Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2007 o 23:02, k.fiona napisał:

Jak dowiedzieć się kto stoi za strasznym obdzieraniem ze skóry biedaków w dzielnicy móstów
na początku??


pogadaj z żegrakiem Rampahem:) on za stówke da ci skórę słoniową, którą zaniesiesz kupcowi niedaleko gospody:) potem pogadaj z Różą Pąsową, ona cię skieruje z powrotem do kupca a potem to już ci się wyjaśni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 23:02, k.fiona napisał:

Jak dowiedzieć się kto stoi za strasznym obdzieraniem ze skóry biedaków w dzielnicy móstów
na początku??


Idź do miejscowego Garbarza, czy tam Grabarza xD Pod łózkiem znajdziesz skórę, a w piwnicach łódź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładny piesio, ale nie ma nic wspólnego z rozmową, więc nie wklejamy zbędnych obrazków na chybił-trafił, ok?

Musisz rozmawiać z ludźmi, jak zawsze w BG: przyjąć robotę od strażnika przy bramie, pogadać z prostytutką o imieniu chyba Róża oraz ze sprzedawcą stojącym pośrodku lokacji. I chyba jeszcze z żebrakiem jakimś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 23:05, Flesh00er napisał:

Idź do miejscowego Garbarza, czy tam Grabarza xD Pod łózkiem znajdziesz skórę, a w piwnicach
łódź...


najpierw musi zrobić śledztwo, dopiero potem będzie mógł udowodnić winę garbarzowi Rejiekowi a co za tym idzie ukończyć questa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 23:05, reaven1 napisał:

> Jak dowiedzieć się kto stoi za strasznym obdzieraniem ze skóry biedaków w dzielnicy móstów

> na początku??

pogadaj z żegrakiem Rampahem:) on za stówke da ci skórę słoniową, którą zaniesiesz kupcowi
niedaleko gospody:) potem pogadaj z Różą Pąsową, ona cię skieruje z powrotem do kupca a potem
to już ci się wyjaśni:)


male sprostowanie...
mozna sie z tym zebrakiem targowac (to jest nawet bardzo zabawne^_^)
trzeba tylko mu mowic ze sie nie ma pieniedzy.. a on bedzie caly czas opuszaczal cene az zjedzie do zera... i na koniec uzna Cie za "swojego" i nawet bedzie chcial Cie czyms poczestowac ale nie pamietam jak to dokladnie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też bym chętnie w p:t 2 pograł, szkoda że póki co nie ma na niego szans (i nie zanosi się na to żeby miały być)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 11:06, Sareavok1 napisał:

Mam npc''a Cerebriala Knighta z TDD''a ver.1,11 i w zwoju kapłańskim mam dostępne czary ale
nie mogę je rzucić
z interfejsu, czyżbym miał buga ?


Ale zapamiętałeś te czry, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 11:06, Sareavok1 napisał:

Mam npc''a Cerebriala Knighta z TDD''a ver.1,11 i w zwoju kapłańskim mam dostępne czary ale
nie mogę je rzucić
z interfejsu, czyżbym miał buga ?



Bardzo możliwe że ich po prostu nie dałeś jako "zapamiętane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 18:13, Bezimienny14 napisał:

Moze zapytam wprost !! Co mam zrobic aby uratowac Imoen??? z gory dzieki ...


Grać :)
A poważnie, to daj się prowadzić fabule. Gra sama doprowadzi Cię do Imoen. Jeśli będziesz miał kłopot z jakimś questem, to napisz tutaj, a z pewnością ktoś Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 18:13, Bezimienny14 napisał:

Moze zapytam wprost !! Co mam zrobic aby uratowac Imoen??? z gory dzieki ...


Jeśli nie za bardzo chcesz grać i jesteś dostatecznie silny to idź do Arana - mistrza złodziei cienia. Klucz do niego dostaniesz od Kolesia ze slumsów. Siedziba Arana znajduje się w Dokach w budynku z pomarańczowej cegły. potem dostaniesz od niego pare zadań i on Cie już zabierze w odpowiednie miejsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2007 o 20:19, reaven1 napisał:


Jeśli nie za bardzo chcesz grać i jesteś dostatecznie silny to idź do Arana - mistrza złodziei
cienia. Klucz do niego dostaniesz od Kolesia ze slumsów. Siedziba Arana znajduje się w Dokach
w budynku z pomarańczowej cegły. potem dostaniesz od niego pare zadań i on Cie już zabierze
w odpowiednie miejsce:)


raczej na pewno nie jest dostatecznie silny.. swiadczy o tym fakt ze pyta co zrobic aby uratowac Imoen... (gra zapewne w BG poraz pierwszy) wiec niech lepiej przechodzi wszystko po kolei ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 13:32, Icestalker napisał:

> Mam npc''a Cerebriala Knighta z TDD''a ver.1,11 i w zwoju kapłańskim mam dostępne czary
ale
> nie mogę je rzucić
> z interfejsu, czyżbym miał buga ?

No właśnie mam zapamiętane i są na ciemny kolor niebieski podświetlone czyli można je w danej chwili rzucić a jak są podświetlone w (zwoju) na błękitny to zostały rzucone przedtem.
Na to wygląda że mam buga i The Buggest Day to dla niego prawidłowa nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 21:13, Sareavok1 napisał:

No właśnie mam zapamiętane i są na ciemny kolor niebieski podświetlone czyli można je w danej
chwili rzucić a jak są podświetlone w (zwoju) na błękitny to zostały rzucone przedtem.
Na to wygląda że mam buga i The Buggest Day to dla niego prawidłowa nazwa.


hmmm bardzo prawdopodobne że to tylko błąd postaci... Sam gram w TDD i nie zaobserwowałem takich problemów... a tak po zatym to przedtem mogłeś nim rzucać czary czy od początku to się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 21:13, Sareavok1 napisał:

Na to wygląda że mam buga i The Buggest Day to dla niego prawidłowa nazwa.

To nie jest bug, ta postać nie może rzucać czarów. Przeczytaj opis podklasy i zwróć uwagę na jej wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Knagax. Wiem, że temat był już wielokrotnie wałkowany, ale ja bym chciał receptę na moja aktualną sytuację.
Jestem w drugim rozdziale i chciałbym kolesia złoić, bo mi już te jego kości ciążą.
Mam szefa - Łucznika na 19 poz. Pozostałych około 12 poz. - Keldrona, Minsca, Jaheirę, Nalię, Jana.
Załatwić formę lisza to mały problem z Promieniem Słońca. Chociaż niemal za każdym razem komuś z drużynki dostanie się Ogłupienie, Strach czy inna wredna popierdółka. Mam łuk +3, od golemów Frikaaga, ale zdaje się to strzały powinny być +3?
Z formą demi-lisza mam dużo większe problemy (czyt. za ch... nie mogę go załatwić).
Dysponuję z broni powyżej +3 jedynie Krasomirem i Kosturem z Rynn. Kostura w miarę ambitnie mogą używać jedynie Jaheira i Nalia. Wolę Nalią, po rzuceniu Tensera. Mam 2 razy kamyki Melfa u Nalii i 3 razy u Jana. Pierścień Tarana. Sporo złota. Koniec arsenału.
Udało mi się zadać mu co najwyżej średnie obrażenia. Tak naprawdę wszedł w niego pierścien Tarana, parę kamyków i kilka ciosów kosturem (Keldron był ogłupiały :/) zanim zaczął miotać Uwięzieniami.
Czytałem coś o zwojach ochrony przed nieumarłymi, ale nie zauważyłem żadnej różnicy ^_o
Jakieś pomocne sugestie, czy mam dalej dzwigać te kości do zdobycia Wekiery Zniszczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy jest czar, któryby zepsuł inny czar xD? Dokładnie chodzi mi o to, że sługa Firkraaga ma ze mną walczyć... Z początku zaatakowałem go i fajnie czary zadziałały, ale potem użył jakiegoś czaru i stał w środku różowego walca... I miał jeszcze jakąś dziwną, przezroczystą kulę. No i żadne czary nie działały... Ani bronie... Tzn... Czy jest sposób na uczciwą walkę?;p
Bo na nieuczciwy sposób podszedłem do tego sługi. Rzucilem czar dominacji, a potem go zabiłem, ale jest to przed rozmową ze smoczkiem, więc tamten mag nawet nie był przygotowany;]
Proszę o podpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi zapewne o czar Nienaruszalna strefa Otiluke''a, użyj rozproszenia magii jak przy każdym innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 21:38, Albatross napisał:

> Na to wygląda że mam buga i The Buggest Day to dla niego prawidłowa nazwa.
To nie jest bug, ta postać nie może rzucać czarów. Przeczytaj opis podklasy i zwróć uwagę na
jej wady.

Racja ale to w takim razie powinienem się nie przejmować tym że spele będą się pojawiały w zwoju kapłańskim :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować