Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Thx Vel... to chyba rzeczywiscie to imie :)
To jeszcze jedno pytanko z tej serii... W BG 1 , na cmentarzu w Nashkel jest pochowany jeden mag.
Gdy klikamy kilka razy na jego nagrobku przychodzi do nas zirytowany i ostrzega przed dalszymi probami.
Nastepnym razem gotuje nam male piekielko ale idzie wyzyc ;p
Ktos pamieta jak ta postac miala na imie? ^^

Jesli spotkaliscie w swoich przygodach w BG tego typu (i nie tylko) interesujace postacie, opowiedzcie kto, gdzie
i jak sie nazywal :)
Pozdrowienia
-BD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 18:58, Black Druid napisał:

Thx Vel... to chyba rzeczywiscie to imie :)
To jeszcze jedno pytanko z tej serii... W BG 1 , na cmentarzu w Nashkel jest pochowany jeden
mag.
Gdy klikamy kilka razy na jego nagrobku przychodzi do nas zirytowany i ostrzega przed dalszymi
probami.
Nastepnym razem gotuje nam male piekielko ale idzie wyzyc ;p
Ktos pamieta jak ta postac miala na imie? ^^

Nie, ale odpowiednie zapytanie do prof. Google''a pozwala uzyskać odpowiedź ;) Poszukiwany czarodziej ma na imię Daer''Ragh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z warownią d''Arnise. Zlikwidowałam pieski, ale kiedy pakuję je do gara, mówi mi że tego jest za mało. Myślałam, że nie pozbierałam wszystkich, ale więcej tam nie ma. Nie mogę tego zagotować! Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem poniewaz gdy zaatakowalem Irka w Czarowiezach z ta armia szalencow rzucilem na irka czar dezintegracja i zabilem go a on powinien uciec a nie zginac ;/ i nie wiem co robic grac dalej majac nadzieje ze jakos sie odrodzi czy jeszcze raz z nm walczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 11:55, PięknaZuzanna napisał:

Hej, mam problem z warownią d''Arnise. Zlikwidowałam pieski, ale kiedy pakuję je do gara, mówi
mi że tego jest za mało. Myślałam, że nie pozbierałam wszystkich, ale więcej tam nie ma. Nie
mogę tego zagotować! Co robić?


Chyba powinny byc 4 kawalki miesa, jesli dobrze pamietam, moze jakis wczesniej sejwy poratuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 11:55, PięknaZuzanna napisał:

Hej, mam problem z warownią d''Arnise. Zlikwidowałam pieski, ale kiedy pakuję je do gara, mówi
mi że tego jest za mało. Myślałam, że nie pozbierałam wszystkich, ale więcej tam nie ma. Nie
mogę tego zagotować! Co robić?

Potrzebne są 4 sztuki psiego mięsa. Być może któryś piesek uciekł (z powodu niskiego morale) i się szwęda gdzieś po dziedzińcu (może uciekł schodami na dach?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 12:01, Sarinew napisał:

> Hej, mam problem z warownią d''Arnise. Zlikwidowałam pieski, ale kiedy pakuję je do gara,
mówi
> mi że tego jest za mało. Myślałam, że nie pozbierałam wszystkich, ale więcej tam nie ma.
Nie
> mogę tego zagotować! Co robić?

Chyba powinny byc 4 kawalki miesa, jesli dobrze pamietam, moze jakis wczesniej sejwy poratuje?


Problem w tym, że walczyłam z tym już dawno, potem dałam sobie spokój i robiłam poboczne questy, w każdym razie tamte savy już dawno nie istnieją :( Teraz postanowiłam z tym skończyć, ale nie mogę sobie dać rady. Przeszukałam cały dziedziniec po kilka razy swojego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba będziesz musiała walczyć z kolosami:) lub kodami dodać sobie mięsko.
Nie trzeba koniecznie unikać kolosów, można je zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 12:08, Sarinew napisał:

To chyba będziesz musiała walczyć z kolosami:) lub kodami dodać sobie mięsko.
Nie trzeba koniecznie unikać kolosów, można je zabić.

Ja je zabiłem, a potem zaniosłem gulasz - dodatkowy exp :)
Jeśli gra się berserkerem, to zabicie kolosów jest dość proste, bo w szale jest niewrażliwy na zamęt (ewentualnie można użyć chaotycznych rozkazów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 11:56, patryk1605 napisał:

mam pewien problem poniewaz gdy zaatakowalem Irka w Czarowiezach z ta armia szalencow rzucilem
na irka czar dezintegracja i zabilem go a on powinien uciec a nie zginac ;/ i nie wiem co robic
grac dalej majac nadzieje ze jakos sie odrodzi czy jeszcze raz z nm walczyc



A mozesz po jego zabiciu isc dalej, wystepuje w animacji w Podmroku? By sie nie stresowac walcz jeszcze raz.
Chociaz istnieje mozliwosc, ze bedzie w nastepnych walkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 17:05, Mumin napisał:

> Gdzie mogę znaleść Yeslick''a i Kivan''a?
Yeslick, o ile dobrze pamiętam, jest w dzielnicy świątynnej, ale nie jestem pewien. Natomiast
Kivan jest na Wzgórzach Umar.


Czy mowicie o tych postaciach z BG 1 jako modowych postaciach do przylaczenia w BG2,
czy tylko spotkanych znajomych z BG1 jak np gnom Q z cyrku czy bard z dzielnicy swiatynnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego buga z Irkiem: sam go miałem, ale po prostu poszedłem dalej, i był tam gdzie miał być, po prostu nie ma animacji, bo prochy nie chodzą :P A jak dalej nie będzie Irenicusa, to znaczy, że albo save, albo reinstalacja, jeśli masz dużo bugów tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zawsze możesz sobie dać spokój z pieskami, zatłucz Umbrowe Kolosy klasycznie, a jak nie dasz rady to metoda z zabójczą chmurą i zamykaniem drzwi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 16:04, el-coyote napisał:

Zastanawiam się czy istnieje kod przeniesienia do Kultu Niewidzącego? Koniecznie go potrzebuje,
bo inaczej nie wykonam w ogóle zadania. Sprawę tego buga opisywałem stronę wcześniej -


Znalazłem tylko to:

Cult of the Unseeing Eye AR0202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karsomir to długi miecz czy oburęczny ? Bo wziołem sobie specjalnie teraz do drużyny Keldorna dla tego miecza. Wolałbym że by to był długi miecz ponieważ wolę taki styl walki z tarczą. A u mnie z dwuręczną tu już Minsc biega :D Czy jeśli sobie zwiększamy poziom trudności to dostajemy więcej PD ? Tak było w IWD ale czy w Bg2 też tak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 16:10, Mistic napisał:

Znalazłem tylko to:

Cult of the Unseeing Eye AR0202

Też to widziałem, ale przenosi mnie do miejsca, gdzie potrzebuje klucza, aby dalej rozwiązywać zadanie. No to teraz chyba biorę się za poszukiwanie kodu do odpowiedniego klucza :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 16:34, Grizzly. napisał:

Karsomir to długi miecz czy oburęczny ? Bo wziołem sobie specjalnie teraz do drużyny Keldorna
dla tego miecza. Wolałbym że by to był długi miecz ponieważ wolę taki styl walki z tarczą.
A u mnie z dwuręczną tu już Minsc biega :D Czy jeśli sobie zwiększamy poziom trudności to dostajemy
więcej PD ? Tak było w IWD ale czy w Bg2 też tak jest ?


Krasiomir jest 2 reczny wiec nici z twoich planow :D ale keldorn chyba na "dzien dobry" ma specjalizacje w tych mieczach.
Co do poziomu trudnosci i expu to jesli zanizysz bedziesz dostawal mniej ale powyzej poziomu "normalne zasady AD&D" chyba nic wiecej nie bedziesz dostawal. Zreszta latwo to sprawdzic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 16:53, Black Druid napisał:

> Karsomir to długi miecz czy oburęczny ? Bo wziołem sobie specjalnie teraz do drużyny Keldorna

> dla tego miecza. Wolałbym że by to był długi miecz ponieważ wolę taki styl walki z tarczą.

> A u mnie z dwuręczną tu już Minsc biega :D Czy jeśli sobie zwiększamy poziom trudności
to dostajemy
> więcej PD ? Tak było w IWD ale czy w Bg2 też tak jest ?

Krasiomir jest 2 reczny wiec nici z twoich planow :D ale keldorn chyba na "dzien dobry" ma
specjalizacje w tych mieczach.


Ma w jednych i drugich. Czy oprócz wojownika to jeszcze jakaś postać może mieć wszystkie gwiazdki w umiejętnościch ? I kto może mieć powyżej 2 ? Bo łowca i paladyn mogą mieć tylko dwie :((((((((

Dnia 01.08.2007 o 16:53, Black Druid napisał:

Co do poziomu trudnosci i expu to jesli zanizysz bedziesz dostawal mniej ale powyzej poziomu
"normalne zasady AD&D" chyba nic wiecej nie bedziesz dostawal. Zreszta latwo to sprawdzic ;p


Tak tylko się pytałem bo podwyższyłem sobie poziom trudności. Ale chyba niepotrzebnie bo mogę sobie nie dać rady ponieważ nie mam w drużynie żadnego woja :O U mnie walczący to Keldorn, Minsc, Jaheira i czasami Haer''dalis. Szkoda że w czasie gry nie mogę z głównej postaci maga zrobić dwuklasowca. Zrobiłbym go wojownikiem bo ma siłę i Kondycję na 18.

Mam jeszcze pytanko, które chyba kiedyś zadawałem ale nie pamiętam czy ktoś mi odpowiedział. Czy jeśli dam pierścień podwyższający charyzmę Keldornowi lub Jaheirze to to jakoś może ich ulepszy ? Np. rzuty obronne itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecej niz dwa punkty na bieglosc w danej broni moze miec niestety tylko wojownik :P
Charyzma nie poprawi w zadnym stopniu rzutow obronnych, zwieksza tylko "rekacje" NPC do danej postaci (co w BG 1 odblokowywalo pare questow w BG 2 nic takiego nie zauwazylem :P) i sprawia iz otrzymamy nizsze ceny w sklepach :)
A brak wojownika w druzynie nie sprawia ze walka ma byc trudna :D ...
Kazdy zbrojny sobie radzi w walce :) A Haerdalis moze wzmocnic sie czarami odpalic taniec i walczy jak rasowy wojak a nawet lepiej ;) a mag niech bedzie magiem :) - takie przynajmniej moje zdanie, im wiecej slotow na czary tym mniej koniecznych odpoczynkow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować