Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2007 o 17:50, Amistan napisał:

Jak wyciągnąć maximum doświadczenia z walki z Demigorgonem?
Chyba udało mi się dojść do kombinacji:
Przeczytanie Zwoju Uwięzienia - po 80.000 exp na łebka
Pokonanie Uwięzionego - po 100.000 exp na łebka
Rozmowa z Odrenem i nie zaatakowanie go - po 50.000 na łebka.
W sumie - po 230.000 exp na łebka, czyli przy 6-cioosobowej drużynie 1.380.000 exp.
Ale nie próbowałem uwolnić Demigorgona. Ktoś z Was to robił?


gdy zabijesz Demagorgona masz tylko 100000 exp. jeśli przeczytasz zwój masz tylko 80000 exp...ale chyba uwolnienie daje 180000 exp na głowę... ale nie jestem pewien. Ja zawsze go ubijałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:19, reaven1 napisał:

gdy zabijesz Demagorgona masz tylko 100000 exp. jeśli przeczytasz zwój masz tylko 80000 exp...ale
chyba uwolnienie daje 180000 exp na głowę... ale nie jestem pewien. Ja zawsze go ubijałem...


Ale ja napisałem o kombinacji - te wszystkie rzeczy zrobione po kolei. Więc jeśli ubijesz gada i nie odczytasz wcześniej zwoju to jesteś tak jakby po 80.000 exp na głowę do tyłu. Podobnie, po tym wszystkim trzeba pogadać z Odrenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:44, Amistan napisał:

> gdy zabijesz Demagorgona masz tylko 100000 exp. jeśli przeczytasz zwój masz tylko 80000
exp...ale
> chyba uwolnienie daje 180000 exp na głowę... ale nie jestem pewien. Ja zawsze go ubijałem...


Ale ja napisałem o kombinacji - te wszystkie rzeczy zrobione po kolei. Więc jeśli ubijesz gada
i nie odczytasz wcześniej zwoju to jesteś tak jakby po 80.000 exp na głowę do tyłu. Podobnie,
po tym wszystkim trzeba pogadać z Odrenem.


ja wiem:) ale CHYBA uwolnienie dziada daje najwięcej możliwych punktów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 21:02, reaven1 napisał:

ja wiem:) ale CHYBA uwolnienie dziada daje najwięcej możliwych punktów...


Sprawdzę jak będe lazł złą ekipą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2007 o 21:15, Amistan napisał:

Sprawdzę jak będe lazł złą ekipą...


ja jakoś nigdy nie grałem złą drużyną.... wiem że korgan i edwin mają bajeranckie teksty ale ja wolę jednak dobrą drużynę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 21:21, reaven1 napisał:

ja jakoś nigdy nie grałem złą drużyną.... wiem że korgan i edwin mają bajeranckie teksty ale
ja wolę jednak dobrą drużynę:P


Najfajniejsza jest chyba mieszanka. Texty Korgana do Mazzy lub Aerie są też super. Za to dyskusje z Keldornem są nudnawe nieco.
Raz na jakiś czas dobra jest odmiana.
Cały czas szkoda tej mnogości NPC-ów jaka występowała w BG1. Przedstawiciele wszystkich profesji i charakterów, nieraz po kilka sztuk. 6 przyłączalnych złodziei, 9 zbrojnych, 5 magów, 5 kapłanów, 2 bardów i 2 druidów!!! (wieloklasowców liczyłem dwa razy) oj, to było w czym wybierać.
Wielka szkoda że w BG2 poskąpili twórcy nowych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2007 o 21:36, Amistan napisał:


Najfajniejsza jest chyba mieszanka. Texty Korgana do Mazzy lub Aerie są też super. Za to dyskusje
z Keldornem są nudnawe nieco.
Raz na jakiś czas dobra jest odmiana.
Cały czas szkoda tej mnogości NPC-ów jaka występowała w BG1. Przedstawiciele wszystkich profesji
i charakterów, nieraz po kilka sztuk. 6 przyłączalnych złodziei, 9 zbrojnych, 5 magów, 5 kapłanów,
2 bardów i 2 druidów!!! (wieloklasowców liczyłem dwa razy) oj, to było w czym wybierać.
Wielka szkoda że w BG2 poskąpili twórcy nowych postaci.


zupełnie się zgadzam z tobą:) ale za to w BG2 masz romanse i bardzo dużo interakcji NPC-ów :) a co do rozmów to, też dobre są teksty Korgana do Jaheiry:P lekko dwuznaczne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu jest jeden ze śmieszniejszych dialogów Korgana:P

Korgan: Uważaj, Mazzy, mam coś długiego, twardego i sięgającego aż do ziemi, co możesz se dotknąć i pieścić. Dziecko, nie ma się co czerwienić! Mówiłem o swoim toporze.

Mazzy: Twoje poczucie humoru nie ma wiele wspólnego z wyczuciem taktu, Korganie. Brak ci smaku i byłabym wdzięczna, gdybyś zatrzymał żarty dla siebie.

Korgan: Czy wiedziałaś, Mazzy, że pomimo braku manier i nieokrzesania uczono mnie też sztuki erotyki?

Mazzy: Proszę, Korganie, gdybym pragnęła dowiedzieć się, co robisz w wolnych chwilach, po prostu zapytałabym.

Mazzy: Być może twoja fałszywa grzeczność robi wrażenie na niemoralnych kobietach pod Miedzianym Diademem, lecz trzeba czegoś więcej, aby poruszyć tę dziewczynę.

Korgan: Aaaach, Mazzy, najsłodsze kwiatki zawsze opierają się zrywaniu. Ogień płonie w tobie wyjątkowo jasno dla starego Korgana... widzę to tak jasno, jak w dzień.

Mazzy: Cóż masz w swym bukłaku, opoju? Niech zgadnę, eliksir urojeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 21:47, Łukasz-1 napisał:

Mam pytanie. Gdzie moge znaleźć Kangaxa? Z góry dziękuje za odpowiedź.


Kangaxa znajdziesz w Dokach (a raczej jego głowa... ona daje ci zadanie poszukania jego części)... jest w budynku tuż koło Gildii MaeVara.... wchodzisz do budynku....uważaj bo jest tam pułapka... potem po schodach na dół i jest:D .... za to jego części są : w dzielnicy mostowej i w kanałach pod dzielnicą świątynną tam gdzie siedzibę ma kult niewidzącego oka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już się pytałem, ale nie było odzewu, więc powtórzę - czy któryś z Was widział mod dodający romans z Mazzy Fentan? Bo taki z Nalią chyba już widziałem, ale Nalia bynajmniej nie jest interesująca... ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 21:40, reaven1 napisał:

:) a co do rozmów to, też dobre są teksty Korgana do Jaheiry:P lekko dwuznaczne:P

Jak na mój gust Jansen ma najlepsze teksty i to właściwie z kimkolwiek by nie gadał jest zabawnie. Między innymi z tego powodu warto mieć go w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 00:28, Ubiquit napisał:

Jak na mój gust Jansen ma najlepsze teksty i to właściwie z kimkolwiek by nie gadał jest zabawnie.
Między innymi z tego powodu warto mieć go w drużynie.


A do tego jeszcze dobry z niego mag ;) i nawet potrafi czasami z swojego krótkiego mieczyka przywalić za 20 ;P

Ps. Moja ulubiona postać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 00:28, Ubiquit napisał:

> :) a co do rozmów to, też dobre są teksty Korgana do Jaheiry:P lekko dwuznaczne:P
Jak na mój gust Jansen ma najlepsze teksty i to właściwie z kimkolwiek by nie gadał jest zabawnie.
Między innymi z tego powodu warto mieć go w drużynie.


Ale raz akurat Valygarowi udało się zasunąć tekst, który totalnie posłał Jana na grzybki... he he, miło było to czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przeglądałem większe strony z modami i jedyny jaki znalazłem związany z Mazzy, to ten zmieniający ją w paladyna. Swoją drogą fajny by był z nią romans o ile byłby dostępny tyko dla krasnali, niziołków i gnomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 07:52, lukaszenka napisał:

Mam pytanie. Jestem Magiem i nie moge w ogóle czarowac. Przespałem się i dalej nie może rzucac
czarów:/. Co zrobic żebym mógł rzucac??


a masz zapamiętane czary????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 00:20, Amistan napisał:

Kiedyś już się pytałem, ale nie było odzewu, więc powtórzę - czy któryś z Was widział mod dodający
romans z Mazzy Fentan? Bo taki z Nalią chyba już widziałem, ale Nalia bynajmniej nie jest interesująca...
;-)))

polecam ci przeglądnięcie tej strony, możliwe że coś znajdziesz:) http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?t=559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie zagrać magiem (drowopodobnym), czy ktoś zna strone z jakimiś głosami bo te co już są wydają mi się jakieś zbyt ''bojowe''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować