Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

a najnowsze TDD jakie znam to wersja WeiDU 1.11 i jest bardzo dobra:) to spolszczenie będzie do tej wersji właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 22:11, reaven1 napisał:

a najnowsze TDD jakie znam to wersja WeiDU 1.11 i jest bardzo dobra:) to spolszczenie będzie
do tej wersji właśnie...


Tylko że niestety nie wiem skąd ściągnąć dodatek wraz ze spolszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 22:19, balduran2 napisał:

> a najnowsze TDD jakie znam to wersja WeiDU 1.11 i jest bardzo dobra:) to spolszczenie
będzie
> do tej wersji właśnie...

Tylko że niestety nie wiem skąd ściągnąć dodatek wraz ze spolszczeniem.


powiem ci tak...nie instaluj TDD wersji 1.03 tego który zajmuje 300mb bo jest okropnie zabugowany i zepsuje ci całą zabawe ... ściągnij wersję Weidu TDDv1.10 z tego linka:

http://dragonshoard.blackwyrmlair.net/mods_download.php?mod=287

a potem podaj mi swój adres e-mail a prześle ci spolszczenie i instrukcje instalki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego ten sam mod, i do tego w nowszej wersji, zajmuje ok. 200Mb (czyli ok. 66,6% objętości) mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak zwykle mam 2 problemy :)
problem pierwszy, czy tylko mnie nie dziala bezpieczna przystan?
problem drugi: naszlo mnie wczoraj pograc w Bg, jednak po chwili gry komputer mi sie resetuje, to wina komputera czy moze byc wina Baldurka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 10:45, Taschon napisał:

Hm, może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego ten sam mod, i do tego w nowszej wersji, zajmuje ok.
200Mb (czyli ok. 66,6% objętości) mniej?


bo to jest wersja Weidu, która zajmuje 111mb:) jest lepsza i bardziej kompatybilna od tej co zajmuje 300 mb:) Weidu dodaje wpisy do już istniejących plików a ta druga zamienia wszystko co często stwarza wiele bugów... dlatego lepsza jest Weidu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 11:26, Carmon napisał:

Witam, jak zwykle mam 2 problemy :)
problem pierwszy, czy tylko mnie nie dziala bezpieczna przystan?
problem drugi: naszlo mnie wczoraj pograc w Bg, jednak po chwili gry komputer mi sie resetuje,
to wina komputera czy moze byc wina Baldurka?


odpowiedź może być różna... bezpieczna przystań może ci nie chodzić bo może źle zainstalowała się gra (powód: porysowana płyta) a komp może się wieszać bo po 1. sterowniki do grafy mas zjakieś nie teges.... albo system ci już sie sypie... Doradzam pożyczyć od kogoś BG i zainstalować ... wtedy się upewnisz czy to komp czy gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie Tron Bhaala i za każdym razem, gdy uruchamiam grę to włącza się program konfiguracyjny. Czy jest jakaś łatka, która naprawia ten błąd??? Ostatnio grałem w BG2 kilka lat temu i nie pamiętam czy i jak to rozwiązałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 11:57, Bartkula napisał:

Zainstalowałem sobie Tron Bhaala i za każdym razem, gdy uruchamiam grę to włącza się program
konfiguracyjny. Czy jest jakaś łatka, która naprawia ten błąd??? Ostatnio grałem w BG2 kilka
lat temu i nie pamiętam czy i jak to rozwiązałem...


jest łatka która naprawia to "połowicznie"... program konfiguracyjny włącza się za każdym razem gdy włącza się grę.... owa łatka sprawia że program konfiguracyjny włącza się tylko wtedy gdy za każdym razem wkładamy płytę... więc gdy płyta będzie ciągle w napędzie konfig się nie bezie włączać:) a tu masz link do tej latki:) : http://orfi.uwm.edu.pl/~jarek_z/oig/download/patch/TOB_PL_Patch.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 11:44, reaven1 napisał:

> Hm, może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego ten sam mod, i do tego w nowszej wersji, zajmuje
ok.
> 200Mb (czyli ok. 66,6% objętości) mniej?

bo to jest wersja Weidu, która zajmuje 111mb:) jest lepsza i bardziej kompatybilna od tej co
zajmuje 300 mb:) Weidu dodaje wpisy do już istniejących plików a ta druga zamienia wszystko
co często stwarza wiele bugów... dlatego lepsza jest Weidu


1.Hmm...ja już zainstalowałem wersję 1.03..radzisz jednak żebym zainstalował Weidu?
2. Kiedyś zrobiem już fajnego złodzieja ale teraz mam zamiar nim grać w TDD i muszę zacząć odnowa..to dałem eksport bo mi żal postaci na 16 lvl nad którą tyle ślęczałem...no ale dochodzę do wniosku że ma za niską int.(10 chyba) co polecacie grać od nowa lepszą fair czy tą zmodyfikować jakimś programikiem...jak programikiem to niech ktoś poda adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 11:47, reaven1 napisał:

odpowiedź może być różna... bezpieczna przystań może ci nie chodzić bo może źle zainstalowała
się gra (powód: porysowana płyta)


Mowiac bezpieczna przystan mialem na mysli poficjalna polska strone o Bg2 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 10.02.2007 o 12:29, Tanaathos napisał:

1.Hmm...ja już zainstalowałem wersję 1.03..radzisz jednak żebym zainstalował Weidu?
2. Kiedyś zrobiem już fajnego złodzieja ale teraz mam zamiar nim grać w TDD i muszę zacząć
odnowa..to dałem eksport bo mi żal postaci na 16 lvl nad którą tyle ślęczałem...no ale dochodzę
do wniosku że ma za niską int.(10 chyba) co polecacie grać od nowa lepszą fair czy tą zmodyfikować
jakimś programikiem...jak programikiem to niech ktoś poda adres.


wiesz wersja Weidu jest dużo poprawiona...w tej 1.03 są duże budi...czasem zamiast twojego imienia pisze "<charname>" a niektóre czary albo nie działają albo wygladają beznadziejnie...np plugawy Uwiąd wygląda dziwnie w tej wersji 1.0.3 jakiś taki niebieski jest... dużo błędów ma ta wersja.... Weidu jest lepsza...a postaci nie musisz usuwać :") można ją przecież wyeksportować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:31, Carmon napisał:


> odpowiedź może być różna... bezpieczna przystań może ci nie chodzić bo może źle zainstalowała

> się gra (powód: porysowana płyta)

Mowiac bezpieczna przystan mialem na mysli poficjalna polska strone o Bg2 ;p


hahaha sorrki pomyliło mi się najwidoczniej z pomocną dłonią:D ...w każdym razie mi chodzi ta stronka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 12:32, reaven1 napisał:

wiesz wersja Weidu jest dużo poprawiona...w tej 1.03 są duże budi...czasem zamiast twojego
imienia pisze "<charname>" a niektóre czary albo nie działają albo wygladają beznadziejnie...np
plugawy Uwiąd wygląda dziwnie w tej wersji 1.0.3 jakiś taki niebieski jest... dużo błędów ma
ta wersja.... Weidu jest lepsza...a postaci nie musisz usuwać :") można ją przecież wyeksportować:)

Ale ona ma za niską inteligencję..przydałaby się większa...o eksporcie wiem...

Dnia 10.02.2007 o 12:32, reaven1 napisał:


> odpowiedź może być różna... bezpieczna przystań może ci nie chodzić bo może źle zainstalowała

> się gra (powód: porysowana płyta)

Mowiac bezpieczna przystan mialem na mysli poficjalna polska strone o Bg2 ;p

z tego co ja wiem to chyba strona zmienila adres...pewnie korzystasz ze starego... oto tn działający, przynajmniej mi http://bg2.gram.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 12:38, Tanaathos napisał:

Ale ona ma za niską inteligencję..przydałaby się większa...o eksporcie wiem...


jest program do edycji "shadow keeper" ale nie polecam bo miesza w folderze owerride:P możesz zrobić inny motyw:) otwórz w notatniku plik baldur.ini, pod linijką "Program options" wpisz Debug Mode=1 (tak jak napisałem) i zapisz. Wpisanie tego uaktywni konsolę:). po wejściu do gry naciśnij ctrl+spacja a pojawi się konsola:) Wpisz w nią : CLUAConsole:CreateItem("book06") tak z 8 razy będziesz miał osiem woluminów inteligencji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 12:38, Tanaathos napisał:

>
> Mowiac bezpieczna przystan mialem na mysli poficjalna polska strone o Bg2 ;p
z tego co ja wiem to chyba strona zmienila adres...pewnie korzystasz ze starego... oto tn działający,
przynajmniej mi http://bg2.gram.pl/

Dziekuje, teraz dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować