Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Ja sobie ostatnio poinstalowałem inne mody niż mają Reaven czy Tanaathos. Poza tym znając życie, Hamachi nadal mi nie będzie działało. W trosce o własne nerwy ja się na grę online nie piszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 13:05, kamiln napisał:

> Zawsze możesz sobie te czary dodać przez Shadow Keepera:D
Nii, wolę być fer wobec gry, wtedy większa przyjemność z zabawy z przeciwnikami w "mały Wietnam"
;)

Ja nie traktowałbym tego jako bycie nie fair, lecz otrzymanie tego co się nam należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 20:00, cdbimbrownik napisał:

Heja:) Czy mogę zagrac w BG2 nie grając w czesc pierwszą? I czy poziom trudnosci gry jest wysoki?
Jestem raczej amatorem:)

Nie grajac w Bg I, troche stracisz, jednak nie bedzie problemow ze zrozumieniem fabuly gry. Co do trudnosci.... cóż są momenty w ktorych mozna sie zniechecic (moze ze 6) jednak zawsze mozna znalezc sposob na pokonanie jakiegos potwora (sposob = 150 prob). Niewatpliwie idac wątkiem głownym i nie wykonujac pobocznych questow, bedzie raczej ciezko w dalszych etapach gry, ale naprawde ciezki jest dopiero Tron Bhaala.Sa tam 4 momenty w ktorych mozna sie zaciac (2 smoki, demogorgon i Melissana). Sadze wiec ze lepiej byloby zagrac najpierw w bg 1 zeby poznac tajniki gry, a potem skonsumowac danie glowne, czyli bg 2 z dodatkiem :)

P.S.Naprawde madrzy w tych kwestiach sa reaven i hito_kun, wiec poczekaj co oni powiedza. To sa prawdziwi znawcy, ja gralem w bg 2 tylko 5 razy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, po takim wstępie aż strach coś głupiego napisać:) Jak już Erton zauważył, możesz spokojnie grać w drugą część bez znajomości pierwszej. W intrze zostanie w telegraficznym skrócie przedstawiona fabuła jedynki, a nawiązań do niej w grze nie ma znowu tak wiele. IMO nowi gracze POWINNI zacząć od części drugiej, gdyż na dzisiejsze czasy jest ona bardziej przyjazna użytkownikowi niż poprzedniczka. No, chyba, że lubisz przechodzić gry w kolejności chronologicznej. Wtedy warto przejść oba Baldury pod rząd. Jako nowicjusz możesz napotkać w trakcie rozgrywki wiele trudnych momentów, ale przy odrobinie samozaparcia, po poznaniu zasad i pomocy osób trzecich na pewno sobie poradzisz. W razie kłopotów możesz zapytać się o rozwiązanie w tym wątku, gdzie służymy pomocą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2007 o 20:12, Erton napisał:

Nie grajac w Bg I, troche stracisz, jednak nie bedzie problemow ze zrozumieniem fabuly gry.
Co do trudnosci.... cóż są momenty w ktorych mozna sie zniechecic (moze ze 6) jednak zawsze
mozna znalezc sposob na pokonanie jakiegos potwora (sposob = 150 prob). Niewatpliwie idac wątkiem
głownym i nie wykonujac pobocznych questow, bedzie raczej ciezko w dalszych etapach gry, ale
naprawde ciezki jest dopiero Tron Bhaala.Sa tam 4 momenty w ktorych mozna sie zaciac (2 smoki,
demogorgon i Melissana). Sadze wiec ze lepiej byloby zagrac najpierw w bg 1 zeby poznac tajniki
gry, a potem skonsumowac danie glowne, czyli bg 2 z dodatkiem :)

P.S.Naprawde madrzy w tych kwestiach sa reaven i hito_kun, wiec poczekaj co oni powiedza. To
sa prawdziwi znawcy, ja gralem w bg 2 tylko 5 razy....


Cóż mogę napisać więcej:) oddałeś całą istotę pytania:) a tak przy okazji gratuluję awansu panie delegacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 21:52, Harvenar napisał:

A czy pomagacie też w innych sprawach, np. jak upiec babke z rodzynkami, bez zakalca, czy tylko
Baldur? :)


o to się musisz zapytać Kuronia:D JA i Hito znamy tylko dobry przepis na Baldurs gate:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jak chcesz takich przepisów to zajrzyj na <REKLAMA> gramsajt Valeriny, gdzie znajdziesz wiele pomysłów kulinarnych:D Polecam:P<KONIEC REKLAMY>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 22:09, hito_kun napisał:

Hehe, jak chcesz takich przepisów to zajrzyj na <REKLAMA> gramsajt Valeriny, gdzie znajdziesz
wiele pomysłów kulinarnych:D Polecam:P<KONIEC REKLAMY>

nooo co jak co muszę przyznać że przepisy kobita to ma świetne:)... sory za offtopa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate jest niezwykłą grą. Ale i tak nie znajdzie się tam przepisu na dobrą babke :( Co innego potrawka z orka, książke kucharską mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 22:16, Harvenar napisał:

Baldur''s Gate jest niezwykłą grą. Ale i tak nie znajdzie się tam przepisu na dobrą babke :(
Co innego potrawka z orka, książke kucharską mamy :)


Nom ale trzeba by po nią latać aż do Twierdzy Czerwonego smoka:P powiedzmy, że jednak sobie daruję takie posiłki;) nie lubię orientalnych potraw hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech pytam o to po raz drugi ale poprzednio otrzymałem kretyńską odpowieć. Gdzie W BG II są złote pantalony? W TB do zrobienia zbroi są potrzebne złote, srebrne i brązowe. srebrne i brązowe mam ale gdzie są złote?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złote są w BG1, na drugim piętrze gospody Pod Pomocną Dłonią . Można je mieć w BG2, dzięki importowi postaci z części pierwszej lub za pomocą kodów/edytora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 14:26, hito_kun napisał:

Złote są w BG1, na drugim piętrze gospody Pod Pomocną Dłonią . Można je mieć w BG2, dzięki
importowi postaci z części pierwszej lub za pomocą kodów/edytora.


Dodam, ze ich kod to MISC47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was specyficzną prośbę. Nie mam za bardzo żadnego programu graficznego [chyba, że Paint :P], a chciałbym lekko zmienić mój portret, którego używam w aktualnej rozgrywce BG1. Chodzi mi o to, żeby zorientalizować ten obrazek, czyli na przykład coś z oczami zrobić, ew. policzkami. Jeśli ktoś pomoże, to hmmm.. no wdzięczny będę ^_^

20070511164318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować