Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2006 o 21:55, Fr4t3r napisał:

sam kombinuje jak koń pod górke i nie moge


W takim razie troche wam pomoge;) Ta misja dostępna jest tylko dla profesji czarodziej i tylko wtedy gdy przejdziesz cała kule sfer- wtedy staję się ona Waszą twierdza. Jeżeli wasze postacie spełniają powyższe warunki to: 1)Idziecie do Ribalda 2)Płacicie mu 9 000sz. złota 3) Wracacie do kuli sfer, odpoczywasz tam 1 dzień i wtedy przybywa czarodziej od Ribalda, wysyła rycerzy do domu a ty w nagrode dostajesz Złoty Pas.

Fr4t34-> rada na przyszłość, tnij posty, bo to wcale nie jest fajne czytać po raz n-ty to samo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak ciężko kombinujecie to wam pomogę. Misja ta dostępna jest tylko dla profesji czarodziej i tylko po przejściu kuli sfer- wtedy staje się ona Waszą twierdzą. Jeżeli Wasze postacie spełniają te warunki to: 1) Idziecie do Ribalda, przedstawiacie mu jak się sprawy maja. 2) Przyjmujecie jego ofertę- płacicie 9.000sz złota. 3) Wracacie do kuli, odpoczywacie 1 dzień. Wtedy przybywa czarownik od Ribalda i zabiera rycerzy do ich świata a wy zgarniacie w nagrode Złoty Pas

Fr43tr-> tnij posty bo nie jest przyjemnym czytanie po raz n-ty tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za 2 wersje tego samego posta, ale za pierwszym razem, przy jego dodawaniu wyskoczył wewnętrzny błąd serwera, myślałem że go nie dodało. Kajam się uniżenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem moda dodającego nowego NPC''a - Chloe. Wiem,że można z nią romansowac. Z kim jest to możliwe ?? Słyszałem,że tylko z kobietą ale czy z facetem tez jest to mozliwe ?? I jeszcze jedno pytanie: Czy mody dodające nowe postacie: Alora,Azure,Fade,Keto i Kiara- Zaiya mają polską wersję językowa ?? Jeśl itak to skąd je najlepiej pobrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 01:20, Pharaun Mizzrym napisał:

Zainstalowałem moda dodającego nowego NPC''a - Chloe. Wiem,że można z nią romansowac. Z kim
jest to możliwe ?? Słyszałem,że tylko z kobietą ale czy z facetem tez jest to mozliwe ?? I
jeszcze jedno pytanie: Czy mody dodające nowe postacie: Alora,Azure,Fade,Keto i Kiara- Zaiya
mają polską wersję językowa ?? Jeśl itak to skąd je najlepiej pobrać ??


Chloe jest lesbijką więc może romansować z kobietą oraz z Imoen. Mody dodające NPC, które mają polską wersję: Chloe, Valen, Soluafein, Lester oraz Indira(ale ona jest do bg1) i tyle:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 11:29, Łowca Gier napisał:

Jaka jest najlepsza drużyna dla praworządnego dobrego maga?


Moim skromnym zdaniem:
Amnomen- świetny kapłan z umiejętnościami wojownika ( straszny bufon ale to najlepszy dwuklasowiec obok Jensena)UWAGA: musisz go dobrze poprowadzić-żeby się nie mścił na Seraku- zabójcy siostry
.
Keldorn- dobry zbrojny, tylko on potrafi posługiwać się Carsomirem- najpotężniejszą bronią w Baldursach(ten scyzoryk od czerwonego Smoka). Dobrze wspólgra z Amnomenem( na początku maja mały konflikt ale przechodzi)

Jan Jensen- mimo tego że będzie bez przerwy giną, jest to najlepszy złodziej osiągalny w grze. Jest tak że dobrym magiem wspomagającym(iluzjonista)

Minsc i Boo- przyzwoity wojak i dobry łowca

Corthala- fajnie wywwija dwoma sejmitarami.

Kilka uwag: Jensena warto wziąć dopiero po czarowięzach- wcześniej można trzymać Yoshimo, który cię zdradza i robi miejsce dla Imoen(jak wyjdziesz z czarowiezów od razu ją wywal).

W Tronie Bhaala Corthale zamieniamy na Sarevoka i dajemy mu mieczyk Illythydów- masakra gwarantowana

Wyżej wymieniona drużyna jest praktycznie bezkonfkitowa. Jedyne konflikty jakie mogą zajść to Minsc- Jensen i Amnomen-Jensen ale nie kończą się one rozpadem drużyny(chyba, przynajmniej u mnie) w każdym razie Jensena lepiej przyłączyć trochę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 11:29, Łowca Gier napisał:

Jaka jest najlepsza drużyna dla praworządnego dobrego maga?


Tan skład co powyżej idealny:-), chociaż jak chcesz fajny romans(pod warunkiem że grasz człowiekiem) zamiast Amnomena wrzuciłbym Viconie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydarzyła mi się dziwna i nieco śmieszna rzecz. W SoA zszedłem do Demogorgona w Twierzy Strażnika.Pogadałem z nim a potem z kolesiami,którzy mieli go pilnować.Nie czułem się zbytnio na siłach aby zmierzyć się z tym draniem.Do Twierdzy powróciłem w ToB po abazigalu. No i jak tylko wszedłem w lokację Twierdzy,zgadnijcie kto mnie przywitał? Demogorgon :) Skubaniec wylazł z Twierdzy. Zwój z rytuałem od helmitki wcięło mi z plecaka. Uwięzionego ubiłem,wszedłem do Twierdzy aby zobaczyć co się dzieje z Rycerzami Czuwania ... nie było z nimi dobrze, ale za to (że chyba wszedłem) uzyskałem PD
Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 12:05, Minsc i Boo napisał:

> Jaka jest najlepsza drużyna dla praworządnego dobrego maga?

Tan skład co powyżej idealny:-), chociaż jak chcesz fajny romans(pod warunkiem że grasz człowiekiem)
zamiast Amnomena wrzuciłbym Viconie


Jak dodasz Viconie do składu to po pewnym czasie Keldorn ją zapsztyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 12:01, Lady Vader napisał:

Amnomen- świetny kapłan z umiejętnościami wojownika ( straszny bufon ale to najlepszy dwuklasowiec
obok Jensena)


Jan Jansen to wieloklasowiec, a nie dwuklasowiec. :)

Dnia 24.01.2006 o 12:01, Lady Vader napisał:

Jan Jensen- mimo tego że będzie bez przerwy giną, jest to najlepszy złodziej osiągalny w grze.
Jest tak że dobrym magiem wspomagającym(iluzjonista)


Najlepszym złodziejem w grze jest według mnie (i nie tylko według mnie :)) Yoshimo. Co prawda wiadomo co się z nim później dzieje, ale można tego uniknąć. :)

Dnia 24.01.2006 o 12:01, Lady Vader napisał:

Kilka uwag: Jensena warto wziąć dopiero po czarowięzach- wcześniej można trzymać Yoshimo, który
cię zdradza i robi miejsce dla Imoen(jak wyjdziesz z czarowiezów od razu ją wywal).


Jak się Jana Jansena weźmie po Czarowięzach (a co za tym idzie po mieście Sahuaginów i Podmroku), to będzie miał tak fatalny level, że to się zwyczajnie nie będzie opłacało. Zresztą Imoen wcale nie jest taka zła w momencie kiedy wraca do drużyny (choć brakuje jej trochę leveli). Jako złodziej jest również wystarczająca, zwłaszcza jak da się jej kilka mikstur złodziejskich i kilka przedmiotów podnoszących umiejętności złodziejskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 24.01.2006 o 15:37, Sarafan_Knight napisał:

Najlepszym złodziejem w grze jest według mnie (i nie tylko według mnie :)) Yoshimo. Co prawda
wiadomo co się z nim później dzieje, ale można tego uniknąć. :)


Przy normalnej grze nie da się tego uiniknąć.

Dnia 24.01.2006 o 15:37, Sarafan_Knight napisał:

Jak się Jana Jansena weźmie po Czarowięzach (a co za tym idzie po mieście Sahuaginów i Podmroku),
to będzie miał tak fatalny level, że to się zwyczajnie nie będzie opłacało.


Yoshimo mozna wziąc TYLKO na Quest z czarowięzami. Dużo exp się nie traci, a robimy miejsce dla siostrzyczki.


>Zresztą Imoen wcale

Dnia 24.01.2006 o 15:37, Sarafan_Knight napisał:

nie jest taka zła w momencie kiedy wraca do drużyny (choć brakuje jej trochę leveli). Jako
złodziej jest również wystarczająca, zwłaszcza jak da się jej kilka mikstur złodziejskich i
kilka przedmiotów podnoszących umiejętności złodziejskie.


Wystarczająca??? Jako złodziej jest żałosna!!! nie potrafi rozbroić wysokopoziomowej pułapki,z zastawianiem też ma problemy. Awansuje tylko jako mag, więc w drużynie z czarodziejem na przedzie całkowicie zbędna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2006 o 15:29, Fr4t3r napisał:

Jak dodasz Viconie do składu to po pewnym czasie Keldorn ją zapsztyka.


Konflikty można bardzo skutecznie omijać korzystając z nniezawodnej metody load\save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 16:02, Lady Vader napisał:

Przy normalnej grze nie da się tego uiniknąć.


Owszem, przy normalnej grze nie da się. :)

Dnia 24.01.2006 o 16:02, Lady Vader napisał:

Yoshimo mozna wziąc TYLKO na Quest z czarowięzami. Dużo exp się nie traci, a robimy miejsce
dla siostrzyczki.


No tak, ale wtedy trzeba gdzieś zostawić Jana, a przyjąć go do drużyny będzie można dopiero po powrocie z Podmroku. :)

Dnia 24.01.2006 o 16:02, Lady Vader napisał:

Wystarczająca??? Jako złodziej jest żałosna!!! nie potrafi rozbroić wysokopoziomowej pułapki,z
zastawianiem też ma problemy. Awansuje tylko jako mag, więc w drużynie z czarodziejem na przedzie
całkowicie zbędna


Jest wystarczająca. U mnie z kilkoma przedmiotami podwyższającymi statystyki złodziejskie i po dwóch miksturach złodziejskich bez problemu rozbrajała pułapki w TB (a wykrywała je, choć nie bez problemów, bez mikstur...). Co do magów, to pełne ich możliwości można wykorzystać kiedy są przynajmniej dwa w drużynie (jeden to naprawdę może być za mało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 16:04, Minsc i Boo napisał:

Konflikty można bardzo skutecznie omijać korzystając z nniezawodnej metody load\save.

Nie da rady zsiepał ką bez dwóch zdań. Kilka razy próbowałem, nic nie daje, ona i tak zginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 24.01.2006 o 16:16, Sarafan_Knight napisał:

> Yoshimo mozna wziąc TYLKO na Quest z czarowięzami. Dużo exp się nie traci, a robimy miejsce

> dla siostrzyczki.

No tak, ale wtedy trzeba gdzieś zostawić Jana, a przyjąć go do drużyny będzie można dopiero
po powrocie z Podmroku. :)


Dnia 24.01.2006 o 16:16, Sarafan_Knight napisał:

Jest wystarczająca. U mnie z kilkoma przedmiotami podwyższającymi statystyki złodziejskie i
po dwóch miksturach złodziejskich bez problemu rozbrajała pułapki w TB (a wykrywała je, choć
nie bez problemów, bez mikstur...). Co do magów, to pełne ich możliwości można wykorzystać
kiedy są przynajmniej dwa w drużynie (jeden to naprawdę może być za mało).


Tak, ale jak dasz kilka tych gadzetów (buty, pas) Jensenowi zamiast Imoen będzie jeszcze wypaśniejszym złodziejem. Owszem mikstury itp.- mozna i tak, tylko trzeba pamiętać żeby mieć ich odpowiedni zapas. A jak sie zapomni i nie można wróć do sklepu zaczyna to być frustrujące. Jensen jest całkiem niezłym iluzjonistą i (jak wspomniałeś)wieloklasowcem i dlatego wg mnie ma lepszą paletę mozliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 16:23, Lady Vader napisał:

Jensen jest
całkiem niezłym iluzjonistą i (jak wspomniałeś)wieloklasowcem i dlatego wg mnie ma lepszą paletę
mozliwości


Tu się jak najbardziej zgadzamy. :) Również uważam, że Jan Jansen jest lepszy od Imoen. :) Niemniej jednak Ci co już przeszli grę, mogą spróbować tego małego przekrętu z Yoshimo, żeby zostawić go w drużynie. Nie popsuje im to zbytnio zabawy z gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować