Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2006 o 11:25, Rohamos napisał:

Ja jak zaczynałem IWD I z dodatkami, nastawiłem sobie poziom trudności na szaleńczy (bez serca
furii) Skutek? W jaskini orków, tam gdzie była skrzynia, zamiast jednego ogra pojawiły mi się
(!) CZTERY. A ja bidulek z postaciami na 2 poziomie męczyłem się i... przeszedłem chyba za
12 razem :P Jaka satysfakcja później ogarnia :P


a ja sobie zacząłem kiedyś na Serce Furi:D:D, z 1 goblinem sie trochę męczyłem:D:D:D ale potem było już coraz łatwiej, jednego żuka w piwnicy z 5 min nawalałem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 13:17, siwymaster napisał:

a ja sobie zacząłem kiedyś na Serce Furi:D:D, z 1 goblinem sie trochę męczyłem:D:D:D ale potem
było już coraz łatwiej, jednego żuka w piwnicy z 5 min nawalałem:D

Ale za to jaki level sobie musiałeś od razu nabić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 08:27, siwymaster napisał:

ID trudne???? pierwszy raz coś takiego słysze, są czasami trudne walki ale jest ich mało, ja
grałem na normalnym i nie miałem problemów,
Serce Furi jest tylko trudne(ja tak gdzieś grałem do połowy gry, a potem mi sie znudziło bo
za dużo razy musiałem od nowa powtarzać te walki;);)


Sam sobie przeczysz. Na początku piszesz, że IWD w trybie Serce Furii jest zaledwie trudne, a później, że zrezygnowałeś z dalszej gry właśnie z powodu poziomu trudności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 10:46, Budo napisał:

No nie wiem w którym miejscu. Ja przeszedłem go bez najmniejszych problemów, tylko zdziwiłem
się czemu ten smok taki k#$a łatwy.


Ponownie zapraszam do trybu Serce Furii. Niektórzy płaczą przejść grę na nim... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 14:59, Sarafan_Knight napisał:

Sam sobie przeczysz. Na początku piszesz, że IWD w trybie Serce Furii jest zaledwie trudne,
a później, że zrezygnowałeś z dalszej gry właśnie z powodu poziomu trudności...


A wogóle dlaczego roztrząsać te problemy w wątku poświęconym BG2 ;-)? Sam posiadam i serię BG i ID, jednak przeszedłem póki co jedynie Baldury...nie dlatego że ID jest kiepskie albo za trudne...tak się zdażyło, jednak myślę że seria BG ma więcej fanów którzy o niej dyskutuja i tworza dodatki niż ID z powodu że powstala jako pierwsza ;-) i jest bardziej fabularna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim poście chodziło oczywiście o to, że "Niektórzy płaczą próbując przejść grę na nim", a nie "Niektórzy płaczą przejść grę na nim". :) Opuściło mi się wyrazik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 15:04, jacko napisał:

A wogóle dlaczego roztrząsać te problemy w wątku poświęconym BG2 ;-)? Sam posiadam i serię
BG i ID, jednak przeszedłem póki co jedynie Baldury...nie dlatego że ID jest kiepskie albo
za trudne...tak się zdażyło, jednak myślę że seria BG ma więcej fanów którzy o niej dyskutuja
i tworza dodatki niż ID z powodu że powstala jako pierwsza ;-) i jest bardziej fabularna


Ale my dyskutujemy o poziomie trudności gier w świecie Forgotten Realms, a nie która jest bardziej popularna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 14:59, Sarafan_Knight napisał:

> ID trudne???? pierwszy raz coś takiego słysze, są czasami trudne walki ale jest ich mało,
ja
> grałem na normalnym i nie miałem problemów,
> Serce Furi jest tylko trudne(ja tak gdzieś grałem do połowy gry, a potem mi sie znudziło
bo
> za dużo razy musiałem od nowa powtarzać te walki;);)

Sam sobie przeczysz. Na początku piszesz, że IWD w trybie Serce Furii jest zaledwie trudne,
a później, że zrezygnowałeś z dalszej gry właśnie z powodu poziomu trudności...


źle mnie chyba zrozumiałeś:D:D, z tym "tylko trudne" chodziło mi że SF jest trudne a reszta poziomów jest łatwa(ale zdarzają się trudne walki:)), zresztą troche mnie to nudziło że przed każdą walką na SF musiałem przywoływac stworki itp itd:D:D

dobra koniec offtopu:):) bo to temat o bg a nie o id:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2006 o 15:02, Sarafan_Knight napisał:

Ponownie zapraszam do trybu Serce Furii. Niektórzy płaczą przejść grę na nim... :)


Nie wyskakuj mi tu z trybem specjalnie zrobionym po to, żeby sie ludzie męczyli. Mówimy o ogólnym poziomie trudności gry, a taki jest w IWD II niski. Zawsze se można ustawić na very hard i wtedy w każdej grze jest cięzko. Ale kończmy ten offtop bo to chyba wątek o BGII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 16:58, Budo napisał:

Nie wyskakuj mi tu z trybem specjalnie zrobionym po to, żeby sie ludzie męczyli. Mówimy o ogólnym
poziomie trudności gry, a taki jest w IWD II niski.


Dlatego jeśli ktoś chce trudnej, wymagającej i zmuszającej do myślenia rozgrywki, to powinien włączyć ten tryb, a nie narzekać, że gra jest łatwa i nie trzeba przy niej myśleć.

Dnia 15.01.2006 o 16:58, Budo napisał:

Ale kończmy ten offtop bo to chyba wątek o BGII.


Dokładnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ironicznie mówiąc BG II też nie jest bez winy bo, (owszem smoki moim składem na normalny przechodzę najwyżej za drugim razem), ale na najwyższym tego Draconisa w ToB to chyba nigdy,zrobili go zbyt trudnego, a dowiedziałem się że mod The Darkest Day(taki nieoficjalny dodatek) wprowadza jeszcze bardziej sprzyjające rzuty na trak0 i do obrażeń i innych akcji dla wrogów, to wyobrażam sobie Firkraga podczas "tańca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:40, Harmegidon napisał:

Ironicznie mówiąc BG II też nie jest bez winy bo, (owszem smoki moim składem na normalny przechodzę
najwyżej za drugim razem), ale na najwyższym tego Draconisa w ToB to chyba nigdy,zrobili go
zbyt trudnego, a dowiedziałem się że mod The Darkest Day(taki nieoficjalny dodatek)
wprowadza jeszcze bardziej sprzyjające rzuty na trak0 i do obrażeń i innych akcji dla wrogów,
to wyobrażam sobie Firkraga podczas "tańca".


ja sie tu obraze gralem w bg2 ale
1. Draconisa przeszłem za chyba 2 razem
2. w lochu Firkragga miłem problemy tylko z żelaznym golemem (+jego wsparcie), żelazny się blokował w drzwiach a gliniane od razu mnie zbijały
3. Pozycze se (Baldur''s Gate ale 1) ja znowu od kolegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:46, Sarafan_Knight napisał:

Ponoć na modzie Tactics, to się dopiero dzieje. :)

tam to się podobno z illyichem (duergarem u jona w wiezieniu) walczy trudniej niż normalnie z Draconisem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2006 o 20:45, B. Riv napisał:

3. Pozycze se (Baldur''s Gate ale 1) ja znowu od kolegi


Ja w jedynkę to bym zagrał ale tylko po to aby zdobyć pierwszą część pantalonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 21:26, Adham napisał:

> Ponoć na modzie Tactics, to się dopiero dzieje. :)
tam to się podobno z illyichem (duergarem u jona w wiezieniu) walczy trudniej niż normalnie
z Draconisem :)


Heh, no to powinno byc ciekawe... śmiercionośny Illyich w swojej Kolczudze Umarłych +2. Czy ten mod zwiększa tylko poziom trudności, czy dodaje coś jeszcze? Nie wiem, bo w BGII grałem juz dawno bez żadnych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 07:40, Budo napisał:

Heh, no to powinno byc ciekawe... śmiercionośny Illyich w swojej Kolczudze Umarłych +2. Czy
ten mod zwiększa tylko poziom trudności, czy dodaje coś jeszcze?


Dodaje pare lokacji (jedno przy Twierdzy Strażnika), fajno katane, chyba że mody mi się pomyliły. Bo przy instalowaniu kilku modów potem ciężko wyczuć co jest od którego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 01:32, Harmegidon napisał:


> 3. Pozycze se (Baldur''s Gate ale 1) ja znowu od kolegi

Ja w jedynkę to bym zagrał ale tylko po to aby zdobyć pierwszą część pantalonów.

no tez bym chciał mieć te pantalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 16:47, B. Riv napisał:

>
> > 3. Pozycze se (Baldur''s Gate ale 1) ja znowu od kolegi
>
> Ja w jedynkę to bym zagrał ale tylko po to aby zdobyć pierwszą część pantalonów.
>
no tez bym chciał mieć te pantalony


moge sie mylić, ale wydaje mi się że można je przywołać je za pomocą SK(Shadow Keepera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować