Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2007 o 18:00, Aragorn007 napisał:

Witam! Mam problem. Jakimś cudem zresetowała mi się mapa tzn. miałem zaznaczone miejsca na
mapie, a teraz nie mam. Co mogę zrobić?


Co najwyżej teleportować się za pomocą kodów ;/
Mam nadzieję, że ten problem nie jest winą tej wersji z XKG, ale dobrze by było aby takie rzeczy zgłaszać do pomocy technicznej. Może znajdą przyczynę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 12:15, Sarinew napisał:

Czy mowicie o tych postaciach z BG 1 jako modowych postaciach do przylaczenia w BG2,
czy tylko spotkanych znajomych z BG1 jak np gnom Q z cyrku czy bard z dzielnicy swiatynnej?

Yeslick i Kivan w czystym BG2 w ogóle się nie pojawiają, natomiast dzięki różnorakim modom można ich przyłączyć. Tutaj akurat chodziło o mod The Darkest Day, który dodaje sporo starych znajomych i jeszcze kilku nowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 18:55, Mumin napisał:


Yeslick i Kivan w czystym BG2 w ogóle się nie pojawiają, natomiast dzięki różnorakim modom
można ich przyłączyć. Tutaj akurat chodziło o mod The Darkest Day, który dodaje sporo starych
znajomych i jeszcze kilku nowych ;)


Dzieki za odpowiedz, kiedys bede musial jeszcze raz zainstalowac gre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawy się mają jeśli chodzi o umiejętności postaci gdy importujemy ją z BG1 do BG2? Chodzi mi o to, że przy tworzeniu postaci w BG1 możemy przeznaczyć oznaczoną ilość punktów na np. ciężkie miecze na skutek czego równie dobrze machamy mieczem oburęcznym jak i półtoraręcznym podczas, gdy w BG2 kategoria ciężkie miecze rozdziela się na kilka podgrup(miecze oburęczne, długie, półtoraręczne itd.). Jak rozwiązano ten problem? Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązano dosyć prosto: po importowaniu postaci traci ona przydzielone do danych typów broni punkty i są one z powrotem dostępne do rozdysponowania pomiędzy poszerzoną listę broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vlad Tepes, dobra rada na przyszłość, wystarczy pytać w jednym wątku. Ostatnio jest tu duży ruch więc na odpowiedź nie czeka się długo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie dotyczące NPC dodanych z pomącą TDD :). Gdzie mogę znaleść Adaria Kalvarasa, Robillarda i Kagaina? O tym pierwszym wiem że jest gdzieś w "Miedzianym Diademie", a o drugim ze stoi w dokach. Jednak prosiłbym o dokladne opisanie miejsca, np. niedaleko Bernarda albo cuś :). A najlepiej by było jakbyście dali screena z zaznaczonym miejscem w ktorym stoi dana postac na mapie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 08:04, werbenis napisał:

Czy mi się zdaje, czy gra jest skomplikowana? Nie rozumiem tych wszystkich KP, kcoś tam itp.


KP-Klasa Pancerza-im mniejsza,tym...lepsza
Trako-Celność-też im mniejsza,tym lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem. mam nadzieje ze ktos mi pomoze. gdy wlaczam BG 2 obojetnie ktory dodatek to po stworzeniu lub zimportowaniu postacie gra nie uruchamia mi sie. zawiesza sie na oknie ladowania. nie wiem co moze byc tego przyczyna ;/ mam 900 MHz Dhuron 256 MB ram kart. graf. GeForce2 32 MB 100/200 MX System operacyjny Win XP. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 11:15, wwpfan napisał:

mam problem. mam nadzieje ze ktos mi pomoze. gdy wlaczam BG 2 obojetnie ktory dodatek to po
stworzeniu lub zimportowaniu postacie gra nie uruchamia mi sie. zawiesza sie na oknie ladowania.
nie wiem co moze byc tego przyczyna ;/ mam 900 MHz Dhuron 256 MB ram kart. graf. GeForce2 32
MB 100/200 MX System operacyjny Win XP. Prosze o pomoc


Miałem podobne akcje. Ja zainstalowałem patcha i pomogło. Może to wina Twoich płyt? Ostatecznością jest reinstalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 15:14, Sth`Devilish napisał:

A postać na pewno importowana jest z czystego BG1, bez modów? Bo nie jestem pewien, czy wtedy
by to działało :)


Postac byla robiona na BG1 bez modow... a patcha nie instalowalem... reinstalka nie pomogla. Plyty powinny byc dobre bo wczoraj je dostalem ;P BTW gdzie mozna sciagnac patcha do BG 2 z gory thx :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 15:50, wwpfan napisał:

Postac byla robiona na BG1 bez modow... a patcha nie instalowalem... reinstalka nie pomogla.
Plyty powinny byc dobre bo wczoraj je dostalem ;P BTW gdzie mozna sciagnac patcha do BG 2 z
gory thx :]


A jakie wydanie ty posiadasz? Te nowe, ze Złotej Ekstra Klasyki, które pojawiło się parę dni temu? Nowsze wydania są z tego co wiem od razu zaktualizowane do najnowszych wersji. Szczerze wątpie żeby udało ci się znaleźć gdzieś teraz, po tylu latach patcha do BG2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zupełnie inne pytanie, niedawno kupiłem sobie monitor LCD i te starsze gry (jak BG2) nie da się uruchomić w rozdzielczości 1280x1024, a jak wiadomo monitory LCD mają stosunek boków 5:4, a nie jak w normalnych CRTekach 4:3 przez co grafika jest nienaturalnie rozciągnięta w tych ''normalnych'' rozdzielczościach(jak 1024x768 czy 800x600). Strasznie mnie to wkurza, i mam pytanie, jak można temu zaradzić (nie licząc gry w oknie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować