Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2007 o 09:03, karczmiarz napisał:

Od paru dnie znow nabralem ochoty na przejscie gry.. jednak z jakimis urozmaiceniami (nowe
podklasy, przedmioty, inteligentniejsi przeciwnicy i wiecej EXP).
I teraz zasadnicze pytanie:
1.Jest tyle modow ze nie wiem co zainstalowac zeby bylo troche tych nowych gadzetow?
Moze ktos poradzi na ktorych modach sie skupic (bo nie chce instalowac wszystkiego jak leci
poniewaz niektore innowacje sie napewno dubluja w roznych modach).

http://lion.phpwebhosting.com/~teambg/tdd/ - The Darkest Day, mod do BG2, teraz również w wersji kompatybilnej z ToB
Shadows over Soubar - kolejny mod, ale mam problemy ze znalezieniem linka.
Dark Side of the Sword Coast - mod do Opowieści z Wybrzeża Mieczy, też nie mam linka
Przyznaję, ze nie szukałem bardzo dokładnie, ale zasadniczo te trzy są bardzo dobre i naprawdę warte uwagi. Nowe lokacje, postacie, ekwipunek, sprzęty etc. Są jednak zrobione w konwencji rozbudowanych questów, czyli na początku gry masz malutki queścik, który kilka godzin w grze (lub nawet później) dalej zaowocuje kolejnym, i tak po nitce do kłębka. Serdecznie polecam.

Dnia 04.02.2007 o 09:03, karczmiarz napisał:

Dodam na marginesie ze mam wersje PL SOA i TOB (wiec chodzi mi o pl mody).

Polskich wersji największych modów nie ma. Może ktoś zrobił spolszczenie, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 11:45, Graffis napisał:

http://lion.phpwebhosting.com/~teambg/tdd/ - The Darkest Day, mod do BG2, teraz również w wersji kompatybilnej z ToB

Również polecam ten mod, ale w wersji weidu http://america.iegmc.net/tdd-weidu/

Dnia 04.02.2007 o 11:45, Graffis napisał:

Shadows over Soubar - kolejny mod, ale mam problemy ze znalezieniem linka.

http://america.iegmc.net/sos-weidu/ :)

Dnia 04.02.2007 o 11:45, Graffis napisał:

Dark Side of the Sword Coast - mod do Opowieści z Wybrzeża Mieczy, też nie mam linka

http://america.iegmc.net/dsotsc/ (ja ze swojej strony polecam ściągnąć NTotSC, który zawiera w sobie również DSotSC)

Dnia 04.02.2007 o 11:45, Graffis napisał:

Polskich wersji największych modów nie ma. Może ktoś zrobił spolszczenie, ale wątpię.

W zasadzie tylko TDD doczekało się spolszczenia. Podobno trwa tłumaczenie nad pozostałymi gigantami: SoS i TS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 00:39, boogie85 napisał:

odpowiedni katalog :) Powinno hulać :)



Hula ^^ pięknie dziękuje... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie gram w Baldura z modami: Shadows over Soubar+Darkest Day+Check the Bodies+Tortured Souls+Big Picture(zawiera Tactics i Ascension)+Redemption+Sola+Valen+Subraces:) Jestem dopiero na początku, ale już mogę stwierdzić, że gra jest duużo większa i trudniejsza:) Do tej pory grałem zmodów do BG2 grałem tylko w Darkest Day, więc różnica jest spora. Zastanawiam się czy jeszcze nie wrzucić sobie Tutu lub BGTrilogy i zainstalować BG1 z modami. Ktoś się bawił w taką megakompilację?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 14:00, hito_kun napisał:

Ktoś się bawił w taką megakompilację?:)

Ten ktoś nie, ale radze nie przesadzac z modami bo gra może odwalic niezłą kichę i będzie zgon - co za dużo to nie zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 14:03, kamiln napisał:

> Ktoś się bawił w taką megakompilację?:)
Ten ktoś nie, ale radze nie przesadzac z modami bo gra może odwalic niezłą kichę i będzie zgon
- co za dużo to nie zdrowo


Tylko, że wszystkie mody są w wersji Weidu a Big Picture jest modem scalającym inne więc konfliktów wielkich nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 14:08, hito_kun napisał:

wszystkie mody są w wersji Weidu a Big Picture jest modem scalającym inne więc konfliktów wielkich nie ma:)

Chyba że tak, ale mimo wszystko polecam ostrożnośc, bo szkoda by było gdyby nagle nastąpiła śmierc kliniczna gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 14:00, hito_kun napisał:

A ja właśnie gram w Baldura z modami: Shadows over Soubar+Darkest Day+Check the Bodies+Tortured
Souls+Big Picture(zawiera Tactics i Ascension)+Redemption+Sola+Valen+Subraces:) Jestem dopiero
na początku, ale już mogę stwierdzić, że gra jest duużo większa i trudniejsza:) Do tej pory
grałem zmodów do BG2 grałem tylko w Darkest Day, więc różnica jest spora. Zastanawiam się czy
jeszcze nie wrzucić sobie Tutu lub BGTrilogy i zainstalować BG1 z modami. Ktoś się bawił w
taką megakompilację?:)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=9927 -- Tutaj Albatross podał link do instrukcji, która pokazuje jak zainstalować takiego Mega Baldura. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Instalowałem wg instrukcji ze strony twórców BP: http://forums.spellholdstudios.net/index.php?showtopic=18294 na podstawie której był pisany tamten post. Trzeba tylko pamiętać żeby instalować wszystko w odpowiedniej kolejności i żeby mieć DOKŁADNIE te wersje modów, które są wymienione (co ja się namęczyłem próbując zmusić do współpracy starą wersję TDD...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 17:27, reaven1 napisał:

co dodają mody "big picture", "redemption" o "check the bodies" ?


Check the Bodies dodaje nowe questy i kilka trudniejszych walk. Redemption daje możliwość (w już zmienionej przez Ascension) końcówce Tronu Baala, zwerbowanie do drużyny Irenicusa i ukazanie jego ,,odkupienia". Big Picture sprawia, że wszystkie mody działają ze sobą. Zawarta jest w nim większość funkcji Tactics (trudniejsze walki) i całe Ascension (zmienione zakończenie Tronu Baala, możliwość przyłączenia Baltazara do drużyny, trudniejsi bossowie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 17:43, hito_kun napisał:

> co dodają mody "big picture", "redemption" o "check the bodies" ?

Check the Bodies dodaje nowe questy i kilka trudniejszych walk. Redemption daje możliwość (w
już zmienionej przez Ascension) końcówce Tronu Baala, zwerbowanie do drużyny Irenicusa i ukazanie
jego ,,odkupienia". Big Picture sprawia, że wszystkie mody działają ze sobą. Zawarta jest w
nim większość funkcji Tactics (trudniejsze walki) i całe Ascension (zmienione zakończenie Tronu
Baala, możliwość przyłączenia Baltazara do drużyny, trudniejsi bossowie).


jak mniemam wszystkie są niestety w wersji anglojęzycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak, są anglojęzyczne. Na pocieszenie mogę dodać, że w przeciwieństwie do starych wersji, nie zmieniają języka całej gry na angielski, tylko dodają własne opisy i linie dialogowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 18:24, garrick napisał:

No chyba tak. Mało polaków zajmuje się robieniem modów... No chyba ze do gothicka :D


mało dlatego że to bardzo czasochłonne... samo ich tłumaczenie jest ciężką przeprawą... sam NPC Kelsey ma ok 3000 linii dialogowych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 20:22, Tanaathos napisał:

Hej, do tej pory grałem sam, i teraz mnie naszło dołączyć Jaheirę..powinna chyba być koło budynku
harfiarzya jej tam nie ma :/ co proponujecie?


że słucham????????? już na samym początku gry w lochach Irenicusa zaczynasz uwięziony w klatce, potem uwalnia cię Imoen... a w klatkach obok jest właśnie Jaheira i Minsc. Ja nie wiem jak mogłeś grac sam i nie zauważyć tych dwoje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po zatym, jeśli nie uwolniłeś Jaheiry na początku i grałeś sam, to w dalszej części gry już jej nie znajdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować