Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

W Subrace będziesz mógł wybrać podrasę, już po stworzeniu postaci. W kilka sekund po rozpoczęciu rozgrywki zagada do Ciebie niewidzialna postać i w rozmowie z nią będziesz mógł wybrać sobie podrasę. Dobra rada, nie bierz drowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 16:11, hito_kun napisał:

Ja lubię Aerie, ale na to jej jęczenie to muszę mieć dobry humor:)


Aerie jest na swój sposób słodka:) a do tego jest multi - mag/kapłan jedno z najlepszych połączeń i dlatego też ma plusika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Aerie też na kodach leci:) Jeżeli mnie pamięć nie myli to elf nie może być kapłanem/magiem, tylko półelf. Jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi, bo BG2 obecnie na dysku nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 16:26, hito_kun napisał:

A Aerie też na kodach leci:) Jeżeli mnie pamięć nie myli to elf nie może być kapłanem/magiem,
tylko półelf. Jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi, bo BG2 obecnie na dysku nie mam:)


I masz rację bo nie może:) a do tego choćby nawet mogła, to też ma inny wygląd niż powinna mieć według zasad gry, mam tu na myśli wygląd kapłana, a wygląda jak mag:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czitowanym npcom mówimy stanowcze NIE!:) Swoją drogą, jeżeli sam gram magiem/kapłanem lub magiem/wojownikiem to używam Avatar Morphing Script, żeby mieć wygląd czarodzieja. Długie szaty z paleryną i 2 miecze w łapach robią wrażenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 16:33, hito_kun napisał:

Czitowanym npcom mówimy stanowcze NIE!:) Swoją drogą, jeżeli sam gram magiem/kapłanem lub magiem/wojownikiem
to używam Avatar Morphing Script, żeby mieć wygląd czarodzieja. Długie szaty z paleryną i 2
miecze w łapach robią wrażenie:)


Z resztą taki sam efekt uzyskasz używając shadow keepera i nie trzeba tuż żadnych Avatarów czy czegoś tam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak mi się instaluje z Tweak Packiem. A Shadow Keeper stosowany, gdy ma się wiele modów potrafi skopać wiele skryptów. Już lepiej przeglądać/edytować grę Near Infinity:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 16:45, hito_kun napisał:

Ale to i tak mi się instaluje z Tweak Packiem. A Shadow Keeper stosowany, gdy ma się wiele
modów potrafi skopać wiele skryptów. Już lepiej przeglądać/edytować grę Near Infinity:)


no w sumie tak też można.... słyszałem gdzieś ze shadow keeper robi niezłe spustoszenie w folderze override:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 16:33, hito_kun napisał:

Czitowanym npcom mówimy stanowcze NIE!:) Swoją drogą, jeżeli sam gram magiem/kapłanem lub magiem/wojownikiem
to używam Avatar Morphing Script, żeby mieć wygląd czarodzieja. Długie szaty z paleryną i 2
miecze w łapach robią wrażenie:)

Pamietajcie, że Aerie jest z założenia dosc nietypowa :) Wychowana przez Gnoma, wierzy w gnomie bóstwo. Brakuje tylko by była iluzjonistką xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 15:31, Łeber napisał:

Ja gram zawsze takim składem: Dwóch wojów, złodziej, kapłan lub druid, i dwouch magów.
Teraz gram czarownikiem, tak więc mam w teamie Minsca (mój ulubiony bohater :D) Jaheire, Anomena,
jakiegoś tam maga (zapomniałem- bakba to jest) i ten niewdzięczny zdradliwy tchórz- zapomniałem
imienia :S
Może nie najlepsza kombinacja ale jak dla mnie pasuje...

Ej Leber a jak u ciebie sprawdzal soie druid? a mnichem grales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drudiem grałem i szczerze powiedziawszy tak sobie, nie podoba mi się, ale to kwestia gustu. Grneralnie to słaby nie jest ale najlepszy też nie :D
A mniechem nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 18:28, Łeber napisał:

Drudiem grałem i szczerze powiedziawszy tak sobie, nie podoba mi się, ale to kwestia gustu.
Grneralnie to słaby nie jest ale najlepszy też nie :D
A mniechem nie grałem.

a czary druidzkie?a wiesz moze czy da sie zdeklasowac druid/kaplan? druid/wojownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 14:45, hito_kun napisał:



Osobiście zostawiłbym tam tylko Anomena, ale dodałbym Edwina, jego arogancja mnie irytuje. ;/

@reaven1
Czy ja wiem, czy taki Anomen przydatny? Przeszedłem grę z nim w drużynie tylko jeden raz i już miałem go dość. :P Lepszym kapłanem była według mnie Jaheira, czemu? Bo mimo, że jej czar wskrzeszający był dość słaby (Zew Harfiarzy), ale otrzymywała go stosunkowo szybko. Poza tym, za którymś razem, do wskrzeszania zaczyna się używać berła zmartwychstania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 18:31, wanan napisał:

> Drudiem grałem i szczerze powiedziawszy tak sobie, nie podoba mi się, ale to kwestia gustu.

> Grneralnie to słaby nie jest ale najlepszy też nie :D
> A mniechem nie grałem.
a czary druidzkie?a wiesz moze czy da sie zdeklasowac druid/kaplan? druid/wojownik

Da się tylko u ludzi, bo oni mają tylko wielo klasowości do wybrania. Ale nie polecam druid/wojownik. Bardziej Druid/kapłan, ale ja i tak grałem samym druidem bo nie lubie wieloklasowych postaci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 18:31, wanan napisał:

> Drudiem grałem i szczerze powiedziawszy tak sobie, nie podoba mi się, ale to kwestia gustu.

> Grneralnie to słaby nie jest ale najlepszy też nie :D
> A mniechem nie grałem.
a czary druidzkie?a wiesz moze czy da sie zdeklasowac druid/kaplan? druid/wojownik


Hmm dwuklas z kapłanem raczej nie ma sensu, o ile jest w ogóle mozliwy, w końcu obie klasy maja bardzo podobne czary. Co do woja to chyba lepiej zaczać wojem , po czym dwuklasować go na postać czarująca, w końcu spora ilosc hp i ataków na rundę się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 18:38, boogie85 napisał:

> > Drudiem grałem i szczerze powiedziawszy tak sobie, nie podoba mi się, ale to kwestia
gustu.
>
> > Grneralnie to słaby nie jest ale najlepszy też nie :D
> > A mniechem nie grałem.
> a czary druidzkie?a wiesz moze czy da sie zdeklasowac druid/kaplan? druid/wojownik

Hmm dwuklas z kapłanem raczej nie ma sensu, o ile jest w ogóle mozliwy, w końcu obie klasy
maja bardzo podobne czary. Co do woja to chyba lepiej zaczać wojem , po czym dwuklasować go
na postać czarująca, w końcu spora ilosc hp i ataków na rundę się przyda :)

to na ktorym poziomie proponujesz deklasacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2007 o 18:42, wanan napisał:

> Hmm dwuklas z kapłanem raczej nie ma sensu, o ile jest w ogóle mozliwy, w końcu obie klasy

> maja bardzo podobne czary. Co do woja to chyba lepiej zaczać wojem , po czym dwuklasować
go
> na postać czarująca, w końcu spora ilosc hp i ataków na rundę się przyda :)
to na ktorym poziomie proponujesz deklasacje


Zakładając że chcesz zaczać grę wojownikiem, to polecam wybór bersekera zdwuklasowanego na kapłana na 13 lub 14 poziomie. Pamięc mnie zawodzi, ale na którymś z tych poziomów woj dostaje małą premię to ataków na rundę (ostatnią premię) wtedy bez większego zalu można zacząć eksperymenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 18:42, HiroshiTakubo napisał:

Prosiłbym was o małą pomoc. Otóż chciałbym wiedzieć jak tego całego Yoshiego do końca gry przechować,
da się bez ''oszukiwania''?



dopilnuj by zginal zanim wjdziesz do czarowiezow - pozniej bedziesz mogl go wskrzesic. Chociaz to jest oszukiwanie - bo gra nie przewidziala jego dluzszego zycia - np. w tob juz go nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować