Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2005 o 12:14, Albatross napisał:

Świątynie nie pomagają? Hmm... musisz kupić zwoje odwrócenia czy jakoś tak.

ekhm a czy przypadkiem wyssanie energii nie mija samo?
bo to jest chyba coś takiego, że spada siła.... to mijało samo o ile dobrze pamiętam :)
co innego wyssanie poziomu, wtedy trzeba Przywróceniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 12:06, Adham napisał:

Tyle, że o ile dobrze pamiętam to ulepszenie wekiery równa się z brakiem możliwości wykonania
questa (tego z ilitem).

Nieee, można kupić podróbke illitu i ukończyć qest z tym moćkiem od posągów - skapnie się co prawda, ale w końcu zrobi rzeźbę a my dostaniemy nagrodę i PD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 12:59, keanu napisał:

> Tyle, że o ile dobrze pamiętam to ulepszenie wekiery równa się z brakiem możliwości wykonania

> questa (tego z ilitem).
Nieee, można kupić podróbke illitu i ukończyć qest z tym moćkiem od posągów - skapnie się co
prawda, ale w końcu zrobi rzeźbę a my dostaniemy nagrodę i PD.


Hm, ja nie mogłem dać podróbki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 12:56, TYHE napisał:

> Świątynie nie pomagają? Hmm... musisz kupić zwoje odwrócenia czy jakoś tak.
ekhm a czy przypadkiem wyssanie energii nie mija samo?
bo to jest chyba coś takiego, że spada siła.... to mijało samo o ile dobrze pamiętam :)
co innego wyssanie poziomu, wtedy trzeba Przywróceniem...

Moze i mija samo..ale po jakims tygodniu czasu gry juz go powinno nie byc a nadal jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 10:39, sig. napisał:

aha czyli miecz +4 dodatkowo z oplątaniem (w iluś tam % przypadków) kupiony przed tw strażnika
(albo zdobyty gdzieś na początku twierdzy nie pamietam dokładnie skąd go mam) wystarczy?


Jeszcze z jeden mieczyk +3 (np. oburęczny Lilarcor), wspomagane przez czary i będziesz kosił wampirów. :) Warto się zabezpieczyć przed wyssaniami poziomów. Dobrą taktyką jest też przywołać jakieś potworki i puścić ich na pierwszy front. Wampiry zajmą się nimi, a Ty w tym czasie ich koś. :) Tą Wekierę Zniszczeń znajdziesz w Krypcie Bodhi pod cmentarzem w takiej studzience z krwią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 13:53, Carmon napisał:

Moze i mija samo..ale po jakims tygodniu czasu gry juz go powinno nie byc a nadal jest...


Więc potraktuj je Przywróceniem tak jak TYHE mówiła. :) Chyba, że to może jakaś klątwa. Wtedy wystarczy rzucić Zdjęcie Klątwy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 13:07, Adham napisał:

> Nieee, można kupić podróbke illitu i ukończyć qest z tym moćkiem od posągów - skapnie
się co
> prawda, ale w końcu zrobi rzeźbę a my dostaniemy nagrodę i PD.
> >
Hm, ja nie mogłem dać podróbki...

Po gadce z tym zadufanym pomnikorobem i próbie wręczenia mu podróbki, idź do Zakonu. Tam dowiesz się, ze jednak zrobi ten pomnik. Czy jakoś tak - nie pamiętam dobrze. A Ty będziesz miał fajny materiał na przypakowanie wekiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

keanu - dzięki za info :)

napiszcie jeśli nie było takiego pytania jeszcze jaką graliście (gracie?) ekipą.
ja grałem:
-moja postać (barbarzyńca)
-Minsc (w TB zmieniłem na Keldorna)
-Jaheira (mój największy błąd)
-Anomen
-Yoshimo (po Czarowięzach Imoen)
-Korgan (5* na topór, a potem mu dałem styl walki dwoma brońmi - cudowne! :D)

Teraz zamierzam trochę zmienić - ja (bard), Viconia albo Aerie (najlepiej obie :D) Korgana zostawię, Keldorn i Edwin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podawałem już swoją drużynę w tym temacie. Jak chcesz to pogrzeb trochę. :) Praktycznie każdy skład jest dobry, ale należy pamiętać, żeby w drużynie znalazło się przynajmniej dwóch zbrojnych, przynajmniej jeden mag (choć to może okazać się za mało, naprawdę rozsądne minimum, to dwóch) i jedna postać lecząca (kapłan lub druid). Złodziej w sumie nie jest jakoś niezbędny, jednak przydaje się w kilku momentach. Generalnie Imoen powinna Ci wystarczyć (może czasami będzie potrzebowała wsparcia złodziejskich mikstur :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 Moja postać- Czarownik-mężczyzna
2 Aerie (ah ten romansik:P)
3 Keldorn
4 Jan Jansen
5 Minsc & Boo
5 Jaheria

To był tylko jeden z wielu zestawów, ale chyba najbardziej przypadający mi do gustu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 22:17, siwymaster napisał:

ja tam chyba z 8-10 razy przechodziłem Bg2 i w różnych składach, ale np Anomena nigdy nie miałem:D:D:D


A szkoda, bo to znakomity kapłan oraz wojownik i to zarówno dla dobrej drużyny jak i złej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 22:22, Sarafan_Knight napisał:

> ja tam chyba z 8-10 razy przechodziłem Bg2 i w różnych składach, ale np Anomena nigdy
nie miałem:D:D:D

A szkoda, bo to znakomity kapłan oraz wojownik i to zarówno dla dobrej drużyny jak i złej.
:)

"Mam wrazenie ze w tej druzynie w ogole nie kieruja sie honorem, zostane i sam to sprawdze" mam wysoka reputacje jak na mnie"cale 5" i nie rozumiem o co mu chodzi, nie robilem znowu nic takiego strasznego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 22:23, Carmon napisał:

"Mam wrazenie ze w tej druzynie w ogole nie kieruja sie honorem, zostane i sam to sprawdze"
mam wysoka reputacje jak na mnie"cale 5" i nie rozumiem o co mu chodzi, nie robilem znowu nic
takiego strasznego..


Zapewne Anomen w Twojej drużynie jest jeszcze z charakterem praworządny neutralny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2005 o 22:24, Sarafan_Knight napisał:

Zapewne Anomen w Twojej drużynie jest jeszcze z charakterem praworządny neutralny. :)

JESZCZE- to jest slowo warte podkreslenia <demoniczny smiech-buhahahahha>. Ale za to moj dream team nie moze uzywac podobno najlepszego toporka w grze"lazurowe ostrze" coz, musze sobie radzic bez niego...swoja droga co polecacie zrobic ze zbedna mi teraz juz furia niebios?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 22:28, Carmon napisał:

swoja droga co polecacie zrobic ze zbedna mi teraz juz furia niebios?


Są tylko dwa wyjścia. :) Skoro jej nie potrzebujesz, to ją sprzedaj lub zostaw na środku ulicy w Athkatli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...swoja droga co polecacie zrobic ze zbedna mi teraz juz furia niebios?

Sprzedać, a co niby innego można robić z nieużywaną bronią? Ew. możesz w swojej twierdzy ją zostawić. Ja czasami tak robiłem- poźniej miałem burżujską kolekcje;) Szkoda, że w TB nie dało się do nich wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 22:32, shinian napisał:

>...swoja droga co polecacie zrobic ze zbedna mi teraz juz furia niebios?

Sprzedać, a co niby innego można robić z nieużywaną bronią? Ew. możesz w swojej twierdzy ją
zostawić. Ja czasami tak robiłem- poźniej miałem burżujską kolekcje;) Szkoda, że w TB nie dało
się do nich wrócić.

Ja jednak jestem zachlanny, sprzedam skoro tylko to mozna zrobic, a poza tym, moja twierdza to kula sfer-duza, brzydka i ogolnie beznadziejna, przeciez w niej moglaby zamieszkac pewnie cala rodzina Jansenow.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, a poza tym, moja twierdza to kula sfer-duza, brzydka i ogolnie beznadziejna, przeciez w niej moglaby >zamieszkac pewnie ala rodzina Jansenow.:)

Ogólnie Kula Sfer nie jest taka zła, niestety to nie to samo, co np. zamek dla wojownika;) ale spójrz na to z lepszej strony: złodziej otrzymuje praktycznie spelune a druid- kawałek lasu z jaskinią:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować