Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2006 o 18:17, Adham napisał:

ale przejde jak bedzie działał... bo na razie save nic nie dał.
formatować komp? jak myślicie?


Narazie nie sugerowałbym takich ostatecznych rozwiązań. Spróbuj zainstalować na innej partycji lub też w innym katalogu. Wcześniej potraktuj dyski skandiskiem i defragmentacją, zaszkodzić nie zaszkodzi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem o co chodzilo z tym dzwiekiem... doslownie przypadkiem to odkrylem. W konfiguracji nie ma tej opcji bodajze, wiec nie rozwiazalem tego wczesniej.

Jak mialem wlaczony EAX to dzwieki znikaly, ale po wylaczeniu EAX wszystko jest git. Nie wiem dlaczego tak jest skoro moja karta dzwiekowa to obsluguje itp. Ale teraz moge sie cieszyc pelnia BG2. W Konfiguracji tego nie ma o ile pamientam, ale w opcjach gry mozna bylo wlaczyc lub wylaczyc... ja mialem automatycznie wlaczone...

Wiem, ze chaotycznie, ale chyba wiecie o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mikelos123
Jest program acm2wav , ktory jak nazwa wskazuje przerabia plik muzyczne (acm) z gry na wav,
ale ja uzywam ACMwinamp, ktory pozwala odtwarzac te pliki w winampie.


Adham
A jak wczytujesz sejwa to co sie dzieje?To samo? Moze potrzeba sejwa z nastepnej lokacji albo tuz po ucieczce z wiezienia?
Moze sprobuj zainstalowac gre na innym kompie?
A konflikt sprzetowy czy sterownikow(zbyt nowe/stare) wykluczasz?
Zmienales cos w kompie jakis sprzet czy program, moze cos w konfiguracji gry masz cos ustawione, a twoj komp
przestal to obslugiwac wraz zmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sarinew - już odpowiadam:
z sejwa jest to samo,
sprzęt - wymieniałem płytę główną i zasilacz
na innym kompie (u kumpla sprawdzałem na 400Mhz) działa,
nowe programy - gry i antywirus tylko,
sterowniki nigdy nie zmieniane
konfigurację gry muszę jeszcze raz dokładnie przrejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zmieniałeś też procesor razem z płytą główną? Jeżeli tak, to warto przeinstalować przynajmniej DirectX (zresztą jak zmieniałeś tylko płytę główną, to zrobienie tego również nie zaszkodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:58, Adham napisał:

jak biorę test to wszystko widać bdb, dopóki nie włącze sprzętowego 3D, dlatego mam wyłączone


W takim razie najpierw spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej, a później DirectX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 16:12, koticzet napisał:

Jak wrzucic wlasne portrety do gry? Jaki maja miec format i wielkosc? Pamietam ze cos takie
bylo jednak niew iem jak to zrobic XP


Jeśli dobrze pamiętam, to w folderze z grą (a konkretnie w folderze z portretami, ale tu mogę się mylić) wszystko jest wyjaśnione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 16:12, koticzet napisał:

Jak wrzucic wlasne portrety do gry? Jaki maja miec format i wielkosc? Pamietam ze cos takie
bylo jednak niew iem jak to zrobic XP


Po pierwsze: wszystko jest wyjaśnione w instrukcji
Po drugie: najprościej ściągnąć jakieś z Sieci, a na stronce powinieneś znaleźć informacje w jaki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:58, Sarafan_Knight napisał:

A zmieniałeś też procesor razem z płytą główną?


nie. tylko płytę główną, bo się kondensatory spaliły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 20:36, Goblin13 napisał:

heeejka!! :-)
nie wiecie czy jest w BG II jakiś kupiec któremu można sprzedać kradzione towary??


Próbój u złodzieji nocami a poza tym w dokach w glidi złodzieji Ma`wera (o ile nie przekręciłem imienia) jest kupiec któremu opchniesz fanty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 20:39, Pluszak napisał:

> heeejka!! :-)
> nie wiecie czy jest w BG II jakiś kupiec któremu można sprzedać kradzione towary??

Próbój u złodzieji nocami a poza tym w dokach w glidi złodzieji Ma`wera (o ile nie przekręciłem
imienia) jest kupiec któremu opchniesz fanty

już próbowałem nocą u złodziei i niestety nie przyjeli :-( ,a Mae''Vara i jego gildię zabiłem :-) z polecenie Renala.
no nic te kradzione towary będe chyba musiał wyrzucić bo mi już nie potrzebne i ukraść nowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 08.01.2006 o 20:58, Goblin13 napisał:

już próbowałem nocą u złodziei i niestety nie przyjeli :-( ,a Mae''Vara i jego gildię zabiłem
:-) z polecenie Renala.
no nic te kradzione towary będe chyba musiał wyrzucić bo mi już nie potrzebne i ukraść nowe
:-)


Ten koleś w pierwszym pomieszczeniu (ten grubas) w glidi Mae''Vara na pewno bierze trefny towar. Sam sobie nabijałem na nim kase, kradłem mu różne rzeczy i od razu sprzedawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 20:58, Goblin13 napisał:

> > heeejka!! :-)
> > nie wiecie czy jest w BG II jakiś kupiec któremu można sprzedać kradzione towary??

>
> Próbój u złodzieji nocami a poza tym w dokach w glidi złodzieji Ma`wera (o ile nie przekręciłem

> imienia) jest kupiec któremu opchniesz fanty
już próbowałem nocą u złodziei i niestety nie przyjeli :-( ,a Mae''Vara i jego gildię zabiłem
:-) z polecenie Renala.
no nic te kradzione towary będe chyba musiał wyrzucić bo mi już nie potrzebne i ukraść nowe


na prawo od ''miedzianego diademu'', w nocy, stoi zlodziej i zdaje sie, ze on skupuje fanty. wydaje mi sie, ze zlodziej z kanalow, ten co go gnebil morski troll, tez kupuje trefne towary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 20:36, Goblin13 napisał:

heeejka!! :-)
nie wiecie czy jest w BG II jakiś kupiec któremu można sprzedać kradzione towary??


w gildi Złodziei Cienia, babka qpuje kradzione rzeczy, na zachów od Miedzianego Diademu, koło domu Jana Jensena, w gildi Mae Vara(chyba też) oraz Roger w Kanałach i chyba tyle(przynajmniej ja tyle znam:):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 22:32, siwymaster napisał:

> heeejka!! :-)
> nie wiecie czy jest w BG II jakiś kupiec któremu można sprzedać kradzione towary??

w gildi Złodziei Cienia, babka qpuje kradzione rzeczy, na wschód od Miedzianego Diademu, koło
domu Jana Jensena, w gildi Mae Vara(chyba też) oraz Roger w Kanałach i chyba tyle(przynajmniej
ja tyle znam:):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 20:36, Goblin13 napisał:

heeejka!! :-)
nie wiecie czy jest w BG II jakiś kupiec któremu można sprzedać kradzione towary??


w paru miejscach w mieście (poszukaj, znajdziesz)
nie wiem czy ten od zadania z ludzką skórą w wzgórzach Umar też kupuje...
i chyba w podmroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować