadków) kupiony przed tw strażnika (albo zdobyty gdzieś na początku twierdzy nie pamietam dokładnie skąd go mam) wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 19:45, Mumin napisał:

No... są trudniejsi przeciwnicy. Bez modów - głównie w Tronie Bhaala, np. Draconis
A na Demilisza są sposoby - choćby z użyciem Wekiery Zniszczeń...


No właśnie przez Draconisa nie ukończyłem dodatku...

PS. Na którym lvl skończyliście Cienie Amn bez modów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 22:59, Sarafan_Knight napisał:

> ps jaka broń jest dobra na vampiry? jak sie zaczne z
> złodiejami układać ci od bohni pewnie zaczną mnie lać.

Polecam Wekierę Zniszczeń +1 (Mace of Disruption +1 - obrażenia 2-12 +4 dla umarlaków, możliwość
zgładzenia nieumarłego ze jednym uderzeniem), zdobędziesz ją dopiero jak będziesz wykonywał
zadania dla Złodziei Cienia. Można ją ulepszyć u Cromwella na Wekierę Zniszczeń +2 (Mace of
Disruption +2 - obrażenia 2-12 +4 dla umarlaków, możliwość zgładzenia nieumarłego jednym ciosem,
niewrażliwość na Wyssanie Poziomów). Generalnie dobrze spisują się też bronie +3.


Tyle, że o ile dobrze pamiętam to ulepszenie wekiery równa się z brakiem możliwości wykonania questa (tego z ilitem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob pozbyc sie wyssania energii? Poplynolem sobie cwaniak na brynlaw, walka z wampirami...i buu Viconie i Korgan maja wyssana energie..Swiatynie niepomaga.., co robic..:(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować