Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2007 o 16:16, hito_kun napisał:

Nie za bardzo pamiętam, ale w Baldurze nie ma protokołu tcp/ip?


no to chyba jednak nie pamiętasz... otóż jest TCP/IP :D to główny port łączenia się w BG:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też pamiętałem, że jest dlatego się go w ten sposób spytałem.:P Nie wiem więc czemu się próbował łączyć za pomocą wszystkich innych protokołów tylko nie tego którym trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 16:22, hito_kun napisał:

Ja właśnie też pamiętałem, że jest dlatego się go w ten sposób spytałem.:P Nie wiem więc czemu
się próbował łączyć za pomocą wszystkich innych protokołów tylko nie tego którym trzeba:)


napisał że próbował wszystkiego...a niektórzy nie mogą grać przez TCP/IP. Tak jak pisałem wcześniej jest pewien problem z rodzajem IP.... jest IP zewnętrzne i wewnętrzne... jeżeli się nie zgrywają to się nie połączy.... dlatego hamachi trzeba użyć bo tworzy sztuczną sieć o tym samym rodzaju IP:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem jak to jest z IP. Ja mam na szczęście zewnętrzne. Z hamaka też korzystam żeby grać z kumplem. Mam nadzieję, że pomogliśmy Ajko. BTW: Może przydałby się osobny wątek o Hamachi i konfigurowaniu gier pod niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 16:31, hito_kun napisał:

BTW: Może przydałby się osobny wątek o Hamachi i konfigurowaniu gier pod niego?


heh zauważyłem że ostatnio dużo ludzi ma ochotę grać po sieci.... ja także :P ale z tym hamachi to najlepsze wyjście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ten wątek o hamachi mógłby wypalić ...ale ileż można pisać o tym samym w kółko:P sam wiesz że co jakiś czas ktoś nowy przyjdzie i zamiast przeczytać wcześniejsze posty zadaje wciąż te same pytania które były omówione wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.
Mam hamachi. Działa. Qmpel jest w "sieci okalnej".
Włączam gre wieloosobową.
Wybieram protokół IPX i klikam (albo ja albo on, na jedno wychodzi) nowa gra i nic;
Zmieniamy na Port Szeregowy - jeden tworzy drugi nie może się połączyć.
TCP/IP - to raczej nie do gry przez "sieć lokalną" (poprawcie mnie jeśli się mylę)

Tak właśnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 16:39, Ajko napisał:

Jeszcze raz.
Mam hamachi. Działa. Qmpel jest w "sieci okalnej".
Włączam gre wieloosobową.
Wybieram protokół IPX i klikam (albo ja albo on, na jedno wychodzi) nowa gra i nic;
Zmieniamy na Port Szeregowy - jeden tworzy drugi nie może się połączyć.
TCP/IP - to raczej nie do gry przez "sieć lokalną" (poprawcie mnie jeśli się mylę)

Tak właśnie to wygląda.


hahahaha nie używa się hamachi do sieci lokalnej...jeśli w sieci lokalnej jest ktoś z twoich znajomych to grasz bez problemu na IPX....jeśli nie jesteście razem w jednej sieci to wybieracie TCP/IP.... hamachi ma swoją sieć i waszym zadaniem jest się w ta sieć połączyć....a w baldurku wybierasz TCP/IP i każdy kto chce się z tobą połączyć musi wpisać twoje IP wygenerowane przez hamachi:) zrób jak mówie a pogracie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 16:39, Ajko napisał:

Mam hamachi. Działa. Qmpel jest w "sieci okalnej".


Obydwaj musicie mieć hamachi i być w jednej wirtualnej sieci. Potem TCP/IP. Sprawdzone, grałem z kumplem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 16:48, garrick napisał:

Chłopaki mogę grać z wami mam bardzo dobrą postać którą mogę zimporotwac i bym ją grał.


dziś gramy o 22... ale warunkiem jest posiadanie hamachi... zainstalowanego TDD... i mieć gg kogoś z grających...mowa o mnie wdowiakm i Tanathos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 16:51, reaven1 napisał:

> Chłopaki mogę grać z wami mam bardzo dobrą postać którą mogę zimporotwac i bym ją grał.


dziś gramy o 22... ale warunkiem jest posiadanie hamachi... zainstalowanego TDD... i mieć gg
kogoś z grających...mowa o mnie wdowiakm i Tanathos

No więc gg 4481883 hamachi: zaraz sobie instalne xD Za chwile podam moje ip hamachiowe. O 22 będe a i możemy zrobić tak ze w pierwszej sesji wyjdziemy z klatek i wtedy nowa sesje gry robimy i wtedy ja wezmę mojego wypasionego paladyna dam wam kilka itemow jak chcecie xD. A i gramy bez dodatku tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2007 o 17:09, garrick napisał:

No więc gg 4481883 hamachi: zaraz sobie instalne xD Za chwile podam moje ip hamachiowe. O 22
będe a i możemy zrobić tak ze w pierwszej sesji wyjdziemy z klatek i wtedy nowa sesje gry robimy
i wtedy ja wezmę mojego wypasionego paladyna dam wam kilka itemow jak chcecie xD. A i gramy
bez dodatku tak?


eee będziesz musiał się przyłączyć do istniejącej gry:P zaczynamy od save...dopiero w mieście:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 14:35, reaven1 napisał:


> To u mnie jest... 5-ta rano? ja mogę o szóstej na pewno. Hmm.. Ale numer.

heh nom my raczej o 23 grać nie bedziemy wiesz oni szkoła ja na rano studia... nie robi:P

ja mam jeszcze ferie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 17:16, garrick napisał:

a to we gracie w the darknes day... To szkoda... W takim razie chyba nie zagram.

CZemu? TDD jest przydatne, a to tylko 100mb przy ściąganiu...ja zachęcam, jadka się dopiero u nas zacznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować