Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2007 o 19:21, Arlik napisał:

pyzy instalacji BGT VVVV co robić ...


Masz pełną instalację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:35, Sth`Devilish napisał:

> pyzy instalacji BGT VVVV co robić ...

Masz pełną instalację?



oczywiście !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:21, Arlik napisał:

pyzy instalacji BGT VVVV co robić ...

Odpowiedź brzmi nic nie robić :D tak właśnie wygląda instalacja BGT, NIE możesz mieć płyty w napędzie, a komunikaty niech się pojawiają olej je :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:43, boogie85 napisał:

Wcale nie neguję, że Planescape, jest grą kultową,

Wiem, w innym razie inaczej byśmy rozmawiali ;-D

Dnia 03.02.2007 o 16:43, boogie85 napisał:

wiele osób korzysta z BGT (np. ja :D ) i wtedy saga istnieje jako jedna gra :)

BGT - Chyba muszę spróbować, mam sprawne płytki z BG1, BG2 i obu dodatków :-)
Ściągnąłem też mod the Longest Day (ponad 300MB). Albatross, wrzucił link z resztą modów i patchy, mam nadzieję, że połapię się w tym wszystkim (trochę tego jest).

Dnia 03.02.2007 o 16:43, boogie85 napisał:

Ale nie o tym chciałem mówić :) chodziło mi raczej o porównanie fanów staruteńkich RPG i nowych
gier, mało który wątek jest tak oblegany na forum jak ten.

Na szczęście większość graczy sagi BG, potrafi docenić kunszt P:Torment ;-)
W nowych grach nie ma interakcji emocjonalnych między postaciami, co ja mówię! nawet nie robią drużynowych, fabularnych cRPG ;-/

Dnia 03.02.2007 o 16:43, boogie85 napisał:

PS. Też należę do graczy 20+, a sentyment do tej gry chyba mi nigdy nie minie :D

No to jest nas (przynajmniej) dwóch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 15:23, reaven1 napisał:

Tak ale czarownik ma poważne ograniczenia związane z czarami.... nie można zapamiętywać czarów....trzeba
grać tym co się wybrało... a czasem się żałuje że się nie ma tego czaru którego się wcześniej
nie wybrało...


Poważne ograniczenia? Grając samotną postacią - czarownikiem (~30 poz) przenocowałem przed wejćciem do Suldanessalaru. Następny nocleg był bodaj przed walką ze smokiem, a następny przed Irenicusem.
Zresztą smoki padały po jednym rzuczeniu czaru Zatrzymanie czasu (czyli 3 rundy), podobnie jak Irek.
Poważnych ograniczeń nie stwierdzono...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 20:30, boogie85 napisał:

> pyzy instalacji BGT VVVV co robić ...
Odpowiedź brzmi nic nie robić :D tak właśnie wygląda instalacja BGT, NIE możesz mieć płyty
w napędzie, a komunikaty niech się pojawiają olej je :D



olewam komunikaty i... gów... :( mam na dysku obie gry... obie z NXK pełne instalki ;(

20070203215530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:21, Arlik napisał:

pyzy instalacji BGT VVVV co robić ...

Na czas instalacji włóż do napędu jakąkolwiek inną płytkę tylko nie z BG. Zdaje się, że powinno się również zmienić w pliku baldur.ini ścieżki dostępu do poszczególnych płyt, ale ja jak instalowałem BGT nic nie zmieniałem i wszystko hulało. Tylko koniecznie jakaś inna płyta w napędzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 21:59, Arlik napisał:

olewam komunikaty i... gów... :( mam na dysku obie gry... obie z NXK pełne instalki ;(


Albo mam zwidy, albo rozpakowałeś BGT w katalogu BG1 a nie BG2. Tak więc rozpakuj BGT w katalogu gdzie masz zaistalowane BG2, uruchom instalator, a gdy program zapyta się gdzie masz BG1, podaj odpowiedni katalog :) Powinno hulać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 14:37, Icestalker napisał:

Ale jest mocnyną postacią. Druid ma potężne czary.

Przyznaję się szczerze, że nie umiem grać druidem. Po prostu pałam anty-patią do druidów. To całe gadanie o roślinakch, zwierzątkach... ;P Poza tym czary z grupy Plugawych Uwiądów ciut bardziej mi się widzą.

Dnia 02.02.2007 o 14:37, Icestalker napisał:

Imoen jest zdecydowanie silniejsza.

Od Czarowięzów do końca TB niezmiennie w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 14:37, Icestalker napisał:

Ale jest mocnyną postacią. Druid ma potężne czary.

Przyznaję się szczerze, że nie umiem grać druidem. Po prostu pałam anty-patią do druidów. To całe gadanie o roślinakch, zwierzątkach... ;P Poza tym czary z grupy Plugawych Uwiądów ciut bardziej mi się widzą.

Dnia 02.02.2007 o 14:37, Icestalker napisał:

Imoen jest zdecydowanie silniejsza.

Od Czarowięzów do końca TB niezmiennie w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podwajanie, jestem na wirelessie na lapie i trochę mi się łącze tnie, a do tego nie mam myszki normalnej :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2007 o 01:56, Graffis napisał:

Przyznaję się szczerze, że nie umiem grać druidem. Po prostu pałam anty-patią do druidów. To
całe gadanie o roślinakch, zwierzątkach... ;P Poza tym czary z grupy Plugawych Uwiądów ciut
bardziej mi się widzą.


Mimo wszystko parę czarów tak silnych jak Uwiąd jest.

Dnia 04.02.2007 o 01:56, Graffis napisał:

Od Czarowięzów do końca TB niezmiennie w drużynie.


Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2007 o 20:35, Amistan napisał:

Poważne ograniczenia? Grając samotną postacią - czarownikiem (~30 poz) przenocowałem przed
wejćciem do Suldanessalaru. Następny nocleg był bodaj przed walką ze smokiem, a następny przed
Irenicusem.
Zresztą smoki padały po jednym rzuczeniu czaru Zatrzymanie czasu (czyli 3 rundy), podobnie
jak Irek.
Poważnych ograniczeń nie stwierdzono...


Poważne ograniczenia ma wysokopoziomowy mag w starciu z czarownikiem. Czarownik jest elastyczny i rzuca więcej rzarów niż mag. Teraz przejżałem na oczy, grając z Tashią. Jest dużo potężniejsza, niżeli mag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc, chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat oficjalnych modów do BG2 i TOB. Zaczne od tego ze nigdy nie eksperymentowałem z dodatkami do Baldura. Posiadam pierwszą oficjalną wersję gry i przechodziłem ja bez instalowania patchy (jakoś bez problemów).

Od paru dnie znow nabralem ochoty na przejscie gry.. jednak z jakimis urozmaiceniami (nowe podklasy, przedmioty, inteligentniejsi przeciwnicy i wiecej EXP).
I teraz zasadnicze pytanie:
1.Jest tyle modow ze nie wiem co zainstalowac zeby bylo troche tych nowych gadzetow? Moze ktos poradzi na ktorych modach sie skupic (bo nie chce instalowac wszystkiego jak leci poniewaz niektore innowacje sie napewno dubluja w roznych modach).

Dodam na marginesie ze mam wersje PL SOA i TOB (wiec chodzi mi o pl mody).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem ze zrobieniem mlota Crom Faeyr. Otoż nie znalazlem Rękawic Ogrzej Mocy, wiem że powinien je mieć halfling Entu w Kuli Sfer,ale choć gram drugi raz,to nigdy ich nie znalazłem. Zresztą dowiedzialem się gdzie one są w 6 rozdziale,więc zostały juz usunięte przez program:( Na wszechwidzace oko helma pomóżcie, bo Korgan bardzo by chcial pomachać tym młoteczkiem:) Czy jest moze jakiś kod,albo inny sposób by udało mi się skompletować to cudo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam ściągnąć sobie programik Shadow Keeper, który umożliwia edycję save''ów. Z jego pomocą będziesz mógł dodać te rękawice do ekwipunku. Znalezienie go nie będzie problemem. Wystarczy wpisać w Google nazwę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mod oficjalny? Pierwsze słyszę. Jak chcesz poprawić SI przeciwników plus parę dodatków, to zainstaluj Tactics.


Dla nowych i ulepszonych przedmiotów proponuję Item Upgrade.

Polecam mod Solaufein (NPC) i Chloe. Oba chyba są w wersji pl.

Jak podasz dokładniej, co chcesz mieć, to napisz, a ja podam więcej ciekawszych modów (część w Inglisz).


Tactics: http://www.weidu.org/tactics.html

Solaufein: http://www.weidu.org/main.html#install

Valen: http://www.weidu.org/valen.html

Chloe: Poszukaj, a znajdziesz ;P

Ascension: http://www.weidu.org/asc.html

Item Upgrade: http://www.weidu.org/item.html

Ease of use: http://www.weidu.org/ease.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować