Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Nie, ponieważ pliki z danymi tej postaci nie byłyby zainstalowane. Sam save przechowuje jedynie stan gry, a nie poszczególne jej elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze skopał ci się skrypt od tego questa:/ Można naprawić go za pomocą kodu, ale nie wiem dokładnie jak. Jeżeli zależy ci na bonusie do statystyk Anomena, a nie chcesz zaczynac gry od początku/nie wiesz jak ustawiać globalne skrypty kodami, to zedytuj go sobie Shadow Keeperem albo Near Infinity.

@Piciulec
Jeżeli ponownie zainstalowałbyś TS, to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ pliki z danymi tej postaci nie byłyby zainstalowane. Sam save przechowuje jedynie stan gry, a nie poszczególne jej elementy.

Dokładnie. Tyczy się to również min. modów z nowymi czarami (nie możesz rzucić czaru, który nie został w grze zdefiniowany). Niemniej jednak jeżeli wykonasz questa z jakiegoś zainstalowanego moda i potem odpalisz save''a w grze bez modów, punkty doświadczenia będą zawierały w sobie punkty za ww. questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wszystkie 3. Z Aerie jest najłatwiejszy, ale nudnawy. Z Jaheirą jest ciekawiej, ale dużo bugów potrafi go skopać. Najbardziej interesujący jest z Viconią, ale jest też najtrudniejszy do poprowadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściągniesz moda Ease of Use, to będziesz mógł prowadzić 3 romanse naraz. Trudno mi polecić ci jakąś konkretną drużynę. Każdy ma inny styl gry, każda z babeczek, z którymi się romansuje ma inne zdolności i potrzebuje innych postaci w drużynie jako uzupełnienia. No i wiele też zależy od samego głównego bohatera. Najlepiej poeksperymentować i samemu znaleźć optymalny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 19:37, patryk1605 napisał:

a jak zimportowac postac z BG1 do BG2 ??

przy tworzeniu postaci jest guzik importuj (oczywiście w bg1 trzeba ją wyeksportować do pliku, ale o ile pamiętam po ukończeniu gry eksportuje się automatycznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając w moda TDD mam problem - kiedy proboję przeniesc się do nowej lokacji Trollford , pokazuje się komunikat , że cel jest nieosiągalny. Co zrobić? Drugi problem - kiedy idę do chaty Valygara na wzgorzach pokazuje się komunikat , że chata jest zamieszkana , ale pusta. Czy to bug , czy TDD rozszerza poszukiwania Valygara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 16:27, Asthariel napisał:

Grając w moda TDD mam problem - kiedy proboję przeniesc się do nowej lokacji Trollford , pokazuje
się komunikat , że cel jest nieosiągalny. Co zrobić? Drugi problem - kiedy idę do chaty Valygara
na wzgorzach pokazuje się komunikat , że chata jest zamieszkana , ale pusta. Czy to bug , czy
TDD rozszerza poszukiwania Valygara?


Darknest Day jest strasznie zbugowany (potoczna nazwa the Buggest Day :D) i z nowymi lokacjami często się wali. A co do Valygara to u mnie raz był a raz go nie było. Po prostu mod odradzam, bo jest może i fajny ale słabo wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, miało mnie tu nie być, ale mam dobry humor, więc postaram się pomóc. Valygar powinien być w tej chatce. Albo masz jeszcze jakieś mody albo się po prostu TDD buntuje. Żeby mieć (power) rangera dostępnego, użyj któregoś z tych kodów:
CLUAConsole:CreateCreature("VALYG8")
CLUAConsole:CreateCreature("VALYG9")
CLUAConsole:CreateCreature("VALYG11")
CLUAConsole:CreateCreature("VALYG12")
CLUAConsole:CreateCreature("VALYG14")
w zależności od tego, na którym poziomie chcesz go mieć. Co do problemu, z niedostępną lokacją to dokładniej opisz sytuację. Z każdej lokacji nie możesz się tam dostać? Spróbuj z najbliższego jej miejsca, a także z Bram Miasta. Może jakiś skrypt nie zaskoczył:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 21:43, Anais napisał:

Wiem, że powstanie KOTOR 3 ;p
A ja bym podpisał petycję pod tym żeby zrobili BG3 :)


Ta, a masz jakiś pomysł jak rozwinąć coś, co już zostało finalnie zakończone w BG2: TB? Nie? Tak myślałem... Już prędzej zupełnie nowa gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 21:43, Anais napisał:

Wiem, że powstanie KOTOR 3 ;p
A ja bym podpisał petycję pod tym żeby zrobili BG3 :)


Tia, jeszcze zrobią jakieś gówno, które lepiej jakby na świat nie wyszło :/ Po co robić nowe gry na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 22:14, Sth`Devilish napisał:

Ta, a masz jakiś pomysł jak rozwinąć coś, co już zostało finalnie zakończone w BG2: TB? Nie?
Tak myślałem... Już prędzej zupełnie nowa gra :)


Wystarczy chcieć, a da radę rozwinąć, co pokazał mod Return to Trademeet.

Poza tym wcale nie powiedziane jest, że Baldur''s Gate 3 miałby kontynuować wątek z poprzednich części.

Ale w sumie lepiej chyba, żeby nie powstał. :) Jakoś nie mam ochoty na ponowne wyczytywanie komentarzy, jaka to gra będzie okropna, zanim jeszcze pojawią się jakiekolwiek szczegóły, jak ma to miejsce w przypadku Fallout''a 3. Niemniej jednak gdyby takie coś powstało, dałbym temu szansę, tak jak dam szansę Fallout''owi 3, a jestem wielkim fanem obu tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 22:43, Sarafan_Knight napisał:

Niemniej jednak gdyby takie coś powstało, dałbym temu
szansę, tak jak dam szansę Fallout''owi 3, a jestem wielkim fanem obu tych gier.


W sumie to od pewnego czasu jestem sporo mniejszym fanem Baldur''s Gate 2 niż byłem kiedyś, więc myślę, że trzeciej części dałbym jeszcze większą szansę niż daję teraz Fallout''owi 3. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować